جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب دوچرخه

تعبیر خواب دوچرخه
مقاله

تعبیر خواب دوچرخه

[tie_index] مقدمه و کلیات [/tie_index]

[dropcap]د[/dropcap]وچرخه در قدیم نبوده است. به همین دلیل در کتاب های تعبیر خواب قدیمی شما چیزی درباره دوچرخه نمی یابید. اما تعبیر دوچرخه تعبیر همان مرکب است. هر چه راهوارتر بهتر و هر چه درب و داغان تر، نامناسب تر.

 در قرآن و روایات

[padding left=”5%” right=”5%”]

در روایات چیزی با عنوان دوچرخه سواری نداریم، ولی درباره مرکب که دوچرخه را نیز شامل می شود، روایت آمده است:

الامام الصادق علیه‌السلام: «کَفَی بالمَرء خِزیاً أن یَلبَسَ ثوباً یَشهَرُهُ أو یَرکَبَ دابَّهً تشهَرُهُ» (کافی، ج ۶ ، ص ۴۴)

ترجمه: امام صادق علیه‌السلام: برای رسوایی و خواری انسان همین بس که جامه‌ای بپوشد که او را انگشت نما کند یا مرکبی انگشت نما سوار شود.

در سوار شدن مرکب انگشت نما فرقی میان ماشین یا دوچرخه نیست.

«امام باقر علیه‌السلام: اَللَّهُمَّ ارزُقنى رِزقاً حَلالاً يَكفينى وَ لا تَرزُقنى رِزقاً يُطغينى وَ لا تَبتَليَنّى بِفَقرٍ اَشقى‏ بِهِ مُضَيِّقاً عَلَىَّ.» (فضائل الشهر الثلاثة، ص ۱۰۸)

ترجمه: خداوندا! مرا روزیِ حلالى بده كه كفايتم كند، و روزى‏‌ای نده كه به طغيانم كشانَد و به فقرى گرفتارم نكن كه با آن بدبخت شوم و به تنگنا افتم.

 

 تعبیر ما

[padding left=”5%” right=”5%”]

تعبیر خواب دوچرخه سواری لاکچری

اگر کسی در رویا ببیند سوار دوچرخه ای اشرافی و گران قیمت یا به شکلی انگشت نما شده و در رویا از داشتن و استفاده از آن لذت می برد، هشداری بر خوار شدن وی در عالم بیداری است.

تعبیر دوچرخه سواری اگر با هدف سفر و استفاده از وسیله نقلیه باشد، همان تعبیر مَرکَب است. به معنی گشایش در کارها و سعادت است. در روایت است یکی از سعادت های مومن داشتن مرکب خوب است،‌اما اگر با هدف تفریح سرمستانه و تجمل گرایی باشد تعبیر آن خوار شدن فرد در عالم واقع خواهد بود. تشخیص این دو حالت با توجه به جزئیات رویا، آسان است.
سید محمد رضا طباطبایی

[/padding]

 

 تعبیر دیگران

[padding left=”5%” right=”5%”]

منوچهر مطیعی تهرانی معتقد است:

اگر سن دوچرخه سواری نگذشته باشد و گاهی نیز سوار دوچرخه می شوید دیدن دوچرخه در خواب تعبیر ی ندارد زیرا دنباله افکار و اعمال روزانه شما است ولی اگر سن دوچرخه سواری شما گذشته باشد و دوچرخه در خواب ببینید مسافری برای شما می رسد و یا مهمانی یا یک خبر خانوادگی به شما می دهند که مسلما بد نیست. اگر در خواب ببینید که خودتان سوار دوچرخه هستید کاری مشکل انجام می دهید که انجام آن مستلزم دقت و هوشیاری بسیار است، اگر دیدید دوچرخه سوار هستید و میروید کاری آن چنان که گفته شد انجام میدهید که دور از محیط معمولی شما است و اگر سوار بودید و می آمدید در محدوده خودتان به این مهم نائل می گردید. اگر دیدید پشت دوچرخه کسی سوار هستید با کمک دیگری موفقیت به دست می آورید و اگر دیدید کسی پشت دوچرخه شما نشسته این شما هستید که به دیگری کمک می کنید. این در صورتی است که نترسید. اگر در خواب بترسید نشانه ضعف شما است در مقابل آن کار.

اگر دوچرخه متعلق به شما باشد و به دیگری بدهید امکان در اختیار او قرار می دهید و اگر دوچرخه از دیگری گرفتید از کمک و امکانات دیگران استفاده میبرید. چرج ها نمایانگر گردش زمان و روزگارند و تقارن چرخ ها تعادل امیال شما است با حوادثی که اتفاق می افتد و چنان چه یکی از چرخ های دوچرخه خراب باشد گویای این است که تعادل در کارهای شما نیست.

[tie_index]نکات مهم[/tie_index]

شخصیت دوچرخه سوار:

در تعبیر رویای دوچرخه سواری، شخصیت دوچرخه سوار مهم است. اگر وی کسی است که در عالم واقع مرکب خوبی دارد و از دوچرخه به عنوان وسیله تفریحی استفاده می کند، دو حالت دارد. اگر استفاده تفریحی او از باب اهمیت به ورزش است، این رویا بشارت بر سلامتی وی خواهد بود. اگر استفاده تفریحی او از باب یک عمل تجملی و از روی دنیا گرایی است، رویای او هشداری بر خوار شدن او در آینده نزدیک است.

[/padding]

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.