مقاله تعبیر خواب انگور

تعبیر خواب انگور
مقاله

تعبیر خواب انگور

تعبیر خواب انگور چیست؟ در رؤیا دیدم که در اتاق خونمون یه درخت تاک (انگوری) بود که عجیب پربار بود و خوشه‌های آن بلند و دانه‌های انگور فراوان و به هم چسبیده مثل انگور یاقوتی داشت و متعلق به من بود.

از این خوشه‌های انگور مرتب می‌کندم و به همه دوستان و بستگان می‌دادم و می‌گفتم اینها سهم کسانی است که باید بهشون بدهم ، کسی خواست به خوشه‌هایی که به شاخه‌ها مانده بود دست بزند ولی اجازه ندادم و گفتم اینا سهم همسایه‌هاست که ۸ واحد هستند و میخوام بین اونا تقسیم کنم.

لطفاً بفرمائید تعبیر خواب انگور و انفاق کردن چیست؟

آیات و روایات مرتبط

انگور از میوه‌های بهشتی است و به عنوان پاداشی برای نیکوکاران در بهشت از آن یاد شده است.
اولین خاصیت انگور برطرف کردن افسردگی است.
امام صادق ع فرمودند: یکی از پیامبران از غم و اندوه به درگاه خدا شکایت کرد و خداوند به او دستور داد که انگور بخورد.

انگور برای حفظ سلامتی خواص زیادی دارد، مثلاً  اثر محافظتی بر قلب داشته و خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد و به سلامت قلب و عروق کمک می‌کند و نیز  اثر بر سیستم مرکزی اعصاب دارد و از آن محافظت می‌کند و..

علی ع فرمودند: انگور چهار خاصیت دارد  خورش طبیعی است لذا حضرت آن را با نان تناول می‌کردند، میوه، خوراک طبیعی و نیز حلواست که  نیاز بدن را به قند خوب تأمین می‌کند.

در بحث انفاق قرآن می‌فرماید: کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند همانند بذری است که ۷۰ خوشه برویاند و در هر خوشه یکصد دانه باشد و خداوند مضاعف می‌کند برای هر کس که بخواهد.

امام صادق ع فرمودند: هر چیز کلیدی دارد و کلید روزی صدقه است.

امام صادق ع: صله رحم وحسن همجواری سرزمین را آباد و عمر را طولانی می‌کند

تعبیر خواب انگور

دیدن رویای انگور بشارتی براین است که دردهای درونی شما که موجب افسردگی و ناراحتی شما شده است برطرف می‌شود و شاد ومسرور خواهید شد.

درد روحی شما گاه برطرف شدن یک بیماری مثل بیماری قلبی، ویا نداشتن فرزند و یا کسب ثروته که ان شاء الله به حاجت خود می‌رسید.

خداوند چندین برابر به خاطر انفاق و روحیه بخششی که دارید به شما رزق و روزی مادی ومعنوی خواهد داد و از جنبه‌های مختلف با توجه به آنچه در عالم واقع به آن فکر کرده و از خدا طلب می‌کنید، نیاز شما را برطرف می‌شود مثلاً از جنبه روحی و عاطفی، امنیت روان، آرامش و رفع مشکلات مادی و یا  گشایشی در یک رابطه و …(خواص چهار گانه انگور در روایت)

 با توجه به صله رحم و حسن همجواری عمر طولانی و گشایش در امور نصیبتان می‌شود.

ولی باید توجه داشت که یکی از موانع مهم انفاق وسوسه شیطان است. همانطور که خدا می‌فرماید: الشیطان یعدکم الفقر ۲۶۸/ بقره.  شیطان (در موقع انفاق) وعده فقر می‌دهد.

این امر باعث می‌شود که شخص انفاق را با تأخیر انجام داده و یا منصرف شود لذا به صفت نیک بخشش توجه داشته و اگر نیتی در این زمینه دارید زودتر انجام دهید.

الحمدلله شما از صفت بخل به دور هستید و از انفاق و احسان به اطرافیانتان دریغ ندارید و انسان خیری هستید که در کنار سفره مادی ومعنوی شما دیگران نیز بهره می‌برند واین باعث گشایش زندگی و طول عمر  وافزایش روزی شماست و البته خوب است در این زمینه تعادل را رعایت کنید.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

3
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.