مقاله خواب و رؤیاهایی که تعبیر ندارند

خواب هایی که تعبیر ندارند
مقاله

خواب و رؤیاهایی که تعبیر ندارند

همان طور که می دانید همه رویاها تعبیر ندارند. شاید برای شما سوال باشد که خواب و رؤیاهایی که تعبیر ندارند چیست؟

به خواب و رؤیاهایی که تعبیر ندارند، رویاهای کاذبه،‌ یا به تعبیر قرآن کریم اضغاث احلام هم گفته می شود. این گونه رویاها متاثر از حقایق ملکوتی و دنیای روح نیستند بلکه حاصل از تاثیر شرایط فیزیکی ،‌ جسمی یا محیطی اطراف ما بر ذهن هستند.

مثلا اگر شما در اتاق خوابیده باشید. فرزند شما تلویزیون را روشن کرده و مشغول تماشای فیلمی سینمایی باشد. ممکن است شما هم صحنه هایی از آن فیلم را در رویای خود درک کنید. چنین رویایی قطعا تعبیر ندارد. به طور کلی رویاهایی که تعبیر ندارند را به این ترتیب می توانیم فهرست کنیم:

 1. رویاهایی که به دلیل بیماری های ما دیده می شوند. مانند رویای آتش بر اثر بیماری تب
 2. رویاهایی که به دلیل محیط و محل خواب ما بر ذهن ما تاثیر می گذارند مانند رویای دیدن برف به دلیل خوابیدن بدون پتو و در سرما.
 3. رویاهایی که به دلیل شرایط جسمی نامطلوب ما دیده می شوند. مانند رویای قضای حاجت و …،  به دلیل پر بودن معده یا مثانه.
 4. رویاهایی که به دلیل شرایط تغذیه ای ما دیده می شوند مانند رویاهایی که حاصل از پرخوری بیش از حد یا گرسنگی بیش از حد هستند.
 5. رویاهایی که به دلیل نیاز بدن ما به برخی از خوراکی ها دیده می شوند مانند رویای میل کردن خرمالو به دلیل نیاز شدید بدن به ویتامین ث.
 6. رویاهایی که به دلیل افکار تحت فشار ما در طول روز دیده می شوند مانند رویاهای حاصل از خواندن یک رمان یا کتاب.
 7. رویاهایی که به دلیل پوشیدن لباس های محرک و نوع خوابیدن نامطلوب ما و عمدتا با محتواهای جنسی دیده می شوند مانند رویاهای منتهی به احتلام.
 8. رویاهایی که به دلیل شرایط احساسی بسیار بسیار شدید مانند روابط احساسی فوق العاده شدید در دوستی های با جنس مخالف دیده می شود.
 9. رویاهایی که در برخی زمان های نامطلوب مانند در خواب بین الطلوعین دیده می شوند.

رویاهای فوق و امثال آن ها اغلب تعبیر ندارند. البته در همین شرایط نیز رویاهای تعبیر دار دیده می شود که با توجه به حال و فضای رویا، قابل تشخیص هستند. اما موارد تعبیر دار آن بسیار نادرند.

 

[button color=”orange” size=”small” link=”https://www.instagram.com/p/CH62TMclkHT/” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]رویاهای بدون تعبیر در پیج اینستاگرام[/button]

 

 

لینک به این مطلب

سیر مطالعاتی تعبیر خواب

دوره آموزشی تعبیر خواب

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 تعبیر رویا
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
1
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.