مقاله تعبیر خواب دو خورشید

تعبیر خواب دو خورشید
مقاله

مشاهده تعبیر خواب دو خوشید 

تعبیر خواب دو خورشید چیست ؟

سلام وقت بخیر

من خواب دیدم با مادر و یکی از خواهر ام بالا پشت بام مامانم ایستادیم و به آسمان نگاه میکنیم هوا مثل هوای عصر بود که خورشید در آسمان بود و ماه هم کم رنگ دیده میشد ( مثل بعضی صبح ها که ماه هم دیده میشه ) هوا روشنِ روشن بود و گرگ و میش نبود و آسمان آبی بود با تعدادی ابرای زیبا مثل وقتایی که هوا خوبه

بعد در یک لحظه خورشید دیگری طلوع کرد و وقتی به وسط آسمان رسید انگاری وسط خورشید تبدیل به آینه شد و دورش همچنان نورانی بود

و این خورشیدی که وسطش انگار آینه داشت همون تصویر آسمان رو تو آینه نشون میداد

همون موقع به مادرم با هیجان خیلی زیاد گفتم اینا نشونه ظهوره و با مادرم دوتایی دویدیم و از روی پشت بام های دیگه رد میشدیم که بریم به بقیه اطلاع بدیم

بعدش دید من تغییر کرد و من دو مردی رو دیدم که خیلی هراسان بودند لباس های دوران پیامبر رو پوشیده بودند و واسه این زمان نبودن انگار و از دست امام زمان فرار میکردن و گناهکار بودن و یکیشون هم فکر کنم یهودی بود آخرش یکیشون یه جا گیر افتاد و شاید توبه کرد دقیق یادم نمیاد

ولی دیگری همچنان فرار کرد و به یک خونه مخروبه در روستا رفت اولش توبه نکرد و ایمان نیاورد ولی بعدش ایمان آورد و بقیه اهالی روستا هم رفتارشون باهاش خوب شد.

ممنون از پاسخگویی تون    هیجان مثل هیجان تو شهر بازی که ترس نیست

الان خیلی به فکر کنکور هستم و دیروز آزمون رو یکم خراب کردم و خیلی ناراحت بودم     متاهل

 تعبیر خواب :

تعبیر خواب دو خورشید ان شاالله خیر است .

رنگ آبی آسمان حاکی از داشتن آرامش و احساس امنیت در سایه عنایت امام زمام (عج) است . توسل و ارادت قلبی شما نسبت به امام زمان (عج) حس خوشحالی و امنیت و آرامش داشته است . 

از آیات به دست می‌آید که جایگاه فرشتگان آسمان است: «قُل لَو کانَ فِی‌ الأرضِ مَلـئِکةٌ یَمشُونَ مُطمَئِنّینَ لَنزَّلنا عَلیهِم مِن‌السَّماء مَلَکاً رَسُولاً»،(اسراء/۹۵)

امام صادق( ع) : هرگاه در روزى‌ات تأخير و تنگى ديدى، زياد استغفار كن؛ زيرا خداوند عزّ و جلّ در كتاب خود فرموده است: «از پروردگارتان آمرزش بخواهيد كه او بسيار آمرزنده است، تا از آسمان برايتان پى‌در‌پى باران فرستد و شما را به اموال و فرزندان مدد كند» يعنى در دنيا. «و براى شما بوستان‌هايى قرار دهد» يعنى در آخرت .

در روایت داریم انا کالشمس و علیٌ کالقمر من مثل خورشید هستم و علی (ع) مثل ماه است. خورشید در آسمان نقش پدر را دارد و ماه نقش مادر را در این مطلب در داستان حضرت یوسف علیه السلام در قرآن آمده است .

امام صادق (ع) نیز وجود خورشید را  : ریاست ،سود بردن ، برای مرد زن و برای زن شوهر ،کار درست و عدالت دانسته اند . لذا به طور کلی خورشید و ماه برپیامبر اکرم(ص)، معصومین(ع) و هر که در حکم والدین باشداطلاق می شود.

خانه و شرایط آن نشان از ، عزت و عظمت خانواده و جایگاه تان در خانواده دارد . پشت بام در خانه مانند محافظت کردن از آسیب هاست ، به این ترتیب پشت بام خانه مادر و مشاهده آسمان صاف و آبی بدون ابر اشاره به آرامشی است که در خانه پدری وجود دارد .

نگرانی ها و اضطرابی که از مشغولیات و دغدغه ذهنی تان وجود دارد ، نوعی تردید را موجب شده است . نگاه به آسمان آبی و صاف ، در پشت بام خانه پدری به همراه مادر و خواهر ، حاکی از حس آرامشی است که از بودن در آنجا به دست می آورید .

همانطور که گفته شد ، خورشید به مانند پدر است و مادر ماه ، به نظر می آید مادر در خانواده برای شما حکم تکیه گاه داشته و به منزله خورشید برایتان است . در نتیجه دو خورشید ، یعنی مادر و پدر در یک اندازه و اینکه نظر مادر اهمیت دارد .

امام باقر می فرماید: کل ما اشرقت علیه الشمس و هو طاهر. تابش خورشید ، طهارت است و اشاره به مورد عنایت قرار گرفتن و طهارت باطنی دارد که از حس خوب شما ناشی می شود .

دو مرد یهودی اشاره به تردیدها و وسوسه هایی است که دارید و نیاز به تحکیم آن می باشد . گرچه توانستید بر آنها غلبه کنید .

احتمال می رود ، تردیدی در ادامه تحصیل دارید که سبب مشغول شدن ذهن شده ، شرکت در کنکور و ادامه تحصیل نوعی هیجان توأم با تردید را به همراه دارد .

ارادت و توسل به اهل بیت (ع) کمک بزرگی در یافتن مسیر مناسب دارد . شما در میان راه دیدو نظرتان عوض شده و تردید داشتید ، فرار مردها در واقع فرار از افکار است که درگیر آن شده اید .

بنابراین توصیه میشود :

یکبار در خلوت و بدون در نظر گرفتن هیجانات دانشگاه ، جوانب کار را در نظرگرفته و بررسی نمایید . علم آموزی صرفا رفتن به دانشگاه نیست ، بلکه یادگیری مطالبی است که لازمه زندگی آینده استفاده بهینه از آنهاست .

از توصیه های مادر بهره ببرید ، خانواده بسیاراهمیت دارد ، عزت و جایگاه شما در خانواده ، وابسته به تحصیلات دانشگاهی نیست، بلکه نوع نگاه به آن می باشد .

آینه منعکس کننده آنچه در آن دیده می شود است . خورشید در آینه انعکاس دارد و انوار خورشید را نشان داده است . مطمئن باشید مادر و پدر در راستای کمک به شما و آنچه به نفع تان است ، با شما همراه میشوند .

در انتخاب و تصمیم دقت کنید زیرا آینده شما به آن وابسته می شود . منطق و عقل را بر احساسات و هیجانات در اولویت قرار دهید .

در پناه خداوند باشید . التماس دعا  

   

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.