آیین ها و مناسکاهل بیت عر

تعبیر خواب روضه حضرت زهرا س

تعبیر خواب روضه حضرت زهرا س

خواب روضه حضرت زهرا س

سلام علیکم. ابتدا تعریف خواب خود را بیان می کنم. در خواب دیدم یکی از دوستانم که از سادات است پارچه سفیدی را که نام حضرت رقیه س در وسطش گلدوزی شده بود و دورش اسامی ائمه علیهم السلام بود از من گرفت تا به دیوار نصب کند در موقع نصب پرسید که چه ذکری را باید بگویم به او‌ گفتم هزار لعن به ظالمین حضرت زهرا س بفرست.

چون مراسم به نیت حضرت زهرا س بود و بقیه دوستان هم کمک می کردند، یکی از دوستان ظروف چینی سفیدی را که متعلق به من بود ، می‌شست برای اینکه غذا بیاورند و در آن بریزند. تعبیر خواب برپایی روضه حضرت زهرا س چیست ؟ 

تعبیر خواب

امام صادق ع فرمودند : وقتی محبان ما در مجلسی جمع شده و فضائل ما را بیان میکنند آنجا حرم ما خواهد بود.

 امام باقر ع فرمودند: خدا ببخشد بنده ای را که نام ما را زنده می کند. 

مجلس عزای حضرت زهرا س در واقع حرم آن حضرت و حرم اهل بیت علیهم السلام است که مورد عنایت آنان بوده و موجب آمرزش و مغفرت و پاکی و رزق طیب برای شماست .

 روضه های خانگی باعث طول عمر و زیاد شدن رزق و روزی صاحب خانه می شود

لباس حضرت زهرا س سفید بود و در موقع نماز از لباس سفید استفاده می کردند

[irp]

 پارچه سفید لباس بهشتیان است در واقع رنگ سفید نشانگر این است که شما به پاکی درون می رسید و ایمان وتقوای شما افزون میشود.

نام حضرت رقیه س که در وسط پا رچه بود نمادی از روضه حضرت زهراست وتاییدی بر نیت شماست .چراکه حضرت رقیه مثل مادر س به صورتش سیلی زدند و ایشان را کتک زدند وبر زمین انداختند ، اسامی اهل بیت در دوره پارچه سفید دلالت بر محبت قلبی و ارادت قلبی شما نسبت به اهل بیت علیهم السلام است ، نشان از ویژگی تولی در وجود شماست.

 اینکه تاکید داشتید فرد سادات در هنگام نصب این پارچه هزار بار لعن بر ظالمان فاطمه زهرا سلام الله علیها را بر زبان داشته باشد در واقع تمسک به سیره حضرت زهرا س داشته وبحث تبری دروجود شما اینجا ظهور پیدا میکند.

[irp]

 چرا که ایشان در هنگام شهادت به دلیل تبری از ظالمان ولایت حتی حاضر به حضور آنان در تشییع جنازه خودشان نشدند.

 ظروف چینی سفید شما که برای طعام عزاداران آماده میکردند نشان از حلال و طیب بودن طعام شما در زندگی ودر این مجلس روضه است . الله اعلم 🌺

 

با مطالعه کتاب غم‌خانه حضرت زهرا سلام الله علیها ترجمه استاد طباطبایی، با روضه های حضرت زهرا سلام الله علیها بیشتر آشنا شوید.

 

حرف ف | حرف ز | حرف ر

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x
()
x