مقاله تعبیر خواب زخمی در بیابان

تعبیر خواب زخمی در بیابان
مقاله

مشاهده خواب زخمی در بیابان

تعبیر خواب زخمی در بیابان چیست ؟ خواب دیدم در یک بیابان هستیم و یکی از اولیا خدا اونجاست این جور بهم القا شد نمی دونم ولی تو خواب احساس می کردم از اولیا خداست . و از نظر چهره (وقتی بیدار شدم) متوجه شدم ایشون که تو خواب دیدم می شناسم یکی از مداح های قدیمی و پیشکسوت که هم سخنران و هم هنوز مداحی می کنه ولی تو خواب این نکته یادم نبود ،(منم ایشون از نزدیک تا حالا ندیدم ارتباطی هم نداریم) خواب دیدم زخمیه و کمک می خواد که شب کسی پیشش بمونه (نمیدونم ولی چرا توی خواب احساس اینو داشتم که هیچ وسیله ارتباطی نیست که کمک خبر کنید یا وسیله که با اون زخم های این بنده خدا را ببندم ،حتی نمی تونست از جا بلند شه(بعد یه حرف زد منم بدم اومد گفت هر کسی که منو به این روز انداخته را خدا لعنت می کند. و من و جدم و کسانی که به من کمک کنند بهشتی اند )من با خودم می گفتم این جمله بوی عُجب میده منم از این صفت بدم میاد می گفتم حالا چرا خودش این قدر دست بالا می گیره پشیمون شدم کمک کنم ولی شب شد حیوانات وحشی می خواستن به اون حمله کنند من گفتم چون زخمیه میمونم کمکش میکنم.

تعبیر خواب :

خیر است ان شاالله

بیابان :

بیابان در قرآن و داستان آوارگی قوم بنی اسرائیل با آیات ۲۶/مائده که می فرماید : آنها پس از رهایی از ستمهای فرعون و رسیدن به نعمتهای فراوان، بنای مخالفت با موسی (علیه‌السلام) را گذاشته، از دستورات او سرپیچی می‌کردند. سرانجام بر اثر نافرمانی و داخل نشدن در ارض مقدس به ۴۰ سال سرگردانی در بیابان مجازات شدند: «قالَ فَاِنَّها مُحَرَّمَةٌ عَلَیهِم اَربَعینَ سَنَةً یَتیهونَ فِی الاَرضِ فَلا تَأسَ عَلَی القَومِ الفـسِقین». آنها هنگام شب کوچ کرده، هنگام صبح خود را در جای اول می‌دیدند. افراد سرگردان در بیابان نه صحرا گرد هستند و نه شهر نشین  .

گرچه حوادث قیامت نیز در بیابان اتفاق خواهد افتاد . «فَیَذَرُها قاعـًا صَفصَفـا لا تَری فیها عِوَجـًا و لااَمتـا» طه / ۱۰۶)

اما ترسی که ناشی از بودن در بیابان داشتید ، خداوند بارها در آیات متعددی برای شخص مؤمن وعده داده که : « الا انَّ اولیاء الله لا خوف ً علیهم و لا هم یهزنون الا تخافوا و لا تحزنون و ابشروا » رویاهایی که دال بر ترس باشد و موجب ترس از چیزی شود ، بشارتی است که از آن ترس در امان خواهید بود.

زخم :

امام صادق (ع) : زخم را حاکی از پیروزی ، خیر و منفعت ، نقصان مال دانسته اند . و حکایت از آسیبی است که از وی رفع و دفع خواهد شد .

حیوانات وحشی :

حیوانات وحشی که معمولا درنده نیز هستند اشاره به دشمنانی دارند که می توانند آسیب زا باشند . دشمنانی چه مادی یا معنوی .اما ترسیدن از حیوانات وحشی در مورد افراد با تقوا بشارتی است ، در ضمن اینکه باید مراقبت لازم از نظر معنوی ، اخلاقی و مادی و همچنین ارتباطهایی که موجود است، را انجام دهید. از موارد فوق به حول و قوه الهی در امان خواهید بود .

 شما نیز به مسئله عُجب اشاره نمودید . این موضوع چه برای شما و چه فردی را که در خواب دیده شده می تواند وجود داشته باشد . البته به نظر می رسد که شما نیز نسبت به برادر مؤمن خود ظن و گمان بد پیدا کردید و شاید سهواً قضاوت کردید .

پیامبر اکرم (ص) : «انَّ اللهَ تَجاوَزَ لِاُمَتی ما حَدَّسَة بهِ أنفُسَها »خداوند بخشیده گناهان امت من را در مورد آن چیزی که با خودش حرف می زند . در چه شرایطی «ما لم یَتَکَلَّموا أو یَعمَلَوا بِهِ » تا وقتی آن چیزی که در ذهنش است به زبان نیاورد . و یا عمل به آن نکند .

نتیجه :

احتمال می رود شما در انجام تصمیمی تردید داشته و نوعی سر درگم شده اید . مردد هستید، بیابان خشک و شوره زار است و حاصلی ندارد و جز سختی چیزی حاصل نخواهد شد .

با توجه به وضعیت مجرد بودن شما احتمال دارد در امر خیری که در پیش است ،دچار شک و تردید شده اید . جوانب کار رادر نظر بگیرید . دقت لازم را داشته باشید . مراقب باشید در بیابان قدم نگذارید.

گرچه به حول و قوه الهی آسیب ها دفع می شود ، اما به نظر می رسد نوعی ترحم در شما نسبت به تصمیم مورد نظر وجود دارد ، دلسوزی در امر ازدواج سودی برای شما  ندارد ، زیرا در بیابان وارد خواهید شد . احتمال میرود که برای خواستگار شما سودی داشته باشد و نه برای شخص شما ، گرچه قصد و نیتی که دارید خیر است .اما الزام آور نیست. زیرا این مسئله ذو طرف دارد و یکی از طرفین شما هستید.

احتمالات دیگر را نیز در همین راستا در سایر موارد و تصمیمات آتی در نظر بگیرید . چه مالی و چه معنوی زیرا در بسیاری از مواقع ترحم و دلسوزی های بدون منطق خاص آسیب زا هستند . به همین منظور این رویا بشارت و هشداری در زمینه های فوق می باشد .تاکید می شود که کمک الزام آور نیست فقط بحثی اخلاقی می باشد . گرچه به نیت کمک باشد .

توجه داشته باشید که در مواردبیان شده فقط شما هستید که باید تصمیم بگیرید .

لذا توصیه می شود :

 صدقه به منظور دفع و رفع و شکرانه بشارت به شما فراموش نشود . دقت لازم با تحقیق و بررسی در موارد بیان شده . تصمیمی براساس عقل ، منطق با معیارهای صحیح و مناسب و نه از روی احساسات و . . . . البته مشورت با افرادی که علم و آگاهی نسبت به مسئله داشته باشند بسیار راه گشاست .

در پناه خداوند باشید . ان شاالله

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.