مقاله تعبیر خواب رویاهای تکرار شونده

مقاله

خواب رویاهای تکرار شونده 

تعبیر خواب رویاهای تکرار شونده چیست ؟ طی دو سال گذشته من هر هفته یک خواب تکراری می‌دیدم .

مرتب خواب می‌دیدم ادمایی کنارم هستن که برام آشنا هستن ، ولی وقتی با دقت بیشتری بهشون نگاه می‌کردم می‌دیدم که اونا آدم نیستن و جن هستن. همین‌که می‌فهمیدم جن هستن به طرفم حمله میکردن و میخواستن به من و بچه‌هام صدمه بزنن .

منم با صدای بلند ایه‌الکرسی رو با صوت می‌خوندم. انقدر بهم فشار میومد که نزدیک‌ بود زبونم قفل بشه، ولی با تمام وجود تقلا می‌کردم که صدام بلندتر بشه و ایه‌الکرسی و یا سوره ناس و کافرون رو واضح تر بخونم. اونا هم می‌ترسیدن و فرار میکردن. البته بیشتر وقت‌ها ایه‌الکرسی رو بلند و رسا می‌خوندم و بعد با وحشت از خواب بیدار می‌شدم. تعبیرخواب رویاهای تکرار شونده چیست ؟ 

 رویاهای تکرار شونده 

رویاهای تکرار شونده، بسیاری از آن‌ها ناشی از ضمیر ناخودآگاه رائی است .

عواملی باعث می‌شود که ضمیر ناخودآگاه آدمی انباشته از ذهنیات و افکاری شود که در قالب نمادها و تمثیل‌هایی در رویا بروز و ظهور داشته و تکرار می‌شود . این قبیل رویاهای تکرار شونده  غالبا و در ۹۰ درصد موارد تعبیری ندارد. 

برخی از این عوامل عبارتند از : 

۱- نگرانی‌های عاطفی 

به عنوان مثال خانمی با همسرش کدورت و اختلاف دارد و نگران طلاق و جدایی است  احساس ترس ( احساس عاطفی)  در ضمیر ناخوآگاه او قرار گرفته و با مدل خاصی از خواب‌های تکرار شونده مواجه می‌شود . 

۲- گاه رائی در عالم واقع با صحنه و اتفاقی روبرو می‌شود که به دنبالش اضطرابی را تجربه می‌کند و بعدها در شرایط مشابه، همان اضطراب به سراغش می‌آید . مثلا در کودکی امتحان ریاضی داشته که بسیار مضطرب شده و  این امر در ضمیر ناخودآگاه او ثبت شده و در بزرگ‌سالی وقتی در شرایط مشابه روحی قرار می‌گیرد، در رویا همون امتحان ریاضی و یا امتحانات دیگری را می‌بیند که او را به هیجان و اضطراب  می‌آورد در واقع  حس و حالی با یک عامل مشترک را که تجربه می‌کند و این امر گاه در قالب رویای تکرار شونده خودش را نشان می‌دهد 

۳- بعضی اوقات فردی در عالم واقع در مورد مسئله‌ای به بن‌بست رسیده و راه خلاصی پیدا نمی‌کند. او در رویا می‌بیند که از بلندی سقوط کرده و یا در کوچه ای بن‌بست گیر افتاده است و این رویاها تکرار میشود . 

 ۴- یکی دیگر از عوامل رویاهای تکرار شونده عشق و علاقه و ارتباط جدی و عمیقی است که بین رائی و شخص دیگری برقرار است و بدین خاطر زیاد به او فکر می‌کند و مرتب خوابش را در حالات مختلف عاطفی می‌بیند(دوران نامزدی)

۵- عامل مهم دیگری که موجب تکرار رویا میشود  برخی داروها هستند، و یا مواد مخدر که بعضا موجب دیدن کابوس نیز می‌شوند . 

۶- رویاهایی که حاصل محر‌ک‌های بیرونی هستند نیز تعبیری ندارد و این عوامل بیرونی موجب دیدن رویاهای تکراری می‌شود . من جمله خوردن  غذاهای خاصی که بسیاری از آنها از نظر اطبا مضر هستند.  مثلا سس‌ها ، نوشابه‌ها، غذاهای پر ادویه ، پنیر پیتزا ،تناول ماهی در هنگام شب ، باعث می‌شود که رویاهای آشفته و تکراری ببیند.

۷- احساس تنهایی

وقتی شخصی به دلایلی مثل عدم ارتباط خوب با دیگران و  افسردگی و ..  احساس تنهایی کرده و در  افکار و دنیای خودش سیر میکند، این امر در ضمیر ناخود آگاهش ذخیره می‌شود و در رویا با نمادهایی بروز پیدا می‌کند مثلا خواب می‌بیند که  در جزیره ای پرت گم شده است و مشابه این رویا تکرار می‌شود .

۸- مزاج رائی

رویاهای تکرار شونده‌ای که حاصل اضطراب و بی‌قراری است ، معمولا در افراد صفراوی و سوداوی مزاج بیشتر دیده می‌شود و  تعبیری ندارد . و یا افراد بلغمی مزاج مرتب رویای آب می‌بینند . مثلا دریایی را می‌بینند که در حال غرق شدن در آن هستند.. 

با توجه به به نکات مذکور کسی که درگیر رویاهای تکرار شونده است لازم است: 

 ۱-ریشه یابی کند و حالات خود را بررسی کرده و علل آن را برطرف کند تا از آزار این قبیل رویاهای تکراری ایمن باشد. مثلا به این نکات توجه کند ( تنهایی، سوء مزاج ،تغذیه نامناسب،، بحران مدیریت کاری) 

۲- رویای خود را نزد کارشناس متعهدی که بر مبنایی ناب و با توجه به قران و روایات تعبیر می‌کند، بیان کرده و شرایط و حالات خود را با ایشان‌ در میان بگذارد و در صورت صلاح دید ایشان از مشاوری امین یاری بگیرد . 

۳-در مصرف داروهایی خاص (مثل دیفن هیدرامین و.. که بعضا ایجاد کابوس می‌کند .)  با مشورت پزشک دقت و احتیاط کند.

 ۴- اذکار مجربی مثل آیت الکرسی و ۴ قل و آیات سخره( ۵۴- ۵۶ اعراف )  در هنگام‌ خواب برای در دفع کابوس‌ها بسیار موثرند .

۹۰ در صد این‌گونه رویاها تعبیر ندارد . مقاله رویاهایی که تعبیر ندارند:

https://tabirenab.ir/2049/ 

 

 

* اگر رویای شما جزء ده درصد از خواب‌هایی باشد که تعبیر داشته باشد میتوان احتمالات را این‌گونه بیان کرد که :

شما در عالم واقع با کسانی سر و کار دارید که به  ظاهر انسان هستند اما از روحیات و اخلاقیات ناپسند شیطانی برخوردارند.
ممکن است در فضای مجازی یا حقیقی افرادی با شما دشمنی کنند و یا ممکن است از دشمنی درونی به شما آسیبی برسد مثلا خلق ناپسندی که تجسم آن به صورت تلقینات شیطان جنی است . مثلا حب دنیای مذموم و یا عدم سخاوت در زندگی  و …

ولی الحمدلله شما انسان با ایمانی هستید گرچه از آزار آنان اذیت و رنجیده می‌شوید، ولی با تمسک به قرآن و اهل بیت ع شرور آنان را دفع می کنید.

نسبت به تربیت فرزندانتان توجه داشته و آنان را نیز در پناه خدا و قرآن قرار می‌دهید و در همان راستا توجه به تربیتشان دارید .

تلاوت آیت الکرسی در خواب در مواجهه با شیاطین  نشان دهنده منزلت معنوی بیننده خواب در عالم واقع است.

در عظمت آیت‌الکرسی روایات زیادی ذکر شده است من جمله :
آیه الكرسی عظیم ترین آیه در قرآن است

ذكر رسول مكرم اسلام در بستر خواندن آیه الكرسی بود .

با خواندن آیه الكرسی انسان دچار آفتی نخواهد داشت .

در تنهایی آیه الكرسی بخوانی باعث رفع ترس می شود و از سوی خدا كمك می رسد .

پیامبر اسلام (ص) : در خانه ای كه آیه الكرسی خوانده شود ابلیس از آن خانه دور می شود و سحر وجادو در آن خانه وارد نمی شود .

هر شب آیه الكرسی را بخوانی تا صبح  در امان خدا هستی .

هر صبح آیه الكرسی را بخوانی تا شب در امان خدا هستی .

هنگام خواب نیز آیه الكرسی بخوانید زیرا باعث می شود خداوند فرشته ای نگهبان و محافظت بگمارد تا صبح سلامت بمانی .

با توجه به این ثمرات و تمسک شما به این آیه مبارکه و سوره ناس و کافرون ان شاء الله از شرور جنیان در امان می‌مانید و خدا آرامش را در زندگی در خواب و بیداری نصیبتان می‌کند . 

توصیه می‌شود

صدقه داده و نسبت به آن مداومت کنید .
توبه و استغفار باعث طهارت روح و دفع شرور می‌شود .
اگر احیانا به فال بین و یا رمال و دعانویس مراجعه می‌کنید به شدت از این امر برحذر باشید چون راه ورود شیاطین جنی را در خواب و بیداری به روی انسان‌باز می‌کند .
از حرز امام جواد ع استفاده کرده و با خود همراه داشته باشید
دعای ابودجانه نیز برای محافظت انسان از شیاطین ‌جنی موثر است .
همیشه خود و خانواده خود را در پناه قران و اهل بیت ع در ذکر و فکر و عمل قراردهید
در پناه خدا محفوظ باشید 🙏

مطالعه این پست نیز پیشنهاد می‌شود تعبیر خواب جن و آیت الکرسی

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 تعبیر رویا
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

1
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.