بباورها و اعتقاداتجایگاه و مقامدگم

تعبیر خواب مزار بلند

دیدن خواب مزار بلند

مشاهده خواب مزار بلند

تعبیر خواب مزار بلند چیست ؟سلام علیکم وقت بخیر یکی از دوستام خواب دیده که مزار مادرم نسبت به بقیه قبرها بالاتره تا سینه آدم میرسه ، میگفت تو نشسته بودی دعا میخوندین و خیلیا اطراف مزار بودن گریه میکردن و من متوجه شدم که برای طلب حاجت هم میکنن

متاهل

تعبیر خواب :

تعبیر خواب مزار بلند و دعا در کنار آن برای شما ان شاالله خیر است .

امیرالمؤمنین علی(ع) میفرمایند:

به زیارت قبر مرده هایتان بروید، زیرا آنان با زیارت شما خوشحال می شوند و شما خواسته هایتان را بر سر قبر پدر و مادرتان از خداوند بخواهید (که خدا به احترام آنها دعای شما را اجابت کند) زُورُوا مَوْتَاکُمْ فَإِنَّهُمْ یَفْرَحُونَ بِزِیَارَتِکُمْ وَ لْیَطْلُبْ أَحَدُکُمْ حَاجَتَهُ عِنْدَ قَبْرِ أَبِیهِ وَ عِنْدَ قَبْرِ أُمِّهِ بِمَا یَدْعُو لَهُمَا

در روایات سفارش شده به دیدار مردگان به ویژه پدر و مادر بروید تا ضمن خوشحالی آنها، حاجات شما را هم برآورده کنند.

از برخی روایات استفاده می‌شود که دعای فرزند بر سر مزار پدر و مادر مستجاب است و سفارش شده است که افراد بر سر مزار آنان رفته و از خداوند حاجت خود را بخواهد؛ امام صادق(ع) به نقل از امام علی(ع) فرمود: «مردگانتان را زیارت نمایید، پس همانا ایشان به دیدار شما خوشحال شوند و هرگاه شخصی از شما درخواستی دارد، پس نزد قبر پدر و مادر رود و برای آنان دعا کند و حاجت خود را از خدا بخواهد .

دیدن قبر نشان از ناراحتی و غم و اندوه است . با توجه به روایات اموات از احوال بستگان خود با خبر می شوند . زیرا اینطور نیست که بعد از مرگ رابطه خویشاوندی قطع میشود. در روايتي از امام صادق (ع) است که خير كثيری به واسطه ي اين صله ي رحم به شخصي که زائر قبر شده مي رسد. يکي مکان هايي که حاجت انسان برآورده ميشود قبرستان است. بخصوص در کنار قبر پدر و مادر .

 در روايتي از اميرالمومنين (ع) است که زيارت كنيد اموات خود را زيرا آنها خوشحال مي شوند. حاجت خود را در کنار قبر پدر و مادر خود بگوييد. بخاطر دعا و کاري که براي آنها انجام داده ايد، آنها نيز تلافي مي کنند.

مزار بلند

مزار بلند و مرتفع بودن مزار مادر مرحوم نیز ، یا از مقام و ایمان و شأن مادر است . یا از زیادی اندوه شما . گریه دیگران نیز به شادی و رفع غم و ناراحتی از شما تعبیر خواهد شد .مؤمنین در حق یکدیگر دعا می کنند.

بنابراین ،اینطور به نظر میرسد که ،مشکل و ناراحتی در زندگی وجود دارد که ان شاالله و به اذن خداوند با دعای مادر برطرف خواهد شد . ایمان و توسل در دعاهایتان ،مادر واسطه ای برای استجابت است .

حاصل آنکه:

 به یاری خداوند و با ایمان شما حاجت روا شده و غصه ها از بین می روند . برای شادی اموات خصوصا مادر مرحوم به نیت ایشان صدقه و خیرات دهید. اعمال نیک شما ،سبب شراکت اموات در ثواب آن میشود . یکی از تعدیل کننده های آدمی سرزدن به قبرستان است .

درپناه خداوند باشید .  

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x