جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب عقرب

مقاله

دیدن خواب عقرب 

 

سلام مادر بزرگ من حدود ۲ سال پیش فوت کردن و دیشب در خواب دیدم که در خانه مادربزرگم هستم و یه قسمتی از خونه که من همیشه عادت دا‌شتم دراز میکشیدم اونجا توی خواب هم اونجا دراز کشیده بودم که روی پرده اتاق یک عقرب دیدم که ظاهر عجیبی داشت با طرح های عجیب روی بدنش ، اندازه بزرگی هم داشت این عقرب، روی پرده اتاق بود و یکهو خودش رو پرت کرد روی صورت من، و من از شدت ترس چشمامو بستم و نمیتونستم تکون بخورم، و هی درخواست کمک می کردم ولی کسی نبود کمکم کنه انقدر طبیعی بود این خواب که حرکت پاهای عقرب روی صورتم را حس می کردم ،آخر مجبور شدم دستم رو آروم بیارم روی صورتم و عقرب رو بگیرم و دورش کنم که همان لحظه از خواب بیدار شدم.

تعبیر رویای عقرب

 

عقرب معمولا تعبیر به دشمن شده است؛ که گاهی شناخته می شود و گاهی ناشناخته است. گاهی درونی و گاهی بیرونی است. امام جعفر صادق (ع) می‌فرماید: دیدن عقرب در خواب بر سه وجه است: دشمن، حسود و سخن‌چین.
یوسف نبی (ع) تعبیر خواب عقرب را دشمن مکاره می‌دانست.

ترسیدن

 

امام صادق ( ع ) نیز می‌فرمایند: تعبیرش نصرت و یاری شدن است،

اینکه شما از چیزی ترسیدید، خوب است و نشان دهنده محتاط بودن شما می باشد.

 پرده

 

پرده نوعی پوشش برای منزل محسوب می شود که هم به خانه زیبایی می دهد و هم گاهاً عیوب منزل را می پوشاند. به نوعی ستر می باشد. اما این که شما یک عقرب را روی پرده دیدید که ظاهر عجیبی داشته، نشان از دشمنی خوش خط و خال که ممکن است شما او را نشناخته و دوست خود بدانید. شما باید بیشتر مواظب اطرافیان باشید. مثل افراد حسود و سخن چین. گاهی هم این دشمن درونی است، مثل نفس اماره ، و صفات رذیله یا اخلاق مذموم که شناختش بسیار مشکل تر از دشمن بیرونی است. اگر انسان کل عمرش را برای تزکیه نفس صرف کند، ضررر نکرده و خیر دنیا و آخرت نصیبش می شود.

از طرفی صفات رذیله انسان را بی آبرو می کند و از چشم مردم می اندازد. پس با مراقبه و تزکیه نفس ان شاء الله بلاها رو از خودتون دور کنید . هر چه انسان پاک تر و متدین تر باشد، نزد مردم عزیز تر است.

ترسیدن شما از عقرب نشان دهنده محتاط بودن در امور است. ترس دو نوع است . ترس ممدوح و ترس مذموم. در زندگی دنیا ترس مذموم معنا ندارد و از آن طرف ترس ممدوح توصیه شده. مثل ترس از حیوانات وحشی و موذی مثل مار و عقرب. و ترس از گناه و معصیت و عذاب الهی.

دشمن هم دو دسته است . درونی و بیرونی؛ که هر دو را باید شناخت و از هر دو دوری کرد.

شما باید اول به مراقبه و تزکیه نفس بپردازید، در عین حال مراقب دشمنان بیرونی مثل حسودان و سخن چینان هم باشید که نکند با دشمنی خود شما را بی ابرو کنند

آنچه در رویاها دیده می شود معمولاً نمادی برایشان در بیداری هست که باید مصادیق آن را در دنیا پیدا کرد . از این جهت خواب اهمیت پیدا می کند. زیرا می توان با پیدا کردن این نمادها و تطبیق آن با عالم ماده خیلی از بلاها را دفع کرد و باب خیرات را باز کرد.

توصیه

 

در این رابطه با این رویا نباید به کسی سوء ظن نداشته باشید که نکند به گناه بیفتید و ولی روابط را مدیریت کنید.
صدقه و اگر امکان داشته باشد قربانی کنید و توکل بر خدا را فراموش نکنید و به تزکیه نفس بپردازید. خدا را فراموش نکنید.

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.