مقاله تعبیر خواب درخت انگور قرمز

تعبیر خواب انگور قرمز
مقاله

خواب درخت انگور قرمز

پدرصبح بعد از طلوع آفتاب خواب دیده که انگور قرمز در کمر و پشت دخترش با شاخه آن درآمده ،تعبیر انگور قرمز در کمر چیه ؟ و میوه انگور قرمز از کمر آویزان هست و تو خواب مادر دختر از اون انگور میچینه و پدرم هم قصد چیدن داشت ولی از این قضیه متعجب شده بود که چرا از پشت کمر دخترش شاخ و برگ و انگور قرمز بیرون در آمده . پدرش یکسری دعا و توسل و اذکار بعد از نماز صبح خوانده برای گشایش در زندگیش .

تعبیر خواب :

ان شاالله خیر است

آیات و روایات مربوطه:

خداوند پدیدآورنده درخت و میوه انگور بوده و برای استفاده همه موجودات قرار داده است . در قرآن کریم  در آیات (نحل /۴۷ و اسراء /۹۱ ) از انگور به عنوان غذا و میوه در این دنیا و نیز میوه ای بهشتی نام برده است . و خلقت آن را نشانه ای برای اندیشیدن و ایمان یاد کرده است .(انعام /۹۹ و نحل /۱۰ و ۱۱ )

همچنین می فرماید : (ان للمتقینَ مفازًا. حَدَآئق و اعناباً  نبأ /۳۱و۳۲ ) پرهیزكاران را جایی است در امان از هر آسیب؛ بستانها و تاكستانها .

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند : بهترین غذای شما نان و بهترین میوه های شما انگور است .( مکارم الاخلاق )

در حدیث دیگر می خوانیم که امیر المؤمنین علیه السلام نان را با انگور میل می فرمودند(بحار الانوار)

از طرفی نیز در آیاتی هم بر استفاده نامناسب از انگور گوشزد و هشدار داده شده است . قرآن کریم با كلمات مختلفی مانند خمر، شراب، سكر و كاس به شراب اشاره دارد. خمر در اصل به معنی شراب انگور است ولی به طور عام این كلمه را می توان برای هر نوع  شرابی به كار برد.. كلمه خمر در سوره بقره/۲۱۹، سوره مائده/۹۰و۹۱، سوره محمد/ ۱۵ و كاس در سوره طور/ ۲۳، سوره دهر/ ۵، سوره واقعه/ ۱۸ و سوره صافات/ ۴۵ آمده است و كلمه شراب چندین بار در جاهای مختلف ذكر شده است.

اما رنگ قرمز نیز نشان از هیجان ناشی از موضوع خاصی است .

 پشت  و کمر به روایت امام جعفر صادق(ع) : بر چند وجه است:  قوت، برادر دینی ، وزیر ، حجت ، پدر و برادر ، پسر و جد پدر ، مال و یاری دادن  .

 تعبیر خواب درخت انگور قرمز:

انگور یکی از نعمتهایی است که خداوند برای رزق وروزی آفریده است و یکی از نعمتهای پرخیرو برکتی است که از همه جای آن می توان استفاده های مختلفی کرد .

اینکه از پشت شما درختی از انگور روییده نشان از آن دارد که شما سبب خیر و برکتی در خانواده خواهید بود . اگر مجرد هستید نسلی به وجود خواهد آمد که می تواند خیر و برکت مادی و معنوی داشته باشد .

اگر متأهل هم باشید نیز به همین ترتیب می تواند باشد . همچنین شما می توانید سبب خیری در کار و یا عملی باشید که از پشت شما یعنی فرزند و یا پدر و جد شما بهره برده و سبب قوت و یاری آنها شوید .

اما توجه داشته باشید که رنگ قرمز انگور می تواند هیجانی باشد که در این امر خیر وجود دارد و نباید برشما غلبه کند . مادر شما از این نعمت بهره برده است . ولی پدر تعجب کرده و نشان از تردید دارد .

اگر خلقت انگور نشانی از ایمان و اندیشه باشد ، یعنی پدر با وجود توسل و اذکار برای گشایش هنوز در این امر تردید دارد .

توصیه:

از نعماتی که خداوند برای شما قرار داده شکرگذار باشید . انفاق وصدقه برای شکرگذاری محافظ شما و خانواده شماست . باید رفتار مناسبی داشته باشید تا پدر یقین پیدا کنند .

مواظب باشید با وجود نعمتی که به شما عنایت میشود مغرور نشده ، در تصمیمات با تدبرو تأمل باشید .رفتارهای هیجانی را کنترل کنید و عجولانه تصمیم نگیرید . نعمت ها را در راه مناسب استفاده کنید. به معصومین (ع) توسل داشته باشید تا راهگشای شما باشند . ان شاالله

 

دوره آموزش تعبیر خواب

رویاهایی که حرف اول کلید واژه های اصلی آن با «ک» شروع شده را در بخش دیدگاه ها در لینک رو به رو مطرح کنید: تعبیر خواب حرف الف

 

https://tabirenab.ir/3364/%d8%aa%d8%b9%d8%a8%db%8c%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%81%d8%a7%d9%82-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86/

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.