جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیرخواب مورچه روی دیوار

مقاله

خواب مورچه روی دیوار 

 

تعبیر خواب مورچه روی دیوار چیست؟خواب دیدم که خانه جدیدی خریده بودیم در خانه جدید روی دیوار خانمه مان داخل حیاط تعداد زیادی مورچه سیاه وکوچک بود که روی دیوار پخش شده بود هرچه با شیلنگ آب مورچه ها را از روی دیوار می گرفتم،  دوباره زیادتر میشدند صاحب خانه میگفت که مورچه ها هر روز در ساعت مخصوصی به اینجا می آیند هرچه دیوار و مورچه ها رابشورید فایده ای ندارد مورچه ها دوباره می آیند مورچه ها از بدن ما بالا میرفت و ما آنها را می انداختیم پایین  و مورچه های شسته شده دوباره روی لباسمان می آمدند.

 

 خانه

 خانه ازامام صادق ع : دیدن خانه در خواب هشت معنی دارد که در زیر به انها اشاره می کنیم.

معنی اول دیدن خانه در خواب برای مرد زن است و برای زن شوهر است.

معنی دوم دیدن خانه در خواب توانرگی و قدرت داشتن است.

معنی سوم دیدن خانه در خواب ایمنی و امنیت است.

معنی چهارم دیدن خانه در خواب عیش خوش و شادی در زندگی است.

معنی پنجم دیدن خانه در خواب مال و ثروت است.

معنی ششم دیدن خانه در خواب ولایت بر دیگران است.

معنی هفتم دیدن خانه در خواب عزت است.

معنی هشتم دیدن خانه در خواب امانت است.

خرید خانه جدید تعبیر خوبی دارد . هر چه خانه بزرگتر باشه تعبیر بهتری دارد. و نشانه وسعت و خوشبختی و سعادت است. همینطور تعبیر به جایگاه و مقام و منزلت است.

منزل وسیع از جمله مواردی است که مورد توجّه اسلام قرار دارد. در سخنان بزرگان دین ، از سعادت مرد،‌ خانه وسیع معرفی شده است؛ چنان‌که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) می‌فرماید:«مِنْ‌ سَعَادَةِ الْمَرْءِ أَنْ یَتَّسِعَ مَنْزِلُهُ»؛‌[۱] از سعادت آدمی است که خانه‌اش وسیع باشد.

مورچه

 مورچه در کلام حضرت علی ع
در سخن زیر علاوه بر آنکه اذیت مورچه را در برابر دریافت کل جهان، نفی می کند بلکه عظمت او از این سخن معلوم می شود:
وَاللّهِ لَو اعطیتُ الأَقالیمَ السَّبعَهَ بِما تَحتَ أفلاکِها، عَلى أن أعصِیَ اللّهَ فی نَملَهٍ أسلُبُها جُلبَ شَعیرَهٍ ما فَعَلتُهُ، وإنَّ دُنیاکُم عِندی لِأَهوَنُ مِن وَرَقَهٍ فی فَمِ جَرادَهٍ تَقضَمُها، ما لِعَلِیٍّ ولِنَعیمٍ یَفنى، ولَذَّهٍ لا تَبقى! (نهج البلاغه: خطبه ۲۲۴، الصراط المستقیم: ج ۱ ص ۱۶۳)
به خدا سوگند، اگر هفت اقلیم با آنچه زیر آسمان هاست، به من داده شود که با نافرمانى خدا پوستِ جوى از مورچه اى برُبایم، چنان نخواهم کرد؛ و به درستى که دنیاى شما، نزد من، خوارتر است از برگى در دهان ملخى که آن را مى جَوَد. على را چه کار با نعمتى که فانى گردد و لذّتى که نپاید؟!

امام على عليه السلام: اُ نْظُروا اِلَى النَّمْلَةِ فى صِغَرِ جُثَّتِها وَ لَطافَةِ هَيئَتِها، لا تَـكادُ تُنالُ بِلَحْظِ الْبَصَرِ (النَّظَرِ) . مَكْفولٌ بِرِزْقِها، مَرزوقَةٌ بِوَفْقِها، لا يُغفِلُهَا المَنّانُ، وَ لا يَحْرِمُـهَا الدَّيّانُ وَ لَوْ فِى الصَّـفَا الْيابِسِ وَ الْحَجَرِ الْجامِسِ؛

به مورچه نگاه كنيد كه با آن همه كوچكى و ظرافت اندام كه تقريبا به چشم نمى آيد . روزى اش تضمين شده و به فراخور حالش روزى او مى رسد. خداوندِ نعمت بخش، از او غافل نيست و پروردگارِ جزا دهنده، او را محروم نساخته است، اگر چه در دل تخته سنگ سياه و خشك و يا در ميان صخره سخت باشد.

امام صادق ع  روایت کردند که حضرت رسول اکرم ص فرمود: از کشتن زنبور عسل، مورچه، قورباغه، گنجشک، شانه به سر و پرستو بپرهیزید.

مورچه به این دلیل که مردم در روزگار حضرت سلیمان‌ بن‌ داوود(ع) به قحطی گرفتار شدند، پس هنگامی که به سوی نماز باران خواهی می‌رفتند، مورچه‌ای را دیدند که روی دو پای خود ایستاده دست‌هایش را به سوی آسمان بلند کرده و می‌گوید: “خدایا، ما آفریده‌ای از آفریدگان تو هستیم و از فضل تو بی‌نیاز نیستیم، ما را از نزد خود روزی ده و ما را به گناهان کم‌خردان آدمی زادگان بازخواست منما.”

پس سلیمان به مردم گفت: به خانه‌هایتان برگردید که همانا خدای فرازمند بر اثر دعای دیگران به شما آب داد.

 

مورچه با توجه به خصلتهایی که دارد نشانه جمع کردن مال و همینطور مشغله های ذهنی و اوهام وخیالات دارد
در روایت داریم مردم در قیامت به چند دسته محشور می شوند که یک گروه به شکل مورچه هستند.

رسول اکرم ص درباره اثار سوء کبر می فرمایند: « گردنکشانِ متکبر در روز قیامت به صورت مورچه محشور مى شوند و مردم آنان را، به خاطر بى اعتنایى شان به خداوند عزّ و جلّ، لگدمال مى کنند.»

تعبیر خواب 

تعبیر خواب خرید خانه بسیار خوب است وان شااالله رزق و روزی خوبی نصیبتان می شود. یعنی یک وسعت رزقی شامل حالتان میشود. اینکه شما مورچه را می شستید یعنی می خواهید از اشتغالات ذهنی رها شوید . ولی با توجه به این که مورچه ها داخل لباس شما می‌رفتند. لباس در خواب تعبیر همسر دارد( هُنَّ لِبَاسٌ لَكُمْ وَأَنْتُمْ لِبَاسٌ لَهُنَّ . آنان برای شما پوشش [معنوی‌] و شما هم برای آنان پوشش [معنوی‌] هستید،) ممکن است این اشتغالات به انتخاب همسر آینده شما برمی گردد.
بنابراین ممکن است در آینده همسری نصیبتان شود که خدای ناکرده دارای غرور وتکبر باشد. شما باید در انتخاب همسر دقت کنید تا ازدواج خوبی همراه با وسعت رزق داشته باشید.
توصیه میشود با توکل بر خدا وصبر برای ازدواج وانتخاب همسر اقدام کنید
احتمال دیگر اینکه با توجه به سخت کوشی مورچه شاید بتوان گفت درسی برای شما باشد که باید بیشتر سعی و کوشش کنید تا به چیزهایی که می خواهید برسید.
صدقه ، قربانی واستغفار را فراموش نکنید

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.