اماکن مقدساهل بیت عحر

تعبیر خواب حضرت رقیه س


خواب حضرت رقیه س

سلام وقت بخیر. تعبیر خواب حضرت رقیه س چیه؟ خواب دیدم گروهی داریم میریم سرزمین شام، بعد اونجا رسیدیم، جمعیت زیاد، و کوچه‌های خاکی و دیواره های گِلی، و نخل های بزرگ، همه به طرف حرم حضرت رقیه سلام الله و حرم حضرت زینب سلام الله می‌رفتیم ،آنجا رسیدیم قبر سفید تقریباً یک متری کوچک بود ،که همه با دست و انگشت اشاره روی قبر فاتحه می خواندند ،لقمه نان و سبزی روی قبر بود و من برداشتم خوردم، بعد عرب ها آمدند گفتند سریع خارج شوید به خاطر اینکه داعش می آید حرم رو میبندیم، سریع بیرون بروید ،و من در حالی که گریه می کردم و نمی خواستم بیرون بیایم و دلم اونجا بود ،مجبور شدیم بریم بیرون ،و از حرم بیرون آمدیم  به یک خانه گِلی و قدیمی رفتیم، و از آنجا قرار شد سوار ماشین بشیم زود برگردیم که یک دفعه از خواب پریدم.

تعبیر خواب حضرت رقیه س

سلام علیکم

ان شاء الله خیر است.

روایات مرتبط

روایت اول

امام صادق عليه السلام فرمود : «[پدرم] باقر عليه السلام مى فرمود : خوب سرزمينى است شام و بد مردمى هستند اهالىِ كنونىِ آن ! و بد كشورى است مصر ! همانا مصر ، زندان كسى است كه خدا بر او خشم گرفته باشد . ورود بنى اسرائيل به مصر فقط بِدان سبب بود كه خداوند بر آنان خشم گرفت و آنان خدا را نافرمانى كرده بودند ؛ چرا كه خداى عز و جل فرمود : «به سرزمين مقدّسى كه خدا براى شما رقم زده ، وارد شويد» ؛ يعنى به شام ؛ امّا آنان از رفتن به اين سرزمين ، سر باز زدند و در نتيجه ، مدّت چهل سال در مصر و بيابان هاى آن سرگردان شدند و پس از چهل سال ، وارد شام شدند» . امام صادق عليه السلام فرمود : «و بيرون آمدن آنان از مصر و ورودشان به شام هم پس از آن به وقوع پيوست كه توبه كردند و خداوند از ايشان خشنود گشت» .

روایت دوم

پیامبر اسلام ص فرمودند: حکایت مرد مسلمان ،حکایت درخت سبزی است که برگ هایش نمی‌ریزد و آفت( پوسیدگی) نمی‌بیند. این درخت، درخت خرماست.

روایت سوم

امام صادق علیه السلام فرمودند :اسم اعظم خداوند در ام الکتاب سوره حمد پراکنده است

(تفسیر قمی) ابراهیم و لوط را به سوی سرزمینی نجات دادیم، که در آن برای جهانیان برکت نهادیم یعنی به سوی شام و سرزمین کوفه.

در این رویا شما وارد سرزمین مقدسی شده اید، که حریم اهل بیت است ،و درخت های نخل بزرگ  بیانگر مسلمانانی است که بر ایمان خود استوارند ،و در ایمان آنان خللی وارد نمی شود. این ایمان برپایه محبت امام حسین علیه السلام و اهل بیت اوست و، ورود به حریم حضرت زینب سلام الله علیهاوحضرت رقیه سلام الله علیها( حلت بفنائک )روان های پاکی که در آستان سالارشهیدان و در کربلا و در رکابش حاضر و در پرواز با حضرتش همراز شدند.

(قبر سفید کوچک) رسول گرامی اسلام می‌فرمایند: دنیا زندان مومن است ،و قبر پناهگاه او، و بهشت جایگاهش ،و شما به بهشت حضرت رقیه سلام الله سه ساله امام حسین علیه السلام وارد شدید .که دارای جایگاه والایی در نزد اهل بیت است. و خواندن فاتحه بر قبر سفید کوچک، امام صادق علیه السلام می فرمایند :اسم اعظم خداوند در ام الکتاب  سوره حمد پراکنده است ، و تلاوت این سوره و گریه شما، ان شاءالله شفای بیماری و خلاصی از دردها و رنجها و مایه خوشحالی شماست، و بیانگر ارتباط قلبی شما با اهل بیت (نمی‌خواستم بیرون بیام) است. اما برای ورود داعش و نگرانی شما دو احتمال وجود دارد * احتمال اول: بر سر راه  محبت و ارادت به اهل بیت موانعی ایجاد میشود، که شاید موقتا امکان بهره مند شدن از آن موقعیت های معنوی برای شما کم رنگ تر شده است .احتمال دوم: شاید افکار مشوشی ذهن شما را درگیر کرده ،  معمولاً ورود به خانه جان پناه محسوب می‌شود، اما شما با هجوم افکار ناخوشایند نگرانید، این افکار را از خود دور نمایید، به امید خدا از آسیب‌های احتمالی محفوظ خواهید ماند ،و دست حمایت و عنایت اهل بیت ع با شماست.

توصیه می‌شود:

با ایجاد فضای مناسب و آستان بوسی مشاهد مشرفه، و با ریکاوری روح، نشاط معنوی بیشتری کسب نمایید .و ان شاءالله با توسل به اهل بیت علیهم السلام و تلاوت سوره حمد به فرموده (امام باقر علیه السلام : کسی که سوره حمد بهبود ش نبخشد هیچ چیز دیگر بهبودش نمی بخشد) ، از سلامتی کامل بهر مند خواهید شد. تلاوت فاتحه و تناول از کوکو سبزی بشارتی بر بهبودی شماست، بادادن صدقه در جهت رفع بلا های احتمالی اقدام فرمایید .و با استغفار و تلاوت سوره حمد همواره سلامت و در پناه اهل بیت علیهم السلام باشید.

# مبصّری

0
خواب های خود رادر رابطه باحرم حضرت رقیه س دربخش نظرات همین پست مطرح بفرماییدx

 

حرف ر | حرف ح

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

9 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا
میهمان
5 اردیبهشت 1401 3:44 ق.ظ

سلام خواب دیدم یه جایی یه قبر کوچکی هست که پارچه سبز انداخته بودن روش و جلوترش یه ضریح بود کل اونجا یعنی در دیوار وسقفش سفید بود من نشسته بودم سر اون قبر کوچک و گریه میکردم یه خانوم چادری بود که مدام دور اون قبر رو جارو میزد وهرکسی هم که میومد یه فاتحه میخوند و میرفت!

احساس در زمان رویا؟
احساس خوب
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم میر مطهر
میرمطهر
میرمطهر
میهمان
پاسخ به  زهرا
7 اردیبهشت 1401 12:23 ق.ظ

سلام و عرض ادب دوست عزیز 
ان شاءالله خوابتان خیر است

خداوند متعال در قران مى‏ فرمايد: «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ وَ جاهِدُوا فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»؛ (اى كسانى كه ايمان آورده ايد پرهيزگارى پيشه كنيد و وسيله اى براى تقرب به خدا انتخاب نمائيد و در راه او جهاد كنيد باشد كه رستگار شويد). مخاطب در اين آيه همه افراد با ايمانند. در اينجا سه دستور داده شده است: اوّل دستور به تقوا، دوّم دستور به انتخاب وسيله و سوّم دستور به جهاد در راه خدا. نتيجه مجموع اين صفات (تقوا و توسّل و جهاد) همان چيزى است كه در آخر آيه آمده است: «لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ‏»؛ (اين باعث فلاح و رستگارى شماست).
البته مفهوم جهاد، یک مفهوم عام هست و به معنی جهاد اصغر( جنگ در راه خدا) و جهاد اکبر( مبارزه با هوی نفس) میباشد.

رنگ سبز 
در قران کریم، از میان همه رنگها به رنگ سبز به عنوان رنگ لباس بهشتیان معرفی شده است: “ویلبسون شباباًَ خضراً من سندس و استبرق” لباسهای سبز حریر و دیبا بپوشند.
 رنگ سبز نشانگر طراوت و زندگی می‌باشد چرا که طبیعت با این رنگ لباس حیات به تن می‌کند.

رنگ سبز، رنگ گیاهان وطبیعت است و خداوند آنها را مظهر مسرت و شادی معرفی می‌کند: “فأنبتنا به حدائق ذات بهجة” پس به وسیله آب باغهای بهجت انگیز رویانیدیم. در تعریف بهجت آورده که البهجة حسن اللون و ظهور السرور فیه” بهجت بهترین رنگ است و شادی و نشاط در آن ظهور دارد.
امام صادق علیه السلام در بیان خاصیت رنگ سبز می‌فرماید:”سه چیز غم و غصه را از بین می برد 1- آب 2- رنگ سبز 3- خوشرویی.

رنگ سفید
رنگ سفید نماد کمال، خلوص، بی گناهی، پاکیزگی، برابری، سادگی، خودکفایی و شروع جدید است.
گریستن در خواب نشانه ی شادی و مسرت است( البته اگر با جزع و فزع نباشد)
مجموعا خوابتان اینطور تعبیر می‌شود که
حاجتی دارید که با توسل به خانم حضرت رقیه سلام الله علیها برآورده میشود و شما را شاد می‌کند 
شروع جدیدی در انتظار شماست ، اما باید مراقب باشید در مسیر الی الله قدم بردارید و تقوی الهی را رعایت کنید 
شما در خواسته تان مصمم هستید، اما دیگران فقط در رفت و آمد بودند و کسی که جارو میکند، سعی در حفظ فضای معنوی آنجا را دارد با شما کاری ندارد یعنی قلب و روح شما با آنجا سنخیت دارد
قدر روح پاکتان را بدانید هر خاشاک کوچکی در دراز مدت به تلی تبدیل میشود.
توصیه میشود
خواسته هایتان را از خداوند متعال و اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین بخواهید( ایشان وسيله ی قرب الی الله هستند)
در موارد خاص به خانم حضرت رقیه سلام الله متوسل شوید .
فضا برای شروع جدید فراهم است با توکل و توسل قدم بردارید، ان شاءالله موفق خواهید شد‌.
 تقوی شما باعث پیشرفت شما در زندگی است، مراقبش باشید. 

در پناه امیرالمؤمنین صلوات الله موفق باشید. 
برایتان آرزوی موفقیت دارم.

یاعلی
میرمطهر

ستاره
ستاره
میهمان
9 اردیبهشت 1401 3:10 ب.ظ

سلام .من و یه آقایی همدیگه رو خیلی دوست داشتیم ولی بنا به دلایلی منجر به وصلت نشد بعد از اون دیگه هیچ خبری از هم نداریم خیلی نذر و نیاز کردم ولی انگار صلاح و مصلحت نبود که مستجاب بشه .تااینکه ظهر ۲۳ام رمضان خواب دیدم اومده خونمون داشت بهم میگفت حضرت رقیه حاجتتو داد بعدم ی نور سبزرنگی انگار نور حرم حضرت رقیه بود کنارش دیدم ..گفت امام رضا و امام حسین حاجتتو دادن
ممنون میشم تعبیر کنید

احساس در زمان رویا؟
احساس آرامش بعد دیدن اون رویا واحساس خوشحالی در زمان رویا
وضعیت اشتغال ذهنی؟
چند ماه ذهنم درگیرش
زمان مشاهده رویا؟
ظهر حدود ساعت ۵اینا یا زودتر
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم میر مطهر
ستاره
ستاره
میهمان
پاسخ به  ستاره
12 اردیبهشت 1401 10:42 ق.ظ

سلام .ممنون میشم پیگیری کنید

میرمطهر
میرمطهر
میهمان
پاسخ به  ستاره
13 اردیبهشت 1401 12:50 ق.ظ

سلام بابت تاخیر پیش آمده عذر میخوام، موفق باشید

میرمطهر
میرمطهر
میهمان
پاسخ به  ستاره
13 اردیبهشت 1401 12:46 ق.ظ

سلام و عرض ادب دوست عزیزم 

ان شاءالله خوابتان خیر است

دو احتمال وجود دارد
احتمال اول
گاهی درگیری های ذهنی ما ، همراه با خیالپردازی وارد حیطه رویا شده و ناخودآگاه آنچه تمایل داریم در خواب مییینیم
اگر فکر و ذهنتان بصورت مداوم مشغول رویا پردازی باشد این خواب در در واقع ادامه ی افکار بیداری شماست. 

احتمال دوم

خداوند متعال در قران میفرماید 
وَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ 

 بسا چیزی را خوش ندارید و آن برای شما خیر است، وبسا چیزی را دوست دارید و آن برای شما بد است؛ وخدا [مصلحت شما را در همه امور] می داند و شما نمی دانید.

از طرفی در روایات امر به دعا شده ایم 

عَنْ حِمادِ بْنِ عُثْمانَ قالَ: سَمِعْتُهُ يَقُولُ: إنَّ الدُّعاءَ يَرُدُّ الْقَضاءَ يَنْقُضُهُ كَما يُنْقَضُ السِّلْكُ وَقَدْ أُبْرِمَ إبْراماً 
حماد بن عثمان مى گويد: شنيدم فرمود: همانا دعا برگرداننده قضا است و رشته قضا را از هم واتاباند و بزند، چنانچه رشته نخ از هم باز شود، گرچه به سختى تابيده شده باشد.

عَنْ أبى عَبْدِاللّهِ عليه السلام قالَ: إنَّ الدُّعاءَ يَرُدُّ الْقَضاءَ وَقَدْ نَزَلَ مِنَ السَّماءِ وَقَدْ ابْرِمَ إبْراماً.
امام صادق عليه السلام فرمود: دعا قضائی‌ كه از آسمان نازل شده برمی گرداند، اگر چه آن قضا به سختى مبرم و محكم شده باشد.

قضاء الهی عبارت است از قطعی شدن وجود حادثه‌ای که نتیجۀ تعلق اراده و قدرت و علم ذاتی و ازلی خدا به آن شئ است
قدر به معنای اندازه است. قدر الهی به بیان دقیق‌تر، اندازه و حدودِ صفات و آثار هر چیز است؛ و تقدیر، تعیین این اندازه و حدود است. 
در شبهای قدر ما از خدا میخواهیم که تقدیر ما را خوب قرار دهد، اما در روایات داریم که دعا حتی قضای مبرم را هم تغییر میدهد( و این اعجاز دعاست)

با توجه به آیات و روایات شاید اینطور تعبیر کنیم که
ابتدا وصلت شما با این آقا به صلاح شما نبوده اما دعای شما مورد اجابت قرار گرفته و ان شاءالله ایشان دوباره به زندگی شما وارد می‌شوند و این ورود بسیار مبارک است چرا که همراه با نور سبز دیده شده
رنگ سبز ، رنگ لباس اهل بهشت است جایی که لاخوف علیهم و لاهم یحزنون است ( ترس و غمی در آنجا برایشان نیست)
پس با ورود ایشان آرامش و شادی مستولی میشود ان شاءالله 
و اینکه صحبت از ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین بوده نشان از توسل شما به حضرات و استجابت دعای شما توسط ایشان است.
معمولا خواب روز زودتر از خواب شب تعبیر می‌شود 

توصیه میشود
در همه ی احوال اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین را واسطه بین خودتان و خدای متعال قرار دهید
و به آنچه برایتان صلاح میدانند راضی باشید ، چرا که ایشان بهترین مصلحت را برایمان از خدا میخواهند 
در آداب دعا داریم که: دعا کنید اما طلبکار نباشید( این بهترین شیوه ی خواستن است و راضی به رضای ایشان بودن)
در امر ازدواج سعی کنید عقلانی برخورد کنید و حتما مشورت و تحقیق کافی نمایید
گاهی احساسات مانع بزرگی برای درک حقایق است، سعی کنید احساسات خودتان را کنترل کنید تا بتوانید بخوبی مهمترین تصمیم زندگیتان را بگیرید. 

عاقلانه انتخاب کن و عاشقانه زندگی کن.

ان شاءالله در لیالی قدر بهترین سرنوشت برایتان رقم خورده باشد
در پناه امیرالمؤمنین صلوات الله موفق باشید 
نمیدانم در زندگیت بهترین چه معنا می‌شود….. همان بهترین را برایتان آرزومندم.
یاعلی

میرمطهر

آخرین ویرایش 7 ماه قبل توسط میرمطهر
ستاره
ستاره
میهمان
پاسخ به  میرمطهر
13 اردیبهشت 1401 10:10 ق.ظ

ممنونم ازتون …ان شالله که خیر ببینید

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
میهمان
23 خرداد 1401 12:41 ق.ظ

سمیرا

احساس در زمان رویا؟
سلام خواب نبودم یعنی داشت خوابم می‌برد صدای تلوزیون رو هم می‌شنیدم دیدم یه دختر بچه ۳یا ۴ ساله نشسته رو کابینت آشپزخونمون روش یه پارچه سبز انداختندخودش هم یک طرفشو با اون پارچه پوشوند فقط یه چشمش بیرون بود و داشت من نگاه می‌کرد لطف میکنید برام تعبیرش کنید ؟آخه تو زندگیم مشکلی دارم که چند روزه به امامان متوسل شدم
زمان مشاهده رویا؟
بعد از ظهر بود
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم میر مطهر
میرمطهر
میرمطهر
میهمان
پاسخ به  کاربران ناشناس
26 خرداد 1401 10:05 ق.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما دوست عزیز 
ان شاءالله خوابتان خیر است بانو جان 

معز انسان ۴ سطح از انرژی را تجربه میکند یکی از آنها سطح آلفا است.
قبل از خواب مغز در حالت آلفا یا ناخودآگاه قرار میگیرد ،این حالت همان حالت شهود است

با توجه به اینکه شما متوسل یه اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین شدید، این حالت ذکر و دعا ، در اطراف شما ، حالاتی معنوی و روحانی را پدید آورده است که الحمدلله در یک نشئه آن را به شما نشان داده اند.

خداوند در قرآن درباره ی توسل میفرماید:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُوا فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛ ای اهل ایمان! از خدا پروا کنید و دست آویز و وسیله ای برای تقرّب به سوی او بجویید؛ و در راه او بکوشید تا رستگار شوید.

ان شاءالله شما دوست عزیز با نظر لطف اهل بیت عموما و خانم حضرت رقیه سلام الله خصوصا حاجت روا میشوید.

توصیه میشود
توسلی به خانم حضرت رقیه سلام الله داشته باشید، نذری کنید برایشان ، ان شاءالله نظر رحمتشان را به شما بیافکنند.

بهترین ها را برایتان آرزومندم. 
ان شاءالله در پناه امیرالمؤمنین صلوات الله موفق باشید. 

یاعلی 

میرمطهر 

دکمه بازگشت به بالا
9
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x