مقاله تعبیر خواب غرق شدن همسر مرحومم

مقاله

خواب غرق شدن همسرمرحومم

تعبیر خواب غرق شدن همسر مرحومم چیست؟

همسایه ما چند شب پیش خواب شوهر مرحوم منو دیدند، در حالیکه در دریا در حال غرق شدن بوده و دائماً داخل آب بالا و پایین میشدن.

و همسایه و خانواده‌اش از ساحل به او نگاه می کردند.

 تعبیر خواب غرق شدن همسر مرحومم

[highlight color=”green”] از اميرمؤمنان على(علیه السلام) آمده است، كه فرمود: «أَنْتَ الَّذِىْ فِى السَّماءِ عَظَمَتُكَ، وَ فِى اْلأَرْضِ قُدْرَتُكَ، وَ فِى الْبِحارِ عَجائِبُكَ»؛ (تو كسى هستى كه عظمتت در آسمان و قدرتت در زمين، و شگفتى‌ هاى خلقتت در دل درياها است). اميرمؤمنان على(علیه السلام) در حدیث دیگری می فرمایند: «سَخَّرَ لَكُمُ الْمَاءَ يَغْدُو عَلَيْكُمْ وَ يَرُوحُ صَلَاحاً لِمَعَاشِكُمْ وَ الْبَحْرَ سَبَباً لِكَثْرَةِ أَمْوَالِكُم‏» (خداوند آب را مسخّر فرمان شما قرارداد، صبحگاهان مى‌ رود و عصر باز مى‌ گردد، تا زندگى شما را سامان بخشد [اين تعبير ممكن است اشاره به جزر و مد دريا و آثار حياتى آن باشد] و دريا را وسيله وفور و كثرت اموال شما قرار داد[/highlight]

در آیات و روایات متعددی از دریا به عنوان یکی از عجایب خلقت پروردگار یاد شده است، دریا به معنای زندگی و حیات مادی و معنوی و محل تامین منابع غذایی است، زیرا بنیان و اساس هر چیزی از آب است (و من الما کل شی حی).

برای خواب شما دو احتمال می توان متصور شد:

احتمال اول با استناد به آیه قرآن سوره اسرا که می فرماید:
(وَإِذَا مَسَّكُمُ الضُّرُّ فِي الْبَحْرِ ضَلَّ مَنْ تَدْعُونَ إِلَّا إِيَّاهُ فَلَمَّا نَجَّاكُمْ إِلَى الْبَرِّ أَعْرَضْتُمْ وَكَانَ الْإِنْسَانُ كَفُورًا ) و زمانی که در دریا سختی و آسیبی به شما رسد، هر که را جز او می خوانید ناپدید و گم می شود، و هنگامی که شما را  به سوی خشکی نجات دهد از خدا روی می گردانید. و انسان [با اینکه الطاف خدا را همواره در زندگی خود لمس می کند] بسیار ناسپاس است.

میت در عالم برزخ با مشکلاتی مواجه شده است، که نیاز به کمک و مساعدت خانواده و اطرافیان دارد، احتمالاً به سبب قصوراتی که در زمان حیات ایشان رخ داده نیاز به حمایت دارد.

باید ایشان را از ورطه هلاکت (گناهان یا حق الناس یا حقوق واجب شرعی) رهایی بخشید، و اگر دینی بر ذمه میت می باشد حتی امکان ادا نماید، تا به ساحل نجات و آرامش خاطر برسد.

احتمال دوم

آب نشانه حیات و زندگی است، و به معنای مال و ثروت و علم نیز می باشد، شاید خانواده به واسطه مرحوم به مال و اموالی و یا علمی دست یابند و از ارثیه مادی و معنوی وافری برخوردار شوند.

البته احتمال اول قوی تر است

اموات را یاد کنید که بسیار نیازمندند. روایتی از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است که میفرماید:

مردگان تان را که در قبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند، مردگان شما زندانی هستند و به کارهای نیک شما رغبت دارند، آنها خود قدرت انجام کاری ندارند شما صدقه و دعایی به آنها هدیه کنید.

ساحل زندگی شما با نسیم روح نواز عبادت و انفاق همواره در آرامش و مهربانی.⚘

۰
خواب های خود رادر رابطه با غرق شدن همسر مرحوم دربخش نظرات همین پست مطرح بفرماییدx

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.