مقاله تعبیر خواب سفر به کربلا

فهرست مطالب
مشاهده
مقاله

خواب سفر به کربلا و بین الحرمین

سلام علیکم

دخترم تو خواب می بینه رفتیم کربلا من و خواهر هاش و پدرش، همین طور که به سمت بین الحرمین قدم بر می داشتیم ما زودتر رفتیم و باز یه جایی که پدرش و خواهرها زودتر رفتند و رسیدند. تعبیر خواب سفر به کربلا چیست؟

و من چند قدمی عقب و این دخترم عقب تر از من ماند ،طوری که به سمت ما در حال دویدن بود به من که می رسه میگه هر چی صدات می کردم صدای من و نمی شنیدی، فقط هوش و حواست به حرم بود. من یک دفعه تسبیح دستم بود و از دستم افتاد زمین، رفتم که بردارم چادرم داشت می افتاد، چادرم را درست کردم، دیدم یک آقای قد بلندی که لباس عربی سفیدی بر تن داشت و ریش بلند و صورتش فقط نور بود.

من هر چی سرم را بالا می گرفتم نمی‌توانستم از بلندی قد ایشون و نور چهره ایشون را ببینم، تسبیح را به من داد و گفت از خودت دورش نکن، بعد یک دفعه تمام جمعیت با حضور ایشان خالی شد.

بین الحرمین خودم را داخل حرم دیدم با ایشون. تاکید زیاد داشتم که تسبیح را از خودت دور نکن، همین که تسبیح را داد و رفت، باز جمعیت پر شد و شلوغ شد، یک دفعه مامان را دیدم به طرف من داره میاد.( تو خواب دیدم) یک ماشین که اره داشت دست چپ من و قطع کرد اونجا بود که من بیهوش شدم، دوباره به هوش آمدم دیدم در بیمارستان هستم و مامانم بالای سرم قرآن می خواند و بعد یک دفعه مامانم می گه به هوش آمد.

می ره دکتر رو صدا کنه، باز آقای خوش قد و قامت با لباس دکتری بالای سر من آمد و گفت تسبیح ات را جا گذاشتی و به همان دستی داد که انگار اصلاً دستم قطع نشده بود با آن دست چپ تسبیح را گرفتم.

و باز گفتند من گفتم که تسبیح را از خودت دور نکن، و یک دفعه رفتند ،و مامانم تازه با یه دکتر دیگه بالای سرم آمد و از خواب پریدم در ضمن ۴ سال است که این تسبیح را از جمکران پدرش برای دخترم خریده و هنوز با همین ذکر صلوات می فرسته.

روایات مرتبط

روایت اول

[highlight color=”green”] امام صادق علیه السلام فرمودند: در مورد فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام شخصی که به زیارت قبر امام حسین علیه السلام می رود زمانی که از اهلش جدا شد اولین گامی که بر می دارد تمام گناهانش آمرزیده می شود، سپس با هر قدمی که بر می دارد پیوسته تقدیس و تنزیه شده تا به قبر برسد، هنگامی که به آنجا رسید که حق تعالی او را خوانده و با وی مناجات نموده و می فرماید: بنده من از من بخواه تا به تو عطا نمایم، از من بخواه اجابتت نمایم، از من طلب کن به تو بدهم حاجتت را، از من بخواه تا برایت روا سازم ،و امام فرمودند: بر خداوند متعال حق و ثابت است آنچه را که بذل نموده عطا فرماید[/highlight]

روایت دوم

[highlight color=”green”]پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم در فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام فرمودند: اجابت دعا در زیر گنبد او، و شفا در تربت اوست، و امامان از نسل اویند [/highlight]

زیارت امام حسین علیه السلام فضیلت و خیر فراوانی دارد امام صادق علیه السلام می فرمایند: بدانید که نخستین چیزی که به او می رسد آمرزش گناهان گذشته اش است و به او گفته می شود عمل از سر گیر.

تعبیر خواب سفر به کربلا

سلام علیکم

انشاالله خیر است

تعبیر خواب سفر به کربلا و زیارت امام حسین علیه السلام وارد شدن به حریم و دایره امن و امنیت امام علیه السلام است ،گام برداشتن شما با معرفت به سمت حرم، حرکتی است در مسیر امامت و ولایت، و دل بریدن از تعلقات مادی و نگرانی های دنیوی( توجه و حواسمان  به حرم بود).

امام صادق علیه السلام در تعبیر تسبیح می فرمایند زن، خدمتکار ،مال ،ادب و فرهنگ ،و فرزند است.

و نیز معصوم می فرمایند: هر که تسبیح تربت امام حسین را یک بار بگرداند و استغفار یا ذکری بگوید هفتاد دور ثواب تسبیح برایش بنویسند که سجده بر تربت حسین علیه السلام حجابهای هفت گانه را بر طرف کند.

عقب افتادن شما از خانواده و افتادن تسبیح نشانه موانعی است  که بر سر راه شما بوجود امده  ،اماشما با عمل صالح و تلاش جبران خسارت نمودید. که این امر سبب ارتقای جایگاه معنوی شما شده

و با خواست خداوند در این سیر معرفتی با موفقیت و به سرعت گام برداشتید. (با سرعت خود را به بقیه رساندید) وبا عنایات الهی و با مدد ولی خدا،( آقای نورانی با لباس سفید) (لباس اهل بهشت سفید رنگ  است )شما در مسیر درست دین قرار دارید.

و دادن تسبیح توسط ولی خدا، و گرفتن آن توسط شما، و تاکید آن ولی خدا در نگه داشتن تسبیح، نشانه آن است که شما همچنان باید بر اعمال خود مراقبه داشته باشید. تسبیح شاید کسب مال و یا علمی است، و یا درخواست و تمنایی است از جانب شما ، که به درجه  استجابت رسیده است، و حضور خاص شما در حرم بیانگر ،نگاه ویژه و پر مهر و زیبای امام حسین علیه السلام به شماست. قطع شدن دست چپ، یکی از تعابیر آن قدرت است( یدالله فو ق ایدیهم) احتمالا  قدرت ویا جایگاه شما موقتاً یا با اجبار از شما گرفته شده و یا می شود.

اما مجدداً با عنایت الهی از آن وضعیت در بهترین وجه رهایی می یابید. تلاوت قرآن سیگنالهای مهربانی خداست با صدای دلنشین مادر( بهبودی حال شما) قران هدایت و رحمت است و استجابت دعا، و اهل قرآن اهل خدا و خاصان  بارگاه اویند.

توصیه می شود

از جایگاه معنوی ویژه‌ای برخوردار شده‌اید، با استغفار و مراقبه در حفاظت این طهارت نفس کوشا باشید، تاکید بر نگهداری تسبیح توسط ان ولی خدا یا فرشتگان الهی بشارتی بر ترفیع جایگاه  شما خواهد بود.

ارتباط خود را با خدای مهربان مستحکم‌تر بنمایید، واز  لطافت روح و زیبایی فطرت دوران نوجوانی ، همچنان محافظت نمایید، خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد و خداوند شما را دوست دارد.

مبصّری

 

 

دوره آموزش تعبیر خواب

رویاهایی که حرف اول کلید واژه های اصلی آن با «ک» شروع شده را در بخش دیدگاه ها در لینک رو به رو مطرح کنید: تعبیر خواب ک

نوشته‌های مرتبط

برای دسترسی به امکانات کامل سایت،‌ لطفا ثبت‌نام کنید یا وارد شوید

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

9 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نیلوفر
نیلوفر
میهمان
دی ۱۵, ۱۴۰۰ ۲۱:۲۷

سلام وقت بخیر من دوماه و نیم پیش همسر جوونم ازدست دادم مادرم خواب دیدن ایشونو کفن پیچ شده برای دفن میبریم کربلا ،وقتی رسیدن متوجه شدن قبر قبلا کنده شده و آماده است بعدش مادرم از همسرم پرسیده رفتی زنتو به کی سپردی یکدفعه شوهرم دست راستشو از داخل کفن خارج کرده و مچ دست راست مامانمو گرفته دستش یخ و خشک شده بوده ممنون میشم تعبیرشو لطف کنین

وضعیت اشتغال ذهنی؟
اشتغال ذهنی نداشتم
زمان مشاهده رویا؟
۱ بامداد
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، فاطمه امینیان
پاسخ به  نیلوفر
دی ۱۶, ۱۴۰۰ ۱۷:۱۷
 • سلام علیکم خواهر خوبم :
 • تعبیر خواب :
 • ان شاالله در این خواب خیری است .
 • نگرانی و دلتنگی میت :
 • خواهر عزیز رحمت خداوند شامل حال مرحوم همسر شماست ان شاالله .دلتنگی شما و همچنین مرحوم همسر طبیعی است .
 • قرآن در آیات ۱۵۷و۱۵۶بقره می فرماید: الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ* أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ»؛ کسانى که چون مصیبتى به آنها رسید گفتند: ما از آن خدا هستیم و به او باز می‌گردیم، صلوات و رحمت پروردگارشان بر آنان باد که هدایت یافتگان‌اند.
 • همچنین برای تسلای دل مصیبت دیده گان بیان داشته : ما أَصابَ مِنْ مُصیبَهٍ فِی الْأَرْضِ وَ لا فی‏ أَنْفُسِکُمْ إِلاَّ فی‏ کِتابٍ . . . (حدید/۲۱-۲۲)؛
 •  (هیچ مصیبتى در زمین و نه در وجود شما روى نمى دهد مگر اینکه همه ی آنها قبل از آنکه زمین را بیافرینیم در لوح محفوظ ثبت است و این امر براى خدا آسان است* این به خاطر آن است که براى آنچه از دست داده اید تأسف نخورید و به آنچه به شما داده است دلبسته و شادمان نباشید و خداوند هیچ متکبر فخرفروشى را دوست ندارد)
 • احساس ناراحتی و غم و مصیبت از دست دادن همسر و همراه سخت است . از امام صادق (ع) نقل شده که: «هیچ مؤمن و کافری نیست که در هنگام ظهر نزد خانواده‌ی خویش حاضر نگردد. وقتی مؤمن خانواده‌اش را در حال انجام اعمال صالح می‌بیند، خداوند را حمد گوید و وقتی کافر خانواده‌ی خویش را در حال انجام اعمال صالح ببیند، بر آنان غبطه می‌خورد.
 • نگرانی مادر :
 • نگرانی مادر شما هم امری طبیعی است . از جمله نگرانی های مادرانه برای فرزندان که فرقی هم نمی کند در چه سن و سالی باشند . این امر کاملا در رویای ایشان مشهود است .
 • خاک و تربت سید الشهدا (ع) در کربلا :
 • امام باقر (ع) فرمودند: «اگر مردم ارزش و پاداش زیارت حسین (ع) را بدانند، از اشتیاق قالب تهی کرده و از حسرت فراوان جانشان متلاشی خواهد شد. کربلا نشان از جایگاه مرحوم ، توسل به سیدالشهداء و ارادت ایشان دارد . ان شاالله که مورد شفاعت حضرت هم واقع شوند .مکان مقدسی همچون کربلا مزایایی دارد که شامل هرکس نمی شود.حاجت روا ان شاالله اما ممکن است با کمی تأخیر و با مشکلات باشد .
 • تشیع جنازه :
 • تشیع جنازه همسر شما در کربلا صورت گرفته و این نشان خوبی است از اینکه ایشان ان شاالله فرد با ایمان و ولایتمداری هستند .
 • اوج غم و غصه از دست دادن یک فرد اون لحظه ای است که بالای سرش بنشینیم یا در بستر بیماری باشد و وقتی که تمام شد و دل کندید و فرد باید داخل قبر برود و تشییع انجام شود، از چند جهت خوب است:
 •  اینکه کسانی با شما همراهی می کنند و در غم و غصه شما خودشان را شریک می دانند و نکته دیگر این که غم را شما به دل خاک می سپارید .
 • علامه مجلسی می فرمایند: اگر کسی تشییع جنازه را ببیند، مفهومش این است که خبر خوبی را می شنود و مسرت بخش خواهد بود و آن غم و غصه را کم کم کنار خواهد گذاشت . و به تعداد افرادی که در تشییع شرکت دارند،به همان میزان خوب خواهد بود.با توجه به اینکه مادر شما که خواب دیده اند دربین تشییع کنندگان می باشند، این خبر مسرت بخش و برکاتش هم به او خواهد رسید. که البته بستگی به دغدغه ذهنی مادرتان دارد . نوع خبری که فرد می شنود و معمولا خبر از چیزی است که فرد از آن ناامید شده، هرچند خیلی دغدغه آن را داشته است .
 • تعبیر دست میت :
 • دست، یکی از اعضائی است که نشانه قدرت بوده و به آن تکیه می شود. دست به برادر،  فرزند، و یا … هر کسی که اتکای شما  و یا مادر در زندگی است . دست راستش باشد، دست راست کلا دلالت بر انجام امور مستحب می کند . معمولا کار خیر را با دست راست انجام می دهند .اما دست سرد متوفا ، نشان از نگرانی از مواردی روحی است .
 • چشم :
 • امام صادق (ع) : چشم در خواب روشنایی، اسلام، فرزند ، مال و اموال ، علم و دانش ، زیادتی در دین و مال است .
 • حاصل آنکه :
 • خواهر عزیز ،همسر مرحوم شما درضمن نگرانی از وضعیت شما ،اولا نشان از جایگاه خود داده و هشداری در پاسخ به مادر است(زنتو گذاشتی و رفتی ) با نشان دادن دست سرد خود که از دنیا کوتاه بوده و حمایتی از شما نمی توانند داشته باشند . بعلاوه همانطور که گفته شد توان کار خیر و مستحبی هم ندارند .
 • نکته حائز اهمیت اینکه :
 • مرحوم با دست راستی که سرد و خشک بوده ، دست راست مادر را گرفته با این تعبیر که ، مرحوم میگه من دستم از خیر رسانی کوتاهه و عمل و کار خاصی رو نمی تونم انجام بدم ولی به دست راست مادر می سپارم که منشا خیرات است و حامی .
 •  و البته در کنار قبر ابا عبد الله( ع) کنایه از سپردن همسر به مادر آسمانی، حضرت زهرا نیز هست . دست راستی را گرفت که نماد خیرات و خوبیهاست و منشا و معدن آن حضرت مادر (س) است .
 • اما با چشمان باز اشاره دارند به مستحبات ،خیرات و اعمال خیری که انجام می دهید از اموال چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی که البته از صواب آن بی بهره نیستند .  
 • احتمالا ضمن دلتنگی که از نبود همسر دارید طبیعتاً به مشکلاتی هم مواجه خواهید بود،هشداری است که تکیه گاه مناسبی انتخاب کنید . شاید به کسی که اتکا کرده اید مناسب نیست . بررسی بفرمایید . اگر وصیت و یا ارثیه ای باقی است در مصرف آن نیز دقت لازم را داشته باشید تا مشکلات پیش رو رفع شود .
 • لذا توصیه می شود :
 • خیرات و صدقات به نیت مرحوم دستان ناتوان و سرد همسر مرحوم را گرم کنید . اموات در عالم آخرت( بل احیاء عند ربهم یرزقون) هستند و معمولاً هم وقتی اموات از دنیا میرن تا مدتی پیوسته در رویای نزدیکان دیده می شوند و معمولاً هم بین بستگان اموات با کسی که تمایل و تناسب روحی بیشتری دارند ارتباط برقرار می‌کنند .
 • در درجه اول در مشکلات توکل بر خدا کنید . دلتنگی و نگرانی طبیعی است ولی زندگی در جریان در نتیجه برای میت با فرستادن خیرات و صدقات آرامش حاصل کنید .
 • صبری جمیل و رحمتی واسعه برای شما و همسر مرحوم ان شاالله .
 • در پناه حق باشید .    

 

 

 

...
...
میهمان
دی ۲, ۱۴۰۱ ۱۲:۱۷

سلام من خواب دیدم ک به کربلا میروم ولی فقط در یک مکان ک احتمالا مسجد بود ، استراحت میکنم ولی به خودِ حرم امام حسین نمیرسم و دوباره بر میگردم به شهرم و از پدرم میخواهم ک مجدد من را به کربلا ببرد . و این در این حین خیلی بیتابی میکنم ، چون در سفر قبلیم هم به صحن و حرم نرفته بودم و میخواستم پدرم را راضی کنم ک دوباره من را ببرد . به نظر شما تعبیر این خواب چیست؟
من دختری مجرد هستم و چند روز است ک در واقعیت به مسجد میروم و خواستار زیارت کربلا از ائمه ام.

احساس در زمان رویا؟
احساس اضطراب
وضعیت اشتغال ذهنی؟
کمی ذهنم مشغول بود قبل از خواب .
زمان مشاهده رویا؟
صبح حدود ساعت ۱۰
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، میری
کارشناس تعبیر خواب، میری
پاسخ به  ...
دی ۳, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۹

سلام علیکم 
خواب بسیار خوبی است

 پیامبر ص می فرمایند : مساجد بازاری
 از بازارهای آخرت است پذیرایی آن مغفرت و تحفه اش بهشت است 

 امام صادق ع می فرمایند: مساجد خانه های خدا در روی زمین هستند هر که پاکیزه در آن وارد شود از گناه پاک می 
 شود و در زمره زائران قرار می گیرد
 
 حضور در مسجد برکات بسیاری دارد از جمله هدایت و ایمان شما  را رقم می زند

 امام باقر ع درباره زیارت امام حسین

 می فرمایند: اگر مردم پاداش زیارت را می دانستند از اشتیاق قالب تهی می کردند 
ائمه می فرمایند: اگر کسی با شوق به زیارت امام حسین برود پاداش هزار حج و عمره مقبول ، اجر هزار شهید از شهدای بدر و ۰۰۰۰نصیبش می شود و خدا فرشته ای را می‌گمارد که حافظ جانش باشد

 امام صادق ع می فرمایند: در قیامت هیچ کس نیست که آرزو نکند ای کاش امام حسین را زیارت کرده بودم (وقتی می بیند با زائر امام حسین چگونه رفتار می شود)

 شما دنبال رضایت پدر بودید که شما را به کربلا ببرد پس گره ی زیارت دست پدر شماست که اگر در قید حیات هستند در کسب رضایت ایشان باشید و اگر فوت کرده‌اند حتماً سر قبر ایشان بروید و حلالیت بطلبید و رضایت بخواهید و بخواهید که برایتان دعا کنند

 امام صادق ع می فرمایند: پنج دعا است که هیچ چیزی مانع اجابت آن نمی شود : یکی از آنها دعای پدر صالح در حق فرزندش است

 و پیامبر ص می فرمایند :دعای پدر برای فرزند مثل دعای پیامبر برای امت است (

 از نظر استجابت)

 تعبیر:

 شما انسان با ایمانی هستید که در رویا با محبت اهل بیت به زیارت می روید برای رفتن شما مشکلات و موانعی وجود دارد بررسی بفرمایید که موانع چه چیزهایی هستند برای رسیدن به مطلوب ( زیارت )گاهی واسطه هایی وجود دارند مثل رضایت پدر ، تفکرات و ذهنیات خود شما ، مسجد که شما سر راه برای استراحت به آنجا رفتید پس باید این مراحل را طی کنید تا به مطلوب برسید
 گاهی اوقات انسان راحت به مطلوب نمی رسد این مطلوب ممکن است زیارت یا ازدواج و یا ۰۰۰۰باشد برای ازدواج هم باید مراتبی طی شود که اگر مناسب بودند بپذیرید
 اگرچه توفیق زیارت پیدا نکردید ولی با توجه به مسیر صحیحی که انتخاب کرده‌اید (رفتن به مسجد) ثواب
 زیارت را خریده اید و در واقعیت روزی مادی و معنوی نصیبتان می شود که یکی از روزیها ی مادی می تواند ازدواج خوب باشد

 ان شاالله در عالم واقع هم به زیارت می روید و از برکات آن بهره مند می شوید ولی با مدد الهی و عنایت خودشان اقدام بکنید برای رفتن به زیارت 
 اگر رنج و غمی دارید به ایمنی می رسید اگر مشکلی در رزق مادی یا معنوی
 دارید دریافت می‌کنید و اگر ان شالله
 امر خیر( ازدواج) در پیش است گره کار گشوده می شود

 توصیه ها:
 ۱- همیشه در صدد کسب رضایت والدین باشید 
۲- برای برطرف شدن مشکلات و موانعی که سر راه شما وجود دارد متوسل به اهل بیت خصوصا امام حسین شوید و توسلی به حضرت زهرا س داشته باشید( طریقه خواندن نماز انتهای مفاتیح نوشته شده)

 ۳- برای رفتن به سفر کربلا اقدام بفرمایید ( روایت داریم که اگر هزینه آن را ندارید قرض بگیرید ولی به زیارت بروید)
 ان شاالله با رفتن به زیارت برآورده شدن حوایج ، آمرزش گناهان ،  وسعت روزی مادی و معنوی نصیب شما می شود

...
...
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب، میری
دی ۴, ۱۴۰۱ ۰۹:۳۸

از شما بسیار سپاس گزارم . انشالله هر آرزویی دارید ، به لطف بی بیم حضرت زهرا بهتون داده بشه ، من فکر میکردم تعبیر خوابم اینکه دیگه هیچ وقت پام به کربلا نمیرسه خیلی خوشحال شدم . خیلی ممنونم ازتون 💙

Maryam
Maryam
عضو
دی ۴, ۱۴۰۱ ۱۲:۱۷

سلام وقت شما بخیر .خسته نباشید .ببخشید بنده خواب مهمی دیدم که میخواستم در سایت نشون داده نشه اما نمی دونم باید کجا پیغام بذارم .ممنون میشم راهنمایی کنید

احساس در زمان رویا؟
..
وضعیت اشتغال ذهنی؟
..
زمان مشاهده رویا؟
..
وضعیت تأهل
..
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم سهیلا مُبصّری, خانم فاطمه امینیان, خانم میر مطهر, خانم مریم مشایخی, خانم انسیه مُشفق
کارشناس تعبیر خواب، سیده بانو هاشمی
پاسخ به  Maryam
دی ۴, ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰

سلام و رحمت خدا بر شما .
اگر در سایت عضو بشید و ایمیلتون روثبت کنید در مواردی محدود و خاص از طریق ایمیل پاسخ‌گو هستیم.

نرجس
نرجس
میهمان
دی ۲۵, ۱۴۰۱ ۱۹:۵۹

با عرض سلام و وقت بخیر
یه بار دیگه خوابمو نوشتم ولی ثبت نشد دوباره مینویسم
کمتر از یه هفته قبل خواب دیدم رفتم کربلا همراه خانوادم
تو صحن امام حسین نشسته بودیم و حرم هم خیلی شلوغ بود مثل عزاداریای محرم
کنارمون یه خادم ایرانی نشسته بود
ازش پرسیدم چه جوری میتونیم تو حجره های طبقه بالای حرم که مشرفه به ضریح بریم گفت باید کارت زیارت داشته باشید که نصیب هر کس نمیشه محدودن کسایی که دارنش

چند ساعتی گذشت و این خادم اومد پیشم و بعدم چند تا از همین کارتا داد (کارتا قشنگی بود عکس ضریح امام حسین داشت) گفت برای شماست
اینقدر خوشحال شدم که نگو
تو خوابم اینجوری متوجه شدم از خاصیت این کارتا: جوری بود که انگار هر وقت اراده میکردیم میتونستیم به صورت vip و اختصاصی تو حرم باشیم و یه جوریایی vip زیارت کنیم و انگاری برات کربلا دائمی بود و بسیار ازش مالی(چند صد میلیونی) و معنوی داشت
در واقعیت هم ب امام حسین متوسلم برای ازدواجم
پیشاپیش ممنون بابت تعبیر دقیق و زیباتون

احساس در زمان رویا؟
خیلی خوشحال بودم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
نداشتم
زمان مشاهده رویا؟
دقیقا قبل از اذان صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، سیده بانو هاشمی
پاسخ به  نرجس
دی ۲۷, ۱۴۰۱ ۱۵:۲۸

سلام و رحمت خدا و فرشته های مهربونش بر شما . 
ان شاء‌الله خیر است . 

زائر کوی یار شدید که محبتشان را در دل دارید .
 امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکسی که خداوند خیرش را بخواهد، حب امام حسین علیه السلام و حب زیارتش را در قلب او می‌اندازد و هر که را خداوند بدیش را بخواهد، بغض نسبت به امام حسین علیه السلام و بغض زیارت آن حضرت را در قلب او می اندازد.

از امام صادق علیه السلام روایت شده: هیچ کس نیست در روز قیامت مگر اینکه آرزو می‌کند ای کاش امام حسین علیه السلام را زیارت کرده بودم آن هنگامی که می بیند که با زوار امام حسین علیه السلام چه می‌کنند، چقدر نزد خداوند مورد کرامت واقع می‌شوند.

زیارت امام حسین ع وارد شدن در حریم امن آن حضرت است . حاجت روایی ، آمرزش گناهان و رزق مادی و معنوی ایمنی یافتن از امری که باعث نگرانی شماست از تعابیر این رویای خوب است . 

تقاضایی از خادم حرم داشتید تا به صورتی ‌که مشرف به حرم باشید زیارت کنید و کارتی را از ایشان دریافت کردید که به صورت خاص میتوانستید زیارت کنید . 
اجازه وی آی پی زیارت کردن به نظر می‌آید  نمادی از عنایت حضرت بوده و دال بر کسب معرفت و محبت بیشتر شما نسبت به امام حسین ع و اهل بیت است . 

معرفت همان شناخت است که به تدریج در اثر عمل به دستورات دینی و تحقیق و تامل در سیره بزرگان و بزرگ شدن در مجالس و محافلی که با یاد و برای بزرگداشت آن حضرات و احیای علوم ایشان برپا می­شود، به دست می­آید. 
گفتنی است که معرفت، شناختی است که بر پایه ایمان و تصدیق استوار باشد و الا مثلا مستشرقین و بعضا افراد زیادی هستند که به تحقیق در زندگانی امامان شیعی می­پردازند ولی پیروی نمیکنند ، اما کسی به شناخت ایشان معرفت نمی­گوید.
 معرفت وقتی از روی ایمان باشد، محبت عمیق و پایدار بوجود می آورد و انسان را در مقابل هر چیزی که او را از محبوب دور می کند، بیمه می­ سازد.
 وقتی در مورد اهل بیت عصمت و اطهار علیهم السلام معرفت پیدا کنیم قطعا محبتمان افزایش می­یابد، زیرا خداوند دل را به گونه­ای آفریده که جذب خوبیها شود.
 وقتی از پاکی، فداکاری و مهربانی آن حضرات در حق بندگان خدا مطلع شویم محبتی همراه با خصوع و خشوع پیدا می­کنیم که تاثیر زیارت را بر روح و روان ما نفوذ می­دهد. 
لذا در روایات قبولی زیارت را مشروط به معرفت کرده ­اند. و این همان زیارت خاصی است که البته درجاتی دارد که با توجه به ایمان و عمل زائر پاداش های عظیمی به او عطا می‌شود . 

امام صادق ع فرمودند: کسی که قبر امام حسین (ع)را با معرفت به آن حضرت زیارت کند، برای او اعلی علیین نوشته می­شود.

امام رضا ع رمودند: کسی که قبر امام حسین (ع)را با معرفت زیارت کند خداوند گناهان گذشته و آینده او را می آمرزد.

از امام صادق (ع)روایت شده است که هر کس قبر امام حسین (ع)را زیارت کند- در حالى که به حقّ آن حضرت عارف باشد- مانند کسى خواهد بود که صد بار در رکاب رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله به حج رفته باشد.

احمد بن محمد بن ابى نصر بزنطى نقل کرده ­است که: در نامه امام رضا (ع)خواندم: به شیعیان من بگوئید که زیارت من در پیشگاه خداوند برابر با هزار حج است. عرض کردم: هزار حج؟! فرمود: آرى به خدا سوگند، بلکه یک میلیون حج براى کسى که با شناخت مرا زیارت کند. در خصوص زیارت حضرت معصومه علیهاالسلام نیز آمده ­است کسی که او را زیارت کند در حالی که نسبت به او معرفت داشته باشد، بهشت بر او واجب می شود.

ان شاء الله مورد عنایت خاص امام حسین ع قرار می‌گیرید و حاجاتتان در راستای این معرفت و محبت به اجابت میرسد . مثلا خواهان همسری هستید و برایش دعا می‌کنید .حال ان شاء الله همسری نصیبتان میشود که شما را در مسیر بندگی عارفانه و قرب به اهل بیت ع یاری دهد . 

حال هر زمان هم بخواهید این زیارت با عنایت امام حسین ع محقق میشود ،چرا که زیارت انسان مومن همراه با معرفت از راه دور نیز اتصالی است که زائر را رشد میدهد و او را به امام نزدیک تر میکند و این امر در هر زمان و مکانی امکان پذیر است .

برای نعمات مادی و معنویتان خدا را شاکر باشید ، تا نعمت افزون شود . شکر نعمت با زبان و قلب و عمل است .نعمات خدا را در راه رضای او صرف کردن شکر عملی است . 
در مسیر شناخت و معرفت بیشتر اهل بیت ع و امام‌حسین ع تلاش کنید و از آن‌ بزرگواران کمک بگیرید .‌ان شاء الله با فضل امام حسین ع زیارتشان روزی شما می شود . 
خوب است این مقاله را نیز مطالعه بفرمائید

https://www.pasokhgoo.ir/node/23911
توصیه هایی در باره زیارت

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
9
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.