مقاله تعبیر خواب سنجاب

مقاله

تعبیر خواب سنجاب

تعبیر خواب سنجاب چیست ؟ خواب دیدم حاضر و اماده هستم ‌که از خونه بیرون برم. در خونه رو باز کردم . اول فکر کردم بیرون در گربه است. با مهربونی گفتم جانم و سعی کردم باهاش مهربون‌ باشم ( البته کلا خیلی میانه خوبی با حیوانات ندارم ) ولی یک دفعه پرید پشتم، روی چادرم و محکم منو گرفت. بعد فهمیدم یه سنجابه ! وقتی پرید روم بسمت داخل خونه فرار کردم .چشمای گرد و نافذ و ترسناکی داشت و از اینکه پشتم سواره وحشت داشتم. می‌ترسیدم پرتش کنم . روی پشتم احساس سنگینی می کردم و می‌ترسیدم و احساس خیلی بدی داشتم نمی دونستم چیکار کنم .ساکن ایستاده بودم که مبادا حرکتی کنم و وحشی بشه !
آخر سر به ترسم غلبه کردم چادرمو دراوردم و پرتش کردم اون‌ طرف‌تر ، ولی یادم نیست از خونه بیرونش کردم یا نه،  که از خواب پریدم . تعبیر خواب سنجاب بر پشت بدن چیست ؟
(خیلی مشغولیت ذهنی دارم )

احتمالات رویای سنجاب:

تعبیر خواب سنجاب احتمالاتی بر‌ آن متصور است :

۱- با توجه به درگیری‌های ذهنی شدیدی که با آن‌ مواجه هستید ممکن است این رویا برگرفته از ضمیر ناخود‌آگاه شما باشد که با این نمادها شما را در خواب آشفته و هراسان و درگیر کرده است . در این صورت رویا تعبیر ندارد .

۲- اگر‌ درصدی احتمال تعبیر داشته باشد با توجه به تکیه‌گاه‌های رویا و روایات تعبیر می‌شود: 

شما در رویا بر در خانه خود حیوانی را دیدید که فکر کردید گربه است و با مهربانی با او برخورد کردید و راه نفوذش را به روی خود باز کردید .
 حضرت امام جعفر صادق ع تعبیر گربه را بر پنج وجه دانسته اند : 
دزد
غماز(سخن چین )
بیماری ،
زنی مشفقه‌ و دلسوز و
جنگ و خصومت کردن

گرچه به نظر میرسد گربه حیوانی اجتماعی و یا به اصطلاح اهلی و باهوش است ولی غالبا دوستی او ثابت نداشته و در وفاداری پایدار نیست و با به خطر افتادن منافعش چنگ هم خواهد زد.

نتیجه مقدماتی: 

تعبیر خواب سنجاب در پشت بدن که به یک‌باره روی چادر شما پرید و احساس سنگینی و ترس داشتید هشداری برای شماست که لازم است به آن‌ توجه کنید . 
سنجاب‌ها نسبت به گربه و خرگوش خیلی دیرتر اهلی شده و تمایل بیشتری به گاز گرفتن دارند.چشمان سنجاب‌ها همیشه به دنبال شکارچی است.‌ لذا باید از او بر حذر بود . یکی از صفات سنجاب‌ها این است که برای حفر و پنهان کردن چندین باره‌ی غذای خود هر ساله شاید صدها مخزن درست کنند، گاه به لطف حافظه‌ی دقیق و قدرت بویایی قوی خود، ۴۰ تا ۸۰ درصد غذاهایشان را دوباره پیدا می کنند و گاه نیز آنها را فراموش می‌کنند لذا به فرد احتکار کننده نیز تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب سنجاب

به نظر می‌آید شخصی که در ظاهر آرام‌ و اهلی است به شما نزدیک‌ می‌شود تا ارتباط بگیرد و شما او را دلسوز خود تصور می‌کنید، ولی وقتی پایش به زندگی باز شود بر روی پشت شما سوار شده و قصد ضربه زدن به شما را دارد .
پشت انسان نمادی از حامی و پشتیبان آدمی است. شاید این تعرض و تهاجم نسبت به پشتیبان زندگی شما باشد . گاه این فرد همسر و یا پدر و .. می‌باشد.
الحمد لله آن را دور می‌کنید و از لطمات او در امان‌ می‌مانید و عاقبت به خیر می‌شوید

۳- شاید صفت ناپسندی با وسوسه شیطان شما و یا همسرتان را تهدید می‌کند و به تقوای شما و یا روابطتان آسیب می‌رساند.  (پریدن روی چادر ) 
چرا که در قران همسر و تقوا را به لباس تشبیه  شده است . 
وَ لِباسُ التَّقْوى‌ ذلِكَ خَيْرٌ : لباس تقوا همان‌ بهتر و نیکوتر است .
به این‌دلیل که سنجاب غذای خود را بیش از احتیاجش ذخیره می‌کند و گاه کلا فراموش می‌کند که چه غذایی را در کجا پنهان کرده است این صفت ممکن است نمادی بر این باشد که شاید شما و یا همسرتان بیش از مایحتاج خود امور مادی زندگی خود را ذخیره می‌کنید. نسبت به جمع‌آوری آذوقه و توشه توجهی بیش از حد داشته و نگران رزق و روزی خود هستید . 

در قران ذکر شده است که شیطان از چند جانب به انسان‌ نزدیک شده و  او را وسوسه میکند . در روایت است زمانی که از پشت سر می آید آدمی را به گرد‌آورى اموال و تجمع ثروت و بخل از پرداخت حقوق واجب به خاطر فرزندان و وارثان دعوت مى كند.

( دیدن سنجاب در خواب می‌تواند نمادی بر احتکار کردن و ذخیره کردن بی مورد باشد  شاید چیزهایی را نگه می‌دارید که اصلا بدان محتاج نباشید و چه خوب است آن‌ها را انفاق کنید . )

توصیه

ان شاء‌الله در زندگی بر خالق رازق توکل کنید و نگران نبوده و خود را در پناه حق قرار دهید.
صدقه و انفاق روزی را واسع و بلایا را دفع می‌کند. استغفار و توبه راه ورود شیطان را می‌بندد و او را مایوس می‌کند . تعاملات خود را بدون سوء ظن به کسی مدیریت کنید.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.