مقاله تعبیر خواب خانه پدر بزرگ مرحومم

تعبیر خواب پدربزرگ
مقاله

خواب خانه پدر بزرگ مرحومم

تعبیر خواب خانه پدر بزرگ مرحومم چیست ؟ خواب دیدم من به همراه فاطمه، دخترم خانه پدربزرگ مرحومم هستیم همه جا خیلی زیبا و تمیز بود. فرش‌ها برق میزد. از تمیزی انگار دیوارها تازه رنگ شده بود. یه تخت گوشه‌ی اتاق بود.عمه‌ی مرحومم از در وارد شد و نشست روی صندلی. روسریش رو برداشت. چشماش مداد کشیده بود، ولی صورتش ورم داشت (کلاصورت عمه‌ام خیلی لاغر بود) انگار خیلی گریه کرده بود. وقتی بلند شد که به سمت تخت بره،  دیدم بد راه میره. شکمش که خیلی بزرگ شده بود، از زیر لباسش بیرون زده بود. ایزیلایفی که پاش بود یه لحظه باز شد و عورتش نمایان شد. بعد رفت و روی تخت دراز کشید. بهم گفت:  تازه عمل کردم.بعد به من نگاه کرد گفت دلم زیارت میخواد. دخترم اومد بگه داریم میریم کربلا، که اشاره کردم حرفی نزنه اونم ساکت شد. تعبیر خواب خانه پدر بزرگ مرحومم چیست ؟

 تعبیر خواب 

تعبیر خواب خانه تمیز و زیبای پدر بزرگ و مادر بزرگ‌ شما دال بر این است که آنان صاحب ایمان و عمل صالح بودند. اکنون نیز  از جایگاه و مرتبه خوبی در عالم  برزخ بهره مند بوده و ان‌شاء‌الله در آرامش هستند .

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]سوره مبارکه نحل / آیه ۸۰ می‌فرماید: «و الله جعل لكم من بیوتكم سكناً» «خداوند از خانه‌های شما محل سكونت و آرامش برایتان قرارداد.»[/box]

یکی از تعابیر خانه به روایت منسوب به امام صادق ع امانت است.
این امانت در جنبه‌های مختلف مادی و معنوی بوده که به شما رسیده است. در واقع  سیره تربیتی‌ خوب پدر بزرگ و پدرتان و… ، اخلاق‌های شایسته ایشان ، مال و ثروت مادی‌شان، همان امانت‌هایی هستند که  شما وارثان آن هستید .
پدر بزرگ شما دوست دارد که وارثانش ،  این زیبایی و تمیزی را حفظ کنند و به نسل بعد نیز منتقل کنند.به همین دلیل آن را در رویا به شما و دخترتان که باز نسلی از ایشان است به نمایش گذاشته‌اند.
مثلا فرش‌های زیبا همان اعمال صالح مفروش در قبر است .

پیامبر اکرم ص فرمود: قبر هر روز با پنج جمله، ندا می‌دهد:
یکی از آنها این است که من خانه خاکی هستم پس فرش همراه داشته باشید.
اما فرش، پس عمل نیک است…..

در این میان عمه بزرگوار شما که حتما انسان با ایمانی بوده دچار رنج و محنت است . شکم نمادی از جایگاه رزق حلال و حرام است.
حال با توجه به بزرگی و برآمدگی  شکم لازم است در اموال به جای مانده از ایشان دقت نظر و  بررسی شود.
به نظر می‌آید خمس و زکاتی به مالشان تعلق گرفته است که باید تزکیه شود و همین امر موجب ریختن‌ آبروی ایشان در دنیا و عالم برزخ است .( صورت ورم کرده و عریان شدن…..)
ایشان به خاطر همین‌ امر در رنج و ناراحتی هستند ( گریه و بیماری )
او آرزوی زیارت دارد چرا که در عالم برزخ به خوبی وجدان کرده است، که  با زیارت گناهان بخشیده میشود ، دعاها مستجاب میشود ، انسان احساس امنیت میکند ، امام او را در پناه می‌گیرد و به او سلام می‌کند و شفاعت میکند و…. .
لذا درخواست زیارت کنایه از نیاز عمه به این موارد است .
چقدر برادر زاده خوبی دارد که در او خیرخواهی دیده، که به خوابش آمده است .
اینگونه طلبش و خواسته‌اش را با حالتی رنجور و درمانده ابراز میکند .
شما  می‌توانید از او دستگیری کنید .
شاید در این مسیر کمی تعلل کنید ، که در این صورت، موقعیت خیر خواهی و صله رحم را از دست می‌دهید .

توصیه

 این رویا تذکری و رهنمودی بر این است که او را یاری دهید . بدین صورت که امور مادی عمه خانم را به خانواده ایشان تذکر دهید شاید ندانسته اموالی از دیگران در قالب خمس و سهم امام‌ و یا بدهی به کسی در ماترک مرحومه بوده است که باید تزکیه شود .
در امور معنوی نیازمند یاری است ، برایش حلالیت طلبیده و با ذکر خوبی‌هایش او را به خیر یاد‌ کنید . در امور مستحب و زیارات ایشان را خصوصا شریکش کنید . از طرف ایشان زیارت بروید و در اماکن مقدس دعا و نماز و.. برایش بجا آورید .
بهترین خیرات برای اموات واجباتی است که اداء آن موجبات خشنودی و رضایت آنان و رفع رنج و عذاب است‌.

پدر بزرگتان.. باقیات الصالحاتی نیکو چون شما و دختر خوبتان دارد .
قدر دخترتان را بدانید و شاکر نعمت وجودش باشید .

 خدای مهربان مسافران آسمانی شما را  رحمت کند و در جوار اولیا ماوا دهد .🙏

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 تعبیر رویا
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

1
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.