مقاله تعبیر خواب احسان به مادر

مقاله

خواب احسان به مادر 

تعبیر خواب احسان به مادر چیست؟من مادر پیری دارم. دیشب خواب دیدم که داخل یک‌ قایق وسط دریای آرام و آبی دارم از ایشون پرستاری میکنم و با تور ماهی گیری چند تا ماهی بزرگ گرفتم. بعد ماهی را داخل قایق روی آتشی کباب کردم و دهان‌ مادرم گذاشتم. با محبت و عاشقاته به هم نگاه میکردیم و ایشا ن برایم دعا میکردند. خیلی حس خوبی داشتم .

مادر

 مادر و پدر دو موهبت ارزشمند هستند . تمام خیر و برکت زندگی فرزند از وجود پدر و مادر است. در این رابطه آیات و روایات فراوانی توصیه شده است. در آموزه‌های اسلامی نیکی به پدر و مادر یکی از فضایل بزرگ محسوب می‌شود. در مقابل عدم توجه و سستی نسبت به والدین آثار سوءی را درپی دارد. معنای نیکی به پدر و مادر در روایتی از امام صادق (ع): مصاحبت و رفتار نیکو در تمام زمینه‌ها،‌ برآورده کردن حاجت آنها قبل از آن که به زبان بیاورند، اف نگفتن حتی اگر فرزند را آزار بدهند، دور نکردن پدر و مادر از محیط زندگی خود، نگاه تند نکردن، صدا را بالانبردن، برتری جویی نکردن و جلوی آنها راه نرفتن.  احسان به والدین سفارش انبیای الهی است.
مقدم بودن مادر در احسان: پیامبر اکرم (ص) در احسان به والدین مادر را مقدم بر پدر دانسته‌اند. از برترین اعمال: طبق حدیثی از امام صادق (ع) سه عمل از برترین اعمال شمرده شده است: احسان به والدین، نماز اول وقت و جهاد. الإمام عليّ عليه السلام :بِرُّ الوالِدَينِ أكبَرُ فَريضَةٍ . امام على عليه السلام : نيكى كرن به پدر و مادر ، بزرگ ترين واجب است . عنه صلى الله عليه و آله :نَظَرُ الوَلَدِ إلى والِدَيهِ حُبّا لَهُما عِبادَةٌ . پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : نگاه مهرآميز فرزند به پدر و مادر، عبادت است.
خواب دریا ، کشتی، ماهی بسیار عالی است عنه صلى الله عليه و آله :النَّظَرُ في ثَلاثَةِ أشياءَ عِبادَةٌ : النَّظَرُ في وَجهِ الوالِدَينِ ، وفي المُصحَفِ ، وفي البَحرِ . پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : نگريستن در سه چيز ، عبادت است : نگاه كردن در روىِ پدر و مادر، در قرآن، و در دريا.
اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَأَنْزَلَ مِنَ السَّمَآءِ مَآءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقًا لَكُمْ ۖ وَسَخَّرَ لَكُمُ الْفُلْكَ لِتَجْرِيَ فِي الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ ۖ وَسَخَّرَ لَكُمُ الْأَنْهَارَ خداست كه آسمان‌ها و زمین را آفرید، و از آسمان آبی نازل كرد، و برای شما به وسیله آن از محصولات و میوه‌های گوناگون رزق مناسب بیرون آورد، و كِشتی‌ها را رام شما نمود تا به فرمان او در دریا روان شوند، و نیز نهرها را مسخّر شما كرد.
ماهی سرشار از امگا۳است مخصوصا برای سنین بالا که گوشت قرمز اوره را بالا می برد، ماهی بسیار ارزشمند است. ﴿وهُوَ الَّذِي سَخَّرَ الْبَحْرَ لِتَأْكُلُوا مِنْهُ لَحْمًا طَرِيًّا یکی دیگر از آیات طبی قرآن، آیه ۱۴ سوره نحل است: ﴿وَهُوَ الَّذِي سَخَّرَ الْبَحْرَ لِتَأْكُلُوا مِنْهُ لَحْمًا طَرِيًّا وَتَسْتَخْرِجُوا مِنْهُ حِلْيَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْكَ مَوَاخِرَ فِيهِ وَلِتَبْتَغُوا مِنْ فَضْلِهِ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ﴾ اوست که دریا را مسخر کرد تا از گوشت تازه آن بخورید و زیوری را که می‌پوشید از آن استخراج کنید
قایق وسیله ای برای حرکت و سیر است.

تعبیر خواب

خداوند متعال راههای زیادی برای به کمال رسیدن انسانها قرار داده. یکی از سریعترین راهها، کمک و احترام به پدر و مادر است. بعضی از آثار احسان به والدین که در احادیث اهل‌بیت (ع) بیان شده است: خود را وقف والدین کردن و کارهای ایشان را بر عهده گرفتن سبب مغفرت و ایمن شدن از عذاب است. نیکی به والدین و خوشحال کردن آنها بالاترین مصداق صله رحم است که سبب طولانی شدن عمر انسان می‌شود. یک راهکار عملی برای توبه و جبران گناهان بزرگ، احسان و نیکی به والدین خصوصاً مادر است. مؤمن هر چه بیشتر به والدین خود محبت کند، نزد امام زمان (ع) و ائمه هدی (ع) عزیزتر و محبوب‌تر خواهد شد. بنابراین در خواب به شما نشان دادند که راه سعادت و عاقبت بخیر ی و سعادت در هر دو دنیا ، رسیدگی به مادر است آن شاءالله عاقبت بخیر شوید. در واقع غذا دادن شما با محبت به مادر حاکی از اطاعت فرمان خداوند است. ماهی رزق وروزی است که به واسطه احسان ومحبت به مادر ودعای ایشان نصیبتان می شود. رسیدگی به پدر ومادر علاوه بر وظیفه راهگشای خیرات در دنیا وآخرت است. همینطور حاجت روایی و عاقبت بخیری را به همراه دارد.

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.