مقاله تعبیر خواب ساخت مُهر نجس

مقاله

خواب ساخت مُهر نجس

تعبیر خواب ساخت مُهر نجس چیست‌؟ خواب دیدم دو تا سوسک بزرگ داخل خونمون اومده و من دنبال بودم که اونا رو بکشم . بعد از دو روزی دوباره خواب دیدم که برای عده‌ای دارم کار می‌کنم و منو گذاشتن پشت یه دستگاهی که خاک و آب کثیف و نجس فاضلاب  رو با هم مخلوط میکنه و مُهر نماز درست میکنه .من حالم بد شده بود و از بوی بد از پشت دستگاه اومدم پایین و گفتم: آخه این‌که نجسه¡ کی با این مُهر نجس نماز میخونه؟ من دیگه این کار رو نمی‌کنم.

آیا این دو رویا به هم مربوطه ؟ آیا خدا می‌خواد بهم بگه یه جای کارت میلنگه؟ یا تعبیرش از هم‌ جداست؟اصلا تعبیر خواب ساخت مُهر نجس و آلوده چیست ؟ در ضمن من مردی مجرد هستم. 

 

تعبیر خواب 

تعبیر خواب ساخت مُهر نجس و نیز سوسک در خانه با توجه به تکیه‌گاه‌های رویا و آیات و روایات بررسی می‌شود.ان شاء‌الله خیر است. خانه جان پناه انسان بوده و نمای از امنیت و آرامش و ولایت و بزرگی یافتن و امانت است .

تعبیر سوسک 

تعبیر سوسک در خواب شما نمادی از دشمن است. خواه دشمن‌ درونی، مثل صفات و اعمال و باورهای نادرست و یا دشمن بیرونی .

به نظر می‌آید کسانی و یا صفاتی مذموم به جان‌ پناه و مکان‌ امن‌ حیات و زندگی شما نفوذ می‌کنند و در صدد ضربه زدن‌ به شما هستند .

خواب دوم شما با رویای اول در ارتباط است و گویا تاییدی بر آن بوده و یک هشدار و تذکری جدی به شماست .

از شما خواستند در کاری وارد شوید که خاک را با آب نجس و فاضلاب مخلوط کرده تا مُهر از آن ساخته شود .

مُهر در روایتی تعبیر به درست شدن‌کارها ، تقویت دین‌ ، ریاست حقیقت ،منفعت و سود، کامرانی و موفقیت است . 

خاک فی نفسه پاک و یکی از مطهِرات است، ولی در مخلوط شدن‌ با آب نجس آلوده و نجس می‌شود .
مُهر باید  از خاک پاک ساخته شود و سجده بر آن برای خدا در فرهنگ شیعی یکی از شرایط و لوازم قبولی نماز است . و اگر مُهر که جای سجده است پاک نباشد نماز باطل است. 
نماز در معنای عام آن‌ نمادی ذکر و شکر خدا و تقید و توجه به ولایت‌ است و موجب دوری از گناه و معصیت بوده و اقامه آن‌ گناهان را پاک می‌کند.

 با این توصیف مجمل که از روایات و آیات و با توجه به حالات و شرایط شما در عالم‌ واقع می‌توان احتمالات تعبیر رویا را این گونه بیان کرد که:
۱- ممکن است در عالم واقع به کاری دعوت شوید که از طریق مال حلال مخلوط به حرام کسب در آمد کنید و این‌ امر به ایمان و اعتقاد و عبادات شما و عده‌ای از مردم‌ که از نتیجه کار شما بهره می‌برند نیز لطمه می‌زند .
ثمره‌ی کار  آن‌ در ظاهر برای امر خیر است (مهر )، ولی از راه حرام کسب می‌شود و حقیقتش نجاست و بوی تعفن است و سود و منفعت‌‌ آن کثیف و آلوده است . در حقیقت گویا با ریا کاری و نفاق کسب درآمد می‌شود. این امر موجب غفلت‌ها و ناشکری‌ها شده و امنیت روحی و جسمی و ولایت‌پذیری شما را آسیب جدی می‌زند .

۲- احتمال‌ دیگر: ممکن است  صفات نامطلوبی به واسطه وسوسه شیطان و یا هوای نفس در شما  ‌بوجود آید و البته در کنار آن خلقیات و اعمال خوبی دارید ، ولی صفات بد غالب شده و  به خلقیات زیبای شما  لطمه زده و آلودگی‌اش خوبی ها را از بین می‌برد و ثمرات بد آن به دیگران‌ نیز سرایت می‌کند . نتیجه‌ی آن ممکن است حتی در ظاهر خوب بوده و به عنوان واسطه‌ای برای عبادت و ذکر خدا نمایش داده شود و در عین‌ حال مال و منالی نیز به دنبال داشته باشد، ولی حبط کننده و نابود کننده‌ی عبادات و بندگی شما و ورود مال حرام به زندگیتان است.

البته به لطف خدا از ایمان خوبی برخوردارید و نسبت به وساوس شیطان بینا و هشیار می‌شوید .از  افراد ناصالح و یا صفات مذموم فاصله می‌گیرید . در زندگی و در مواجهه‌ی با این امور به دنبال از بین بردن‌ آن هستید و خدا یار و همراه شماست .

جوانی که به خاطر خدا دست به هر کاری نمی‌زند و وجدان بیدار دارد، به خاطر خدا از مال حرام و دوستی با افراد ناصالح پرهیز می‌کند و در صدد از بین‌ بردن صفات مذموم است، در پیشگاه حق مقام والایی دارد .

در تفسير قمى در مورد آيه (وَ أَمَّا مَنْ خافَ مَقامَ رَبِّهِ وَ نَهَى النَّفْسَ عَنِ الْهَوى‏ فَإِنَّ الْجَنَّةَ هِيَ الْمَأْوى‏ .نازعات۴۰،۴۱ . و اما كسى كه از مقام پروردگارش ترسيد و نفسش را از هوس بازداشت بى‌شك، بهشت جايگاه اوست، فرمود : اهل ايمان كه بر معصيت و گناهى دست يابند و سپس در اثر مخالفت و نهى پروردگار، از اقدام به گناه خوددارى نمايند جزاء و پاداش ترك گناه ؛ نعمت‌هاى بهشت خواهد بود.

و در روایتی است که : منْ تَرَكَ لِلَّهِ شَيْئاً عَوَّضَهُ اللَّهُ خَيْراً مِنْه‏ هر كس چيزي ( از گناه ) را ترك كند خداوند بهتر از ان را به او خواهد داد . (بحارالأنوار ۲۲۹۹۵۷ باب ۳۶)

ان شاء‌الله در صورت پرهیز از گناه و رعایت حدود الهی خداوند عالم رزق حلال و طیب و با برکتی نصیبتان می‌کند و از افزایش ایمان و آرامش برخوردار شده و خدا به شما عزت می‌دهد .

توصیه

چه خوب است که نفس خود را مراقبه کنید. استغفار و توبه را هیچ‌وقت فراموش نکنید.

امام رضا علیه السّلام از پدر بزرگوارشان روایت کردند که امام علی علیه السلام فرموده‌اند: تَعَطَّروا بِالاِستِغفارِ لَاتَفضَحَنَّکُم رَوائِحُ الذُّنوبِ.
بوسیله‌ی استغفار خود را خوشبو کنید، مبادا بوی بد گناهان شما را رسوا کند.

در زندگی بندگی خدا کنید .از فضلش روزی پاک طلب کنید و البته کوشش و تلاش شما برای کسب روزی ضروری و بسیار ارزشمند است . همه اینها موجب عزت و سربلندی و کسب روزی مادی و معنوی با برکت است .
همیشه مثل این رویایتان که نمادی از مقاوت شما در برابر گناه است، از شیاطین جن و انس فاصله بگیرید و با پناه بردن‌ به خدا دفع شرشان کنید و اجر شهید را در نامه عمل خود ثبت کنید.

امام على ع : کسى که در راه خدا جهاد کند و شهيد شود، اجرش بزرگ تر از کسى نيست که بتواند گناه کند و پاک دامنى ورزد.

ان شاء‌الله خدا‌ حافظ ارزش‌های خوب زندگی شما باشد.  

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.