جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب لباس نو

تعبیر خواب لباس نو
مقاله

خواب لباس نو

رائی در خواب دیده رفته سر کمد لباس های خواهرش تعبیر خواب لباس نو چیست ؟ و به خواهرش میگه این لباسی که من برای تو خریدم چرا هنوز نو مانده و استفاده نکردی؟خواهر پاسخ داده که لباس برام گشاده و نپوشیدم بعد رائی پدر خودشون را می بینند ( که سال گذشته فوت کرده) که بیشتر لباس های خودش و خواهرش را پدر در پارچه ای بزرگ شبیه چادر شب پیچیده دارد می برد رائی دنبال پدر می دود و با خواهش چند تا از لباسها را از پدر پس میگیرد و میگه لباس هام نو هستند من اینها را دوست دارم و میخواهم اما وقتی بر میگردد یکی از لباس هایی که خیلی دوست داشت که مشکی و سبز رنگ بود در بین لباس ها نبود و شاید در بین راه گم شده بود .لطفا تعبیر بفرمایید.

تعبیر خواب لباس نو:

ان شاالله خیر است .

آیات و روایات مربوطه :

قرآن می فرماید: «یا بَنی‏ آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنا عَلَیْکُمْ لِباساً یُواری سَوْآتِکُمْ وَ ریشاً وَ لِباسُ التَّقْوى‏ ذلِکَ خَیْرٌ ذلِکَ مِنْ آیاتِ اللَّه (اعراف/۲۶) اى فرزندان آدم! ما لباسى که شرمگاهتان را می‌پوشاند، و لباسى فاخر و گران که مایه زینت و جمال است، براى شما نازل کردیم و لباس تقوا [که انسان را از آلودگی‌هاى ظاهر و باطن بازمی‌دارد] بهتر است، و این [لباس که با استفاده از آن انسان به سعادت ابدى می‌رسد] از نشانه‌هاى خداست.

همچنین : «… هُنَّ لِباسٌ لَکُمْ وَ أَنْتُمْ لِباسٌ لَهُنَّ (بقره/۱۸۷) آنان براى شما لباسند و شما براى آنان لباسید.

تشبیه تقوا و پرهیزکاری به لباس، تشبیه بسیار رسا و گویایی است؛ زیرا لباس هم بدن انسان را از سرما و گرما حفظ می‌کند، هم سپری است در برابر بسیاری از خطرها، هم عیوب جسمانی را می‌پوشاند و هم زینتى است براى انسان، همان‌گونه روحیه تقوا و پرهیزکاری نیز علاوه بر پوشانیدن بشر از زشتى گناهان و حفظ از بسیاری از خطرات فردى و اجتماعى، زینت بسیار بزرگى براى او محسوب می‌شود. زینتى است چشمگیر که بر شخصیت او می‌افزاید.

امام جعفر صادق فرماید: خواب لباس نو و تمیز تعبیرش بر چهار وجه است .زن ، پادشاه ، مال ، خیر ومنفعت .همچنین می فرمایند : دیدن لباس درخواب هفت وجه دارد :
دین پاک. ، توانگری. ، عز و جاه. ، منفعت. ، عیش خوش. ، عمل. ، عدل.

به طور کلی رنگ سیاه ، رنگ خوبی نیست و نگاه خوبی  در روایات به آن وجود ندارد. قرآن می فرماید: اهل دوزخ چهره هایشان سیاه است ، وجوههم مسوده . البته بستگی به حال و روز رائی دارد .

«یلبسونها ثیابا خضرا » بهشتیان لباس سبز می پوشند.

حاصل آنکه:

این طور به نظر می رسد که خواهر شما فرصتها و جایگاه هایی در زندگی داشته که از آنها استفاده نکرده است. فرصتها و موقعیتهایی که در موفقیتها و چالش های پیش رو می توانسته حائزاهمیت باشد . وجود لباسهای نویی که در کمد بوده و استفاده نشده است ،حاکی از این موضوع می باشد که پدر مرحوم شما نیز در به وجود آوردن این فرصتها دخیل بوده اند . البته فرصتها اعم از مادی و معنوی است .

عدم استفاده خواهر شما از لباسهای نو به نظر نداشتن اعتماد به نفس بوده (ابراز گشادی لباس )و اینکه درصدد اصلاح لباس نو هم نبوده اند . پدر شما نگران وناراحت از وضع موجود هستند وبه نوعی به شما و خواهرتان پیامی هشدارگونه داده اند که فرصتها و موقعیتهای مناسب از دست خواهد رفت . گم کردن لباسهای نو هم در همین راستا نعبیر خواهد شد که شما استفاده بهینه نمی نمایید.

لباس سبز آرامش بوده وگمشدن آن به معنای تنش داشتن وبارنگ سیاه ناراحتی برای شماست .

فرصتها و موقیتهای پیش روی شما و خصوصا خواهر در صورتی که مجرد باشند ،باید در انتخاب همسر دقت نمایید و در صورت متأهل بودن مراقبت بیشتری از زندگی داشته باشید . از فرصتهایی که برای محکم شدن زندگی و اموال وجود دارد نهایت استفاده را انجام دهید .

اگر ارثی از پدر به جا مانده در استفاده از آن دقت لازم را داشته باشید .

صدقه جاریه حافظ مال وجان شما از آسیب های احتمالی است . خیرات نیز از مال پدر رحمت و مغفرت برای مرحوم خواهد داشت . ان شاالله .

حرف س | حرف م | حرف ل

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
4
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.