جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر انگشتر عقیق رهبری

مقاله

مشاهده خواب انگشتر عقیق رهبری

 

تعبیر خواب انگشتر عقیق رهبری چیست؟ دیدم رهبری انگشتر عقیق سرخ یمنی که در انگشت داشتند در آورده و هدیه به من دادند و من گرفتم و در انگشتم کردم.

 

 خواب علما

خواب علما، دانشمندان، رهبران دینی، دلیل بر امنیت، هدایت، محبت و آرامش است. علما و رهبران دینی نقش هدایت گری برای امت را دارند..در زمان غیبت امام زمان، مردم وظیفه دارند با رهبران دینی مراجعه کنند عنه صلى الله عليه و آله :يوزَنُ مِدادُ العُلَماءِ و دَمُ الشُّهَداءِ ، يَرجَحُ مِدادُ العُلَماءِ عَلى دَمِ الشُّهَداءِ . پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : مركّب علما و خون شهدا با هم وزن مى شود و كفه مركّب علما بر خون شهدا سنگينى مى كند رسول اللّه صلى الله عليه و آله :إنَّ أئِمَّتَكُم قادَتُكُم إلَى اللّه ِ عز و جل ، فَانظُروا بِمَن تَقتَدونَ في دينِكُم وصَلاتِكُم . پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : پيشوايان شما، رهبران شما به سوى خداوند عز و جل هستند. پس بنگريد كه در دين و نمازتان به چه كسى اقتدا مى كنيد.

 

عقیق

 

عقیق در بین جمادات اولین جایی بود که به ولایت امیرالمومنین در روز عید غدیر شهادت داد. امام رضا (ع) ضمن حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود:

خداوند ولایت امیر مؤمنان (ع) را بر کوه ها عرضه کرد. پس اولین کوه هایی که به ولایت امیر مؤمنان شهادت دادند سه کوه عقیق ، فیروزه و یاقوت بودند .

سنگ عقیق سرخ ( عقیق یمنی ) یا نام علمی کارنلین ( Carnelian ) یکی از سنگ های خانواده بزرگ کلسدونی ها است. عقیق سرخ یا کارنلین در واقع شناخته ترین سنگ در بین کلسدونی ها است. رنگ این سنگ از زرد-نارنجی تا قرمز نارنجی، قرمز قهوه ای یا نارنجی قهوه ای متغیر است و به صورت نیمه شفاف تا مات می باشد.
خواص سنگ عقیق قرمز در روایات امروزه اغلب آقایان از حلقه های طلا که بسیار برای مردان آسیب پذیر است استفاده می‌ نمایند و یا انگشتر هایی با گوهر الماس و .. که قیمت بسیار گرانی دارند مورد مصرف قرار میدهند. اما در سیره و روش و روایات اهل بیت به استفاده از گوهر های با ارزش و دیگری چون عقیق سرخ سفارش و بها داده شده است. از دیگر فواید سنگ عقیق قرمز که در روایات گفته شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱/ فقر زدایی :حضرت صادق فرمودند : از دستی که در آن سنگ عقیق قرمز باشد، غیرممکن است که از درهم و دینار، پول خالی باشد.
۲/ توسعه رزق : بشیر یکی از یاران حضرت باقر (علیه السلام) از ایشان پرسید: از چه گوهری بر روی انگشترم استفاده کنم ؟ حضرت فرمودند : ای بشیر! چرا از عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی!… هر کس یکی از انواع عقیق را در دست کند و شیعه ی اهل بیت نیز باشد، فقط خیر و خوبی و وسعت در رزق می بیند و بی نیاز از مردم می گردد.
۳/ ایمنی از هر بلا امام علی (علیه السلام)می‌فرمایند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید که مایه ی برکت برای شما خواهد بود و از بلاها و گزند ها ایمن می شوید».
۴/ امان از ظالم امام باقر (علیه السلام) فرمودند : سنگ عقیق قرمز امان است از شر و بدی ، پادشاهان ظالم و هر آنچه که انسان از آن هراس و ترس دارد.
۵/ ایمنی از قطع دست و خون ریزی اعمش می گوید: از حضرت صادق درباره ی فواید عقیق سؤال کردم، فرمودند: انگشتر عقیق قرمز امان است از قطع شدن دست». عرض کردم: ای رسول خدا! بیشتر بگو. فرمودند: آن امان است و از خون ریزی جلوگیری می کند.»
خواص درمانی سنگ عقیق:
کمک به بینایی و بهبود سلامت چشم ها
سنگ عقیق قرمز دارویی تقویتی و شفابخش برای دستگاههای تولید مثل میباشد.
کمک به درمان سردرد
کمک به درمان گرفتگی های عضلانی و دردهای خلف درمان
و بهبود بیماری هایی مانند صرع، کلیه، روده، پروستات، احتقاق و ورم ها
تقویتی برای ریه ها، معده، کبد و مغز
محرک دستگاه گوارش
جلوگیری از خونریزی های شدید درمان بيماريهاي پوستي از جمله آكنه
درمان بیماری های عصبی و بهبود آن
کمک و تقویت سلامت دندان ها
تنظیم کننده قند خون و برطرف کننده دیابت
تنظیم کننده فشار خون و جلوگیری از سکته قلبی.
تقویت کننده حافظه و جلوگیری از آلزایمر.
جلو گیری از لخته شدن خون در بدن.
سنگ عقیق قرمز از سرما خوردگی و بیماری های ویروسی جلوگیری میکند.
کمک و بهبود عفونت های بدن و تنفسی
برطرف کننده اختلالات رفتاری و روانی
ریشه کن ساختن اعتیاد خانمان سوز
برطرف کننده ناراحتی معده و باعث بهبود کارکرد آن می شود.
تنظیم کننده انواع غده های بدن از جمله غدد درون ریز و برون ریز
خاصیت سنگ عقیق قرمز بر روح و روان
این سنگ دارای خواص بسیاری بر روح و روان است. از جمله :
احساس امنیت را ایجاد میکند
تقویت کننده عشق و علاقه
ضد استرس
کمک به درمان امراض سوداوی
سنگ عقیق قرمز افزایش دهنده مال حلال میباشد، رزق و روزی را در زندگی افزایش میدهد و باعث فراوانی نعمت می شود،
گره گشای مشکلات میباشد به این منظور که باعث انجام شدن و حل شدن کارهای سخت به صورت آسان میگردد حذف کننده انرژی های منفی اطراف است و انرژی مثبت و سرزندگی را برای زندگی صاحب آن به وجود می آورد.
اثر مفید و خوبی بر روح و روان انسان می گذارد.
دارای ارتعاشات و مداراتی است که در هنگام استفاده
و به همراه داشتن آن، این مدارات از خود نیروهایی که باعث تعالی روح و جسم صاحب آن می شود ساطع می کنند.
نیرو های سنگ عقیق قرمز همه ی موانع و مشکلات درونی را از بین می برند .
افزایش دهنده حس شجاعت، شهامت، قدرت.

تعبیر کلی

تعبیر گرفتن انگشتر عقیق، نشانه در امنیت بودن و نشانه شیعه است الإمام العسكري عليه السلام : عَلاماتُ المُؤمِنِ خَمسٌ : صَلاةُ الخَمسينَ ، وزِيارَةُ الأَربَعينَ ، وَالتَّخَتُّمُ فِي اليَمينِ ، وتَعفيرُ الجَبينِ ، وَالجَهرُ بِ (بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ) . امام عسكرى عليه السلام : نشانه‏ هاى مؤمن ، پنج چيز است: پنجاه ركعت نماز ، زيارت اربعين، انگشتر به دست راست كردن، پيشانى بر خاك نهادن و آشكارا گفتن (بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ) .

برای عقیق سرخ آثار بسیاری بیان شده. الإمام الرّضا عليه السلام :العَقيقُ يَنفي الفَقرَ ، ولُبسُ العَقيقِ يَنفي النِّفاقَ . امام رضا عليه السلام : عقيق ، فقر را می زدايد و پوشيدن انگشتر عقيق ، نفاق را می برد عنه صلى اللَّه عليه وآله : صَلاةُ رَكعَتَينِ بِخاتَمِ عَقيقٍ ، أفضَلُ مِن سَبعينَ رَكعَةً بِغَيرِهِ . پيامبر خدا صلى اللَّه عليه وآله : دو ركعت نماز با انگشتر عقيق، برتر از هفتاد ركعت با غير آن است. این سنگ مانند عقیق ، حرز بسیار مهمی در برابر حوادث و بلایا به شمار می رود و برای آسان شدن کارها و رونق در کسب و کار بسیار مفید می نماید.

 

در نتیجه گرفتن انگشتر از مقام معظم رهبری نشانه رفع فقر و نفاق و حرز و امنیتی به واسطه وجود مقدس رهبری است. ان شاءالله با تبعیت از رهبری، مشکلات و گرفتاریها رفع می شوند.

در ضمن انگشتر عقیق نمادی از توجه وتبعیت از ولایت اهل بیت ع دارد و گاهی هم به فررزند ویا نوه ی صالحی که دوست دار ولایت است هم برمی گردد

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

5 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
5
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.