جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب کبوتر و عُقاب

مقاله

 خواب کبوتر و عُقاب

تعبیر خواب کبوتر وعقاب چیست ؟
خواب دیدم چند تا از کبوترهای پدرم بال و پر زنان خودشون رو به پنجره می‌زنند ، تا بتونند به داخل منزل بیایند .
یک دفعه متوجه شدم، یه پرنده شبیه عقاب یا شاهین دنبالشونه و اومد نشست کنارشون. منم سریع پنجره را باز کردم که کبوترها داخل بیان. دست به گردن شاهین انداختم و اونو داخل آوردم. مرتب نُک می‌زد و چنگ می‌‌انداخت. گردنش را محکم گرفته و روی زمین گذاشتم .
مادرم از راه رسید و گفت : بندازش بیرون خونه را کثیف میکنه. منم از پنجره رهاش کردم و او رفت . لطفا بفرمائید تعبیر خواب کبوتر و عقاب چیست ؟

تعبیر خواب کبوتر و شاهین

تعبیر خواب کبوتر و شاهین یا عُقاب بدین گونه است که ، کبوتر خصوصا اگر سفید باشد، پرنده ای است که با خود خیر و برکت می‌آورد و آزار شیاطین جنی را دفع میکند. به طور کلی نگهداری ان در خانه از سیره و سفارشات اولیاء الهی است .
روایاتی در این باب ذکر شده است.

امام صادق ع فرمود : همانا کبوتر سفید گوید برکت باد شما را، آنرا نگاه دارید.

همچنین فرمودند : مردی از ترس و وحشت به رسول اکرم ص شکایت کرد. ایشان گفتند : در خانه خود یک جفت کبوتر نگهدارید.

امام صادق ع فرمود: خانه پیامبری نبود که در‌ آن کبوتری نباشد، چرا که جن‌های احمق با کودکان آن خانه بازی می‌کردند ولی زمانی که کبوتری در خانه بود آن‌ها به کبوتران مشغول می‌شدند و مردم را ترک می‌نمودند.

امام موسی بن جعفر ع فرمودند: «بال و پر زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود»

امام صادق ع فرموده اند: «هر خانه ای که در آن کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد».

در تعبیر امام صادق ع کبوتر را نشان از ریاست،مال ،نامه ای که از غائبی رسد و زن دانسته اند.

در روایتی منسوب به امام صادق ع برای   دیدن عقاب در خواب دو معنی ذکر کرده‌اند:
اول ، پادشاهی است که ظالم ، ستمگر و خونخوار است و بر مردم خود بسیار ستم می کند.
دوم ، عالمی است که دین ندارد و بسیار حیله گر است.

تعبیر خواب پرنده

تعبیر خواب کبوتر  این است که ان شاء الله برکات و روزی معنوی و مادی درِ خونه شما رو میزنه و اجازه ورود می‌خواهد و شما درِ زندگی‌تونون رو به رویش می‌گشایید.
باید مصادیق این نعمات را در زندگی خود کشف کنید .
این برکات میتونه علم نافع و خوبی باشه که شما رو رشد میده ، ولی در کنارش ممکنه با اراده و اختیار خود آسیب‌هایی ببینید.
مثلا از فضای مجازی بهره‌های خوبی می‌برید و علوم و معارف خوبی در جهت پیشرفت مادی ومعنوی کسب می‌کنید ولی گاه در همان فضای مجازی ، افرادی عالم نما ولی منحرف ودر عین حال قوی (عقاب) بر روی شما اثر می‌گذارد. ممکن است از طریق شبه افکنی وارد در حریم فکری و روحی شما و خانوادتون شده و باورها وعقائد صحیحتون را متزلزل کند و به دارایی‌ها و ارزشهای خوبتون لطمه بزند .

یا شاید دوستان خوبی دارید و از وجودشان  بهره‌های درستی می‌برید ، ولی در میانشان فردی است که  عالم به نظر می‌رسد، ولی نقش بازی می‌کند و انسان صالحی نیست . ممکن است دشمنی درونی که همان صفات ناشایست است، با اراده خود به حریم وجودی خود راه دهید،  که ظالمانه شما رو می‌آزارد.

مادر هوشیاری دارید که دوست خوبی است و راهنمای دلسوز شماست و شما فرزند خوب مادر ، حریم و دلسوزی‌اش را در زندگی وجدان میکنید و تابع پندهای حکیمانه‌اش هستید .
و شیاطین جنی و انسی را به یاری خدا دور می‌کنید .
خبر خوبی به شما می‌رسد. اگر مجرد هستید ان شاء الله زمینه ازدواجتون فراهم می‌شود ولی نسبت به آسیب‌های احتمالی با درایت رفتار کنید .

در ضمن در روایات مطلب قابل تاملی است که ذکرش جالب است ، و آن اینکه  رفتگان افراد ،گاه به شکل پرنده به خانه‌های بستگانشون سر می‌زنند.

«إسحق‌ بن‌ عمّار ميگويد: از حضرت‌ أبي‌ الحسن ع راجع به ارواحِ درگذشتگان‌ پرسش‌ كردم‌، كه‌: آيا آنها اهل‌ خود را ملاقات‌ و ديدار مي‌كنند؟ حضرت‌ فرمودند: بلي‌.
گفتم‌: در چه‌ مقدار از زمان‌ ديدار مي‌كنند؟فرمود: در هر جمعه‌ و در هر ماه‌ و در هر سال‌ يكبار برحسب‌ منزلت‌ و مكانت‌ مؤمن‌. گفتم‌: در چه‌ هیات و صورتي‌ آنها برای ديدار أهل‌ خود مي‌روند؟
فرمود: به صورت‌ پرندۀ لطيفي‌ كه‌ خود را به‌ روي‌ ديوارها مي‌اندازد، بر منازل آنها فرود مي‌آيد و بر آنها اشراف‌ می‌يابد ؛ پس‌ اگر آنها را در خير و خوبي‌ مشاهده‌ كند خوشحال‌ مي‌شود، و اگر آنها را در بدي‌ و حاجت‌مندی بنگرد اندوهگين‌ و غمناك‌ می‌گردد.»

شاید رفتگانِ پدری شما، خود را ملتمسانه به پنجره می‌زنند،  تا سراغی و یادی از آنها کنید و از عُقاب ظالمی که همون اعمال شر آدمی بوده و همه جا به دنبال اوست ، آنان را نجات دهید، و در این زمینه راه درست و صواب را رفته و آنان را خوشحال کنید .

توصیه

برای اموات خود با همراهی پدر و مادر عزیزتون ، صدقات و خیرات دهید و امور واجبشان را ادا کنید و رد مظالم داده و برایشان حلیت طلبید .
صدقه و استغفار و دعا و توبه دستگیره‌های معنوی، برای پاکی و طهارت و جلب رحمت الهی‌اند ، به آن متمسک شوید . 
در پناه خدا محفوظ باشید 🙏

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

5 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
5
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.