مقاله تعبیر خواب بیمار در مهمانی

تعبیر خواب بیمار در مهمانی
مقاله

مشاهده خواب بیمار در مهمانی

تعبیر خواب بیمار در مهمانی چیست ؟مادرم هم خواب دیدن بازم به نیت بیماری من. ممنون میشم اینو هم تعبیر کنید. میگه خواب دیدم خونه کسی مهمون بودیم. دختربچشون از ارتفاع جلوی خونه پرت شده پایین ولی براشون عادی بوده و رفتن آوردنش و هیچیش نشده. بعد یه آب پاک و زلال بوده که کسی اونجا وضو می گرفته

تعبیرخواب :

تعبیر خواب شما به خیر و سلامتی است ان شاالله .

بیماری :

بیماری،در نظر برخی گمان می شود که بیماری یکی از پدیده های نکبت بار هستی است که پیامدی جز سختی و بیچارگی به دنبال نخواهد داشت. بیماری دو بعد دارد : از نظر جسمی که هشداری است بر عدم رعایت برخی مسائل که موجب مریض شدن است و از نظر معنوی آن که دل را نرم و با توکل و توسل فطرتاً به سوی خدا نزدیکتر می کند .

بزرگان دینی به ما آموخته اند که بیماری برای مومنان نه تنها عذاب الهی نیست بلکه می تواند ثمرات فراوانی را نیز در پی داشته باشد .

پیامبر اکرم (ص):بیماری، گناهان را نابود می کند. همچنین : تب گناهان را می ریزد، چنانکه درخت برگهای خود را می ریزد.

امام جعفرصادق(ع):هرکس در یک شب بیمار گردد و آن بیماری را بپذیرد خدا برایش عبادت شصت سال بنویسد، راوی پرسید پذیرفتن بیماری یک شب به چه معناست؟ فرمود: در آن شب از آنچه به او رسیده است پیش کسی شکایت نکند.

مهمان :

مهمان بودن و مهمان شدن یكی از رسوم خوب ایرانی‌هاست. صله رحم موجب طول عمر شده  و رزق و روزی را افزایش می دهد. پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) می‌فرماید: کسی که ایمان به خدا و روز جزا دارد، باید میهمانش را گرامی بدارد. و نیز فرمود: خانه‌ای که در آن میهمان وارد نشود، فرشتگان نیز وارد نمی‌شود.

وضو گرفتن :

وضو گرفتن مقدمه انجام یک عمل واجب است و وضو خود مستحب است و ثواب و برکات الهی بر آن مترتب است .در روایات مختلف بسیار به آن توجه شده. « الوضوء شطر الایمان» وضوء جزئی از ایمان است .وضو گرفتن شما یعنی ایمانی بر ایمان افزوده می شود ..«الوضوء علی الوضوء نور علی نور» وضو روی وضو روشنایی و نور بر نور است . کسانی که وضو می گیرند و اهل نماز هستند این تجربه حس خوب را دارند .

یکی از برکات و آثار وضو در خواب این هست که غم از چهره زدوده می شود و سبب شادابی است .

حاصل آنکه :

شما در مهمانی حضور دارید که نوعی صله رحم است و همانطور که گفته شد ، صله رحم موجب افزایش طول عمر و سلامتی است ان شاالله .

با بیماری که دارید به این نکته توجه کنید که در حدیثی از حضرت رسول(ص) به صراحت گفته می شود: براى مؤمن در مرضش چهار خصلت است: قلم از او برداشته مى‌‏شود و خدا به فرشتگان امر می‌کند که برایش بنویسند همان ثوابى که در حال تندرستى انجام داده و گناهانش می‌ریزد آنچنان که برگ درخت می‌ریزد؛ لِلْمَرِیضِ فِی مَرَضِهِ أَرْبَعُ خِصَالٍ یُرْفَعُ عَنْهُ الْقَلَمُ وَ یَأْمُرُ اللَّهُ الْمَلَکَ أَنْ یَکْتُبَ لَهُ نَوَالَ مَا کَانَ یَعْمَلُهُ فِی صِحَّتِهِ وَ تَسَاقَطَتْ ذُنُوبُهُ کَمَا یَتَسَاقَطُ وَرَقُ الشَّجَر»

 این نوع سنت خداوند در برخورد با بیماران، برخوردی کریمانه و از سر رحمت است.دختر بچه در خواب شما همان برکت و رحمتی است که شاید در اثر ناسپاسی و عدم شکر برای آن به پایین پرت شده و تنزل پیدا کرده ، ممکن است همان سلامتی شما باشد که به بیماری مبتلا شده اید .

 عادی شدن این امر بی توجهی به اصل موضوع می باشد . وضو درآب زلال و پاک برای مؤمن بشارت بر این است که شما ، غمی در دل دارید که اذیت ‌کننده است، و بشارت بر اینست که صبوری کنید و به زودی این درد و رنج و غم از شما زدوده خواهد شد.

با این حال از آنجا که انسان‌ها با حکمت مسائل آشنا نیستند، باید از هر نوع بیماری و گرفتاری به خداوند متعال پناه برد .

لذا توصیه می شود :

صدقه به نیت رفع هرگونه ناراحتی و بیماری ان شاالله . مؤمن از هر فرصتی برای تقرب به خداوند استفاده خواهد کرد و خود را در پناه خداوند قرار خواهد داد .

از نعمات و رحمت خداوند شاکرباشید ،در هر حالت که هستید . آرامش توکل به الله و توسل به معصومین (ع) موهبتی است که قیمتی ندارد .

در پناه حق همیشه تندرست باشید . ان شاالله  

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.