مقاله تعبیر خواب کبوتر و عُقاب

مقاله

 خواب کبوتر و عُقاب

تعبیر خواب کبوتر وعقاب چیست ؟
خواب دیدم چند تا از کبوترهای پدرم بال و پر زنان خودشون رو به پنجره می‌زنند ، تا بتونند به داخل منزل بیایند .
یک دفعه متوجه شدم، یه پرنده شبیه عقاب یا شاهین دنبالشونه و اومد نشست کنارشون. منم سریع پنجره را باز کردم که کبوترها داخل بیان. دست به گردن شاهین انداختم و اونو داخل آوردم. مرتب نُک می‌زد و چنگ می‌‌انداخت. گردنش را محکم گرفته و روی زمین گذاشتم .
مادرم از راه رسید و گفت : بندازش بیرون خونه را کثیف میکنه. منم از پنجره رهاش کردم و او رفت . لطفا بفرمائید تعبیر خواب کبوتر و عقاب چیست ؟

تعبیر خواب کبوتر و شاهین

تعبیر خواب کبوتر و شاهین یا عُقاب بدین گونه است که ، کبوتر خصوصا اگر سفید باشد، پرنده ای است که با خود خیر و برکت می‌آورد و آزار شیاطین جنی را دفع میکند. به طور کلی نگهداری ان در خانه از سیره و سفارشات اولیاء الهی است .
روایاتی در این باب ذکر شده است.

امام صادق ع فرمود : همانا کبوتر سفید گوید برکت باد شما را، آنرا نگاه دارید.

همچنین فرمودند : مردی از ترس و وحشت به رسول اکرم ص شکایت کرد. ایشان گفتند : در خانه خود یک جفت کبوتر نگهدارید.

امام صادق ع فرمود: خانه پیامبری نبود که در‌ آن کبوتری نباشد، چرا که جن‌های احمق با کودکان آن خانه بازی می‌کردند ولی زمانی که کبوتری در خانه بود آن‌ها به کبوتران مشغول می‌شدند و مردم را ترک می‌نمودند.

امام موسی بن جعفر ع فرمودند: «بال و پر زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود»

امام صادق ع فرموده اند: «هر خانه ای که در آن کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد».

در تعبیر امام صادق ع کبوتر را نشان از ریاست،مال ،نامه ای که از غائبی رسد و زن دانسته اند.

در روایتی منسوب به امام صادق ع برای   دیدن عقاب در خواب دو معنی ذکر کرده‌اند:
اول ، پادشاهی است که ظالم ، ستمگر و خونخوار است و بر مردم خود بسیار ستم می کند.
دوم ، عالمی است که دین ندارد و بسیار حیله گر است.

تعبیر خواب پرنده

تعبیر خواب کبوتر  این است که ان شاء الله برکات و روزی معنوی و مادی درِ خونه شما رو میزنه و اجازه ورود می‌خواهد و شما درِ زندگی‌تونون رو به رویش می‌گشایید.
باید مصادیق این نعمات را در زندگی خود کشف کنید .
این برکات میتونه علم نافع و خوبی باشه که شما رو رشد میده ، ولی در کنارش ممکنه با اراده و اختیار خود آسیب‌هایی ببینید.
مثلا از فضای مجازی بهره‌های خوبی می‌برید و علوم و معارف خوبی در جهت پیشرفت مادی ومعنوی کسب می‌کنید ولی گاه در همان فضای مجازی ، افرادی عالم نما ولی منحرف ودر عین حال قوی (عقاب) بر روی شما اثر می‌گذارد. ممکن است از طریق شبه افکنی وارد در حریم فکری و روحی شما و خانوادتون شده و باورها وعقائد صحیحتون را متزلزل کند و به دارایی‌ها و ارزشهای خوبتون لطمه بزند .

یا شاید دوستان خوبی دارید و از وجودشان  بهره‌های درستی می‌برید ، ولی در میانشان فردی است که  عالم به نظر می‌رسد، ولی نقش بازی می‌کند و انسان صالحی نیست . ممکن است دشمنی درونی که همان صفات ناشایست است، با اراده خود به حریم وجودی خود راه دهید،  که ظالمانه شما رو می‌آزارد.

مادر هوشیاری دارید که دوست خوبی است و راهنمای دلسوز شماست و شما فرزند خوب مادر ، حریم و دلسوزی‌اش را در زندگی وجدان میکنید و تابع پندهای حکیمانه‌اش هستید .
و شیاطین جنی و انسی را به یاری خدا دور می‌کنید .
خبر خوبی به شما می‌رسد. اگر مجرد هستید ان شاء الله زمینه ازدواجتون فراهم می‌شود ولی نسبت به آسیب‌های احتمالی با درایت رفتار کنید .

در ضمن در روایات مطلب قابل تاملی است که ذکرش جالب است ، و آن اینکه  رفتگان افراد ،گاه به شکل پرنده به خانه‌های بستگانشون سر می‌زنند.

«إسحق‌ بن‌ عمّار ميگويد: از حضرت‌ أبي‌ الحسن ع راجع به ارواحِ درگذشتگان‌ پرسش‌ كردم‌، كه‌: آيا آنها اهل‌ خود را ملاقات‌ و ديدار مي‌كنند؟ حضرت‌ فرمودند: بلي‌.
گفتم‌: در چه‌ مقدار از زمان‌ ديدار مي‌كنند؟فرمود: در هر جمعه‌ و در هر ماه‌ و در هر سال‌ يكبار برحسب‌ منزلت‌ و مكانت‌ مؤمن‌. گفتم‌: در چه‌ هیات و صورتي‌ آنها برای ديدار أهل‌ خود مي‌روند؟
فرمود: به صورت‌ پرندۀ لطيفي‌ كه‌ خود را به‌ روي‌ ديوارها مي‌اندازد، بر منازل آنها فرود مي‌آيد و بر آنها اشراف‌ می‌يابد ؛ پس‌ اگر آنها را در خير و خوبي‌ مشاهده‌ كند خوشحال‌ مي‌شود، و اگر آنها را در بدي‌ و حاجت‌مندی بنگرد اندوهگين‌ و غمناك‌ می‌گردد.»

شاید رفتگانِ پدری شما، خود را ملتمسانه به پنجره می‌زنند،  تا سراغی و یادی از آنها کنید و از عُقاب ظالمی که همون اعمال شر آدمی بوده و همه جا به دنبال اوست ، آنان را نجات دهید، و در این زمینه راه درست و صواب را رفته و آنان را خوشحال کنید .

توصیه

برای اموات خود با همراهی پدر و مادر عزیزتون ، صدقات و خیرات دهید و امور واجبشان را ادا کنید و رد مظالم داده و برایشان حلیت طلبید .
صدقه و استغفار و دعا و توبه دستگیره‌های معنوی، برای پاکی و طهارت و جلب رحمت الهی‌اند ، به آن متمسک شوید . 
در پناه خدا محفوظ باشید 🙏

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 تعبیر رویا
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

1
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.