جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب مهمانی

تعبیر خواب مهمانی
مقاله

تعبیر خواب مهمانی دادن

تعبیر خواب مهمانی دادن چیست؟ دیشب خواب دیدم یک مهمانی بودیم غذای فراوانی در اون مهمانی بود و برادرم و همسر برادرم میزبان آن مهمانی بودند، همسر برادرم فوت کرده است.

غذا ها خیلی زیاد بود و در آخر مهمانی دیدم یک عالمه غذا اضافه آمده بود، در خواب می دانستم همسر برادرم فوت کرده ولی اصلا تعجب نکردم که ایشون فوت کرده و چرا اینجا هستند.

 خواب مهمانی و اطعام

رویای زیبای مهمانی دادن دلالت بر سخاوتمندی میزبان است، مهمانی دادن در دین اسلام کار شایسته و پسندیده ای است ،و توصیه شده است که قصد خودنمایی وفخر فروشی نداشته باشید زیرا عمل شما ضایع و تباه خواهد شد.

مقصود از مهمانی دادن باید تقرب الهی و پیروی از سنت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و شاد کردن دل مومنان  باشد و نباید از مهمان کردن خویشاوندان و نزدیکان غفلت بورزید.

مهمانی دادن صله ارحام محسوب می شود و ترک آن به منزله قطع رحم است،  آدابی برای مهمانی دادن بیان شده است.

سزاوار است که غذا را زود حاضر کنند که این خود گرامیداشت مهمان است و در حدیث آمده است که شتاب در هر کاری از شیطان است مگر در پنچ چیز که شتاب در آن سنت رسول گرامی اسلام است.

طعام آوردن برای مهمان ،برداشتن (تجهیز )میت، و شوهر دادن دختر دوشیزه و اَدای دین، و توبه از گناهان.

طعام را به قدر کفایت حاضر کنید کمتر از آن خلاف مروت وموجب آبروریزی است، و زیادتر از ان ضایع کردن کردن مال و اسراف است.

مهمان را گرامی بدارید و باید با گشاده رویی و خوش سخن بگویید، و در وقت رفتن او را تا در خانه مشایعت کنید، و مهمان را به خدمت نگیرید امام باقر علیه السلام فرمودند: به کار گرفتن مهمان جفاست.

برادر شما و همسر ایشان با دست و دلبازی از مهمانان پذیرایی کردند که نشانه سخاوتمندی آنها است. همسر برادر در قید حیات نیستند و پذیرایی توسط میت و هدیه دادن یا گرفتن هر چیز با ارزشی ازمیت در عالم واقع  بسیار نیکوست و برکات بسیاری در پی دارد.

«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:
الضَّیفُ اذا دَخَلَ بَیتَ المُؤمِنِ دَخَلَ مَعَهُ اَلفُ بَركَةٍ وَ الفُ رحمةٍ وَ یَكْتُبُ اللهُ لِصاحِبِ المَنزِل بِكُلّ لُقمَةٍ یأكُلُها الضَّیفُ حَجةً و عُمرةً.

مهمان هنگامی که وارد خانه مومن می شود هزار برکت و هزار رحمت به همراه خود دارد و خداوند به تعداد هر لقمه که مهمان تناول می کند یک حج و یک عمره برای صاحب خانه می نویسد.

امام جعفرصادق(علیه‌السلام):
إنَّ الجَوادَ كُلَّ الجوادِ مَنْ بَذَلَ ما عِندَهُ.
کمال سخاوت و جوانمردی در آن است که میزبان آنچه از وسائل پذیرایی در اختیار دارد از مهمان خود دریغ ننماید.

حاصل ان که

ان شاالله این رویا در عالم معنا و همچنین در عالم واقع نشانی از سخاوتمندی و برکات و رزق و روزی مادی و معنوی است که برای آن فضیلت بسیار بیان شده است.

که آمرزش گناهان،و رحمت و برکات الهی و ثوابی معادل یک حج و یک عمره، برای آن محسوب می‌شود اما باید دقت کنید که این حسنات با خودنمایی و اسراف به سیئات مبدل نشود.

رویای شما بیانگر باز شدن درهای رحمت الهی و روزنه های امید است، مشروط بر اینکه عملی نامناسب شما را از این فیض الهی محروم ننماید.

 اضافه آمدن غذا به معنای زیاده روی کردن در کار هاست. حتی  در امور خیر و معنوی رعایت اعتدال و میانه روی بسیار شایسته و ستودنی است مگر در مواردی بسیار خاص و ضروری.

اموات را  یاد کنید، و با انفاق و خیرات از نیازمندان دستگیری نمایید .سخاوتمند بودن صفتی نیکو است این سیره پسندیده را سرلوحه زندگی خود قرار دهید و در مسیر اعتدال گام بردارید که روش اولیای الهی است.

 خداوند مهربان حافظ خوبی هایتان باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.