جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب مو در آینه

تعبیر خواب مو در آینه
مقاله

مشاهده خواب مو در آینه

تعبیر خواب مو در آینه چیست ؟چند روز پیش خواب دیدم به قسمت جلوی سرم دست زدم و مقدار زیاری از مو های سرم ریخت و توی آینه دیدم قسمت جلوی سرم موهاش میریزه و حالت زشت کچلی پیدا کرده آیا تعبیر بدی داره و باید صدقه بدم؟؟

تعبیرخواب :

ان شاالله خیر است .

مو سر خصوصا جلوی آن در ظاهر افراد بسیار تأثیرگذار است . اما می توان نقص آن را با محسنات دیگر جبران نمود .

مو در خواب به زینت ،جایگاه،شأن و منزلت تعبیر خواهد شد . به نظر می رسد در موقعیتی هستید که موارد فوق دچار خلل خواهد شد .

آینه :

آینه نیز هر چیزی را که در مقابلش باشد نشان می‌دهد؛ عیب او را فقط به خودش می‌گوید نه به دیگری؛ کم و زیاد هم نمی‌کند؛ اگر عیب برطرف شد و مجدداً در مقابل آینه قرار گرفت دیگر بازگو نمی‌کند.

از حـضـرت امام صـادق (عـلیـه السـلام) مـنـقـول اسـت کـه رسول خدا (صلّى اللّه علیه وآله وسلّم) فرمودند که خداوند عالمیان واجب مى گرداند بهشت را از براى جوانى که بسیار نظر در آئینه کند و حمد خدا بسیار گوید بر آنکه خدا او را بصورت نیکو آفرید و او را معیوب نگردانیده است.

همه نعمت های خداوند  را باید شکرگزار بود ،شکرگزاری این نعمت نیز بر همگان واجب است. در این باره احادیث و روایات زیادی وارد شده است. یکی از مواقعی که انسان باید این نعمت بزرگ را شکر کند، هنگام نگاه کردن به آیینه است.

آینه به برادر مؤمن تعبیر می شود . پیامبر خدا(ص) فرمود: «المؤمن مرآت المؤمن؛ مؤمن آیینه مؤمن است» زیرا مؤمن اگر به برادر مؤمن خود رسید او را همان طور که هست به او می نمایاند؛ اگر عیبی داشت به او متذکر می شود تا برطرف کند و اگر زیبا بود، نشانش می دهد تا هم شکرگزار شود (چنانچه رسول خدا(ص) وقتی به آینه نگاه می کرد خدا را به خاطر زیبایی صورتشان شکر می کردند) و هم از مقدار زیبایی خود آگاه شود و سعی کند خود را زیباتر کند.

آینه عیب وایراد و آلودگی ها را نشان می دهد . مؤمن هم باید عیب برادرش را بگوید و ترس وخجالت مانع نشود.

یادآوری این مطلب بسیار حائز اهمیت است که آینه غیر از نقایص نشان دهنده موارد دیگری نیز می باشد به مثلا :

۱– آینه در کنار عیبها زیبایی ها را هم نشان می دهد. مؤمن هم باید در کنار نقاط منفی نقاط مثبت را هم مطرح کند.

۲- آینه عیب را او برو می گوید مؤمن هم نباید غیبت کند بلکه به خود شخص بگوید.

۳-آینه عیب را بی سر و صدا می گوید مؤمن هم باید آرام بدون اینکه دادو فریاد و آبروریزی کند برادرانه عیب برادرش را مطرح کند .

۴– آینه عیب را بزرگ نمی کند به همان اندازه که هست نشان می دهد مؤمن هم باید انصاف داشته باشد عیب برادرش را بزرگ نکند.

۵- آینه بخاطر صاف بودنش عیب را می گوید مؤمن هم باید روی صفا و صمیمت نه کینه انتقاد کند.

۶- برای آینه همه ی مردم یکسان هستند برای او تفاوتی ندارد شهری و روستایی یا سواد و بی سواد صاحب مقام و ثروت و … مؤمن هم نباید تحت تأثیر شخصیت افراد قرار گیرد بلکه باید بخاطر خداوند انتقاد کند.

۷- اگر روی آینه گرد و غبار بنشیند دیگر عیب را نشان نمی دهدو مؤمن هم اگر خودش آلوده باشد حرفش اثر نمی کند.

۸– مثل آیینه باشیم، هم زیبایی دیگران را ببینیم و هم نقاط ضعف آنان را، مثل مگسی نباشیم که فقط روی زخم و جراحت می نشیند.

در نتیجه :

شما احتمالا در موقعیتی قرار گرفته اید که نیاز به تدبر،تفکر و تأمل بیشتری دارید . مراقب مقام و شأن و جایگاهی که در آن هستید باشید .

احتمال دارد در حال تصمیم گیری در اموری هستید که نیاز به احتیاط بیشتر است . ریزش موی سر حاکی از این مطلب است .

اما برای برطرف شدن آن باید به بررسی رفتارها و اعمال خود بپردازید . محاسبه ای در کارها داشته باشید چه مادی و چه معنوی . ببینید آیا در امورات اشتباهی رخ داده که متوجه آن نبوده اید . آیا از نظر مادی طبق شرع و قانون عمل کرده اید .

از نظرات نزدیکان و دوستان با ایمان خود نیز استفاده کنید با افراد مؤمن و خبره مشورت کنید . افراد مؤمن مثل آینه دوستانه و بدون حاشیه می توانند کمک خوبی به شما دهند .

با توجه به مجرد بودن شما احتمالا اگر امر مبارک ازدواج در پیش دارید به همان ترتیب که گفته شد باید با بررسی های لازم باشد . گاها موارد آنطور که به نظر میرسند نیستند . با منطق انتخاب و تصمیم گیری کنید . مشاوره پیش از ازدواج با افراد مجرب و با ایمان بسیار شما را کمک رسانی می کند . زندگی مشترک باید با منطق و استدلالهای خاصی شکل بگیرد تا در آینده ثبات بیشتری داشته باشد. تا جایگاه هر دو طرف حفظ شود .  

لذا توصیه می شود :

صدقه برای رفع مشکلات دهید . مراقب کارها ،تصمیمات و احتمالا سرمایه گذاری های مالی باشید . هرگز شأن و منزلت خود را با مباحث و جدل های بی مورد خدشه دار نکنید.

ان شاالله در پناه خداوند موفق و مؤید باشید .   

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.