جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب اثرات صلوات برای اموات

مقاله

خواب اثرات صلوات برای اموات 

تعبیر خواب اثر صلوات برای اموات چیست ؟ خواب دیدم در جایی بودم که همه فامیل بودند،.پدر بزرگ مرحومم از من درخواست صلوات می‌کرد. او را دیدم که یک رو میزی آورده است. 
بهشون سلام کردم و ایشان جواب دادند . به من گفتند، اگه برای من صلوات نمی‌فرستی اشکالی نداره، من گیر نیستم، ولی برای اموات صلوات بفرست. آنان خیلی چشم انتظارند.
من هم امیدم به شما نوه‌هاست، من هم سلام تو رو هم به خانم رقیه س می‌رسونم.
بعد انگار مامانم درجریان قرارگرفتن، گفتند این رویای صادقه است. لطفا بفرمائید تعبیر خواب اثرات صلوات برای اموات چیست ؟ 

تعبیر خواب اثرات صلوات برای اموات 

تعبیر خواب اثرات صلوات برای اموات بسیار خوب است. میدانیم وقتی کسی از دنیا می‌رود ، دیگه قادر به انجام اعمال صالح نیست و طبعا از بستگانش خصوصا کسانی که نزدیکترند و از ارحام او محسوب می‌شوند، انتظار دارد.

 توجه به آنان در واقع صله رحم و ابراز محبتی است که نه تنها آنان بسیار بهره می‌برند، که زندگان نیز ثمرات زیادی را در زندگی دریافت می‌کنند .

شما در مجلسی بودید که ارحام دور هم جمع بودند. پدر بزرگ شما با حضورش و دادن هدیه‌ای در قالب رومیزی توجه و عنایت و محبت خود را به ارحامش نشان داده است. ( رومیزی نمادی از توجه به پذیرایی از مهمان است) ان شاء الله خیری از ایشان به شما و به جمعتان میرسد .

  
پيامبر ص فرمودند: اَلصَّدَقَةُ عَلى وَجْهِها وَاصْطِناعُ الْمَعْروفِ وَ بِرُّ الْوالِدَيْنِ وَصِلَةُ الرَّحِم ِتُحَوِّلُ الشِّقاءَ سَعادَةً وَتَزيدُ فِى الْعُمْرِ وَ تَقى مَصارِ عَ السُّوء .
صدقه بجا، نيكوكارى، نيكى به پدر و مادر و صله رحم، بدبختى را به خوش بختى تبديل و عمر را زياد و از پيشامدهاى بد جلوگيرى مى كند. نهج الفصاحه، ح ۱۸۶۹

امام على ع فرمود: كَفِّروا ذُنوبَكُمْ وَتَحَبَّبوا اِلى رَبِّـكُمْ بِالصَّدَقَةِ وَ صِلَةِ الرَّحِمِ .با صدقه و صله رحم، گناهان خود را پاك كنيد و خود را محبوب پروردگارتان گردانيد. 

بر اساس این روایات ان شاء الله بلایی از شما رفع می‌شود. دعایتان به اجابت می‌رسد و طهارتی از گناهانی نصیبتان میشود . 

ولی توجه کنید که از پدر بزرگ خود غافل نشوید و او را بیش از پیش یاد کنید.
ایشان با اخلاقی نیکو و برخوردی زیبا این خواسته به حق را که برای اموات صلوات بفرستید، رو بیان کردند. در مقابلش پیاپیش از شما قدردانی کرده و سلام شما رو به باب الحوائج خانم حضرت رقیه س می‌رسانند. ان شاء الله ایشان جایگاه برزخی خوبی دارند، ولی همه اموات برای ترفیع درجات و رسیدن به نعمات و گشایش بیشتر محتاج اعمال خیر هستند.  

اگر حاجتی دارید ان شاء الله به عنایت حضرت رقیه و دعای پدر بزرگتون به اجابت میرسد . اگر مجرد هستید ازدواج می‌کنید و یا بیماری دارید به لطف حضرت رقیه س شفا می‌یابید . 

 این رویا نشان می‌دهد که یاد ایشان و اموات و صدقه و احسان به آنان، نتیجه‌اش بسیار بالاتر و از سوی اهل بیت ع به خود شما نیز بر می‌گردد .  

پاداش صلوات

پاداش صلوات براساس روایات بسیار زیاد است. به طور کلی وقتی کسی هدیه‌ای (از قبیل ثواب صلوات یا هر عمل خیر دیگر) برای اموات بفرستد، فرشتگان خدا آن هدیه را در ظرفی از نور می‌گذارند و آن را نزد افرادی که از دنیا رفته‌اند، می‌برند. ملائکه به آنها می‌گویند این هدیه‌ها را فلان کس برای شما فرستاده است، و آنان بسیار خوشحال می‌شوند.

صلواتی که پدر بزرگ عزیز شما طالبش بودند، اگر با ابراز مودت و محبت خالصانه به اهل بیت تلاوت شود، برکات زیادی دارد، که در روایات به آن اشاره شده است،
من جمله:
صلوات آتش‌جهنم را خاموش می کند.
جواز عبور انسان به بهشت است.
صلوات آتش‌جهنم را خاموش می کند.
جواز عبور انسان به بهشت است.
سنگین‌ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می شود.
صلوات برترین عمل در روز قیامت است. یک صلوات پاداش ۷۲ شهید برای انسان ثبت می‌شود.
صلوات سپری در مقابل آتش است.
انیس انسان در عالم برزخ است.
با یک صلوات نوری در بهشت ودر پل صراط برای انسان آفریده میشود و …..

شبلی نقل نموده است که،  من همسایه‌ای داشتم که وفات نمود. او را خواب دیدم ،از او پرسیدم: خدا با تو چه کرد؟ گفت: ای شیخ هول‌های بزرگ دیدم، و رنج‌های عظیم کشیدم. از آن جمله به وقت سوال منکر و نکیر، زبان من از کار باز ماند.با خود می‌گفتم واویلاه، این عقوبت از کجا به من رسید؟

آخر، من مسلمان بودم و بر دین اسلام مُردم. آن دو فرشته با غضب از من جواب طلبیدند. ناگاه شخصی نیکو موی و خوش بوی آمد، میان من و ایشان حایل شد . مرا تلقین کرد تا جواب ایشان را به نحو خوب بدهم، از آن شخص پرسیدم: تو کیستی –خدا تو را رحمت کند– که من را از این غصه خلاصی دادی؟ گفت: من شخصی هستم که از صلواتی که تو بر پیغمبر (ص) فرستادی آفریده شده ام، و مامورم در هر وقت و هر جا که در مانی به فریاد تو رسم.

لذا خوب است علاوه بر خیرات و صدقات دیگر، از ذکر شریف صلوات برای همه اموات، خصوصا پدر بزرگ خود غافل نشوید، چراکه یکی از بهترین هدیه‌هایی است که آنان را بسیار شاد می‌‌کند.

توصیه

توصیه میشود که در اعمال و اذکار و صلوات‌های خود، همه اموات را شریک کنید.فرشتگان به زیبایی و با برکات زیادش آن را در طبقی از نور برای همه اموات یاد شده ، می‌فرستند ‌. 

چه خوب است که در زندگی از برکات مادی و معنوی صلوات و ابراز مودت به اهل بیت ع غافل نشوید، که راه‌گشای شما خواهد بود . 

صدقه داده و استغفار کنید .
برای برآورده شدن حاجاتتون به حضرت رقیه س متوسل شوید. امواتتون رو در تمام اعمال عبادی خود شریک کنید .
با این کار نه تنها از ثواب عملتان کم نمی شود بلکه از ثمرات احسان ، صدقه ، صله رحم و … بهره مند می‌شوید .
خدایش رحمت کند و در جوار اهل بیت متنعم باشند . 🤲

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.