جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب امامزاده صالح

تعبیر خواب امامزاده و پرنده
مقاله

خواب امامزاده صالح

خواب دیدم در امامزاده صالح بودم بعد از زیارت بیرون اومدیم یک پرنده سیاه خیلی بزرگ داشت میچرخید، تعبیر خواب امامزاده چیست؟ من ترسیدم گفتم یا خدا این دیگه چیه گفتند اینها پرنده هستند و نباید اصلا به اینها دست بزنید وگرنه یه کاری میکنند بعد سرم که برگرداندم دیدم گنبد امامزاده مثل یک سبد شده بود گنبد میدیدم ولی حالت سبد داشت بعد یکی از همون پرنده های بزرگ ولی سفید رنگ اونجا روی گنبد امامزاده بود که گفتند این شوهر این پرنده مشکی هست نباید دست بهشون بزنید و نباید کاری باهاشون داشته باشید . فقط همه مردم داشتند اون پرنده سفیده نگاه میکردند و پرنده سیاه هم همینجوری میچرخید و میگفتند کاری به اینها نداشته باشید و نباید بترسید و گرنه یه کاری انجام میده عجیب بود

آیات و روایات مربوطه

در قرآن کریم آیاتی وجود دارد که از پرندگان نام برده شده است و مواردی را نیز بیان کرده .

پرواز پرندگان در آسمان ، نگهداری آن‌ها در آسمان را به خداوند نسبت داده و این حیوان را وسیله‌ای برای خداشناسی می‌شمرد:

یا مرغان هوا را نمی‌نگرند که بالای سرشان پر گشوده، گاه بی‌حرکت و گاه با حرکت بال پرواز می‌کنند؟ کسی جز خدای مهربان آنها را (در فضا) نگاه نمی‌دارد، که او به احوال همه موجودات کاملا بیناست(ملک/ ۱۹)

آیا در مرغان هوا نمی‌نگرند که در جوّ آسمان مسخّرند و به جز خدا کسی نگهبان آنها نیست؟! در این امر برای اهل ایمان نشانه‌هایی (از قدرت حق) پدیدار است.(نحل/۷۹)

در آیات (اسرا/۴۴ و نور/۴۱) نیز ازتسبیح و حمد موجودات عالم، حکایت دارد . تسبیح پرندگان از روی علم و آگاهی شمرده شده است .

صاحب المیزان « منطق طیر » را عبارت از هر طریقی که پرندگان با آن مقاصد خود را با هم مبادله می‌کنند که البته مقصود صدای ظاهری آن‌ها نیست، بلکه معنایی دقیق تر و وسیع تر می باشد و مختص انبیاء است . و اینکه معنای حشر در پرندگان و عموم حیوانات همان حشر انسان هاست .

رنگ سفید نیز رنگ اهل بهشت است و بهشتیان با روی سفید نزد پروردگارشان حاضر خواهند شد .

تعبیر خواب امامزاده صالح

امامزاده صالح فرزندامام موسی الکاظم(ع)و برادر امام رضا(ع) هستند. امام رضا(ع): نظر کردن به فرزندان ما عبادت است. بلکه نگاه کردن به تمام فرزندان پیامبر (ص) عبادت است، مادامی که از راه و روش آن حضرت جدا نشده باشند و به گناهان آلوده نشده باشند.

یکی از شاخصه های این امامزاده واجب التعظیم حضور فراوان دختران جوان به عنوان زائر در این مکان مقدس است که بارگاه برادر حضرت معصومه (س) را برای طلب حاجتشان بر می‌گزینند و با اهدای نان و پنیر و سبزی و یا خرما و یا نذر نمک، آن حضرت را واسطه خود و خدا قرار می‌دهند تا ان شاء الله به خواسته‌های خود دست یابند.علاوه بر اینکه ایشان به صفت شجاعت نیز مشهور میباشد .

اما آنچه از گذشته مرسوم بوده پناهگاهی برای پناهندگان بوده است . و برآوردن حاجات مادی و معنوی .

نتیجه :

به نظر می رسد شما و همسرتان حاجتی دارید ،توسل به این امامزاده و معصومین راهگشای شماست. اما آنچه مورد توجه است رفتار پرنده بزرگ میباشد. صدای پرندگان خیر است ان شاالله ولی گویا توسل همسر شما بیشتر است سفیدبودن رنگ پرنده نر و لانه کردن در حریم حرم نشان از یقین ایشان می باشد.

پرنده ماده با رنگ سیاه وکمی عجیب که بالای حرم پروازمیکرده به نظر تردید شماست . پناهنده شدن به حریم امن حرم باید به شما اطمینان دهد که تردید نداشته باشید ان شاالله اگر حاجت شما خیر باشد و مصلحت پروردگار برآورده خواهد شد . و اگر اتفاق بدی هم برای شما وهمسرتان در حال اتفاق است با توسلی که به امامزاده داشتید به خیر برطرف شده است .

پرندگان نیز همانطور که گفته شد دارای شعور و تسبیح گوی هستند و با زبان خود مقصد را میرسانند توجه به رفتار دو پرنده داشته باشید .

توصیه :

خدا را شاکرباشید از اینکه همسرتان از درجه بالای ایمان برخوردار است گرچه در ظاهر دیده نشود . اختلاف سلیقه بین زوجین امری طبیعی است که کاملا قابل حل می باشد .

صدقه جاریه شما و خانواده را از بلاها و خطرات احتمالی حفظ خواهد کرد. اگر مقدور بود نذری برای حضرت کنید ان شاالله که حاجت روا باشید.  در مسائل با تفکر،تدبر و توسل قدم بردارید .  

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.