مقاله تعبیر خواب زنده شدن میت

مقاله

خواب زنده شدن میت

 

تعبیر خواب زنده شدن میت چیست ؟ خواب دیدم جوان تازه فوت شده از قبر بیرون آمد و گفت کفن من هنوز خیس است و خیراتی که می‌دهید به من نمیرسد . تعبیر خواب زنده شدن میت چیست ؟

تعبیر خواب کفن خیس

قران در رابطه با مرگ می‌فرماید :

کلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ الْمَوْتِ ۗوَنَبْلُوكُمْ بِالشَّرِّ وَالْخَيْرِ فِتْنَةً ۖ وَإِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
هر كسی چشنده مرگ است و ما شما را چنانكه سزاوار است‌ به خیر و شر (كه تهیدستی و ثروت، سلامت و بیماری، امنیت و بلاست‌) آزمایش می‌كنیم، و به سوی ما بازگردانده می‌شوید.

امیر المومنین ع می‌فرماید :

إنّ العَبدَ إذا ماتَ قالَتِ الملائكةُ: ما قَدَّمَ ؟ و قالَ النّاسُ : ما أخَّرَ ؟ فقَدِّموا فَضلاً يَكُن لَكُم ، و لا تُؤخِّروا كَيلا يكونَ حَسرَةً علَيكُم ؛ فإنّ المَحرومَ مَن حُرِمَ خَيرَ مالِهِ ، و المَغبوطَ مَن ثَقَّلَ بالصَّدَقاتِ و الخَيراتِ مَوازينَهُ .
امام على ع : هرگاه بنده بميرد، فرشتگان گويند : چه پيش فرستاد؟ و مردم گويند : چه بر جاى گذاشت؟ پس، زيادى مال خود را پيش فرستيد، تا براى شما باشد و بر جاى نگذاريد تا مايه حسرت شما گردد؛ زيرا محروم كسى است كه از خير و منفعت مال خود محروم بماند و سعادتمند كسى است كه ترازوهاى اعمالش از صدقات و خيرات سنگين شود.

دنیا برای انسان دار عمل است و بعد از مرگ دار جزا و پاداش است . و همه اعمال انسان در پیشگاه خدا حاضر است . خصوصا از حق الناس در آخرت بسیار دقیق سوال خواهد شد . حتی اگر شهیدی که با شهادتش همه گناهانش بخشیده می‌شود اما باید جواب گوی حق الناس باشد .

قال رسول الله ص :يُغفَرُ للشَّهيدِ كُلُّ ذَنبٍ إلّا الدَّينَ .
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : همه گناهان شهيد بخشوده مى شود، مگر قرض

حضرت امام جعفر صادق فرماید:
دیدن کفن مرده درخواب بر سه وجه است.
مال
ظاهرشدن مشکل
فساد دین

تعبیر رویا

به نظر می رسد، مرحوم ناراحتی دارد که خیرات به او نمی رسد. اینجا دواحتمال وجود دارد:
ممکن است خانواده برای میت خیراتی نمی دهند
یا اینکه این خیرات به دلائلی به میت نمی رسد.

طبق آیات قران ، مرگ حق هست و همه آن را می‌چشند.
اما آیا کسی چیزی از مال دنیا با خود میبرد یا خیر؟ فقط از ایمان و عمل صالح است که طبق آیه کریمه اگر کسی با خود بیاورد مشمول رحمت خداوند می‌گردد. پدیدار شدن کفن، نمادی از ظاهر شدن مشکلات عالم برزخ ایشان است

این جوان ممکن است حق الناسی یا دِینی بر ذمه اش باشه که به دلیل نارضایتی مردم خیرات به او نمی‌رسد و جای دیگری می‌رود. مثلا ممکن است بدهکار باشد. از حیث معنوی یا مادی اموری به عهده او بوده که انجام نداده است . واجباتی را برعهده دارد و یا..

توصیه

 

اگر مرحوم وصیتی دارد خوب است به آن عمل نمایید. بهترین خیرات برای اموات پرداخت دیون مادی و معنویاش را در حد امکان بپردازید.
از طرف ایشان رد مظالم دهید و او را در اعمال عبادی و زیارت شریک کنید و از طرفش استغفار و توبه کنید .
خدایش بیامرزد .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.