للباس و پوشیدنی‌هان

تعبیر خواب لباس نو

دیدن رویای لباس نو

خواب لباس نو

رائی در خواب دیده رفته سر کمد لباس های خواهرش تعبیر خواب لباس نو چیست ؟ و به خواهرش میگه این لباسی که من برای تو خریدم چرا هنوز نو مانده و استفاده نکردی؟خواهر پاسخ داده که لباس برام گشاده و نپوشیدم بعد رائی پدر خودشون را می بینند ( که سال گذشته فوت کرده) که بیشتر لباس های خودش و خواهرش را پدر در پارچه ای بزرگ شبیه چادر شب پیچیده دارد می برد رائی دنبال پدر می دود و با خواهش چند تا از لباسها را از پدر پس میگیرد و میگه لباس هام نو هستند من اینها را دوست دارم و میخواهم اما وقتی بر میگردد یکی از لباس هایی که خیلی دوست داشت که مشکی و سبز رنگ بود در بین لباس ها نبود و شاید در بین راه گم شده بود .لطفا تعبیر بفرمایید.

تعبیر خواب لباس نو:

ان شاالله خیر است .

آیات و روایات مربوطه :

قرآن می فرماید: «یا بَنی‏ آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنا عَلَیْکُمْ لِباساً یُواری سَوْآتِکُمْ وَ ریشاً وَ لِباسُ التَّقْوى‏ ذلِکَ خَیْرٌ ذلِکَ مِنْ آیاتِ اللَّه (اعراف/26) اى فرزندان آدم! ما لباسى که شرمگاهتان را می‌پوشاند، و لباسى فاخر و گران که مایه زینت و جمال است، براى شما نازل کردیم و لباس تقوا [که انسان را از آلودگی‌هاى ظاهر و باطن بازمی‌دارد] بهتر است، و این [لباس که با استفاده از آن انسان به سعادت ابدى می‌رسد] از نشانه‌هاى خداست.

همچنین : «… هُنَّ لِباسٌ لَکُمْ وَ أَنْتُمْ لِباسٌ لَهُنَّ (بقره/187) آنان براى شما لباسند و شما براى آنان لباسید.

تشبیه تقوا و پرهیزکاری به لباس، تشبیه بسیار رسا و گویایی است؛ زیرا لباس هم بدن انسان را از سرما و گرما حفظ می‌کند، هم سپری است در برابر بسیاری از خطرها، هم عیوب جسمانی را می‌پوشاند و هم زینتى است براى انسان، همان‌گونه روحیه تقوا و پرهیزکاری نیز علاوه بر پوشانیدن بشر از زشتى گناهان و حفظ از بسیاری از خطرات فردى و اجتماعى، زینت بسیار بزرگى براى او محسوب می‌شود. زینتى است چشمگیر که بر شخصیت او می‌افزاید.

امام جعفر صادق فرماید: خواب لباس نو و تمیز تعبیرش بر چهار وجه است .زن ، پادشاه ، مال ، خیر ومنفعت .همچنین می فرمایند : دیدن لباس درخواب هفت وجه دارد :
دین پاک. ، توانگری. ، عز و جاه. ، منفعت. ، عیش خوش. ، عمل. ، عدل.

به طور کلی رنگ سیاه ، رنگ خوبی نیست و نگاه خوبی  در روایات به آن وجود ندارد. قرآن می فرماید: اهل دوزخ چهره هایشان سیاه است ، وجوههم مسوده . البته بستگی به حال و روز رائی دارد .

«یلبسونها ثیابا خضرا » بهشتیان لباس سبز می پوشند.

حاصل آنکه:

این طور به نظر می رسد که خواهر شما فرصتها و جایگاه هایی در زندگی داشته که از آنها استفاده نکرده است. فرصتها و موقعیتهایی که در موفقیتها و چالش های پیش رو می توانسته حائزاهمیت باشد . وجود لباسهای نویی که در کمد بوده و استفاده نشده است ،حاکی از این موضوع می باشد که پدر مرحوم شما نیز در به وجود آوردن این فرصتها دخیل بوده اند . البته فرصتها اعم از مادی و معنوی است .

عدم استفاده خواهر شما از لباسهای نو به نظر نداشتن اعتماد به نفس بوده (ابراز گشادی لباس )و اینکه درصدد اصلاح لباس نو هم نبوده اند . پدر شما نگران وناراحت از وضع موجود هستند وبه نوعی به شما و خواهرتان پیامی هشدارگونه داده اند که فرصتها و موقعیتهای مناسب از دست خواهد رفت . گم کردن لباسهای نو هم در همین راستا نعبیر خواهد شد که شما استفاده بهینه نمی نمایید.

لباس سبز آرامش بوده وگمشدن آن به معنای تنش داشتن وبارنگ سیاه ناراحتی برای شماست .

فرصتها و موقیتهای پیش روی شما و خصوصا خواهر در صورتی که مجرد باشند ،باید در انتخاب همسر دقت نمایید و در صورت متأهل بودن مراقبت بیشتری از زندگی داشته باشید . از فرصتهایی که برای محکم شدن زندگی و اموال وجود دارد نهایت استفاده را انجام دهید .

اگر ارثی از پدر به جا مانده در استفاده از آن دقت لازم را داشته باشید .

صدقه جاریه حافظ مال وجان شما از آسیب های احتمالی است . خیرات نیز از مال پدر رحمت و مغفرت برای مرحوم خواهد داشت . ان شاالله .

حرف س | حرف م | حرف ل

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیسن
آیسن
میهمان
9 آبان 1401 3:17 ق.ظ

سلام.
من ۲۰ سالمه و مجرد هستم خواب دیدم یک فروشگاه خیلی بزرگ بود بی اندازه بزرگ نمیدونم هم تالار بود هم فروشگاه دیدم نواسه عمه ام یه مغازه داره اونجا هر کدوممون یه دونه لباس حق داشتیم برداریم و تو عروسی پسر همسایمون که تو همون تالار فروشگاه بود بپوشیم،البته تو واقعیت پسر همسایمون چندسالی میشه عروسی کرد.
بعد من ی لباس انتخاب کردم سبز روشن بود تقریبا بلند بود و خیلی براق پوشیدم و رفتم عروسی بعد دیدم مادرم اومد و گفت بیا بریم خونه مثلیکه با مادر دوماد سر ی موضوعی قهر کرده بود بعد من رفتم دنبال لباس خودم ک بپوشم بریم خونه ولی هنوز لباسامو پیدا نکرده بودم که از خواب بیدار شدم.
تعبیری داره آیا؟

احساس در زمان رویا؟
نمیدانم یادم نیست
وضعیت اشتغال ذهنی؟
خبر نامزدی کسی که دوستش داشتم را شنیدم
زمان مشاهده رویا؟
۲ تا ۳ شب
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  آیسن
11 آبان 1401 7:51 ق.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما .
ان شاء الله خیر است.

این رویا ممکن است از ضمیر ناخود آگاه شما نشات گرفته باشد . شاید به دلیل دغدغه و اشتغالات ذهنی که در زندگی دارید و طبعا به موضوع ازدواجتان فکر می‌کنید در قالب تمثیل هایی در رویا بروز و ظهور پیدا می‌کند .
لذا این گونه رویاها غالبا تعبیری ندارد .

اگر احتمال تعبیری متصور باشد با توجه به مستندات روایی و قرانی تکیه گاه های رویای شما بررسی و تعبیر می‌شود .

شما در رویا در فروشگاهی بزرگ با مغازه ها و تالار ها و ..وارد شدید .
این می‌تواند نمادی از دنیا باشد که در آن بسر می‌برید .

امام هادی علیه السلام فرمودند :
اَلدُّنْيَا سُوقٌ رَبِحَ فِيهَا قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخَرُونَ.
دنيا بازاري است كه عده اي در آن سود برند و عده اي هم زيان نمايند.

امام ع ما را متوجه به بازاری می‌کنند که همه انسان‌ها بی آنکه بدانند، در آن بازار مشغول فعالیت هستند، بازاری عمومی به نام دنیا.
چرا دنیا بازار است؟
بازار یعنی محل چرخش مالی، یعنی مکان بده و بستان، خرید و فروش. دنیا نیز دقیقاً اینچنین است. یعنی ما در مقابل عمر خویش کالایی را کسب می‌کنیم.
امام سجاد علیه‌السلام درباره این مطلب نیز فرمودند: «الدُّنْیَا سُوقُ‏ الْآخِرَةِ وَ النَّفْسُ تَاجِرَةٌ وَ اللَّیْلُ وَ النَّهَارُ رَأْسُ الْمَالِ وَ الْمَکْسَبُ الْجَنَّةُ وَ الْخُسْرَانُ النَّار . دنیا بازار آخرت است و نفس (هر فرد) تاجر آن است و شب و روز اصل سرمایه اوست و سود بهشت است و آتش زیان و ضرر است».

توسط نواده عمه خانم لباسی را به رنگ‌سبز و براق و جذاب انتخاب کردید .
لباس در لسان قران به همسر و نیز تقوا تشبیه شده است .

رنگ سبز رنگ لباس بهشتیان است وخداوند درایات مختلف در توصیف بهشت ونعمات بهشتی از رنگ سبزاستفاده نموده است،

درقران کریم می فرماید:
۱. «أُولئِكَ لَهُمْ جَنَّاتُ عَدْنٍ‌ … وَ يَلْبَسُونَ ثِياباً خُضْراً …؛آنها كسانى هستند كه براى آنان باغهاى جاويدان بهشتى است؛ … و لباسهايى فاخر به رنگ سبز در بر مى‌كنند….»
۲. «عالِيَهُمْ ثِيابُ سُندُسٍ خُضْرٌ …؛بر اندام آنها (بهشتيان‌) لباسهايى است از حرير نازک سبز رنگاست.

این رنگ منسوب به اهل بیت علیهم السلام نیز هست و آنان لباس سبز رنگ زیاد می پوشیدند و جزء پوشش های مستحب می دانستند،

رنگ سبز در تعبیر منسوب به امام صادق ع دلالت بر دین پاک و عزت و سربلندی است .

به نظر میآید که در عالم واقع نواده عمه شما واسطه ای میشود و فردی را برای ازدواج به شما معرفی میکند .
شاید شما در عالم واقع اصلا ارتباطی هم با ایشان نداشته و او را نمی بینید اما ممکنه که ایشان کاری رو می کنه که ناخواسته در ازدواج شما نقش دارد .

مثلا ممکنه نواده عمه از شما نزد کسی تعریفی کرده باشه و جهت ازدواج شما رو به فردی معرفی کرده باشد .
یا حتی ممکنه اصلا چنین قصدی هم نداشته و صرفا یک معرفی ساده بوده باشه ولی این امر در نهایت به یک امر خیر برای شما منتهی بشه بدون این که حتی خود آن شخص توجهی به نقش واسطه بودنش داشته باشه.

فرد مورد نظر انسان با ایمانی است و شاید از سادات باشد . ولی باید توجه کنید و از موقعیت های خوبی که خداوند مهربان سر راه شما می.گذارد غفلت نکنید و با تنش ها و چالش هایی که گاه ممکن است اطرافیان ایجاد کنند فرصت های خوب را از دست ندهید .

دختر خوبم گاه میشود که فردی مومن امری را دوست دارد و به خیر او نیست و محقق نمیشود . اگر نامزد شما که به او علاقه مند بودید در عالم واقع ازدواج کرده است ، گرچه در ظاهر امری ناخوشایند است ولی ان شاء الله خیر شما بوده و فردی بهتر که دارای ایمان و اخلاق شایسته است نصیبتان میشود .

این دو ملاک را در زندگی بیش از قبل اهمیت دهید واگر زمینه آشنایی با فردی با این خصوصیات برایتان مهیا شد آن را با توکل و مشورت و درایت پذیرا باشید .

صدقه داده و با دعا و استغفار به درگاه خالق مهربان و ارتباط همیشگی با او در نماز و همه احوال زندگی خوب و زیبایی را در بازار دنیا برای خود به اذن‌خدا فراهم کنید تا از نتیجه‌ی خوب بودن در بهشت و با بهشتیان را در همین دنیا نیز وجدان کنید .

برایتان خوشبختی و سعادت را در دنیا وآخرت آرزومندم 🤲

دکمه بازگشت به بالا
2
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x