جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب گلابی

تعبیر خواب گلابی
مقاله

تعبیر خواب گلابی

[tie_index] مقدمه و کلیات [/tie_index]

[padding left=”5%” right=”5%”]

[dropcap]گ[/dropcap]لابی یکی از میوه های فوق العاده ای است که ابوعلی سینا به آن لقب شاه میوه ها می دهد. شاید شاه میوه که یکی از ارقام گلابی است هم به همین دلیل شاه میوه نامیده شده است. دیدن گلابی در رویا تعبیرهای خوبی دارد و تعبیر خواب گلابی خوب است.

[tie_index] گلابی در روایات [/tie_index]

[padding left=”5%” right=”5%”]

گلابی در روایات و احادیث

احادیث زیادی در مورد گلابی داریم ولی به طور کلی در روایات مهمترین خاصیتی که برای گلابی ذکر شده است،‌زنده کردن و جلای قلب و به عبارتی درمان بیماری های درونی است.

در حدیثی از امام صادق علیه السلام آمده که می‌فرمایند:

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللهِ عليه‌السلام ، قَالَ : « كُلُوا الْكُمَّثْرى ؛ فَإِنَّهُ يَجْلُو الْقَلْبَ ، وَيُسَكِّنُ أَوْجَاعَ الْجَوْفِ بِإِذْنِ اللهِ تَعَالى ».

یعنی امام صادق علیه السلام فرمودند گلابی میل کنید. زیرا گلابی قلب را جلا می بخشد و دردهای درون را به اذن خدای متعال،‌آرام می کند.

منابع این حدیث: المحاسن ، ص ٥٥٣ ، كتاب المآكل ، ح ٩٠١ ، عن القاسم بن يحيى ؛ الخصال ، ص ٦٣٢ ، أبواب الثمانين ومافوقه ، ضمن الحديث الطويل ١٠ ، بسنده عن القاسم بن يحيى ، عن جدّه الحسن بن راشد ، عن أبي بصير ومحمّد بن مسلم ، عن أبي عبد الله ، عن آبائه ، عن أمير المؤمنين عليهم‌السلام ، مع اختلاف يسير. تحف العقول ، ص ١٢٢ ، عن أمير المؤمنين عليه‌السلام ، مع اختلاف يسير الوافي ، ج ١٩ ، ص ٤٠٣ ، ح ١٩٦٨٠ ؛ الوسائل ، ج ٢٥ ، ص ١٧٠ ، ح ٣١٥٥٥.

در روایت معتبر دیگری آمده است که گلابی سنگینی سینه را رفع می‌کند.(منبع: الاصول من الکافي، شیخ کلینی، ج۶، ص۳۵۸.)

حدیث دیگری هم وجود دارد که در تعبیر رویای گلابی و کلا هر میوه ای به ما کمک می کند. در این روایت از حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است:

عَلَيْكُمْ بِالْفَوَاكِهِ فِي إِقْبَالِهَا فَإِنَّهَا مَصَحَّةٌ لِلْأَبْدَانِ مَطْرَدَةٌ لِلْأَحْزَانِ وَ أَلْقُوهَا فِي أَدْبَارِهَا فَإِنَّهَا دَاءُ اَلْأَبْدَانِ. (منبع:‌طب النبي صلّی الله عليه و آله , جلد۱ , صفحه۲۷).

یعنی حواستان باشد میوه ها را در ابتدای فصل اگر استفاده کنید،‌برای سلامتی شما بهتر است و غم و غصه شما را نیز برطرف می کند. اما میوه ها را در انتهای فصل کنار بگذارید مگر این که به عنوان داروی بدن بخواهید از آن استفاده کنید.

[tie_index] تعبیرهای غلط [/tie_index]

[padding left=”5%” right=”5%”]

تعبیرهای غلط 

معبرین غربی هم تعبیر خواب گلابی را انجام داده اند. آنلی بیتون (Anli Beyton) که یک روانشناس انگلیسی است و در کشور خودش نیز به اندازه ایران شناخته شده نیست، در کتاب تعبیر خواب روانشناسانه خود می نویسد دیدن گلابی خوردن در خواب، نشانه به تحلیل رفتن و کم شدن سلامتی فرد است.

این تعبیر غلط است. دیدن رویای گلابی نه تنها بشارتی بر سلامتی فرد است بلکه بر سلامتی دردهای درونی او نیز بشارت می دهد.

[tie_index] غلط مشهور در تعبیر میوه ها [/tie_index]

[padding left=”5%” right=”5%”]

غلط مشهور در تعبیر میوه ها

در اغلب کتاب های تعبیر خواب،‌این دیدگاه نسبت به میوه ها مطرح می شود که دیدن میوه در غیر فصل خودش، تعبیر بدی دارد و به تناسب هر میوه ای،‌تعبیر بد آن را ذکر می کنند. ریشه این دیدگاه این بود که بر اساس طب قدیم ،‌خوردن میوه در غیر فصل آن نه تنها خاصیتی ندارد ،‌ بلکه بیماری زا هم هست و سبب رنجور شدن بیشتر فرد می شود.

این دیدگاه نسبت به دوران قدیم ممکن بوده درست باشد ولی برای عصر کنونی صحیح نیست. در قدیم بسیاری از مردم به میوه به عنوان یک وعده غذایی می نگریستند اما امروزه این چنین نیست. در قدیم امکان نگهداری به روشی که آسیب نبیند،‌برای مدت طولانی امکان پذیر نبود ، اما امروزه با رعایت اصول بهداشتی می توانند میوه ها را چندین ماه نگهداری کنند بدون این که آسیب جدی به آن وارد شود. در قدیم امکان انتقال سریع میوه از جنوب یک کشور به شمال همان کشور نبود اما امروزه میوه در کمتر از دو سه ساعت بعد از چیده شدن، از کشوری به کشور دیگر منتقل می شود. میوه ها در تمام فصول در دسترس هستند. بنا براین به دلیل تغییر شرایط حاضر،‌ این تعبیر برای عصر حاضر نمی تواند درست باشد. حتی به صورت مطلق این تعبیر نسبت به زمان گذشته هم درست نبود. به عنوان مثال در روایت داریم که حضرت زهرا سلام الله علیها در دوران بارداری انار میل کردند و امام علی علیه السلام در فصلی که فصل میوه انار نبود، برای آن حضرت میوه انار تهیه کردند. بنا بر این، این مبنا در تعبیر خواب غلط است.

[tie_index] تعبیر رویای گلابی [/tie_index]

[padding left=”5%” right=”5%”]

تعبیر رویای گلابی

فردی که رویای گلابی می بیند،‌اگر بیماری ای مانند بیماری قلبی ، زخم معده و امثال آن داشته باشد، این رویا بشارتی بر بهبودی او خواهد بود،‌ و اگر بیماری جسمی نداشته باشد و از غم و اندوهی درونی رنج ببرد، این رویا بشارتی بر آرامش یافتن او و رهایی از غم خواهد بود. این غم ممکن است به دلیل مسائل مختلف باشد مانند مسائل مالی،‌امنیت،‌مسکن، خانواده، ازدواج و … که شخص رائی متناسب با حال و هوای درونی خود باید منشأ آن را کشف کند. به عنوان مثال اگر کسی در تنگنای مالی باشد و در رویا ببیند گلابی خوش طعم و لذیذی چیده و میل می کند،‌بشارتی بر این خواهد بود که به مقدار گلابی ای که در رویا دیده میل می کند،‌از تنگنای مالی او کاسته خواهد شد. سید محمد رضا طباطبایی

[tie_full_img]

تعبیر خواب گلابی
تعبیر خواب گلابی

[/tie_full_img]

 

رنگ و کیفیت گلابی

در تعبیر خواب های رایج معتقدند گلابی در رویا اگر زرد باشد دلیلی بر غم و رنج و اندوه است.

منوچهر مطیعی تهرانی که نسبت به سایر معبرین،‌تعبیرهای بهتری دارد هم دچار این خطا شده و در این باره می نویسد:‌ «در خواب گلابي زرد خوب نيست چون از بيماري و رنجوري خبر مي دهد».

ریشه این تعبیر،‌تعبیر غلط ابن سیرین است که به معبرین دیگر هم راه پیدا کرده است. در تعبیر خواب ابن سیرین آمده است:‌

«تعبیر خواب خوردن گلابی در فصل خود ، اگر سبز و شیرین بود ، مال حلال است. تعبیر خواب خوردن گلابی زرد و ترش بیمار شدن بیننده خواب است».

این تعبیرها غلط است.

گلابی ارقام مختلفی دارد. بعضی از گلابی ها مانند امرود اصفهان در رسیده ترین حالت باز هم سبز رنگ هستند. برخی از گلابی ها مانند رد آنجو،‌ چه کال و چه رسیده،‌ تماما قرمز رنگ هستند. اما اغلب گلابی ها زرد رنگ هستند و بعضا با لکه های قرمز. همه این گلابی ها لذیذ و خوش طعمند. این تعبیری که اغلب ذکر کرده اند شاید ناظر به گلابی مشهور به تحفه نطنز باشد که در ابتدا سبز رنگ است و بعد از چیده شدن،‌ پس از یک الی دو ماه رنگ آن به زردی می گراید. اما در این مورد هم این تعبیر ناصحیح است. آنچه باید در این تعبیرها لحاظ شود صرف رنگ زرد بودن نیست، بلکه کیفیت رنگ زرد است. اگر میوه گلابی به دلیل ضربه خوردن یا لهیدگی یعنی در صورت از دست دادن کیفیت،‌ زرد رنگ شود، تعبیر آن رنج و اندوه خواهد بود. وگرنه رنگ زردی که حاصل از طراوت و رسیدگی با طعم لذت بخش میوه است،‌نه تنها بد نیست بلکه دل را نیز شاد می کند. چنان که قرآن کریم در مورد گاو بنی اسرائیل به رنگ زردی اشاره می کند که دل را شاد می کند و حاکی از اندوه و رنج نیست: قَالَ إِنَّهُ يَقُولُ إِنَّهَا بَقَرَةٌ صَفْرَاءُ فَاقِعٌ لَوْنُهَا تَسُرُّ النَّاظِرِينَ

در رویا تازه بودن،‌خوشرنگ بودن،‌خوش طعم بودن و حس خوب داشتن از گلابی مورد اشاره در رویا، خوب  و جنبه های مثبت رویا را قوی تر و بالعکس، لهیده بودن، گندیده بودن،‌بد قیافه بودن،‌طعم نامطلوب، بوی نامطلوب و حس خوب نداشتن از آن،‌جنبه های منفی تعبیر رویا را بیشتر می کند.

 

[tie_full_img]

تعبیر خواب گلابی رد آنجو
تعبیر خواب گلابی رد آنجو

[/tie_full_img]

در تصویر زیر گلابی رد آنجو را مشاهده می کنید که یکی از گلابی های بسیار خوش طعم و لذیذ است،‌اما رنگ آن حتی در حال نارس هم قرمز است.

 

تعبیر گلابی در پیج اینستاگرام تعبیر ناب:

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.