مقاله تعبیر خواب آتشی فراگیر

مقاله

 خواب آتشی فراگیر

تعبیر خواب آتشی فراگیر چیست؟ خواب دیدم که همه جا آتش گرفته بود .‌خانه ما و همه جا در آتش بود . لطفا بفرمائید تعبیر خواب آتشی فراگیر چیست ؟

تعبیر خواب آتش سوزاننده

تعبیر رویای آتش سوزاننده در اطراف شما که موجب رنج و اذیت شما بود،  دال بر گناهان فراگیر است .

قرآن مجید، روایات رسول خدا ص و ائمه طاهرین ع، باطن هر کار حرام و  معصیت  را آتش می‌دانند.
در دنیا روی معصیت، پرده کشیده شده و آتش در ظاهر دیده و حس نمی‌شود ، اما انسانی که ایمان دارد و قرآن و روایات را باور دارد ،این معنا را قبول دارد که، عمل گناه و حرام در همان لحظه‌ ارتکابش آتش است.

 آیه ۱۰ سوره مبارکه نساء اشاره به یکی از گناهان کبیره می‌کند .
خداوند می‌فرماید: «إِنَّ الَّذِينَ يَأْكُلُونَ أَمْوَالَ الْيَتَامَى ظُلْمًا إِنَّمَا يَأْكُلُونَ فِي بُطُونِهِمْ نَارًا»؛ کسانی که اموال یتیم را می‌خورند، همان زمانی که دارند مال یتیم را می‌برند، در حقيقت، آتشى را در شكم خود فرو مى‌برند و بزودى در آتشى افروخته وارد خواهند شد.

این آيه دليل بر تجسّم اعمال انسان در قيامت دانسته است، زيرا قرآن مى‌فرمايد: مال يتيم به صورت آتش مى‌شود و خورنده آن را مى‌سوزاند.

لذا تجسم و باطن گناه، آتش است .

براین مبنا تعبیر رویای شما این است که در اطرافیان شما افرادی هستند که مرتکب گناهانی می‌شوند که آتشش به بقیه و شما نیز سرایت کرده و فراگیر است.
مثلا به گناه غیبت و یا خوردن مال حرام و عیب جویی ، دو به هم زنی و یا ربا خواری و.. مبتلا هستند.این امر موجب رنج و سختی شما و ویران شدن خانه امن شما می‌شود.

دلیلش می‌تواند این باشد که، فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین شما و اطرافیانتون کم رنگ شده است . طبعا گناه زیاد و عادی شده و به تبع آن عذاب و آتش گسترده ای را در رویا مشاهده کرده اید .

یکی از عواقب ترک امر به معروف و نهی از منکر که در آیات و روایات مکرّر یادآوری شده است، مسئله عذاب و هلاکت بر امتی است که این فریضه الهی را ترک کرده باشند.

پیامبر ص فرمودند :«إِذَا أُمَّتِی تَوَاکلَتِ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْی عَنِ الْمُنْکرِ فَلْتَأْذَنْ بِوِقَاعٍ مِنَ اللَّهِ تَعَالَی»
«زمانی که امت من امر به معروف و نهی از منکر را به یکدیگر واگذارند، (یعنی هر کس سکوت کند، به انتظار اینکه گروهی خاص و یا دیگران امر به معروف و نهی از منکر کند و در نتیجه هیچ کس قیام نکند) باید آماده پذیرش عذاب و هلاکت خداوند باشند».

در روایات برخی گناهان به طور خاص موجب نزول عذاب معرفی شده است . 
امام سجاد ع در این باره فرموده اند:
«وَالذُّنُوبُ الَّتِی تُنْزِلُ الْبَلَاءَ تَرْک إِغَاثَةِ الْمَلْهُوفِ وَ تَرْک مُعَاوَنَةِ الْمَظْلُومِ وَتَضْییعُ الْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْی عَنِ الْمُنْکر
«گناهی که سبب فرود آمدن بلا بر مردم می شود، عبارت است از : به فریاد ستمدیده نرسیدن ،به یاری مظلوم نشتافتن و پایمال ساختن امر به معروف و نهی از منکر».
البته چه خوب است که نسبت به دشمن درونی نیز توجه و مراقبه شود.

*اگر در رویا آتش به شما نرسید و شما را نسوزاند ، دال براین است که عذابی به واسطه گناهان نازل می‌شود و شما با وجود درک سختیِ عذاب ، از عواقب آن در امان هستید .

توصیه 

برای رفع بلا ، صدقه داده و استغفار کنید و قربانی، حتی به اندازه ذبح مرغی خوب است 
نسبت به مراودات و تعاملات خود با اطرافیانتون مراقبه کنید. نسبت به دشمن درونی توجه داشته و به اصلاح آن مبادرت کنید .

البته لازم به ذکر است که نباید به کسی سوء ظن داشته باشید ، ولی روابط را مدیریت کنید و خود نیز با اخلاق نیکو ناهی از منکر و آمر به خوبی‌ها باشید .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.