جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب دام‌های شیطان

مقاله

تعبیر خواب دام‌های شیطان

تعبیر خواب دام‌های شیطان چیست خواب دیدم که منو دوستم همراه با بچه‌هایمان در یک باشگاه ورزشی هستیم و با حرکات دست میرقصیم. بعد به سمت خانه‌ی پدربزرگم (که بعدها در عالم واقع در آن ساکن شدیم ) راه افتادیم. به دوستم گفتم که بچه ها رو شما بیار من زودتر میرم چون می‌خوام دستشویی برم. وقتی از حیاط به سمت در داخلی خانه رفتم صدای یک زن رو شنیدم که اسمم رو صدا زد و گفت که به پیشش داخل آشپز خانه برم. وقتی به آشپز‌خانه رفتم بسیار متعجب و وحشت زده شدم . مردی رو دیدم که لباس زیر و رو به پا نداشت و قصد تعرض به من رو داشت. فرار کردم و در خانه رو بستم و به سمت در حیاط دویدم .دوستم رو صدا زدم و گفتم تله ای تو کاره و قصد تجاوز به ما رو دارن. بدو بچه‌ها رو بیار از کوچه فرار کنیم که تنها راه فرار ما است. بعد دیدم روبروی خونه‌ی پدربزرگم که در عالم واقع یک زمین کشاورزی است و دورش بازه ، انگار که با چوب و حفاظی بسته شده بود و ما از اونجا راه فرار نداریم. وقتی به سمت کوچه رفتیم سه مردی که شلوار کردی داشتند با سنگ‌های بزرگی که به سمتمون پرتاپ می‌کردند و ما هم جا خالی می‌دادیم ، نذاشتن که از کوچه فرار کنیم. به ناچار به داخل حیاط برگشتیم و باز دو مرد دیگه سنگ‌های کوچیکی رو به سمتمون پرت کردن که بهمون نخورد. یک‌دفعه بچه‌ها رو گرفتن و ما رو هم دربند کردن و دستامونو با طناب بستن. هممون رو به داخل پذیرایی بردن. من یواشکی تونستم با دست بسته با موبایلم به پدرم زنگ بزنم و بگم جونمون در خطره. به دوستم گفتم پدرم بهمون کمک می‌کنه، ولی اون با چشمش به دو طناب داری که برای ما حاضر شده بود اشاره کرد و من با ترس از خواب پریدم. تعبیر خواب دام‌های شیطان چیست ؟

تعبیر خواب

تعبیر خواب دام‌های شیطان با توجه به روحیات و حالات شما در عالم واقع تبیین شده و احتمالاتی را برای رویای شما ذکر می‌کنیم :

۱-احتمال اول:این رویای وحشتناک می‌تواند از ضمیر ناخودآگاه شما نشات گرفته باشد و متاثر از رویدادهایی است که در عالم واقع در اطرافتان اتفاق افتاده و دغدغه‌هایی است که در ذهنتان ذخیره شده است .گاه شیاطین جن نیز در رویا به واسطه نمادهایی موجب ترس و وحشت می‌شوند. احتمالا رویای شما نوعی کابوس است که تعبیری ندارد ولی خداوند عالم به جهت لطفش به دلیل آزاری که دیدید گناهانی را از شما می‌آمرزد

۲-احتمال دوم:بازی ،ورزش و رقص در باشگاه می‌تواند نمادی از دنیا و غفلت انسان باشد. رقص به طور خاص در رویای شما به عنوان‌ لهو و لعب است .
قران می‌فرماید :
اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَياةُ الدُّنْيا لَعِبٌ وَ لَهْوٌ بدانيد كه زندگانى پستِ دنيا، چيزى جز بازى و سرگرمى نیست .‌
لهو‌ به معنای مشغول شدن و آنچه كه انسان را از مهم‏ باز دارد.

به نظر می‌آید در عالم واقع به اموری نامطلوب پرداخته‌اید که موجب غفلت شما از راه درست می‌شود و زمینه را برای نفوذ و وسوسه شیاطین جن و انس باز می‌کند.نمادها و تکیه‌گاه‌های دیگر رویای شما گویای این امر است .

برای رفتن به دست‌شویی زودتر از بچه ها و دوستتان به منزل پدر بزرگتان رفتید .
یکی از تعابیر ادرار و مدفوع گرفتار مال حرام شدن است .

دام‌های شیطان 

دام‌های شیطان بسیار است و آدمی باید به خدا پناه برده و هوشیار باشد. گاه شیطان‌ انسان‌ را وسوسه می‌کند و از فقر می‌ترساند و آدمی از کسب مال حلال باز می‌ماند و حقوق واجبش را نمی‌پردازد، یا به حق خود قانع نیست و این‌گونه گرفتار حرام می‌شود.

الشَّيْطانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ و يَأْمُرُكُمْ بِالْفَحْشاءِ وَ اللَّهُ يَعِدُكُمْ مَغْفِرَةً مِنْهُ وَ فَضْلًا وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلِيمٌ‌
شيطان شما را از فقر و تهيدستى بيم مى‌دهد و شما را به فحشا و زشتى‌ها فرا مى‌خواند،ولى خداوند از جانب خود به شما وعده‌ى آمرزش و فزونى مى‌دهد و خداوند وسعت بخش داناست.

در واقع نفس انسان و یا اطرافيانى که آدمی را از انفاق و پرداخت حقوق مردم باز مى‌دارند و از آينده مى‌ترسانند و نسبت به گناهان تشويق مى‌‌کنند می‌توانند مصداقی از اعوان شيطان باشند . «الشَّيْطانُ يَعِدُكُمُ.

شما با نجوایی شیطانی به داخل منزل کشیده شدید و با منظره‌ای روبرو شدید که شیطان در قالب انسانی شما را امر به فحشاء می‌کرد.
الحمد لله انسان با ایمانی هستید و از مهلکه‌ها و دام‌های شیطان‌ که در پیرامون‌ شماست فرار می‌کنید و دیگران را نیز آگاه می‌کنید. به نظر می‌آید که گاه در موقعیتی قرار می‌گیرید که شما را به طرق مختلف از راه حق باز می‌دارند .
در موقع فرار از مهلکه زمینی در حصار را در مقابل خود دیدید .

امام صادق می‌فرمایند: تعبیرهای زمین عبارتند از: زن، دنیا، مال و فرمانروائی
به نظر نمادی از زنان با حیایی هستند که خود را در حصار محکمی از حیا و عفاف قرار دادند.
درهنگام فرار با سه مردی روبرو شدید که سنگ‌هایی را به شما پرتاپ می‌کردند. عدد ۳ نمادی از کثرت است. اینان نیز از اعوان شیطانند اعم از دشمن درونی  (خلقیات مذموم ) و بیرونی که ممکن است به شما صدمه بزنند .
دست و‌ پای شما را ببندند و در حقیقت قدرت و توانمندی شما را در اجرای اعمال خیر و صالح بگیرند.
و در نهایت به حیات مادی و معنوی شما آسیب برسانند. پشتیبانی چون پدر دارید که در زندگی می‌تواند یارتان باشد که گاه از او یاری می‌گیرید. چه خوب است که به موقع و تا دیر نشده است با تجربیات و راه‌کارهای ایشان از ایمنی بیشتری برخوردار شوید .

توصیه

به نظر می‌آید که لازم است که حتما روابط خود را با دوستان و اطرافیانتان مدیریت کنید و از دوستی با افراد ناصالح دوری کنید. فضای مجازی را برای خود و بچه‌هایتان ایمن کنید. نسبت به نفس خود مراقبه کنید . همیشه از شر شیطان به خدا پناه ببرید و از اولیای دین و اهل بیت علیهم السلام  یاری بگیرید . نسبت به اقامه نماز و استعانت از آن توجه و مراقبت کنید که انسان را از بدی ها باز می‌دارد .
آیات ۵۴ تا ۵۶ اعراف را که به آیات سخره معروفند در هنگام خواب تلاوت کنید آیت الکرسی و معوذتین را نیز بخوانید .
صدقه دهید و به حقیقت توبه و استغفار پناه بیاورید . .
در مورد خانه پدر بزرگتان بررسی کنید و اگر احیانا از این ملک حقی به دیگران‌ تعلق دارد آن را ادا کنید

پیشنهاد میشود مقاله ذیل را مطالعه کنید

https://arakmu.ac.ir/vcfd/fa/news/10332/شیطان

در پناه خدا محفوظ باشید 🤲

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.