جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب خانه مادر مرحومه

مقاله

خواب خانه مادر مرحومه

تعبیر خواب خانه مادر مرحومه چیست؟  خواب دیدم با خواهرانم به خانه مادرم که سال‌هاست مرحوم شده رفتیم.
خانه‌اش در طبقه دوم بود. بسیار تعجب کردم چراکه گلدان‌هایی با گل‌های باطراوت در آنجا بود. مادرم سال‌هاست که فوت شده است. ظاهرا گفتند برادرم نزدیکه و گل‌ها رو آب میداده.
بعد دیدم دو طرف لبم لکه قهوه‌ای پیدا شد. بعد کم‌کم لکه‌ها درشت‌تر و گرد و  بنفش و برجسته مثل کلوچه شکری شد.
تعبیر خواب خانه مادر مرحومه چیست ؟

تعبیر خواب

 تعبیر خواب شما ان شاء الله خیر است. خدای مهربان مادر عزیز شما رو رحمت کند. چقدر خوب که یاد او کردید و به عشقش سری به خانه‌اش زدید و صله رحم کردید . 

پيامبر ص: اَلصَّدَقَةُ عَلى وَجْهِها وَاصْطِناعُ الْمَعْروفِ وَ بِرُّ الْوالِدَيْنِ وَصِلَةُ الرَّحِم ِتُحَوِّلُ الشِّقاءَ سَعادَةً وَتَزيدُ فِى الْعُمْرِ وَ تَقى مَصارِعَ السُّوء .
صدقه بجا، نيكوكارى، نيكى به پدر و مادر و صله‌ رحم، بدبختى را به خوش بختى تبديل و عمر را زياد و از پيش‌آمدهاى بد جلوگيرى می‌كند.    نهج الفصاحه، ح ۱۸۶۹

امام على ع: كَفِّروا ذُنوبَكُمْ وَتَحَبَّبوا اِلى رَبِّـكُمْ بِالصَّدَقَةِ وَ صِلَةِ الرَّحِمِ.
با صدقه و صله رحم، گناهان خود را پاك كنيد و خود را محبوب پروردگارتان گردانيد.
غررالحكم، ح ۷۲۵۸

الحمد لله شما در رویا به همراه خواهران خود در خانه مادری جمع شدید و صله رحم به‌جا آوردید، ان شاء الله از برکاتش که در روایات ذکر شد، در عالم‌ واقع بهره می‌برید .

البته در رویا به نظر می‌آید که مدت طولانی به مادر سر نزده بودید . که خوب است اگر در عالم واقع در این زمینه اِهمالی شده توجه کنید و  با انجام  اموری از واجباتش و نیز مستحبات و خیراتی اورا  یاد کنید .

 تعبیر گل‌های با طراوتِ خانه مادری

تعبیر گل‌های با طراوت خانه مادری که هنوز خشک نشده بودند ، نمادی از اعمال خیر  و کارهایی است که ایشان بذرش را در هنگام حیات کاشته‌اند و هنوز از ثمرات اعمال خیرشون بهره میبرند .( الدنیا مزرعه الاخره ) در واقع نتیجه اعمال ما تاخر مادر به صورت گل‌هایی باطراوت تجسم یافته و نمادی بر این است که هنوز اعمال خیرشان  دارای حیاتند و مادر از آن‌ها حظ می‌برند.  در این راستا برادرتان برای این خیر رسانی به مادر وجودی موثر دارد.
مثلا اموالی از مادر که به ایشان ارث رسیده با خیرات و مبراتش، مادر را بهره مند  می‌سازند.  و یا برادر که ثمره وجودی مادر است با نیکو زندگی کردنش گویا  اثراتِ وجودیِ مادر را آبیاری می‌کند.

لکه‌های قهوه‌ای دور لب

لکه‌های قهوه‌ای دور لب که برجسته و بنفش شدند ، اگر به واقع به شکل کلوچه شکری شدند و حس خوبی به آن داشتید ، و در عالم واقع نسبت به حفظ زبان خود توجه داشته و با مردم به خوبی سخن می‌گوئید، نمادی بر زیباگویی شما است که از دهانتان شکر می‌ریزد که موجب شادمانی دیگران می‌شود. طبعا مادرتان را نیز از این امر  راضی است. 

ولی اگر غیر از این است و حالات شما در رویا و در عالم واقع غیر این است و فقط برای تقریب به ذهن آن را به کلوچه شکری تشبیه کردید ، با توجه به رنگ قهوه‌‌ای لکه ، می‌تواند دال بر نقص و نا‌زیبایی در گفتارتان باشد که به شما لطمه می‌زند، روی شما را تیره کرده و خدایی نکرده آبرویی از شما می‌رود . لازم است توجه و مراقبه کنید.

توصیه میشود

نسبت به مادر مرحوم خود بیش از پیش توجه داشته باشید و برلیش هدیه بفرستید
برخی از کارهای خوب و گاه لازمی که به اموات هدیه میشود:

۱- بسیار لازم است که بدهی‌های میت را بپردازید اعم از  مالی و غیر مالی. مثلا حج هم بدهی مالی و هم غیر مالی است. اگر حج بجا نیاورده بودند یا خودتان  به نیابت این کار را انجام دهید و یا اجیر بگیرید.

۲- هدیه مستحبات است.
از پیامبر پرسیدند که نیکی به والدین بعد از مرگ چیست؟ پیامبر فرمود : برایشان دعا بکند، طلب مغفرت کند، عهد و وصیت میت را انجام دهد، صله‌رحم با خویشاوندانش کند. یعنی با از دنیا رفتن کسی ارتباط فامیلی قطع نشود، اگر آن‌ها دوستی داشتند به دوست آن‌ها هم رسیدگی کند.

۳- دیگر این است که انسان طوری رفتار کند که برای پدر و مادر، خدا بیامرزی بخرد. روایت داریم که از گناهان کبیره است که بچه‌ها کاری کنند که برای پدر و مادر ناراحتی بخرند .

۴- هدیه دیگر سر زدن به قبور آن‌ها است. وقتی اموات تازه فوت کرده‌اند بیشتر به هدیه‌ها نیاز دارند مثل شب اول قبر که بیشتر به هدیه نیاز دارند.
وقتی میت می‌بیند که کسانی سر قبر او می‌آیند بسیار خوشحال می‌شود.این شادی از اُنسی است که با دوستان و آشنایان می‌گیرد وشادی دیگر از دعایی است که سر قبر می‌کنند.

ان شاء الله نسبت به سخنان خود مراقبه کنید تا همیشه شکر از دهانتان بریزد.  صدقه داده و با توبه و استغفار رحمت الهی را بیش از پیش به زندگی خود جلب کنید .

 خدایش رحمت کند و در پناه خدا محفوظ باشید🙏🌹

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.