چ

تعبیر خواب چ

محل درخواست تعبیر خواب کلمات با حرف چ

مقدمه

در صورتی که کلمه کلیدی تعبیر مورد نظر شما با حرف چ شروع می شود، آن را در بخش دیدگاه ها زیر همین پست مطرح کنید تا به رایگان تعبیر شود.

برای تعبیر خواب اختصاصی و رایگان، لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:

  1. لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
  2. لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
  3. گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
  4. حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
  5. تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد. در صورتی که تمایلی به نمایش تعبیر شما برای عموم وجود ندارد،حتما در درخواست خود، متذکر شوید.
  6. ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
  7. تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.
  8. شما می توانید با کلیک بر اینجا، از پیج اینستاگرام ما هم(tabirenab) برای دریافت تعبیر خواب های خود استفاده کنید.
  9. در صورتی که علاوه بر تعبیر، به مشاوره برای رویایی که دیده اید نیاز دارید، در اینستاگرام اطلاع دهید.

کلماتی که با چ شروع می شوند و تاکنون در سایت در پست های جداگانه تعبیر شده اند،‌به طور خودکار همین جا لینک می شوند:

 

تعبیرهای مشابه
مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

24 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حاتمی
حاتمی
میهمان
28 مهر 1400 9:49 ق.ظ

سلام وقت بخیر من دیشب خواب دیدم ران پام سوارخ بود بعد فشارش میدادم چرک ازش میزد بیرون هرچی فشار میدادم همش میزد بیرون ممنون میشم تعبیر کنید سپاسگزارم

زمان مشاهده رویا؟
بعد از نماز صبح
کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  حاتمی
28 مهر 1400 1:18 ب.ظ

سلام علیکم .انشاالله خیر است آدمی به وسیله پا به سمت اعمال و رفتار نیک یا بد حرکت میکند که در عین حال می تواند نشان دهنده صفات و ویژگی هایی باشد که صاحبش به آن متف است .مثلاً کسی با پاهایش در جهت خدمت به بندگان خدا قدم بر میدارد یا با تواضع و فروتنی راه میرود . همچنانکه قران میفرماید:  عباد الرحمن الذین یمشون علی الارض هونا. ۶۳/ فرقان  بندگان خدای رحمان با آرامی و نرمی و بدون غرور و تکلف بر زمین راه میروندپس راه رفتن در مواردی که ذکر شد می تواند نشان از صفاتی چون بخشش و کرم و تواضع در فرد باشد و این بسیار مطلوب است و کارکرد خوب پا در جهت حق است. ولی بعض وقتها شخص با پاهایش به سمت گناه و مجالس لهو و لعب و یا برای اِعمال ظلم به دیگران ویا درجهت کسب مال حرام قدم برمیدارد که در ضمن نشان از صفاتی ناشایست در فرد هست .در خواب از پای شما چرک و خون بیرون می زد و این یک هشدار و در عین حال رهنمودی برای شماست که نسبت به اعمال و صفات شخصیتی خود توجه داشته و آن را اصلاح کنید. حقیقت گناه کثیفی و آلودگیِ و مشمئز کننده است که فطرت آدمی آن را درمی یابد و از آن بیزار است و پیامدهای سختی را در دنیا وآخرت به دنبال دارد و خدای مهربان از آن نهی کرده است. ونیز حضرت امام جعفر صادق فرمايد:ديدن پاي در خواب بر هفت وجه است.اول: عيش وعشرت،دوم: عمر،سوم: سعي وتلاش كردن،چهارم: طلب مال،پنجم: قوت ونيرومندي،ششم: سفر،هفتم: زن.و نیز با توجه به روایت منسوب به امام صادق ع در رابطه با تعبیر پا امکان دارد اشتباهاتی که گناه است و سبب آلودگی روح وعملتان میشود با توجه به موارد ذکر شده ، برای شما در عالم‌ خارج اتفاق میفتد که باید به آن‌توجه کنید .مثلا اگر سفری دارید از گناه پرهیز کرده و با طهارت و پاکی در آن قدم بردارید واز ثمرات مادی ومعنوی سفر بهره ببرید .  

احتمال دیگر:
تعبیر دیگری که محتمل است این است که با توجه به اینکه پا ستون بدن است باید ببینید چه کسی در عالم واقع ستون زندگی شماست ، که به ایشان تکیه میکنید که شاید مادر ، پدر ، همسر ویا.. باشد . احتمالا نقصان وخلل ویا بیماری در ایشون ایجاد میشه و یا به گناهی مبتلا هستند که پیامدهایش گریبانگیر شما نیز هست.

ان شاء لله به طور کلی توجه و مراقبه ای نسبت به حالات و روحیات و اعمال خود داشته باشید و ببینید که چه کاری گناه است و بدان بی توجه هستید، آن را با استغفار و توبه پاک کنید و به طهارت نفس و عملتان توجه کرده و با خوبیها و ادای دیون نیز جبران کنید که خداوند به فضلش با خوبیهایتان بدی ها راا از بین میبرد .‌ ان الحسنات یذهبن السیئات خوبی ها بدیها را از بین میبرد . ونیز نسبت به ستون زندگی خود با اخلاق شایسته مراقبت کنید .
در پناه خدا موفق باشید 🙏

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
سارا
سارا
میهمان
30 آذر 1400 3:16 ب.ظ

سلام علیکم
خواب دیدم چادر رنگی کهنه سرم هست لطفا تعبیر بفرمایید ممنونم

احساس در زمان رویا؟
معمولی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
تاحدی
زمان مشاهده رویا؟
قبل اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
كارشناس تعبیر خواب، مبصری
پاسخ به  سارا
1 دی 1400 6:45 ب.ظ

سلام درود ورحمت خداوند برشما
ان شاءالله که خیراست.
امام صادق عليه السلام :إنَّ عَلِيّا تَزَوَّجَ فاطِمَةَ عليهماالسلام عَلى جَردِ بُردٍ ودِرعٍ ، وفِراشٍ كانَ مِن إهابِ كَبشٍ .
امام صادق عليه السلام : على عليه السلام فاطمه عليهاالسلام را با مهريه يك چادر كهنه يَمانى ، يك زره ، و لحافى از پوست قوچ ، به همسرى خود در آورد
چادر کهنه حجاب وپوشش محسوب می شود .  
درقران کریم ودرآیه ۳۱ سوره نور (آیه حجاب) می‌فرماید: (خداوند در این ایه پوشش را بر زنان واجب کرده است)
(وقل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن ویحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن…)؛ “و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را(از هر نامحرمی) فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسری خود را بر سینه خویش فرو اندازند.
باتوجه به حدیث گرانبهای معصوم ع رویای چادر به معنای مقام ومنزلت و برای شخص مجرد دلالت برهمسر می باشد.
 شما فرد معتقد ومتدینی هستید وچادر کهنه احتمالا بیانگر استقامت شما درحفظ عفت وپاکدامنی است. و به نظر می رسد مسائلی ذهن شما را درگیرنموده و شما نیازبه دیده شدن وتوجه دارید.وان شاءالله تغییر مثبتی درجایگاه ومنزلت شما ایجاد خواهدشد.
توصیه می شود
در همه امور با استعانت و توکل بخداوند مهربان وتوسل به حضرت زهرا س که چادر وحجاب وعفت ارثیه ام ابیهاست .بر مشکلات ودغدغه های فکری خود فائق ایید .
نگاه پرمهرمادرِ اسمانی حضرت صدیقه طاهره همراه لحظات ناب زندگی شما ⚘
# مبصّری

سارا
سارا
میهمان
پاسخ به  كارشناس تعبیر خواب، مبصری
1 دی 1400 7:59 ب.ظ

سلام و احترام بسیار ممنون هستم جزاکم الله خیرا

سارا
سارا
میهمان
1 دی 1400 8:04 ب.ظ

سلام وقت بخیر
خانمی که متدین و محجبه است خیلی در خواب هایش میبیند که حجاب ندارد لطف کنید تعبیر بفرمایید

احساس در زمان رویا؟
هیچ
وضعیت اشتغال ذهنی؟
کم
زمان مشاهده رویا؟
قبل اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  سارا
2 دی 1400 3:10 ب.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما .
ان شاء الله خیر است .

لازم به ذکر است که ، رویاهای تکرار شونده معمولاً از ضمیر ناخودآگاه انسان نشات می‌گیرد. از نگرانی‌های مختلف، ارتباط جدی عمیق عاطفی با کسی ، احساس تنهایی و یا ناامنی ، که اینها در ضمیر ناخودآگاه فرد قرار گرفته و در قالب تمیثیل‌هایی در خوابهای تکراری دیده می‌شود.
  البته عوامل دیگری مثل دارو ، محرک های بیرونی ، مزاج رائی و… در این زمینه موثر است . 
لذا اگر ریشه یابی شود و علت از بین برود ، رویا تکرار نمی‌شود.  
این رویاهای تکراری در ۹۰ درصد موارد تعبیری ندارد. 

حال اگر رویای شما بزرگوار جزء ۱۰ درصدی باشد که تعبیر دارد ،می‌توان گفت که :

*به نظر می‌آید که در عالم واقع چیزی و کاری را پنهان می‌کنید و از برملا شدن آن شرم‌ و حیایی دارید و از مکشوف شدن آن مضطربید . 
لذا نسبت به برخی امورتان توجه و مراقبه کرده و آن را اصلاح کنید .

* احتمال دیگر این است که اگر دختر و یا نوه‌ای دارید، نسبت به رعایت عفاف و حجاب او نگرانید و مرتب متذکر او هستید و این امر در قالب بی‌ حجابی شما در رویا نمایش داده می‌شود.
 

توصیه : 
ان شاء الله با مراقبه و توسل و امر به معروفی شایسته امورتان را اصلاح کنید . به دادن صدقه و استغفار ملازمت کنید چراکه ، دفع بلا کرده و رحمت الهی را جلب می‌کند و اثر بد عمل را از بین می‌برد . 

 برای رفع رویاهای تکرار شونده ، اذکار آیت الکرسی و آیه سخره( ۵۴ تا ۵۶ اعراف) را قبل از خواب تلاوت کنید و نیز نسبت به مزاج، تغذیه و امور دیگری که ذکر شد توجه کنید . در پناه خدا محفوظ باشید 🙏

مرضیه خضری
مرضیه خضری
میهمان
22 اسفند 1400 6:39 ق.ظ

اسپویل کننده

زمان مشاهده رویا؟
نصف شب
وضعیت تأهل
مجرد
مرضیه خضری
مرضیه خضری
میهمان
پاسخ به  مرضیه خضری
25 اسفند 1400 7:57 ق.ظ

سلام خواب دیدم چادر مشکی با عده ای نصب کردیم و زیرش نشستیم سپس برچیدیم هم آقا بودند هم خانم انگار قبلا نوشته بودم ولی سیو نشده لطفا سریع جواب دهید

كارشناس تعبیر خواب، مبصری
پاسخ به  مرضیه خضری
25 اسفند 1400 11:42 ق.ظ

سلام درود خدا برشما
خیره ان شاءالله
رویای شما بااستناد بر روایات بشارتی است برای شما امام علی ع می فرمایند:
مَثَل نماز مَثل ستون و خیمه است؛ اگر ستون محکم باشد، طناب ها و میخها و چادر کارایی دارند، اما اگر ستون بشکند نه طنابی به کار می آید، نه میخی و نه چادری .
ان شاءالله رویای شما بیانگر ایمان ودیانت شماست، شما فردی متدین ومحب اهل بیت ،و اگاه به اهمیت اقامه نماز هستید وبرای شما حائز اهمیت است. وبه امید خدا جهاد در زمینه ظهور را برای خود وظیفه میدانید، وبه همراه خواهران وبرادران دینی خود فعال این عرصه هستید. یادمان باشد خود رابه لحاظ معنوی ومادی برای چنین حرکتی اماده کنیم، که درخیمه حضرت ولی عصر بودن فقط با تلاش وکوشش وعلم وعمل صالح و سازنده مهیا خواهد شد.
 فضیل بن یسار می‌گوید شنیدم حضرت ابا جعفر امام محمد باقر علیه السلام فرمودند:
هرکس ‍ در حالی که امامی نداشته باشد بمیرد، مردنش مردن جاهلیت است، و هر کسی که درحال شناختن امامش بمیرد، پیش افتادن و یا تاخیر این امر (دولت آل محمد، علیهم السلام) او را زیان نرساند، و هرکس بمیرد در حالی که امامش ‍ را شناخته همچون کسی است که در خیمه قائم، علیه السلام، با آن حضرت باشد.
خواهرعزیزم ⚘ان شاءالله درظل توجهات حضرت ولی عصر عج وگوش به فرمان اقاجانمان باشیمhttps://s.w.org/images/core/emoji/13.1.0/svg/1f932.svg
# مُبَصّری

یاس سفید
یاس سفید
میهمان
25 اسفند 1400 9:42 ب.ظ

سلام وقت بخیر
من یک شب خواب دیدم یک دستبند چرمی مشکی به دور دست چپم به یکباره پیچیده شد .
یک شب بعد از آن هم خواب دیدم که یک کت چرم مشکی رنگ به تن دارم .
لطفا تعبیرش رو بهم بگید خیلی نگرانم

احساس در زمان رویا؟
متعجب ونگران
وضعیت اشتغال ذهنی؟
فکرم مشغوله
زمان مشاهده رویا؟
بعداز نماز صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  یاس سفید
26 اسفند 1400 11:51 ق.ظ

سلام و رحمت الهی بر شما . برای مشاهده تعبیر رویای خود لطفا به لینک ذیل مراجه کنید . متشکرم 🌺

https://tabirenab.ir/13557

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
سمیرا
سمیرا
میهمان
16 فروردین 1401 10:44 ق.ظ

با سلام . چند شب پیش خواب دیدم زن عموی مادرم خانه ما بودن.‌مهمان داشتیم. بعد یه چادر سفید عروس انداخت سرم. گفت میخاد الان خواستگار بیاد برات. بعد نگاه به دستم کردم دیدم یه تک پوش طلا و یه انگشتر دستمه. گفت اینا رو خانواده خواستگاره اورده بودن برات. بعد اومدنشون. پسره رفت داخل حیاط ‌ . من دیدمش. اما توی خواب میگفتم کاش بهش بله ندم. به خواستگار قبلیم بله رو بدم.

احساس در زمان رویا؟
یکم ناراحت شدم.‌میگفتم کاش بله ندم
زمان مشاهده رویا؟
نصفه شب
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  سمیرا
17 فروردین 1401 7:22 ب.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما . طاعات و عبادات شما مقبول درگاه حق .

ازدواج موهبتی الهی است . یکی از بزرگترین پناه‌گاههای مطمئن برای جوانان، کانون گرم خانوادگی است که می‌توانند صفات و فضائل اخلاقی را پرورش داده و اضطراب‌های درونی خود را در آن به اطمینان، استقامت و آرامش تبدیل کنند و غم‌ها و نگرانی‌های خود را از یاد ببرند ،مکمل هم بوده و در سایه پیوندی عمیق به رشد و تعالی برسند . 

قال رسول الله ص: اذا تزوج الرجل احرز نصف دینه.
کسی که ازدواج کند، نصف دینش را حفظ کرده است.مستدرک الوسائل، ج 14، ص 154.
در رابطه با واسطه بودن برای ازدواج روایتی از امام صادق علیه السلام فرمود: کسی که مجردی را تزویج کند و امکان ازدواج او را فراهم نماید از کسانی است که در قیامت خداوند به آنان نظر لطف می‌کند. (وسائل الشیعه، ج. ۲۰، ص. ۴۵)

شما در خانه خود پذیرای خواستگاری بودید که ظاهرا خانم عموی مادرتون واسطه این امر بوده اند . به دلیل خیر خواهی و زمینه سازی در امر ازدواج دوجوان ، ان شاء الله ایشان مورد رحمت حق قرار می‌گیرند 

چادری سفید بر سرتان انداخته اند .
لباس به همسر تعبیر می‌شود.
قران می‌فرماید:  هن لباس لکم‌ و انتم لباس لهن.  زن و مرد لباس یکدیگرند. 

دیدن لباس سفید در خواب نیکو است . سفید رنگ لباس بهشتیان است و نشان دهنده دینداری و پارسایی فرد است.
ان شاء الله همسری متدین و با اخلاق نصیبتان می‌شود .

امير مؤمنان(ع) از رسول خدا(ص) چنين روايت مي كند: اگر فردي به خواستگاري دختر شما آمد كه از دينداري و امانتداري او رضايت داريد، دخترتان را به عقد او در آوريد كه اگر چنين نكنيد فساد بزرگي در جامعه پديد خواهد آمد. 

 دیدن طلا و انگشتر و دستبند نیزدر راستای امر ازدواج شما دخترخوبم تعبیر می‌شود .

تعبیر خواب انگشتر در روایت منسوب به امام صادق ع ۴ معنی دارد: 
 قدرت و سلطنت، زن و همسر، فرزند ، مال و ثروت است.
انگشتر در خواب نشانه‌ای است از ازدواج، عهد بستن، و یک‌پارچگی است . 

صادق (ع) می فرمایند: “طلا زینت برای اهل بهشت است و خداوند طلا را در دنیا زینت برای زنان قرار داده و استفاده از آن را برای مردان حرام نموده است”.

در روایت منسوب به امام صادق ع تعبیر  النگو و دست‌بند این است که : 
دیدن النگو در خواب برای زنان خوب است و به زیاد شدن عزت و احترام آنها اشاره دارد.
و نیز در تعبیر دستبند فرمودند : دیدن خواب دستبند ۱۲ تعبیر دارد : 
برادر، خواهر، شریک، دوست، رفیق وهمراه، فرزند، قوت و نیرومندی، توانائی، ولایت وحکومت، مال، محبت، پیشه و زراعت .

ان شاء الله به زودی شرایط ازدواج با فردی پاک ، با اخلاق و با ایمان برایتان فراهم می‌شود و از عزت و جایگاه خوبی برخوردار می‌شوید .
ظاهرا خواستگاران متعددی دارید و در پذیرش آنان تردید دارید . البته با توجه به امر مهم ازدواج و تصمیمی که بر مبنای آن زندگی مشترکی شکل می‌گیرد، این تردید‌ها طبیعی است.  
اما نگران نباشید ، با راه‌کارها و ملاک های زیبایی که از قول اولیاء دین و کلام خدا در قران داریم و با توکل و امید به مدد الهی این امر ان شاء الله با طمانینه و آرامش شکل می‌گیرد . 
توصیه می‌شود خواستگاران خود را بدون اینکه آنها را در زمینه‌های مختلف بیازمائید ، رد نکنید . در این‌مسیر عاقلانه تصمیم گرفته و احساسی برخورد نکنید . 
با توکل و تحقیق و مشاوره و نشست های متعدد، زمینه شناخت بیشتر را فراهم کنید .
اگر با توجه به مجموعه شرایط و ملاک‌های درست ، طرف مقابل به دلتان نشست، دیگر بحث عشق و محبت مقوله ای الهی است که بعد از عقد ،خدا این مهر را در قلبتان شعله ور می‌کند .
  
شاید این رویا رهنمودی به دو نکته است : 
 ۱- از طرفی فرصت ها را از دست ندهید و سطحی نگر نباشید .
۲- و از سوی دیگر در امر ازدواج ملاحظه و رو در بایستی از کسی ( مثل زن عمو ) نداشته باشید.

 البته همانطور که متذکر شدیم ، با توکل و مشاوره و تحقیق و توجه به ملاکهای مهم در زندگی ، پاسخ‌گوی مرد آینده زندگی خود باشید . 

هر کس بر خدا توکل کند حتما خدا او را کفایت کند .
 سعادت و خوشبختی شما بانوی عزیز را از خداوند کریم خواستاریم https://s.w.org/images/core/emoji/13.1.0/svg/1f64f.svg

مریم
مریم
میهمان
20 تیر 1401 10:45 ق.ظ

خواب دیدم برگشتم به زمان مدرسه و چادر نمازمو که تو مدرسه مونده بود تحویل گرفتم (ما چادر نمازمونو برای نماز میذاشتیم مدرسه بمونه  و تابستان ب تابستان تحویل میگرفتیمش ). بعد من خوشحال بودم که بالاخره اونو پس گرفتم . نگاه کردم دیدم اسم و کلاسم ( یادم نیست عددش) رو چادرم ضمیمه شده. بعد  همه داشتن رنگ چادررنگی شونو عوض میکردند(سیاه میکردنش) . من عصبی شدم از اینکه تواین مدرسه هستم و بعد گریه کردم و دوستام از عصبانیت من متعجب بودند.  من با عصبانیت به ناظم مدرسه گفتم چادر سفید و گل گلی مو سیاه نمیکنمش . بعدش چادرمو سر کردم و بیدار شدم

احساس در زمان رویا؟
خشم ناراحتی
زمان مشاهده رویا؟
شب
وضعیت تأهل
مجرد
مریم جلالی مشایخی
پاسخ به  مریم
21 تیر 1401 6:45 ب.ظ

سلام علیکم

ان شاءالله خیر است

چادر نمادی از تقوا است و همچنین تعبیر به همسر هم می شو د. هُنَّ لِبَاسٌ لَكُمْ وَأَنْتُمْ لِبَاسٌ لَهُنَّ . آنان برای شما پوشش [معنوی‌] و شما هم برای آنان پوشش (معنوی) هستید

چادر نماز دلیل بر ایمان وتقوای شما دارد که همچمنان بر اعتقادات خود پابر جا هستید. و همسری پیدا می کنید که ایشان هم مؤمن وبا تقوا است.

رنگ سیاه تعبیر به اقتدار و جایگاه رسمی و حکومتی دارد.

تعبیر خواب :

مدرسه جای تحصیل و کسب علم ودانش است ، خواب مدرسه یعنی شما همچنان طالب علم اندوزی هستید.

البته اینکه خواستار چادر نماز بودید ، بسیار عالی است . یعنی بر اعتقادات خود مصمم هستید.

با توجه به مجرد بودن شما، احتمال می رود خواستگاری داشته باشید، تحصیلکرده که اقتدار و شاید شغل دولتی خوبی داشته باشد.

ولی شما مخالف هستید و با توجه به انتخاب چادر سفید و گل گلی ، احتمالا خواستگار دیگری با شرایط متفاوت را قبول کنید. که این خواستگار فردی باتقوا ومتدین است.

البته ممکن است در عالم واقع برای رد خواستگار اول وانتخاب خواستگار دوم، بین شما وخانواده، تنش ایجاد شود ، ولی در نهایت آنچه شما دوست دارید، خواهد شد وفرد متدینی وارد زندگی شما می شود.

در دین مقدس اسلام برا ی ازدواج توصیه شده واینکه فرد مؤمن وبا اخلاق را انتخاب کنید، هر چند از نظر ظاهر و ثروت خیلی خوب نباشد.

شما دختر عزیز و خوب هم ، سعی کنید در انتخاب همسر آینده این دستور خدا را اطاعت کنید تا خیر دنیا وآخرت نصیبتان گردد.

البته فراموش نکنید خوابهای ما گاهی متاثر از رفتارها و کارهای روزانه ما است.

در هر صورت بهتر است صدقه دهید و از ذکر شریف استغفار غافل نشوید

Nina
Nina
میهمان
4 مرداد 1401 1:21 ب.ظ

سلام خسته نباشین
خواب دیدم در یک مکان شلوغی هستم. از سالنی بیرون اومدم وارد خیابون شدم و خانم میانسال عینکی نسبتا چاق ناشناسی دم در ایستاده بود و با من کار داشت.لباس سبز آبی تنش بود.گفت من خاله دوستت هستم(این دوست بنده حدود ۸ ماهه با من قهر کرده وازش بیخبرم).گفتم نمیدونستم شما خالش هستین.اون خانم گفت خواهرزادم(که دوست من میشه) گفته دیگه نمیخواد باهات ارتباط داشته باشه ولی اگه تو میخوای من پیغامتو بهشون میرسونم.منو برد در اتاقی که پر کتابخانه و کتاب بود وورقی دراورد ومشغول نوشتن نامه شد.من بهش گفتم بنویسه که بهتره من و دوستم باهم صحبت کنیم.نامه نوشت وهمراه با دست گل کوچک زیبایی گفت به خواهرزادم میدم شاید مجدد اثر داشت.

وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
پاسخ به  Nina
6 مرداد 1401 1:16 ب.ظ

سلام و درورد خدا بر شما خواهر عزیز

تعبیر خواب :

ان شاالله خیر است .

گاهی بعضی از خوابها تعبیراتی بسیار روشن دارند . وضوح تعبیر را حتی شما هم درک کردید .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : مَن هَجَرَ أخاهُ سَنَةً فهُو كَسَفكِ دَمِهِ .كسى كه يك سال از برادرش قهر كند، اين كار مانند ريختن خون اوست.

همچنین : علَيكُم بالتَّواصُلِ و المُوافَقَةِ ، و إيّاكُم و المُقاطَعَةَ و المُهاجَرَةَ .بر شما باد ايجاد ارتباط و آشتى با يكديگر و زنهار از قطع رابطه و قهر كردن از يكديگر.

امام صادق (ع) تعبیر کتاب را مبنی بر : علم ، مال ، نعمت،روزی ،امانت و میراث است .از طرفی کاغذ قدم گذاشتن در راهی است که به فضیلت و صوابی برای ایجاد ارتباط منتهی شده و سفیدی آن هم نشانه برکت است .

گل همیشه و در همه فرهنگها نشانه ابراز محبت بوده . نتیجه بسیار روشن است . اگر مسئله خاصی در قطع ارتباط نبوده و قابل برطرف شدن است ، پیش قدم شدن در ایجاد ارتباط پاداشی دو چندان خواهد داشت .

احتمال دارد شخصی که به عنوان واسطه بوده نیز در این میان همان نقشه واسطه را ایفا کند . خصوصا اینکه لباسی به رنگ سبز آبی به تن داشته ، که هر دو در کل آرام بخش است .

 و درنظر داشته باشید که همه چیز در لوح محفوظ محاسبه خواهد شد حتی ذره مثقالی از کار و نیت شما . حتما برای شما برکت دارد چه مادی و چه معنوی .

احتمال دیگر اینکه با توجه به مجرد بودن شما و وجود نشانه های خوب در خواب احتمال می رود واسطه ای در امر خیر نیز باشد . الله اعلم

در گذر زندگی مسائلی به وجود می آید که گذشتن از آنها ادامه مسیر را با آرامش بهتر خواهد کرد .

در پناه خداوند باشید .

 

 

زهرا
زهرا
میهمان
8 شهریور 1401 7:55 ق.ظ

سلام و عرض ادب
من یه شب خواب دیدم که یه چیزی که حس من می‌گفت تیر هیت ولی شبیه یه حلقه بود به سمت من پرتاب شد و وارد چشمم شد و در واقع دور حدقه چشمم رو گرفت و رفت تو و من ترسیدم ولی بدون درد تونستم درش بیارم البته خیلی نگران شدم و وحشت کردم

احساس در زمان رویا؟
ناراحتی و وحشت
وضعیت اشتغال ذهنی؟
مشغولیت ذهنی دارم
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
پاسخ به  زهرا
12 شهریور 1401 3:03 ب.ظ

سلام روزتان سرشار از لطف خدا

تعبیرخواب :

تعبیر خواب چشم تیرخورده ان شاالله بدون آسیبی خیراست .

چشم

چشم یکی از اعضاء مهمی است که بسیاری از مسائل به وسیله آن سنجیده می شود زیرا به عبارتی ابزاری است برای شناخت . قل هو الذی… وجعل لکم السمع والابصـر…بگو: «او کسی است که شما را آفرید و برای شما گوش و چشم و قلب قرار داد؛ امّا کمتر سپاسگزاری می‌کنید .(ملک / 23 )

امام جعفر صادق (ع) تعبیر چشم را : هدایت به دین و راه راست ،روشنائی ، تولد نوزاد ،مال و ثروت ،علم و دانش دانسته اند .

و اگر صدمه و آسیبی به چشمتان وارد شده باشد تعبیر آن را : فقر و تنگدستی ،حال بد ،غم و ناراحتی،زیان و ضرر و گمراه شدن از دین دانسته اند .

اما باید توجه داشته باشید که از نظر قرآن کریم چشم شامل : چشم یقین ، چشم حس ،چشم روشن(دل)،چشم اعجاز آمیز (دیدن واقعیات)،چشم خاشع(تسلیم)،چشم لذت بین ،چشم زیبا(دیدن زیبائی ها)،چشم گواه(شهادت روز قیامت)،چشم مسحور(عنادو لجاجت)،چشم شور،چشم کور(بدبینانه و منافق)،چشم حقارت ،چشم خیانتکار ،چشم ناتوان،چشم خیره وبی حرکت قرار داده .

در نتیجه :

دوست عزیز ابتدا باید به حالات و موقعیتی که در آن قرار دارید توجه کنید و بعد موارد فوق الذکر را در نظر بگیرید .

درگیری های ذهنی شما سببب برخی از موارد یاد شده دارد . گاه به قدری مشغول و درگیر مسئله ای می شوید که دیگر نه زیبائی،نعمت،واقعیت را ندیده و نگاه بدبینانه پیدا خواهید کرد . مسائل را بغرنج ،حل ناشدنی ، محسور و ناتوان میبیند.

چشم تیرخورده ،پرتاب تیر ،حلقه و یا مانعی که به چشم اصابت کرده حاکی از خلل در دید نسبت به اطراف و سنجشی که از مسائل دارید است . حس ترس و وحشتی که داشتید نشان از نارضایتی شما از این حالت است.گاه باعث می شود راه درست را گم کنید و یا حتی مالی را از دست بدهید .

اما با بصیرت و ایمان و دوری از مواردی که مانع از دید شما شده توانستید تیر را از چشم خارج کنید . ان شاالله با توجه به بدون درد خارج شدن کمترین آسیب را دیده باشید .

احتمال دیگری نیز وجود دارد :

چشم همانطور که گفته شد ابزاری است برای سنجش . گاه ممکن است به ظاهر توجه کرده و فقط با دیدن دیگران را قضاوت کنیم . اما باید با چشم یقین دیگران را سنجش کنید و با عناد و لجبازی نباشد.

گاه چشم ابزاری می شود برای اهداف شیطان ،چشم گناه نداشته باشید از دیدن برخی مناظر که موجب گناه میشوند و یا ورود به مجالسی که صحنه گناه دارند پرهیز کنید . چشم و نگاه، تأثیر مستقیمی بر قلب آدمی دارد چنانکه حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: قلب، كتاب چشم است. (آنچه چشم بنگرد در قلب نشیند) .

 همانا شیطان، راه‏هاى خود را به شما آسان جلوه مى‏دهد، تا گره‏هاى محكم دین شما را یكى پس از دیگرى بگشاید، و به جاى وحدت و هماهنگى، بر پراكندگى شما بیفزاید. )

هیچ چشمى كه نظر كند به حرامى و به آن حرام، نظر سیر كند مگر آنكه منعقد مى‏شود گرهى بر دل او از آرزو، و وانمى‏شود آن گره، مگر به یكى از دو چیز:یا به ریختن اشك حسرت و ندامت از آن عمل قبیح و رجوع صادقى از آن عمل شنیع.

خداوند در آیات 30و 31 سوره نور می فرمایند: (قل لِّلْمُومِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ )؛ «به مومنان بگو : چشم های خود را از نگاه به نامحرم فرو گیرند»

چند نکته را مراقبه داشته باشید :مواردی از درگیری های ذهنی که مانع از درک درست از مسائل و دید منفی میشود و یا سبب شک در باورها و یقین شماست برطرف شود . توجه به نکات مثبت ، نعمتها ،زیبایی ها حس بهتری خواهید داشت . فضائل اخلاقی را در خود تقویت کنید و از یکسری عادات نامناسب دوری کنید . در واقع هشداری است برای برطرف کردن موانع .

همانطور که گفته شد چشم می تواند یکی از ابزارهای شیطان بوده و تیر شیطان در کمین برای تار کردن دید الهی . متاسفانه ما بیشتر اوقات ناخواسته چشم خود را ابزار شیطان قرار می دهیم .مراقبت کردن از آنچه چشم می بیند تا قلب آن را تأیید کند داشته باشید . 

صدقه حافظ شما از آسیب های احتمالی است .

در پناه خداوند باشید .

 

 

بیکس
بیکس
میهمان
21 آبان 1401 3:58 ب.ظ

سلام خداقوت،من خواب دیدم که ی لحظه از جلوی آینه رد شدم،و دیدم که انگار ی خال گوشتی بزرگ کنار چشم چپم زده نزدیک بینی،برگشتم توی آینه نگاه کردم و اولش به خودم گفتم ولش کن،ی چهره داشتی که اونم از دست رفت بذار بره،ولی بعد دیدم انگار خیلی زشته،نزدیک تر شدم و گفتم شاید بشه بسوزونمش،ولی یهو دیدم که شبیه ی کپسوله،که داخلش پیداست و وقتی به گوشه نگاه میکردم زیر پوستش یک چشم دیگه میدیدم،که خیلی ناراحت شدم گفتم حالا چیکار کنم ی چشم اضافی که حتما از ی عصبه و قابل برداشتن هم نیست،ممنون از تعبیر زیباتون🙏

احساس در زمان رویا؟
در اواخر آن نگران شدم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
مشغول
زمان مشاهده رویا؟
صبح آفتاب زده
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب مریم مشایخی
پاسخ به  بیکس
22 آبان 1401 6:31 ب.ظ

سلام علیکم

ان شاءالله خیر است.
آینه در عالم واقع انعکاس همه خوبیها و بدیهای ظاهری انسان است.
درخواب هم آینه انعکاس خوبیها و بدیهای باطنی است.

تعبیر خواب آینه از دید امام جعفر صادق (ع)
تعبیر خواب آینه شش چیز است:

زن، پسر، مقام، دوست، پسر، شریک، مقام، دوست و کار روشن است.
:
چشم در خواب، بر هفت وجه است.
اول: روشنایی.
دوم: دين مبتني بر هدايت و درستي.
سوم: اسلام.
چهارم: فرزند.
پنجم: مال.
ششم: علم.
هفتم: زيادتي در دين و مال

دوست عزیز خداوند به ما نعمات فراوانی داده که از آنها درست استفاده کنیم و بوسیله آنها به قرب خدا برسیم
در روایات آمده کمترین شکر نعمات این است که از این نعمات درجهت گناه استفاده نشود.
خدا به شما نعمات فراوانی داده است که باید بیشتر مد نظر داشته باشید.
اگر دقت کنید می بینید که شاید خدا به شما چیزهایی داده که ممکن است به بقیه نداده باشد، پس آنها را ببینید و شاکر باشید. در مورد خال گوشتی شاید بتوان گفت دلیل ندیدن نعمات باشد.
در مورد چشم سومی که دیدید، اگرچه ممکن است عیب ظاهری باشد، اما می توان گفت از نظر علمی چشم سوم به نوعی قدرت محسوب می شود.
ماگاهی از داشته هایمان راضی نیستیم در حالی که ممکن است نعمت باشد وما ندانیم.

احتمال دیگری هست واین که با توجه به ظاهر بد چشم و چشم پشت پرده که با آن می دیدید نمادی بر صفت بد بینی باشد ودیدن عیوب دیگران که با این صفت چهره بدی پیدا کردید. چون گناه چهره باطنی انسان را زشت می کند. ممکن است دوستی یا شریک زندگی، شما را متوجه این امر می کند، که وقتی به آن واقف می شوید، مشمئز می شوید.
اتصال ان چشم سوم به چشم اصلی دال بر صفتی است که گویا برای شما ملکه شده است.
توصیه می شود با مطالعه کتب اخلاقی به تزکیه نفس بپردازید وبا توکل برخدا وتوسل به اهل بیت کسب معرفت کنید
با توجه به دیدن خال گوشتی، به نظر می رسد که مشکلی سر راهشان باشد که باید با تدبیر در جهت رفع آن بکوشید.
الله اعلم
خدا به شما سلامتی دهد

کاربر مهمان
کاربر مهمان
میهمان
15 آذر 1401 12:55 ق.ظ

سلام من این خواب رو یکبار ب اشتراک گذاشتم اما متاسفانه برام تعبیر نشد
و از اونجایی که تعبیر این خواب خیلی برام مهمه دوباره میفرستم ان شاالله که تعبیرکنید؛
خواب دیدم که دارم از بلندی میفتم و یک دفعه دستم و ب یک چادر گرفتم و یا حسین گویان اومدم پایین وقتی ب پایین رسیدم صدایی بهم گفت تو به کسی که دوستش داری میرسی(درحالیکه باهم رابطه نداریم)
من هر روز زیارت عاشورا رو میخونم و حس میکردم توخواب براین دلیله ک‌همچین خوابی دیدم.

احساس در زمان رویا؟
خیلی خوب حس ارامش
وضعیت اشتغال ذهنی؟
نمیدونم
زمان مشاهده رویا؟
صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم سهیلا مُبصّری, خانم فاطمه امینیان, خانم میر مطهر, خانم مریم مشایخی, خانم خراسانی, خانم میری, خانم انسیه مُشفق
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
پاسخ به  کاربر مهمان
17 آذر 1401 7:19 ب.ظ

سلام علیکم وقت شما بخیر

 

تعبیر خواب :

خیر است و برکت ان شاالله

 

امام باقر (ع) می‌ فرمایند: اگر مردم می‌دانستند زيارت امام حسين (ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می‌مردند و حسرت رسيدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره می‌کرد.

امام صادق‏ (ع) همچنین فرموده‌اند: خداوند سوگند یاد کرده که زیارت زائری که زیارت عاشورا را تلاوت نماید، بپذیرد و نیازمندی‌هایش را برآورده سازد. او را از آتش جهنم برهاند و در بهشت برین جای دهد و همچنین حق شفاعت و دستگیری کردن از دیگران را به وی عطا نماید.

قرار گرفتن در بلندی نشان از به اوج رسیدن  و امیدی است  در کارها از جمله در انتخاب ، تصمیم ، شروع کاری … اما افتادن از بلندی نیز حاکی از نگرانی ، ناامیدی از رسیدن به آرمانها و خدای ناکرده شک یا تزلزلی در باورها و اعتقادات دینی است .

آثاری که از خواندن زیارت عاشورا برای شما به وجود آمده سبب شده تا در سقوط یا امیدی در مشکلات و موانع به وجود آمده با متوسل شدن به چادر حضرت زهرا(س) ، مورد عنایت امام حسین (ع) قرار گرفته وحاجت روا شوید ان شاالله .

اما چند نکته در رویای شما قابل تأمل و دقت است :

گرفتن چادر ، یعنی نگاه به نوع پوشش و حجابی که دارید وگرنه میتوانست به نوع دیگری نمایان شود . توجه به چادر تذکری است به حجاب که نشانه عفت و ایمان است .

گرفتن چادر ، یعنی توسل به سیدة النساء العالمین و وساطت ایشان در کارها .

یعنی امام حسین (ع) توسل به مادرشان را چقدر مهم دانسته و دست رد به کسی نمی زنند.

با توجه به مجرد بودن شما و توسل خاصی که پیدا کرده اید ، ان شاالله از سلاله سادات وصلتی خواهد بود و یا واسطه این ازدواج سادات هستند . رسیدن به کسی که دوستش دارید صرفا به معنای ارتباط داشتن نیست ممکن است در آینده ای دور یا نزدیک این اتفاق فرخنده وجود داشته باشد .

لذا بشارتها و هشدارهای رویای خود را در نظر بگیرید . گاه تذکری است برای رسیدن به مطلوب که چه چیزهایی باید در نظر بگیرید. و آنچه همیشه می تواند شما را یاری و راهگشا باشد ایمان و توسلی است که دارید .

در ایام توسل به حضرت مادرفاطمه الزهرا (س) بیشتر ارادت پیدا کنید ان شاالله حاجب روا باشید.در پناه خداوند و عنایت حضرت زهرا (س) باشید .

دکمه بازگشت به بالا
24
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x