جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب نبش قبر

مقاله

۰
خواب های خود رادر رابطه با نبش قبر دربخش نظرات همین پست مطرح بفرماییدx
خواب نبش قبر

تعبیر خواب نبش قبر چیست؟

حدود ۴ ماه پیش زن داداشم به رحمت خدا رفتند. خواب دیدم برادرم جنازه زن داداشم رو از قبر در آوردند و با خودش آورده تو روستای خودمون دفن کند.

چون تو سرخس به خاک سپردیمش،وما تو نیشابوریم، همه تو آرامستان هستند. ولی داداشم جنازه زن داداشم رو به پشت گرفته و به طرف روستامون میبره.

بعد دیدم جنازه رو روی زمین میذاره اما کمی آن طرف‌تر زن داداشم که زنده تو بغل منه، به جنازه خودش نگاه میکنه و مدام گریه میکنه من بهش میگم باید بری، اینجا جای تو نیست.

تو کاری نمی توانی بکنی، تو برو ما هم می آییم اونجا اما اون مدام گریه میکنه و به جنازه خودش و به داداشم نگاه میکنه و میگه نمیرم.

زن داداشم تازه عروسیشون بود، سه ماه بعد از عروسیش فوت کرد. داداشم خیلی به فکر خانمش هست ، و هنوز با این قضیه کنار نیامده.

تعبیر خواب نبش قبر

در احکام اسلامی بر حفظ حرمت وشان اموات مسلمان از زن و مرد گرفته تا کودک تاکید بسیاری شده است. از این رو شکافتن و نبش قبر که موجب نمایان شدن جسد متلاشی شده میت می شود.

اهانت و هتک حرمت به وی تلقی شده،و بنابر اجماع فقها حرام و ممنوع است. روایتی از پیامبر خاتم ص رسیده ،احترام مرده همچون زنده بر همگان واجب است.

و حفظ حرمت مومن از حرمت کعبه بیشتر است، پس حرمت نبش قبر مومن از حرمت تخریب کعبه بیشتر است، با استناد به روایات نبش قبر یعنی هتک حرمت فرد مومن است.

  احتمالاً توسط برادر شما یا فرد دیگری از نزدیکان عملی یا حرفی سبب بی حرمتی به میت شده است، و در حقیقت آبروی مرحومه به خطر افتاده و امکان دارد این عمل غیر عمدی باشد،

اما این اهانت نسبت به مرحومه واقع شده است. و زنده بودن مرحومه در عالم واقع به معنای آن است که شما به واسطه خیرات و مبرات و دعا از ایشان یاد می کنید و مرحومه به فراموشی سپرده نشده است.

گریه میت نشان از دلبستگی ایشان به این دنیاست، و هنوز در عالم برزخ نیز به این باور نرسیده است که فوت کرده و باید از تعلقات و وابستگی های دنیایی دل برید، و این دل کندن برای مرحومه سخت است.

توصیه می شود

برای ایشان خیرات و مبرات کنید ، و چنانچه وظایف شرعی واجب از ایشان مانند نماز و روزه و.. فوت شده قضا نمایید. رد مظالم عبور ازگردنه های سخت عالم برزخ را هموارتر می نماید.

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]امام صادق علیه السلام :میت از طلب رحمت و آمرزش برای او خوشحال می شود، همچنان که زنده از دریافت هدیه خوشحال می گردد.[/box]

در ساحل زندگی امیدوار و استوار با آرامش گام بردارید🌺

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.