جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب شرکت در نماز جماعت

مقاله

خواب شرکت در نماز جماعت

تعبیر خواب شرکت در نماز جماعت چیست خواب دیدم در صف نماز جماعت بودم نماز که تمام شد برگشتم پشت سر ردیف بعدی دیدم آیت الله وحید خراسانی نشستند. یه نگاه خیلی عمیقی به من کردند و بعد گفتند “مبارکت باشه ”
تو خواب احساس کردم که درباره یک موضوع یا عنایت یا مقام معنوی صحبت می‌کنند. در ادامه همین خواب به عیادت  یه جانبازی رفته بودیم که چشم هاش رو در جنگ از دست داده بود و خود آقای خامنه ای هم به دیدنش آمده بودند. این خواب را در ماه مبارک رمضان دیدم .  تعبیر خواب شرکت در نماز جماعت چیست؟ 

تعبیر خواب شرکت در نماز جماعت

تعبیر خواب شرکت در نماز جماعت بسیار خوب است و برکات زیادی را برای رائی به دنبال دارد . در قران و روایت این امر بسیار توصیه شده و پاداش بسیاری از لسان اهل بیت علیهم السلام  برای آن ذکر شده است .  الحمد لله در رویا توفیق شرکت در نماز جماعت در یک سیر روحانی نصیبتان شد . در فضیلت نماز جماعات در روایات آمده است : 

قال رسول الله ص : ومن مشی الی مسجد يطلب فیه الجماعه کان له بکل خطوه سبعون الف حسنه، و یرفع له من الدرجات مثل ذلک، فان مات و هو علی ذلک و کل الله به سیعین الف ملک یعودونه فی قبره و یبشرونه و یونسونه فی وحدته و یستغفرون له حتی یبعث  کسی که به قصد شرکت در نماز جماعت به سوی مسجد گام بر می‌دارد خداوند متعال در مقابل هر گامی که بر می‌دارد هفتاد هزار حسنه به او پاداش می‌دهد و به همین میزان نیز درجات وی بالا خواهد رفت و اگر درچنین حالی بمیرد خداوند متعال هفتاد هزار فرشته را مامور می‌نماید تا در قبر به دیدار او رفته ، وی را بشارت دهند و در تنهایی قبر انیس او باشند و تا روز قیامت برایش طلب آمرزش کنند.

پیامبر ص :من اتی الجماعة ایمانا واحتسابا استأنف العمل کسی  که در نماز جماعت با ایمان و قصد پاک و خشنودی خداداخل شود اعمال خود را از سر گیرد. (کنایه از این است که گناهان گذشته اش بخشیده می شود.

رسول خدا ص فرمودند : ان الله یستحیی  من عبده اذا صلی فی جماعة ثم سأله حاجة ان ینصرف حتی یقضیها. زمانی که بنده‌ای  نمازش را به جماعت بخواند، خداوند از او حیاء می‌کند، وهنگامی  که از او طلب حاجت کرد، منصرف نشود، مگراین که حاجتش رابرآورد.

 

شما در جمع مومنین و علماء حاضر بودید و بشارتی از مرجعی عالی قدر در صفوف نماز جماعت  دریافت کردید . بیان جمله مبارکت باشد از طرف ایشان  نمادی بر رزق معنوی و یا مادی مبارکی است که در عالم واقع نصیبتان می‌شود .  

علماي لغت واژه بركت را به فزوني و رشد همراه با ثبات و دوام معني كرده‌اند. در كتاب لسان العرب معني بركت فراواني در هرچيز خير است .
راغب اصفهاني نيز آن را به معناي ثبوت و استقرار خير الهي در چيزي مي داند، چنانچه بركه (چيزي شبيه حوض) به جايي كه آب در آن مجتمع و مستقر مي گردد، گفته مي شود.
اما مبارك، به آنچه كه در آن خير فراوان وجود دارد و از او بروز و صدور مي‌يابد اطلاق مي گردد.

ان شاء الله در عالم واقع توفیق کاری را پیدا می‌کنید که اجر و پاداش زیادی دارد که  برکات مادی و معنوی به دنبال دارد. گناهانی از شما آمرزیده شده و حاجتی دارید که به لطف خدا و ایمان و اعتقادتان برآورده می‌شود.
زمینه دریافت رزق مادی و معنوی برایتان مهیا می‌شود که بسیار برکت دارد و به چشم می‌آید .  برکاتی  که ثبوت و استقرار داشته و ثمراتش فراوان است و نعمتی مبارک است که از طرف عالم گرانقدری به شما وعده داده شده است.

به عیادت جانبازی مجاهد رفتید و در این مسیر به رهبری اقتدا کردید . 

عیادت بیمار

عیادت بیمار از اهمّیّت و ارزش ویژه‌ای در اسلام برخوردار است؛ چرا که این رفتار نیک اخلاقی مورد رضایت خداوند بوده، و رحمت الهی را نازل می‌کند و نقش بسزایی را در تحکیم روابط انسانی و صمیمیّت و اخوّت، ایفا می‌کند.

پیامبر خدا ص : هر کس بیمارى را عیادت کند، در رحمت خدا فرو مى‏رود.

معصوم می‌فرماید : هر مؤمنی که مؤمنی را در بیماری‌اش عیادت کند، اگر صبح باشد هفتاد هزار ملک او را تشییع (بدرقه و همراهی)کنند و چون نزد او بنشیند رحمت (خدا) او را فرا گیرد و تا شب برای او استغفار کنند، و اگر شب باشد همین اجر تا صبح برای او خواهد بود.» 

خدای متعال می‌فرماید: من خود شخصاً به برآوردن حوائج عیادت‌ کننده می‌پردازم.

با توجه به عقائد شما در عالم واقع برای عیادت جانباز دو احتمال متصور است :

۱- الحمد لله انسان قدر‌دانی هستید و ارزش‌های انقلاب را پاس می‌دارید و در برخی امور اقتدا به سیره اهل بیت ع کرده ( عیادت بیمار جانباز مثل حضرت آقا ) و اینگونه تبلیغ عملی برای دین ناب و تشیع دارید.

۲- احتما دیگر اینکه اگر نسبت به حرکت اصیل انقلاب تردیدی دارید، این خواب رهنمودی بر این است که به خون‌ها و جانبازی‌های این مسیر الهی توجه کرده و سپاس آن را به جا آورید و بدانید که این ارزشها مورد عنایت اهل بیت ع است .

الحمد لله از صفات اخلاقی پسندیده‌ای برخوردار هستید و در راه تالیف قلوب و ایجاد صمیمیت بین اطرافیانتان اقدام می‌کنید. بازتاب و نتیجه اعمال خیرتان نعمات و تفضلاتی مبارک به سوی زندگی‌تان برمی‌گردد. حوائجی دارید که بر آورده به خیر می‌شود . 

در ماه مبارک رمضان شما ان شاء الله مورد مغفرت قرار گرفتید و از هدایا و الطاف الهی بهره‌های وافری کسب کرده اید .

توصیه می‌شود

نسبت به اعمال عبادی خصوصا نماز اول وقت توجه کنید . از شرکت در  نماز جماعت  در صورت امکان غافل نشوید .
در این ایام که برخی افراد به خاطر مشکلات اقتصادی تمام نظام و انقلاب را زیر سوال می‌برند شما با اندیشه و تفکر و مطالعه به دستاوردهای بسیار ارزشمند این حرکت الهی توجه کنید و از راه شهدا و جانبازانی که از همه چیز خود گذشتند حمایت کنید تا با همراهی اعتقادی و عملی در گروه مجاهدان و شاکران قرار گیرید . 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.