مقاله تعبیر خواب زنده شدن میت

مقاله
 1.  خواب زنده شدن میت

تعبیر خواب زنده شدن میت چیست ؟ خواب دیدم که مرده بودم ولی در خواب زنده شدم و اطرافیانم خوشحال شدند و من نیز احساس خوبی داشتم . تعبیر خواب مردن و زنده شدن میت چیست؟

خواب زنده شدن بعد از مرگ

خواب زنده شدن بعد از مرگ‌ باتوجه به روایات معصومین علیهم السلام در بعضی از شرایط خوب است .

حضرت علی علیه‌السلام می‌فرمایند: العالم حی و ان کان میتا و الجاهل میت و ان کان حیا . کسی که دانشمند باشد یعنی اهل علم باشد زنده است حتی اگر میت باشد. آدم نادان اگرچه زنده باشد مرده‌ای بیش نیست .

قرآن می‌فرماید:اومن کان میتا فاحییناه وجعلناله نورا یمشی به فی الناس۰ مرده‌ای را که ما زنده‌اش می‌کنیم و نوری برایش قرار می‌دهیم که در بین مردم راه برود
از امام باقر (ع)سؤال کردند که کلمه( میت)به چه معنایی آمده‌است۰ حضرت می‌فرمایند:
الذی لا یعرف شیئاً ۰یعنی کسی که چیزی نمی‌داند.
منظور از میت یعنی آدم جاهل است۰که این ادم جاهل را(فاحییناه بهذالامروجعلناله نورا یمشی به فی الناس ای اماما یآتی) با امر ولایت اهل‌بیت(ع) زنده اش می کنیم،یعنی امامی را برایش قرار می‌دهیم که این فرد از آن امام پیروی می‌کند و در حقیقت به وسیله اهل‌بیت هدایت پیدا می‌کند.

امام صادق(ع) در حدیثی معروف به جنود عقل و جهل ۷۵سپاه را برای عقل ۷۵سپاه را برای جهل می‌شمرند.
سپاه جهل مثل دروغ، ظلم ، خیانت و …
و سپاه عقل مثل صداقت ، پاکدامنی و ..
لذا کسی که صفات جهل را دارد مثلا دروغ میگوید ، گویا از حیات معنوی بر خوردار نیست و مثل میت است.

‌تعبیر خواب زندگی پس از مرگ 

تعبیر رویای شما این است که ان شاء الله خداوند علمی ، یا استادی را روزی شما قرار می‌دهد ، و رزق معنوی و مادی را برای شما فراهم می‌کند و یا به وسیله امر اهل‌بیت و پیروی از آن‌ها هدایتی شامل حال شما می‌شود.
مثلا اگر شبهاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده‌است ، و یا تبعیت از کار جاهلانه ای داشته اید ، خطا وگناهی مرتکب شده اید که حیات معنوی شما را گرفته و آن را کم رنگ کرده است ، این خواب بشارتی است که دوباره به واسطه ی امر ولایت و عنایت اهل بیت ع ، و با توبه واستغفار از گناهان و تابیدن نور هدایت، به روح شما ،حیاتی دوباره بخشیده میشود .

توصیه

توصیه میشود صدقه داده و با استغفار و توبه جلب رحمت حق کنید و نسبت به امور معنوی و اخلاقی خود مراقبه داشته باشید .
در پناه حق محفوظ باشید . 🙏

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.