جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب قدرت تخیل

تعبیر خواب تخیل
مقاله

مشاهده خواب  قدرت تخیل

تعبیر خواب قدرت تخیل چیست ؟مثل فیلم های تخیلی که درباره جن و حلول جن و شیطان در آدم ها و….. : قدرت تخیل پیدا کرده بودم با ذکر و دعا هرکسی که دچار این مشکل شده بود رو شیطان رو از وجودش خارج می‌کردم ،البته در مکان‌های خاصی این کار بهتر انجام می‌دادم : و کمی هم به این فکر بودم که داخل کشور ممکنه از کارم ممانعت کنند : ولی خارج از کشور بیشتر طرفدار داشتم پول هم میگرفتم اگه کسی خودش دوست داشت چیزی میداد ضمنا علاقه ای به اینجور کارها ندارم حتی برعکس هم هست از این جور مسائل دوری میکنم : از نظر واقعیت هم فکر میکنم این جور چیزها تخیلی یا خرافات هست .

احساس خاصی نداشتم     پول شغل عشق و روابط خانوادگی مناسب    متاهل

تعبیر خواب :

تعبیر خواب قدرت تخیل خیر است ان شاالله

قدرت تخیل :

قدرت تخیل ، یکی از بزرگترین نعمت های داده شده به بشر است. خداوند مهربان با اعطای قدرت تخیل به بشر امکان خلق آن چیزی که دوست دارد را اعطا کرد.

اما یک سوال بزرگ مطرح می شود. فواید قدرت تخیل چه چیزهایی هستند . آیا خیال پردازی خوب است یا نه ؟

قدرت تخیل  فواید و مضرات :

 قدرت تخیل فواید و بارزترین ، این است که به شما کمک می کند ناخودآگاه خود را در دستیابی به یک هدف هدایت کنید . می تواند درد و اضطراب را کاهش دهد .

در علم روانشناسی یکی از فواید قدرت تخیل را ،تصور آینده ای بهتر اگر با توهم همراه نباشد، انگیزه ادامه مسیر را در فرد ایجاد می کند. به همین خاطر قدرت تخیل انسان می تواند کمکی برای رسیدن به خواسته ها و آرزروهای او باشد.

مطالعات علمی در مورد فواید خیال پردازی نشان می دهد رویا پردازی نشانه ای از هوش هیجانی بالاست و این یکی از ویژگی های بارز افراد خلاق است .

 قدرت تخیل و مضرات، خیال بافی های مداوم قدرت فکر و تمرکز ما را از بین می برد و موضوعات مهم زندگی را فراموش می کنید. حتی برای سلامت ذهن بسیار مضر باشد تا جایی که نتواند دنیای خیالی و واقعی را به خوبی تفکیک کند.

مشکلات روحی و روانی که بیشتر ناشی از اختلافات خانوادگی و کمبودها و ناکامی ها می باشد و فرد برای جبران و فرار آنها به خیال بافی روی می آورد.

امیال و آرزوهایی که دسترسی به آنها نداشته و شرایط مناسبی نداشته دست به خیال بافی می زنند. یادتان باشد، رویاپردازی و خیال بافی های افراطی فرد را دچار مشکل و از واقعیت دور می کند .

وسوسه شیطان :

وسوسه شیطان در نظر امام علی(ع) :  «شيطان راههاى انحرافى را آسان جلوه داده و مى خواهد رشته هاى محكم دين شما را بگشايد و به جاى اتحاد، با تفرقه فتنه برپا سازد». در واقع شيطان بيراهه هاى خطرناك را شاه راه مستقيم جلوه داده، و با روش تساهل و تسامح، مسیر اطاعت الهى را مشكل و خشن می نماید و در هر قدم او را به ترك قوانین و پيمانهاى الهی وادار ساخته و او را بى تفاوت می گرداند.

در سوره های «انعام، نمل و عنکبوت» سخن از «تزیین شیطان» است. در معنای آن بعضی گفته اند: منظور همان وسوسه هاى شيطان است كه زشت را در نظر زيبا مى كند و يا با استفاده از عوامل مختلف خارجى اعمال زشت را زينت مى دهد، همان گونه كه گاهى مواد كشنده را در پوشش هايى از شيرينى قرار مى دهند، و انحرافات بزرگ را در لفافه هايى از قبيل عنوان تمدّن و روشنفكرى و آزاد انديشى و امثال آن مى پوشانند.

یادآوری این مطلب ضروری است که : همچنین شيطان هرگز سر زده وارد خانه دل ما نمى شود و اعمال انسان ها است كه زمينه هاى نفوذ شيطان را فراهم مى سازد. ولى به هر حال براى نجات از او راهى جز پناه بردن به ايمان و تقوا و سايه لطف پروردگار و سپردن خويشتن به ذات پاك او نيست.

انسان همواره در معرض هجوم وسوسه شيطان است لذا خداي سبحان فرمود: «هر وقت اين دشمن به سمت شما آمد، به خدا پناهنده شويد». اگر فكر گناه در شما پيدا شد، بدانيد كه شيطان در صدد هجوم و حمله است. هنگام حمله دشمن بايد به پناهگاه برويد. بايد دانست كه موقع وسوسه شدن، نبايد تنها به صرف گفتن «أعوذ بالله من الشيطان الرّجيم» اكتفا كرد؛ چراكه استعاذه لفظي ولو عبادت است، ولي اثري جز در محور لفظ ندارد؛ بلكه بايد در عمل به خدا پناه برد و او را تنها پناهگاه مورد اعتماد دانست.

آنچه از تعبیر حاصل میشود :

با توجه به موارد فوق ، باید در نظر داشته باشید که در عین اینکه قدرت تخیل بالایی دارید ، اما این نعمت الهی نیاز به کنترل و مدیریت نیز دارد . به این مورد هم باید توجه داشته باشید که حلول جن و شیطان فیلم تخیلی نیست و در واقعیت امکان واقع شدن دارد همانطور که در بیانات گهربار امام علی (ع) مشاهده نمودید .

 باید به خاطرداشته باشیدکه دعا و توسل پیدا کردن بسیار کارساز است به شرط اینکه فرد تغییراتی در اعمال و رفتار نیز داشته باشد . باید ایمان داشته باشید که به خداوند توکل دارید .

در واقعیت هم شما با توکل قدرت بی نظیری  خواهید یافت تا بر وسوسه ها غلبه پیدا کرده و راه های مناسبی را برای رزق وروزی حلال بیابید .

گرچه در خواب در صدد دور کردن شیطان به وسیله دعا بودید ولی این خواب می تواند هشداری باشد تا حتی در فکر این موارد هم نباشید . ذهن تان درگیر در مسائلی است که هر کدام به تنهایی شیطان را وسوسه برای القائات شیطانی در شما می کند .

نکته مهمی که وجود دارد قدرت پیدا کردن با دعاست که نشان دهنده توسل بالای شماست و اینکه در برخی از مکانها بهتر جوابگو بودید که حاکی از این مطلب است مکانهایی هستند که شیطان نفوذ بیشتر و یا کمتری دارد . برخی از مکانها جاذب شیطان و یا اجنه هستند . هرجا که گناه باشد شیطان حضور پر رنگتری خواهد داشت .و همینطور بالعکس برخی مکانها هستند که نفوذ شیطان در آنها بسیار کم و یا اصلا نیست.

لذا توصیه می شود :

صدقه برای رفع آسیب های احتمالی داشته باشید . از مکانها و افرادی که در این مسیر هستند دوری کنید . نزدیکی با آنها نیز میتواند تأثیرات منفی در زندگی تان داشته باشد .

هرگز به این افراد رجوع نکنید ،حتی فکر آن را هم نداشته باشید .شما از دعا و ذکر برای کسب درآمد استفاده نکرده اید چون همانطور که گفته شد توکل داشته و متوسل به دعاهای معصومین (ع) شده اید در جهت برطرف کردن مشکلات ،و این نکته مثبت خواب شماست .بر نکات مثبت تکیه کنید و از آنها بهره ببرید.

خود را در پناه الهی قرار داده تا آرامش یابید و موفق باشید .     

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.