صاخلاق و عباداتاعضای بدن و بهداشتباورها و اعتقاداتن

تعبیر خواب نماز نشسته

دیدن خواب نماز نشسته

مشاهده خواب نماز نشسته

تعبیر خواب نماز نشسته چیست ؟من دیشب خواب دیدم سجاده رو پهن کردم دقیقا رو به قبله و نمازمو نشسته خوندم نماز عصر بود  حسم در خواب خیلی خوب بود با خودم میگفتم مهم حرف زدن با خداست  بعد دنبال این بودم یه پولیو صدقه بدم به یه خانمی و ناراحت نبودم که طرفو پیدا نکردم و پول برای خودم موند

حالم خیلی خوب بود      بیکار      مجرد

تعبیر خواب :

تعبیر خواب نماز نشسته خیر است ان شاالله .

قرآن کریم (الَّذِینَ یَذْكُرُونَ اللَّهَ قِیَامًا وَ قُعُودًا وَ عَلىَ جُنُوبِهِمْ (آنان كه همواره خدا را ایستاده و نشسته و به پهلو آرمیده، یاد مىكنند. بنار بر این، برای دائم الذکر بودن، جاری کردن اذکار شریفه بر زبان کافی نیست. )

جانماز و سجاده نمادی است برای عبادت و دیدن آن بسیار نیکو است . امام صادق (ع) در تعبیر نماز میفرمایند : ایمنی ،عز و جاه ،رستگاری ،شادی و حاجت روایی است .

نشسته خواندن نماز برای کسانی که ناتوان از ایستادن هستند و عسر و حرجی دارند خالی از اشکال است. به نظر می رسد با توجه به بیماری که اشاره نمودید احتمالا شک در نمازهایتان دارید .

خداوند در هیچ یک از امور عبادی دوست ندارد سختی متوجه بندگان شود . واجبات از شرایط اجرای آن دو امر است . که بر اساس شرایط فردی در اجرا تنظیم می شود . بنابراین از این موضوع نگران نباشید. در واقع این خواب بشارتی است که نماز نشسته نیز در شرایط بیماری که قادر به ایستادن نبودید در حالی که مراقبت از صحیح بودن آن داشته باشید ان شاالله قبول است .

صدقه

صدقه : امام باقر (ع) : اَلْبِرُّ وَصَدَقَةُ السِّرِ يَنْفِيانِ الْفَقْرَ وَيَزيدانِ فِى الْعُمْرِ وَيَدْفَعانِ سَبْعينَ ميتَهَ سُوءٍ نيكوكارى وصدقه پنهانى، فقر را مى زدايند و عمر را مى افزايند و هفتاد نوع مردنِ بد را از انسان دور مى كنند.

پیامبراکرم(ص) : اِنَّ الصَّدَقَةَ تَدْفَعُ میتَةَ السُّوء عَنِ الاِنْسان؛ صدقه و انفاق، مرگ های سیاه و بد (سوختن در آتش، تکه تکه شدن در تصادفات و مانند آن) را از انسان دفع می کند».

در نتیجه توجه داشته باشید که صدقه به چه اندازه میتواند آثار خوبی داشته باشد . شما یا تردید در رفع بلا توسط صدقه دارید و یا در موقعیتی هستید که به خود شما صدقه تعلق می گیرد .

گاه افراد آثار پنهانی صدقه را درک نمی کنند . بسیاری از اتفاقات ناگهانی کوچک بزرگ در اطراف شما بوده که به وسیله صدقه از شما و خانواده و نزدیکان به لطف خداوند برطرف شده و شاید اصلا متوجه آن نشده اید . تردید وشکی اگر دارید میتوانید با گفتگو با دوستان و اتفاقات پیش آمده رفع کنید و یقین داشته باشید وعده خداوند در رفع بلایا حتمی است .

اما حس خوب شما بعد از نماز حاکی از ایمان و امیدی است .یقین داشته باشید که شما از نگاه خداوند دور نیستید . «ان مع اعسر یسرا » بعد از هر سختی ،راحتی و آرامش است .

در نمازهایتان از خداوند بخواهید هر آنچه را که در طلب حلال در خواست دارید . امیرالمؤمنین علی ـ علیه السّلام ـ در یکی از سفارشات خود به فرزندش امام حسن مجتبی ـ علیه السّلام ـ می فرماید: پس در طلب نمودن و دعا کردن اصرار بورز تا (خداوند) باب رحمت را برای تو بگشاید.

تأکید میشود :

صدقه دهید برای عافیت یافتن و شفای از بیماری . دعا آرامش روح و روان است در کنار تلاشهایتان حتما دعا را فراموش نکنید .

در پناه خداوند باشید . دعاهایتان مورد استجابت ان شاالله .

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x
()
x