مقاله تعبیر خواب هدیه‌ی حضرت زهرا س

مقاله

خواب هدیه‌ی حضرت زهرا‌ س

تعبیر خواب هدیه‌ی حضرت زهرا س چیست ؟ مادرم خواب دیدند که نزدیک محل زندگیمون مکانی به نام فاطمیه هست. ( درعالم واقع هم هست) در آنجا جشنی برپاست و شیرینی‌های تازه ای در آن پخش می‌کردند. ایشان از آن شیرینی‌ها خوردند. در این بین من با مانتویی مشکی و پاره و خاکی و با چهره‌ای ناراحت وارد شدم. مادرم نگرانم می‌شود. از پشت سرم چند خانم با چادر مشکی می‌آیند. مادرم حس می‌کند که از طرف حضرت زهرا س هستند.چادری تا کرده به دست من می‌دهند و می‌گویند اگر این چادر را روی سرت بگذاری پارگی‌ها و کثیفی‌های لباست برطرف می‌شود.
(من قبلا چادر سر می‌کردم و مدتی است که چادر رو کنار گذاشتم)

تعبیر خواب هدیه‌ی زهرا س

تعبیر خواب هدیه‌ی حضرت زهرا س و حضور در جشن و شادی اهل بیت علیهم السلام پر از خیر و برکت و عنایت است .

حضور در مکان فاطمیه و مجلس شادی برای حضرت زهرا س گویا رفتن و حضور در حرم آن بزرگوار است. امنیت یافتن ، آمرزش گناهان حاجت روایی، زائل شدن غم‌ و اندوه از آثار زیارت و حضور در این جلسات است .

خداوند محبت اهل بیت را در قلوب شیعیان قرار داده است.

خدا در قران فرموده است: «قل لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى» بگو: از شما [در برابر ابلاغ رسالتم‏]هیچ پاداشى جز مودّت نزدیکان [یعنى اهل بیتم‏]را نمی‌خواهم‏…شوری ، ۲۳
یکی از اثرات این محبت این است که حزن اهل بیت باعث حزن و شادی آنان باعث شادی گردد.

روایتی از امام صادق علیه السلام‌ این حقیقت را بیان می‌کند:
عنِ الصّادِقِ ـ. عَلَیْهِ السَّلامُ ـ. قالَ: شِیعَتُنا خُلِقُوا مِنْ فاضِلِ طِینِتِنا وَ عُجِنُوا بِماءِ وَلایَتِنا یَحْزَنُونَ لِحُزْنِنا و یَفْرَحُونَ لِفَرَحِنا. امام صادق ـ. علیه السلام ـ. فرمود: شیعیان ما از بقیه خمیر مایه اولیه آفریش ما آفریده شده اند.ولایت ما در سرشت آنان عجین گشته است و آنان با خوشی ما خوشحال و با ناراحتی ما ناراحتند.

منظور از شاد بودن در شادی اهل بیت علیهم السلام این است که انسان برای شاد زیستن مانند اهل بیت برای کسب رضایت خدا تلاش کند بنابراین شاد بودن در شادی اهل بیت به معنای تلاش برای کسب رضایت خداوند است.

در روایت منسوب به امام صادق ع دیدن شیرینی در خواب تعبیر به مال حلال است که فرد در می‌آورد و یا در آینده نزدیک به او می‌رسد‌. منفعت و سودی است که وارد زندگی اش می‌شود. علم و حکمتی به او می‌رسد.فرهنگ ،ستایش کردن و مدح زیبای فرد نیز از تعابیر آن  است.

شما با لباسی پاره و سیاه رنگ و خاکی وارد در مجلس شادی حضرت زهرا س شدید. لباس به تقوا و همسر تعبیر می‌شود .

قران می‌فرماید:هن لباس لکم و انتم لباس لهن همسران لباس یکدیگرند.

لباس التقوی ذلک الخیر . لباس تقوا همان بهتر و نیکوتر است.

الحمد لله شما دختر خوبم انسانی با ایمان و محب حضرت زهرا س هستید ایشان‌ که مادر همه امت هستند شما رو مورد توجه و عنایت قرار دادند و بهترین هدیه را به شما عطا کردند. وقتی با چهره غمگین و لباس پاره  وارد در مجلس شادی حضرت س شدید نمادی از این است که شما به دلیل کم رنگ شدن تقوای خود از روی ایشان شرمنده‌اید. ولی مادر س هوای شما را دارد و با دادن هدیه‌ی ارزشمند دل و جان شما را شاد می‌کنند.
حجاب کامل که مورد عنایت حضرت زهرا س همان حجابی است که خالق یکتا در قران کریم به زنان با ایمان توصیه و تاکید کرده است .

حجاب در  قران

حجاب در قران در آیه ۳۱ سوره نور از طرف خداوند به زنان مسلمان تاکید می‌شود که پوشش‌های خود را بر روی گریبان هایشان بیندازند.
خمر در آیه مذکور به معنای «لباسی است که بانو با آن سر و سینه خودش را بپوشاند» که ظاهرا چیزی شبیه مقنعه یا بزرگتر از آن است.

در آیه ۳۳ سوره احزاب خداوند می فرماید:« اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند. این مناسب‏‌تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند و خدا آمرزنده و مهربان است.»
براى جلباب نیز که در این آیه آمده است، دو معنا ذکر شده است:
پوششى که سر و گردن و بالاتنه را می‌پوشاند (مقنعه) چیزى که تمام بدن را بپوشاند (چادر).
مسلماً چادر حجاب برتر است زیرا حکمت‌‏هاى ناب حجاب در چادر بیشتر محقق می‌شود.

حجاب کامل  ( اعم از عفاف درونی و پوشش کامل بیرونی ) که مورد عنایت خدا و حضرت مادر س است، حافظ همه ارزش‌های انسانی و فطری و ایمانی زنان آزاده و مومن بوده و آسایش و ایمنی را به آنان می‌بخشد و زیبایی‌های باطنی و حتی ظاهری آنان را نیز محفوظ میدارد.

امام على ع فرمود : پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست .(غرر الحکم۵۸۲۰)

شما با گرفتن هدیه‌ی حضرت زهرا س و با حفظ حجاب برتر به درجات ایمانی بالاتری می‌رسید و با تقوای بیشتر حیات طیبه‌ای کسب می‌کنید. تیرگی و پارگی لباس شما با چادر که نمادی از تقواست برطرف می‌شود .  غم و اندوهی دارید که زائل می‌شود. اگر مجرد هستید با حفظ حجاب کامل همسری با ایمان نصیبتان می‌شود که حافظ زیبائی‌های شما خواهد بود. خداوند مهربان مادرتان را شاد می‌کند و رزق حلال طیبی را روزیش میکند و حاجتش را بر آورده مینماید .

توصیه

ان شاء‌الله با حفظ حجاب دل دو مادر روحانی س و جسمانی خود را شاد کرده و از برکات آن‌ در دنیا و آخرت بهره‌مند شوید . صدقه داده و با توبه به درگاه خالق مهربان رحمت و برکات و رضایت او را جلب کنید. رضایت حضرت زهرا س را کسب کنید ، چرا که خشنودی و سخط خدا در خشنودی و سخط ایشان است.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.