مقاله تعبیر خواب روضه خوانی

مقاله

مشاهده خواب روضه خوانی

 

تعبیر خواب روضه خوانی چیست؟ خواب دیدم در مجلسی بودم. چند نفر از حضار را نمی شناختم. دو نفر از خانمها مشغول روضه خواندن شدند. اولین خانم درمورد حضرت علی ع روضه خواند. دومین نفر برای امام حسین ع مداحی می کرد. بعد به بنده گفتند شما بخوان. گفتم من نمی توانم روضه بخوانم. دوباره گفتند بخوان . خلاصه در حین نگرانی شروع به خواندن کردم . با صدای بلند و خوب روضه امام حسن ع را خواندم. در حالی که گریه  میکردم خودم هم متعجب بودم. در ضمن هیچ حجابی نداشتم و موهام که بلند بود دورم ریخته بود . باز تو خواب متعجب بودم چرا حجاب ندارم و حتی به اندازه یک روسری  روی سرم نبود. تعبیر خواب روضه خوانی چیست؟

تعبیر خواب روضه خوانی

 

خواب روضه خوانی تعبیر بسیار خوبی دارد.  ان شاءالله خیر است. یکی از راههای ارادت و محبت شیعیان به معصومین تولی وتبری است. و بیان مصائبی است که بر اهل بیت گذشته است.

اهل بیت باب الله هستند، همینطور و اسطه فیض الهی معصومین علیهم السلام می باشند
.
در قرآن کریم خداوند متعال می فرمایند
وَابْتَغُوٓا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ
دست‌آویزی برای تقرّب به سوی او بجویید

این وسیله همان عترت معصومین هستند.
در بین علما روضه جایگاه ویژه ای دارد. و مشکلات بزرگ دنیایی و آخرتی را با برپایی روضه حل می کردند.

بیشتر علما  مقید بودند که مجلس روضه ماهیانه در منزلشان برگزار شود و مردم را به شرکت در این مجالس تشویق می کردند.

روضه خواندن به روایت شیخ طوسی:

اگر دیدی خودت و خانواده ات با همدیگر روضه گرفته اید و برای یکی از معصومین (ع) گریه میکنید یا به عزاداری مشغول هستید زندگی چنان دست خوش تغییر و تحول می شود که شما خودتان هم تعجب خواهید کرد در واقع برکات نعمت ها خوشی ها و رفاه بصورت تدریجی از طرف درگاه خدواند منان بسوی زندگی شما سرازیر میشود و خشنودی شما و سایر اعضیا خانواده تان را فراهم میکند

 روضه در مذهب شیعه

 

روضه در مذهب شیعه جایگاه خاصی دارد. برپایی مجالس به زمان اهل بیت برمی گردد

درزمان امام صادق علیه السلام، در منزل مجلس روضه بر پا می کردند وبه خانمها می فرمودند که با صدای بلند گریه کنند.

مداح  اهل بیت در روایات

 

مداح اهل بیت اهل بیت در روایات از جایگاه  خاصی و امتیازات ویژه ای برخوردار است من جمله:  بخشیده شدن گناهان .
واجب شدن بهشت برای آنان نوید داده شده است.

ابوهارون مکفوف می گوید: بر امام صادق علیه السلام وارد شدم. به من فرمود: شعر بخوان. برایش خواندم. حضرت فرمود: نه، همان طور که مرثیه می خوانی بخوان. من با صدای بلندمرثیه خواندم. حضرت گریست و باز فرمود: بیش تربخوان. باز خواندم. حضرت با صدای بلند گریه کرد و زنان نیز گریستند. سپس فرمود: ای ابوهارون ! هر کس درباره حسین علیه السلام مدح و مرثیه بخواند و دیگران را بگریاند، بهشت برای او واجب می شود

دوست عزیز، شما سعادت داشتید که در عالم رویا روضه خوان اهل بیت بودید. این نشانه محبت و ارادت شما به معصومین در عالم واقع است.

نداشتن حجاب و موی بلند، در مجلس روضه اشاره دارد به جایگاه و شان و موقعیت معنوی شما در بین مردم، خصوصا جمعی که برایشان روضه می خوندید.

توصیه

توصیه می شود همچنان توسلاتی به اهل بیت داشته باشید و همچنین به برپایی مجالس روضه اهمیت بیشتری دهید. می توانید از طرف ائمه معصومین اعمال مستحب انجام دهید، مثل هدیه کردن ثواب زیارت .

صدقه و استغفار در هر شرایطی توصیه شده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.