اماکن مقدساهل بیت عششهدا

تعبیر خواب شهدای مدافع حرم

خواب شهدای مدافع حرم

تعبیر خواب شهدای مدافع حرم چیست ؟ خواب دیدم در یه جاده‌ای با دو نفر در حال پیاده روی بودیم. بعد یک‌دفعه اذان گفتن. بعد از شنیدن اذان ، اول وقت نماز را اقامه کردیم.شنیدیم عده‌ای از مردم  نماز رو مسخره می‌کردند .ما از اون محیط بیرون اومدیم.
وارد صحنی شدیم که بهمون گفتن صحن امام حسین‌ ع است  در بدو ورود یک قبر کنده بودن.  یه مردی را کفن پیچ کرده بودند که هیکل درشتی داشت.
جلوتر که رفتیم قبل از اینکه بخواهیم وارد صحن شویم دیدم محیط آنجا مانند صحن امام رضا ع است ، اما در اصل بهمون گفته بودن اینجا کربلاست.  ۷ تا شهید مدافع حرم دفن شده بودن، من همون‌جا یک نماز ۴ رکعتی خواندم.
تعبیر خواب زیارت شهید مدافع حرم چیست؟

تعبیر خواب زیارت  شهدای مدافع حرم

 تعبیر خواب زیارت شهدای مدافع حرم بسیار خیر است و بر اساس تکیه‌گاه‌های رویا و شرایط شما، با توجه به آیات و روایات تحلیل و بررسی می‌شود .

نماز اول وقت

نماز اول وقت در  آیات و روایات بسیار بر آن تاکید و سفارش شده است . 
برخی از آثار دنیوی و اخروی نماز اول وقت در روایات این‌گونه بیان شده است :

۱- برآورده شدن خواسته ها:
امام حسن عسکری علیه السلام فرموده اند: «موسی بن عمران با خداوند سخن گفت و از پروردگار خویش پرسید: خدایا! پاداش کسی که نمازش را اول وقت می خواند چیست؟ خداوند تبارک و تعالی فرمود: خواهش و خواسته او را برآورده می کنم و بهشت را بر او مباح می گردانم.»

۲- برطرف شدن گرفتاری و ناراحتی:
پیامبر اكرم ص فرمودند:”بنده ای نیست كه به وقت های نماز و جاهای خورشید اهمیت بدهد، مگر این كه من سه چیز را برای او ضمانت می كنم: برطرف شدن گرفتاری‌ها و ناراحتی‌ها، آسایش و خوشی به هنگام مردن و نجات از آتش.”

۳- خشنودی خداوند:
امام صادق ع : نماز اول وقت، «خشنودي کردگار» را به همراه دارد.

۴- در امان بودن از بلاهای آسمانی:
رسول الله صلی الله علیه و آله وعده داده: «إِذَا أَنْزَلَ اللَّهُ عَاهَةً مِنَ السَّمَاءِ عُوفِیَ مِنْهَا حَمَلَةُ الْقُرْآنِ وَ رُعَاةُ الشَّمْسِ أَیِ الْحَافِظُونَ لِأَوْقَاتِ الصَّلَوَاتِ وَ عُمَّارُ الْمَسَاجِدِ» «هنگامی که خداوند سبحان، از آسمان آفت نازل کرد حاملین قرآن، رعایت کنندگان خورشید، یعنی کسانی که اوقات نماز را مراعات کنند، و مساجد را آباد می سازند از این آفت در امانند.»

دیگر آثار نماز اول وقت:
زیاد شدن عمر
زیاد شدن مال و اولاد صالح
مرگ آسان
آرامش در شب اول قبر
نورانی شدن چهره
آسان شدن حساب روز محشر
رضایت خدا و سلام دادن خدا به او

امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین وظایف انسان الهی است که مصادیق مختلفی داشته و پاداش‌های بزرگی در دنیا و آخرت دارد . 

سورة الأنعام، آیه ۶۸
«وَ إِذا رَأَیتَ الَّذِینَ یخُوضُونَ فِی آیاتِنا فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ حَتَّی یخُوضُوا فِی حَدِیثٍ غَیرِهِ…؛ و هرگاه کسانی را دیدی که در آیات ما (به قصد تخطئه،) کندوکاو می کنند، از آنان روی بگردان تا (مسیر سخن را عوض کرده) وارد مطلب دیگری شوند.»

امام باقر علیه السلام فرمودند : در نتیجه امر به معروف و نهی از منکر راه‌ها امن میشود ، کسب و کار حلال حاصل می‌شود حقوق افراد تامین می شود، زمین آباد میشود، از دشمن انتقام گرفته می شود، باعث سربلندی مومن است، اصلاح امور دین و دنیا می شود ، اعاده حق می‌شود ، و همه کارها رو به راه می گردد، از دشمنان انتقام گرفته می شود

و نیز امام صادق علیه السلام فرمودند: دو خصلت از خصلت های خداوند است وآن امر به معروف و… هر کس امر به معروف و نهی از منکر یاری کند خداوند او را عزیز و آقا گرداند و هر کس آن دو را خوار کند خداوند او را خوار و ذلیل گرداند .

امام صادق ع  در تعبیر جاده فرمودند :
دنیا، فراغت و شادی، کار نیک، خیر و برکت، آسایش و راحتی است.

تعبیر رویا

 شما در جاده دنیا با رفقایی همراه، در حال سیر و حرکت به سمت کار خیر و پربرکتی بودید که به دنبالش شادی و رزق و برکت مادی و معنوی را به دنبال دارد . به هنگام اذان دعوت خدا را برای بهترین عمل، لبیک‌ گفتید .
اذان اعلام‌ سخن حق است و اینکه شهادت می‌دهیم خداوند یکتاست و پیغمبر رسول خدا ص است و امیرالمومنین ع ولی خداست و این نماد و تمثیل بیان حرف حق است.
به نماز اول وقت ایستادید. اثر نماز در عرصه‌های مختلف زندگی شما بروز و ظهور دارد.در مقابل استهزاء کنندگان احکام خدا از آنان اعراض کردید .
راهی حرم امام حسین ع شدید و زائر آن حضرت بودید صحنه‌هایی را دیدید که رهنمودی برای شما محب اهل بیت ع است و معرفتی را به دنبال دارد .

دیدن دفن میتی در جلوی درگاه ورودی حرم نمادی از توجه دادن به سفر آخرت و پیش روی هر انسانی است و اینکه بدانیم و هوشیار باشیم…

درقران و روایات  عدد ۷ نماد مقدسی است که نشان از کمال و کثرت و فراوانی و شمارش امری مهم و ارزشمند است .
۷ شهید مدافع حرم، نمادی بر این است که در مکتب امام حسین ع و برای حفظ و بقاء اسلام ناب محمدی ص، هستند کسانی که مثل اربابشان با دادن سر، از راه حق حسینی ع دفاع کردند. این‌گونه ناهی از منکرات عظیم بودند و ارزش عمل و وجود آنان بی‌نهایت است، چرا که متصل به اقیانوس بی‌کران عشق و محبت امام حسین ع شده‌اند و در مسیرش جان و مال و سر را فدا کرده‌اند .
تغییر حرم‌ به صحن و سرای امام رضا ع دال بر این است که راه و مسیر دین ناب پیامبر خدا ص از طریق مذهب تشیع و دوازده امام از نسل فاطمه زهرا س و علی بن ابی طالب ع است .

 در روایت وارد شده است که : 
علی بن مهزیار می‌گوید به امام جواد ع عرض کردم، فدایت شوم زیارت حضرت رضاع افضل است یا زیارت امام حسین
حضرت فرمودند: زیارت پدرم امام رضا ع افضل است، چون امام حسین ع را تمامی مردم زیارت می‌کنند و پدرم را تنها شیعیان خاص زیارت می‌کنند.

شما بزرگوار دین حقی را انتخاب کرده و در مسیر ولایت و محبت امام حسین ع و اهل بیت علیهم السلام قدم بر می‌دارید در این مسیر گاه با اموری مواجه می‌شوید که مخالف شرع و آئین حق است و شما در مقام دفاع از ارزش‌های اسلام ناب به عنایت اهل بیت ع تلاش می‌کنید .
با نشان دادن مرقد پاک ۷ شهید مدافع حرم و عرض ارادت برآنان و خواندن‌ نماز، نشان از این است که به این مجاهدت‌ها ارج می‌نهید و دوستدار آنان و راهشان هستید . شما نیز در این مسیر دفاع از اهل بیت ع بیش از پیش توفیق می‌یابید و متذکر می‌شوید که کسانی در این میدان مجاهده گوی سبقت را ربودند و تا فرصت باقی است شما نیز در مسیر احیای دین در عرصه‌های مختلف بیش از پیش قدم بردارید. برخی از برکات بسیار ارزشمند زیارت امام حسین ع آمرزش گناهان ، حاجت روایی، اجر صدها حج ، امنیت یافتن ، استجابت دعا ، شفای بیماری است . حال شما با توجه به شرایط خود در عالم واقع مصداق آن را تطبیق دهید . 

اگر از مشکلی در زندگی رنج می‌برید و احساس نا امنی می‌کنید، به برکت ورود در حرم امام ع امنیت می‌یابید.
دعاهایتان به اجابت می‌رسد
گناهانی از شما بخشیده شده و اگر از بیماری رنج می‌برید شفا می‌یابید .
رزق مادی حلال و رزق معنوی ارزشمندی دریافت می‌کنید .

توصیه می‌شود

نسبت به اوقات نماز و حقیقت آن بیش از پیش  توجه کنید که به برکتش توفیقات بسیار خوبی نصیبتان می‌شود. امر به معروف و نهی از منکر را با توجه به مراتب و شیوه های رفتاری آن در زندگی پیاده کنید .
صدقه داده و با استغفار و توبه، رحمت الهی را به زندگی خود جلب کنید.
ان شاء الله زیارت اهل بیت ع و یا ثواب بزرگ آن نصیبتان می‌شود .
در علم و عمل با یاری خدا مدافع حریم حرم باشید و ما نیز ان شاء‌الله .🤲🙏

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Lady
Lady
میهمان
16 مهر 1401 1:15 ب.ظ

خواب شهید بابک نوری هریس رو دیدم
ایشون یه پلاستیک سفید دستشون بود و انگار برای من یه چیزی اورده بودن ولی نمیدونستم داخل پلاستیک چیه
یه اقایی لباس خاکی رنگی داشت ک انگار دوست ایشون بود و راحت تر با من صحبت میکرد شهید انگار ک تنها با محبت‌نگاهم‌میکرد

احساس در زمان رویا؟
حس خیلی خوب
زمان مشاهده رویا؟
نزدیک اذان صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
Lady
Lady
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
17 مهر 1401 9:17 ب.ظ

خیلی ممنونم از شما
چیزهایی که گفتین درست بودن
و همون شب ک خوابشون رو دیدم برای تولدشون یک جزقران برداشتم‌
مچکر🌱

Lady
Lady
میهمان
2 آبان 1401 10:04 ب.ظ

سلام روزتون بخیر.
چند روز پیش پیام دادم اما انگار ارسال نشده.و چون تعبیر این خواب برام‌مهمه دوباره پیام دادم
:بعد از ماه محرم و صفر من چندین بار خواب دیدم ک رفتم هیئت یا دسته عزاداری و…
این دفعه خواب دیدم که به همراه پدرم به کربلا رفتم
چند متر دورتر از حرم و دقیقا رو بروی حرم نشسته بودم ولی زمین حرم خاکی بود خاکهای نرم و زیبا
تصمیم‌ گرفتم برای خانوادم از این خاک متبرک بیارم پلاستیکی برداشتم و همچنان ک توش خاک میریختم دعا میکردم وبرای حاجتی ک دارم گریه میکردم
و بعدش توجهم رفت سمت پلاک شهدایی ک روی خاک بود و یک اقایی میگفتن ک ب این پلاکا دست نزنید یا نبریدشون ک شناسایی انجام شه
من یه پلاک برداشتم و اون متعلق به شهید حمید سیاهکالی مرادی بود من ب خودم گفتم ک این شهید پیکرش ب خونوادش برگردونده شده وانگار برش داشتم برای خودم
با پدرم سوار ماشینم شدم(در حالی ک تو بیداری ماشین شخصی ندارم) و خیلی زود وارد شهرمون شدیم و از کنار یک ماشین خارجی رد شدیم توی خواب احساس کردم ک تمایل دارم ب راننده نگاه کنم چون توی خوابم‌احساس میکردم ک یک پسر جوون حالا با معیارهایی ک‌مد نظرم ِ داخل ماشینه و توجهش به منه…
تو خونه ک بودم تصمیم داشتم دوباره برگردم کربلا وبه دوستم میگفتم کربلا از مشهد قشنگتره
و در ادامه این‌خواب دختر خالم ک سید هستن انگار قرار شد به هزینه خودشونسزشار من و ببرن مشهد و دنبال کاراش بودیم.
(معذرت میخوام ک طولانی شد اما خواستم دقیق گفته باشم)

احساس در زمان رویا؟
سرشار از شادی
زمان مشاهده رویا؟
دقیق نمیدونم
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
Lady
Lady
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
4 آبان 1401 1:47 ق.ظ

ممنونم از محبت و توجه شما🦋

Lady
Lady
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
4 آبان 1401 11:28 ق.ظ

ممنونم از شما که انقد دقیق جواب میدین.در پناه حضرت حق باشید🌱

کاربر مهمان
کاربر مهمان
میهمان
12 آبان 1401 7:02 ق.ظ

سلام وقت بخیر من درخواب دیدم مدافع حرم هستم در عراق کنار سردار سلیمانی بودم که داشتن لایه مادروفرزند عرب صحبت میکردن وبچه رونوازش میدادن منم کنارشون بودم بچه رو داد من بلندکردم گذاشتم رو صندلی مانند عسل دستم بود برا صبحانه باخودم میگفتم اینو میدم به گرسنه های عرب ..

زمان مشاهده رویا؟
دیسب
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب میری
کارشناس تعبیر خواب میری
پاسخ به  کاربر مهمان
14 آبان 1401 11:10 ق.ظ

سلام انشالله که خیر است 
کسی که مدافع حرم است نماد این است که در مکتب امام حسین و برای حفظ اسلام تلاش میکند و دین حقی را انتخاب کرده و در مسیر ولایت قدم برمیدارد و کسی که در راه دفاع از دین و کشور ایستادگی می کند اجری عظیم دارد
امیرالمومنین می فرمایند: جهاد دری از درهای بهشت است که خدا آن را برای دوستان ویژه خود گشوده است
 دیدن سردار سلیمانی که فردی بود که در تمام میادین جنگ شرکت داشت و یار امام زمان بود خیر و برکت است زیرا که شهدا به مقام قرب رسیدند و می خواهند با خونشان بقیه مردم را هدایت و دستگیری کنند شهدا در زندگی انسان ها نقش بسزایی دارند پس همانطور که در عالم خواب همنشین ایشان بودید در بیداری هم در کنار و همراهشان باشید و راهشان را ادامه داده و از زندگیشان درس بگیرید مثل عدم تعلق به دنیا و نیت خالص در کار وعمل
 
 چون سردار بچه را نوازش کردند 
احتمال اول: فرزند شهید( یتیم )بودند و نوازش یتیم بسیار سفارش شده است امام صادق ع می فرمایند هر کس بر سر یتیمی دست ترحم بکشد خدا به تعداد هر مویی (که دست بر آن کشیده است) نوری در قیامت به او عطا خواهد کرد پس درس یتیم نوازی از شهید بگیرید 
احتمال۲:بچه ای که نوازش می کردند اگر دختر باشد رحمت و اگر پسر باشد نعمت احتمالا از جانب شهید رحمت ونعمتی به شما می رسد خصوصا که بچه را به شما دادند
 وقتی شما در کنار شهید بودید و بچه را گرفتید و روی صندلی قرار دادید یعنی ادامه کار شهید و راه شهید را شما باید بروید 
 و اما عسلی در دستتان بود عسل نشان از روزی حلال ؛منفعت؛ به مراد دل رسیدن است و پیامبرص می فرمایند: بر شما باد دو درمان عسل و قرآن 
 در قرآن می فرماید :در بهشت نهرهایی از عسل خالص است این که دل شما خواست عسل را به افراد گرسنه بدهید نشانه عشق شما به همکیشانتان و روحیه انفاق شماست و رزق و روزی پر منفعت و حلالی را می خواهید به مردم مستضعف برسانید
توصیه می شود :ادامه دهنده راه شهدا باشید و به نیابت از شهید سلیمانی اعمال مستحبی انجام دهید و ایشان را یاد کنید و اگر حاجتی دارید با توسل به این شهید ان شالله برآورده می شود
رسیدگی به مساکین وفقرا داشته باشید

نرگس ۳۱۳
نرگس ۳۱۳
میهمان
18 آبان 1401 6:15 ب.ظ

سلام علیکم بنده یک خانم متاهل هستم که یکسری سلسله مشکلات در زندگی برایم پیش آمد… مادرم چند شب پیش خواب دید که یکی از شهدای معروف مدافع حرم همراه مادر و خووهرش به خواستگاریم آمده و به مادرم گفته من به دخترتان علاقه مند بودم ولی فرصت نشد با او ازدواج کنم و خوشبختش کنم الان آمدم به خواستگاری و میخواهم خوشبختش کنم هرچه مادرم در خواب میگفته که دخترم متاهله گوششان بدهکار نبود و به زور وارد خانه پدری ام می شوند در حالیکه من مشغول خواندن کتب فراوارنی بودم…تعبیر این خواب چیست?
لازم به ذکر است مادرم شناختی از ان شهید ندارد و برای من مشخصاتش را توصیف کرد که من متوجه شدم شهید مدافع حرم ا۰ست چون قبلا هم خواب شهیدی را دیده بود که نمیشناخت

احساس در زمان رویا؟
حس گنگی داشتن چون نه شهید رو می شناختن و نه خانوادش فقط هی میگفت دخترم شوهر داره...
وضعیت اشتغال ذهنی؟
مادرم مشغله های ذهنی فراوانی دارد ولی خوابش به من ربط داشت نه مشغله های خودش
زمان مشاهده رویا؟
شب
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم سهیلا مُبصّری, خانم فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
پاسخ به  نرگس ۳۱۳
20 آبان 1401 9:30 ق.ظ

سلام علیکم صبح جمعه شما منوربه دیدار حضرت حجت عج ان شاالله

 

تعبیر :

خیر است و برکت ان شاالله

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏ اند مرده مپندار بلكه زنده‏ اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند آل عمران /169

در بسیاری از موارد خداوند برخی از امور را به واسطه تدبیر می نماید . فرشتگان كارگزاران الهي و مأمور اجراي امور عالم تكويني هستند و وظايف سنگيني بر عهده آن‏ها است . گاه بندگان مؤمن نیز گوشه ای از این واسطه شده و به اذن خداوند در تدبیر امور دخیل می شوند .

شهیدان طبق آیه فوق زنده اند و نزد پروردگار خود روزی داده می شوند . وجود مشکلات و ناراحتی شما سبب شده تا توسلی گرچه در دل و خفا داشته باشید . «هو السمیع العلیم» اوست شنوای دانا.

این شهید مدافع حرم به اذن خداوند مأموریت یافته اند تا بشارتی از جانب پروردگار برای شما باشد .  علامه طباطبایی می‌فرماید : اگر کسی خواب ببیند با شهید شناخته شده ای حرف می زند به این تعبیر است که به یکی از حاجت های مهم خویش می رسد و عمری با عزت و با برکت پیدا میکند ، به مردم خدمت میکند و روزگاری فرا میرسد که احترام این شخص در میان مردم و مخصوصا نزد خانواده و پدر و مادر بالا می رود.

امام صادق (ع) می فرمایند:صحبت کردن با شهدا در خواب بیانگر کنار رفتن تاریکی ها ، اختلاف ها گرفتاری ها و همچنین از بین رفتن تنگدستی و فقر از معانی اصلی این رویاست، همچنین دور شدن از خطرات شدید و ناگهانی و ایمن شدن از ترس و بلا نیز از تعبیر همین خواب است.

امام صادق (ع) تعبیر کتاب را مبنی بر : علم ، مال ، نعمت،روزی ،امانت و میراث است.

پیغمبر اکرم صلوات الله علیها فرمود« الرزق بالنکاح »با ازدواج رزق و روزی تان افزایش پیدا می‌کند.به نظرمی رسد کار خیری انجام داده اید که برکات آن مضاعف خواهد شد .

احتمال دیگر اینکه با همسرتان دچار مشکل شده اید و بدین طریق بشارتی است که مشکل برطرف خواهد شد .

بی شک تمامی اعمال ما در لوح محفوظ ثبت خواهد شد . نعمتهای خداوند در هر شکلی امانتهای خداوند هستند . خواستگاری شهید نوید رفع موانع ومشکلات است ان شاالله

نگرانی مادر امری است طبیعی و حتما توسل داشته اند و شهیدان واسطه ای برای بشارت هستند.برخلاف آنچه در رویا مشاهده می شود تعبیری بسیار خوب دارد .

صبوری  و آرامش در مشکلات به شما در تحمل آنها و برطرف کردنشان کمک بزرگی است .

لذا : مطالعه ای در زندگی نامه شهید منظور داشته باشید . نکات قابل توجه آن را الگو قرار داده و نگاهی ویژه داشته باشید . این رویا را به فال نیک بگیرید . البته دنبال ریشه مشکلات باشید .گاه مشورت با افراد مناسب راه حل های خوبی را میتوان امتحان کرد .

در پناه خداوند باشید .

    

 

نرگس ۳۱۳
نرگس ۳۱۳
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
20 آبان 1401 5:28 ب.ظ

خدا وند خیرتان بدهد ممنون از پاسخگویی.

دکمه بازگشت به بالا
14
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x