مقاله چرا نباید خوابمان را برای کسی تعریف کنیم؟

چرا نباید خوابمان را برای کسی تعریف کنیم؟
مقاله

چرا نباید خوابمان را برای کسی تعریف کنیم؟

چرا نباید خوابمان را برای کسی تعریف کنیم؟ حتما برای شما هم این سوال پیش آمده. این که چرا نباید خوابمان را برای کسی تعریف کنیم و آیا رویایم را برای فلانی تعریف کنم یا تعریف نکنم؟ اصلا چرا نباید رویای خود را برای کسی تعریف نکنیم. بعضی از افراد دوست دارند رویایشان را چه خوب و چه بد،‌ برای هر کسی که می بینند تعریف کنند. آن ها که رویای بد می بینند از ترس و دریافت آرامش برای دیگران تعریف می کنند تا به آنان دلداری بدهند. آن ها هم که خواب خوب می بینند خیلی وقت ها برای این که به دیگران بفهمانند بله،‌ ما انقدر خوبیم که «رویاهایمان هم لاکچری است»، خوابشان را برای دیگران تعریف می کنند. آن وقت چه اتفاقی می افتد. طرف مقابل که به چند و چون تعبیر رویا وارد نیست، تعبیر نادرستی می کند و اگر خواب ،‌ خوب بوده،‌ خرابش می کند و اگر بد بوده،‌ سبب تحقق آن می شود.

حالا واقعا باید در این گونه موارد چه کار کرد؟

گویا پیامبر صلی الله علیه و آله بارها به این سوال ما جواب داده اند. در حدیثی از آن حضرت ص نقل شده است:

إذا رَأى أحَدُكُم الرؤيا الحَسَنَةَ فَلْيُفَسِّرْها و لْيُخبِرْ بها ، و إذا رَأى الرؤيا القَبيحَةَ فلا يُفَسِّرْها و لا يُخبِرْ بها .[كنز العمّال : ۴۱۳۹۲ .]
هر گاه يكى از شما خواب خوبى ديد آن را تعبير كند و براى ديگران بازگو كند و اگر خواب بدى ديد آن را تعبير نكند و به كسى هم نگويد.

خواب مثل پرنده است. بالای سر فرد در حال پرواز است تا اولین تعبیری که مطرح می کنند،‌ فرود بیاید و آن تعبیر تحقق پیدا کند. پس خیلی مهم است خوابمان را برای چه کسی تعریف می کنیم. باز از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است:‌

 الرؤيا عَلى رِجْلِ طائرٍ ما لَم تُعَبَّرْ ، فإذا عُبِّرَت وَقَعَت ، و لا تَقُصَّها إلاّ على وادٍّ و ذِي رَأيٍ .[كنز العمّال : ۴۱۳۹۰ .]
خواب تا زمانى كه تعبير نشود ، همچون پرنده روى سر خواب بيننده در پرواز است ، و همين كه تعبير شد ، فرود مى آيد . خواب خود را جز براى دوست و كسى كه اهل فكر و نظر است بازگو نكنيد .

بعضی از افراد، سقف فکر و اندیشه هایشان کوتاه است. ممکن است اگر خواب خوبی را برایشان تعریف کنید آن را با کوته فکری تعبیر کنند یا به دلیل حسادتی که دارند،‌ نتوانند خوبی را برای شما تحمل کنند و حسد آنان کار دست شما بدهد. چرا که خوابتان را بد تعریف کنند و آن پرنده بینوا را بر سرتان خراب کنند. طبعا نباید خواب خودتان را برای حسود تعریف کنید. حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:

الرؤيا لا تُقَصُّ إلاّ على مؤمنٍ خلا مِن الحَسَدِ و البَغيِ .[الكافي : ۸/۳۳۶/۵۳۰ .]
رؤيا را جز براى مؤمنى كه از حسادت و فساد مبرّاست نبايد بازگو كرد .

ای بابا. پس ما چه کار کنیم. خوابمان را برای هر کسی تعریف کنیم که یک اتفاقی می افتد؟ نگران نباشید. شما می توانید خوابتان را تعریف کنید. اما برای کسی که خیرخواه شما باشد یا متخصص تعبیر خواب باشد. بداند چطور دارد تعبیر می کند. تعبیر درست رویدادهای زندگی شما را در عالم واقعیت مدیریت می کند. پیامبر مهربانمان در این زمینه فرموده اند:

لا تُقَصُّ الرؤيا إلاّ على عالِمٍ أو ناصِحٍ .[كنز العمّال : ۴۱۳۹۵ .]
رؤيا را جز براى شخص عالم يا خيرخواه، نبايد بازگو كرد .

 

حالا در اطرافتان چند نفر را می شناسید که بتوانید خواب هایتان را برایشان تعریف کنید؟‌

 

 

لینک به این مطلب

سیر مطالعاتی تعبیر خواب

دوره آموزشی تعبیر خواب

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.