مقاله تعبیر خواب دست سرد میت

تعبیر خواب دست سرد میت
مقاله

 

مشاهده تعبیر خواب دست سرد میت

تعبیر خواب دست سرد میت چیست ؟ همسر جوان من حدود ۷۰روز پیش فوت کردن مادرم خواب دیدن همسرم باکفن بردن کربلا که دفن کنن اونجا قبر همسرم کنده شده و آماده بوده وقتی بالای سرش گریه میکردن و ازش پرسیدن رفتی زنتو به کی سپردی ناگهان شوهرم که از قبل چشماش باز بوده دست راستش ازکفن درآورده و دست راست مادرم گرفته دستش یخ و خشک شده بوده.

تعبیر خواب :

ان شاالله در این خواب خیری است .

نگرانی و دلتنگی میت :

نگرانی و دلتنگی  شما و مرحوم همسرتان امری طبیعی است .خواهر عزیز رحمت خداوند شامل حال مرحوم همسر شماست ان شاالله .

قرآن در آیات ۱۵۷و۱۵۶بقره می فرماید: الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ* أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ»؛ کسانى که چون مصیبتى به آنها رسید گفتند: ما از آن خدا هستیم و به او باز می‌گردیم، صلوات و رحمت پروردگارشان بر آنان باد که هدایت یافتگان‌اند.

همچنین برای تسلای دل مصیبت دیده گان بیان داشته : ما أَصابَ مِنْ مُصیبَهٍ فِی الْأَرْضِ وَ لا فی‏ أَنْفُسِکُمْ إِلاَّ فی‏ کِتابٍ . . . (حدید/۲۱-۲۲)؛

 (هیچ مصیبتى در زمین و نه در وجود شما روى نمى دهد مگر اینکه همه ی آنها قبل از آنکه زمین را بیافرینیم در لوح محفوظ ثبت است و این امر براى خدا آسان است* این به خاطر آن است که براى آنچه از دست داده اید تأسف نخورید و به آنچه به شما داده است دلبسته و شادمان نباشید و خداوند هیچ متکبر فخرفروشى را دوست ندارد)

احساس ناراحتی و غم و مصیبت از دست دادن همسر و همراه سخت است . از امام صادق (ع) نقل شده که: «هیچ مؤمن و کافری نیست که در هنگام ظهر نزد خانواده‌ی خویش حاضر نگردد. وقتی مؤمن خانواده‌اش را در حال انجام اعمال صالح می‌بیند، خداوند را حمد گوید و وقتی کافر خانواده‌ی خویش را در حال انجام اعمال صالح ببیند، بر آنان غبطه می‌خورد.

نگرانی مادر :

نگرانی مادر شما هم امری طبیعی است . از جمله نگرانی های مادرانه برای فرزندان که فرقی هم    نمی کند در چه سن و سالی باشند . این امر کاملا در رویای ایشان مشهود است .

خاک و تربت سید الشهدا (ع) در کربلا :

خاک و تربت سیدالشهداء در کربلا سراسر برکت است و شفا. امام باقر (ع) فرمودند: «اگر مردم ارزش و پاداش زیارت حسین (ع) را بدانند، از اشتیاق قالب تهی کرده و از حسرت فراوان جانشان متلاشی خواهد شد. کربلا نشان از جایگاه مرحوم ،توسل به سیدالشهداء و ارادت ایشان دارد .ان شاالله که مورد شفاعت حضرت هم واقع شوند .

تشیع جنازه :

تشیع جنازه همسر شما در کربلا صورت گرفته و این نشان خوبی است از اینکه ایشان ان شاالله فرد با ایمان و ولایتمداری هستند .

اوج غم و غصه از دست دادن یک فرد اون لحظه ای است که  بالای سرش بنشینیم یا در بستر بیماری باشد و وقتی که تمام شد و دل کندید و فرد باید داخل قبر برود و تشییع انجام شود، از چند جهت خوب است:

 اینکه کسانی با شما همراهی می کنند و در غم و غصه شما خودشان را شریک می دانند و نکته دیگر این که غم را شما به دل خاک می سپارید .

علامه مجلسی می فرمایند: اگر کسی تشییع جنازه را ببیند، مفهومش این است که خبر خوبی را      می شنود و مسرت بخش خواهد بود و آن غم و غصه را کم کم کنار خواهد گذاشت . و به تعداد افرادی که در تشییع شرکت دارند،به همان میزان خوب خواهد بود.با توجه به اینکه مادر شما که خواب دیده اند دربین تشییع کنندگان می باشند، این خبر مسرت بخش و برکاتش هم به او خواهد رسید. که البته بستگی به دغدغه ذهنی مادرتان دارد . نوع خبری که فرد می شنود و معمولا خبر از چیزی است که فرد از آن ناامید شده، هرچند خیلی دغدغه آن را داشته است .

تعبیر دست میت :

دست، یکی از اعضائی است که نشانه قدرت بوده و به آن تکیه می شود. دست به برادر،  فرزند، و یا … هر کسی که اتکای شما  و یا مادر در زندگی است . دست راستش باشد، دست راست کلا دلالت بر انجام امور مستحب می کند . معمولا کار خیر را با دست راست انجام می دهند .اما دست سرد متوفا ، نشان از نگرانی از مواردی روحی است .

چشم :

چشم دیدن روشنایی هاست .امام صادق (ع) : چشم در خواب روشنایی، اسلام، فرزند ، مال و اموال ، علم و دانش ، زیادتی در دین و مال است .

حاصل آنکه :

خواهر عزیز ،همسر مرحوم شما درضمن نگرانی از وضعیت شما ،اولا نشان از جایگاه خود داده و هشداری در پاسخ به مادر است(زنتو گذاشتی و رفتی ) با نشان دادن دست سرد خود که از دنیا کوتاه بوده و حمایتی از شما نمی توانند داشته باشند . بعلاوه همانطور که گفته شد توان کار خیر و مستحبی هم ندارند .

نکته حائز اهمیت اینکه :

مرحوم با دست راستی که سرد و خشک بوده ، دست راست مادر را گرفته با این تعبیر که ، مرحوم میگه من دستم از خیر رسانی کوتاهه و عمل و کار خاصی رو نمی تونم انجام بدم ولی به دست راست مادر می سپارم که منشا خیرات است و حامی .

 و البته در کنار قبر ابا عبد الله( ع) کنایه از سپردن همسر به مادر آسمانی،  حضرت زهرا نیز هست . دست راستی را گرفت که نماد خیرات و خوبیهاست و منشا و معدن آن حضرت مادر (س) است .

اما با چشمان باز اشاره دارند به مستحبات ،خیرات و اعمال خیری که انجام می دهید از اموال چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی که البته از صواب آن بی بهره نیستند .  

احتمالا ضمن دلتنگی که از نبود همسر دارید طبیعتاً به مشکلاتی هم مواجه خواهید بود،هشداری است که تکیه گاه مناسبی انتخاب کنید . شاید به کسی که اتکا کرده اید مناسب نیست . بررسی بفرمایید . اگر وصیت و یا ارثیه ای باقی است در مصرف آن نیز دقت لازم را داشته باشید تا مشکلات پیش رو رفع شود .

لذا توصیه می شود :

خیرات و صدقات به نیت مرحوم دستان ناتوان و سرد همسر مرحوم را گرم کنید . اموات در عالم آخرت( بل احیاء عند ربهم یرزقون) هستند و معمولاً هم وقتی اموات از دنیا میرن تا مدتی پیوسته در رویای نزدیکان دیده می شوند و معمولاً هم بین بستگان اموات با کسی که تمایل و تناسب روحی بیشتری دارند ارتباط برقرار می‌کنند .

در درجه اول در مشکلات توکل بر خدا کنید . دلتنگی و نگرانی طبیعی است ولی زندگی در جریان در نتیجه برای میت با فرستادن خیرات و صدقات آرامش حاصل کنید .صبری جمیل و رحمتی واسعه برای شما و همسر مرحوم ان شاالله .

در پناه حق باشید .

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.