آیین ها و مناسکاماکن مقدساهل بیت عجایگاه و مقامخانواده و ازدواجزعغمنزل و اماکن

تعبیر خواب حضرت عباس

دیدن خواب حضرت عباس

مشاهده خواب حضرت عباس

تعبیر خواب حضرت عباس (ع) چیست ؟من در بین الطلوعین خواب دیدم در چادر مشکی سرمه و تو جاده ای دارم تندتند راه میرم و غبار جلومو گرفته هیچی نمیبینم یکم که رفتم سمت راستم چیزایی شبیه موکب بود و از یه نفر پرسیدم اینجا کجاس گفت جلوت نگاه کن یهو غبار کنار رفت و کامل گند و گلدسته حضرت عباس رو دیدم و بعد سرم بالا اوردم و یه ستون بلند جلوم بود که روش یه عدد هزار و چهارصد و خورده ای بود پیش خودم گفتم من اینجا چیکار میکنم نکنه با گروهی بودم که گمم کردن بعد یهو خودمو تو حرم دیدم رفتم برا زیارت که دیدم قبر حضرت عباس یه سنگ سفید بلنده که دور تا دورش شیشه اس و همه دارن از پشت اون شیشه زیارت میکنن منم زیارت کردم و وقتی برگشتم خواهر بزرگم و با دوستام دیدم که دست هر کدومشون یه سیب زرد بود خیلی خوشحال شدم و به خواهر گفتم حالا که پیداتون کردم برم دوباره زیارت کنم بعد میام پیشتون رفتم کنار شیشه داشتم زیارت میکردم که یهو از خواب پریدم ( من اگر خدا قبول کنه کربلا زیاد رفتم و اونجا رو خوب میشناسم برا همینم تو خواب از نبود ضریح تعجب کردم)

متعجب و خوشحال   چند وقته درگیری ذهنی شدید دارم و البته برا رفعش قصد سفر به کربلا رو هم دارم

تعبیر خواب :

تعبیر خواب حضرت عباس (ع) و زیارت بسیار خوب است .

حضرت عباس (ع) صفات و ویژگیهایی دارند که یک انسان کامل داراست . کمالات شخصیتی ایشان نشانه ای از عزت و جایگاه حضرت دارند . ولایت پذیری و اطاعت پذیری،جهاد، ایثار و از خودگذشتگی از فضائل بارزی است که شمرده می شود .

جاده مسیری است که در زندگی در آن قرار دارید .چادر همراه شما در زندگی است . «هُنَّ لِبَاسٌ لَّكُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ» بيانگر نقش اصلاحی همسران است به اين مفهوم كه زن و شوهر بايد همانند لباسی عيب‌های يكديگر را پوشش داده و در اصلاح يكديگر بكوشند.

احتمالا مشکلاتی که در زندگی وجود دارد باعث غباری در این مسیر شده است و موانعی را به وجود آورده است .

اما با عنایت پروردگار و توسل به اسوه مقاومت و ولایت پذیری غبار کنار رفته و شما از سمت راست جاده که مناسب است حرکت کرده اید . در روایتی از پیامبر(ص) : خداوند شروع کردن از راست را در هر چیز دوست دارد عَوَالِی اللآَّلِی، عَنْ فَخْرِ الْمُحَقِّقِینَ قَالَ قَالَ النَّبِیُّ ص إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّیَامُنَ فِی کُلِّ شَیْ ءٍ

روایت پیامبر اسلام (ص) : اساساً تقدیم سمت راست بر چپ در هر کار و هر چیزی مورد عنایت الاهی است: “و قال النبی (ص) إن الله یحب التیامن فی کل شی‏ء”؛پیامبر فرمود خداوند تقدیم راست در هر چیزی را دوست دارد.

 گمشدن در حرم ها دال بر قبولی زیارت می باشد گم شدن در محضر خدا یعنی اوج عشق اوج محبت تقرب به حضرت حق و اولیای الهی.

  امام جعفر صادق در تعبیر سیب میفرمایند : خیر غایب و حاضر ، فرزند ، منفعت ، فرمانروایی ، همت و تلاش ، مال و نعمت

نتیجه آنکه :

احتمالا در زندگی با مشکلاتی مواجه شده اید که موجب رنجش و ناراحتی شده و سبب بروز غبار . نکته مثبت خواب وجود همراهی در مسیر درست است . سمت راست جاده مسیر درستی است که در آن قدم گذاشته اید . گم شدن در این مسیر بیخود شدن در برابر عظمت ایشان است .

 سیب میوه ای است بهشتی که وقتی به دست آوردید احساس لذت دست داده . گنبد حضرت(ع) امنیت و آرامش را به ارمغان آورده . حقایق عالم دنیا وآخرت و راه نجات به ایشان نشان داده شده که  طریقی برای هدایت و ایمان بیشتر ایشان است ‌. سیب هدیه الهی است که به شما و خواهران عطا شده .

گرچه ستونها می توانند مشکلات باشند ولی شما به سلامتی آنها را پشت سر گذاشته و مقام زیارت رسیده اید. یعنی مسیر و توسل به هدف رسیده اید. و در نهایت راه شما با توسل برمعصوم (ع) بوده و امنیت وآرامش را به دست خواهید آورد.حرم امن الهی و رسیدن به آرامش شما را از تردید و تصمیم در مشکلات کمک خواهد کرد .

مشاهده سنگ سفید حضرت عباس(ع) و شیشه ای که دورتادور آن بوده حاکی از امنیت و آرامش در حرم امن می باشد.

ان شاالله با برطرف شدن موانع و غبار به امنیت و آرامشی در زندگی خواهید رسید. اگر متأهل هستید ان شاالله فرزندی درراه است و خیر و برکت دارد . خبر خیر و خوشی در راه هست .

لذا توصیه میشود :

به شکرانه هدایت الهی و اینکه در مسیر مناسبی قرار گرفته اید،صدقه دهید که حافظ شما در همه امور است . در انتخابهایی که در پیش رو دارید همه جوانب را در نظر بگیرید . هدیه و عنایت الهی که به شما عطا شده به خوبی استفاده کنید .در همه مراحل زندگی توسل به معصوم (ع) را فراموش نکنید که چراغی برای هدایت هستند .ان شاالله به زودی توفیق زیارت و پابوسی حضرت را پیدا خواهید کرد.

در پناه خداوند باشید .

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

19 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رقیه پالوج
رقیه پالوج
میهمان
15 فروردین 1401 10:52 ب.ظ

خواب دیدم دارم جایی دو تا دوچرخه یکی سفید یکی سبز من دوچرخه سبز را سوار شدم و به نانوایی رفتم در صف نانوایی دختر عموم با یه کاغذ اومد که داخل کاغذ قران نوشته بود کاغذ رو داد به نانوا که نانوایی شبیه امام زاده بود نانوا ک نوشته رو گرفت در امام زاده قفل شد بعد یکی گفت این دعا رو بخونین در امام زاده باز میشه

احساس در زمان رویا؟
طبیعی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
ذهن مشغول
زمان مشاهده رویا؟
شب
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
رقیه پالوج
رقیه پالوج
میهمان
15 فروردین 1401 11:19 ب.ظ

خواب دیدم دارم جایی دو تا دوچرخه یکی سفید یکی سبز من دوچرخه سبز را سوار شدم و به نانوایی رفتم در صف نانوایی دختر عموم با یه کاغذ اومد که داخل کاغذ قران نوشته بود کاغذ رو داد به نانوا که نانوایی شبیه امام زاده بود نانوا ک نوشته رو گرفت در امام زاده قفل شد بعد یکی گفت این دعا رو بخونین در امام زاده باز میشه

احساس در زمان رویا؟
طبیعی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
مشغول
زمان مشاهده رویا؟
شب
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب مریم مشایخی
پاسخ به  رقیه پالوج
17 فروردین 1401 9:56 ب.ظ

.سلام علیکم
آن شالله خیر است
وسایل نقلیه نشانه در مسیر راه قرار گرفتن است.
رنگ سفید و سبز هر دو از رنگهای خوب و سفارش شده در اسلام هست.
دیدن قرآن در خواب بسیار عالی و نشانه رحمت وخیر وبرکت است.

ان الله انزل فى‏القرآن تبیان کل شى‏ء، حتى و الله ما ترک شیئایحتاج العباد الیه الا بینه للناس
خداوند در قرآن، بیان هرچیز را نازل کرده است. به خدا قسم هیچ‏چیزى را که بندگان به آن نیازمندند، فروگذار نکرده و براى مردم‏بیان فرموده است.

روزى که رسول خاتم(ص) دو وزنه سنگین و دو میراث گرانبها (قرآن‏و عترت) را به مردم معرفى کرد و براى نجات از گمراهى، تمسک به‏«ثقلین‏» را توصیه فرمود، اهل‏بیت‏خویش را نیز به عنوان قرآن‏شناسان خبیر معرفى کرد، تا پس از او، امت از ائمه الهام بگیرندو شاگردى عترت را با افتخار بپذیرند.

انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما

«من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترتم اهل بیت را. تا وقتی که از این دو تمسک جویید، هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند. تا کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.»

تعبیر خواب:
احتمالا شما به دنبال کسب و کار برای افزایش رزق و روزی هستین(دوچرخه سبز) و زمینه کار خوبی هم برای شما فراهم است.
برای این که اسباب این کار و کسب رزق حلال سریع تر برایتان به نتیجه برسد، نیازی به مراجعه به افرادی که ممکن است در اطراف شما باشند و وسوسه مراجعه به دعانویس را در ذهن شما داشته باشند نیست. برای افزایش روزی طبق توصیه مرحوم آیت الله بهجت که مستند به روایات است زیاد استغفار کنید(استغفر الله ربی و اتوب الیه) .
زیرا استغفار روزی را افزایش می دهد. با افراد خبره در زمینه کسب و کار مورد نظرتان مشورت کنید تا روش ها و مهارت های بهتر انجام دادن کار مورد نظر را یاد بگیرید.
موفقیت در یک حرفه، آموختنی است. این دعاهای قرآنی و ادعیه روایی را نیز ،‌ هم در قنوت نماز و هم در زمان های مختلف زیاد بخوانید .
اگر احتمالا مراجعه ای به دعانویس و .. دارید ، نیاز به استفاده از هیچ توصیه دعانویس یا رمال و … نیست.
بلکه خواندن خالصانه دعاهای قرانی و روایی و تلاش و کوشش با درایت و مشورت برایتان راه‌گشاست.
دعاهایی مثل :

۱-اللهم ارزقنی رزقا حلالا واسعا طیبا و اجعلنی من الشاکرین

۲- اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک و بذکرک عمن سواک

۳- و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب
توصیه می شود همچنان به دنبال کسب وکار حلال باشید . صدقه وقربانی را فراموش نکنید

نا شناس
نا شناس
میهمان
13 تیر 1401 11:47 ق.ظ

سلام
من خواب دیدم به همراه مادرم در مسجد هستم و یک دیوار آجری بود که از لایه آن آجر ها باید حضرت عباس (ع) را میدیدی
مادرم از دور داشت نگاه میکرد از مادرم پرسیدم چه کار میکنی مادرم گفت میخواهم حضرت عباس را ببینم من نزدیک دیوار رفتم و با چشم چپ از آن سوراخ نگاه میکردم که ناگهان حضرت عباس را در حال سجده کردن در نماز دیدم
که ناگهان از ترس و خوشحالی نمیدونم یه حسی بود خودم را از دیوار پرت کردم و داد میزدم دیدم، دیدم

احساس در زمان رویا؟
ترس و خوشحالی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
ذهن مشغول
زمان مشاهده رویا؟
صبح خیلی زود
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب مریم مشایخی
پاسخ به  نا شناس
15 تیر 1401 5:53 ب.ظ

سلام علیکم

ان شاءالله خیر است

مسجد خانه امن خدا است که در فضیلت رفتن و نشستن در مسجد روایات زیادی آمده است.

عنه عليه السلام :الجَلسَةُ فِي المَسجِدِ خَيرٌ لي مِنَ الجَلسَةِ فِي الجَنَّةِ ؛ فَإِنَّ الجَنَّةَ فيها رِضا نَفسي وَالجامِعَ فيهِ رِضا رَبّي .

امام على عليه السلام : نشستن در مسجد نزد من ، از نشستن در بهشت ، نيكوتر است ؛ زيرا در بهشت ، خشنودى من فراهم است و در مسجد ، خشنودى پروردگار من

عنه صلى الله عليه و آله :المَسجِدُ بَيتُ كُلِّ مُؤمِنٍ .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : مسجد ، خانه هر مؤمنى است

تعبیر دیوار خشت وگل دلیل بر مال ودین است.

و ظاهر دیوار ، مانعی است که آنطرف دیوار را نمی توان دید. اما اگر از روی دیوار می پرد یعنی از موانع ویا احتمالا مشکلات عبور می کنید.

سوراخ در روی دیوار یعنی با پشتکار وتلاش به هدف خود خواهید رسید.

چشم وسیله دیدن است، هم دیدن ظاهر وهم باطن و حقیقت همه چیز.

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

چشم در خواب، بر هفت وجه است.

اول: روشنایی، دين مبتني بر هدايت و درستي، اسلام، فرزند، مال، علم، زيادتي در دين و مال.

تعبیر خواب:

ان شاءالله خیر است.

دخترم شما خواب خیلی خوبی دیدید. این خواب راه را به شما نشان می دهد وبشارتی بر حل مشکلات است.

ان شاءالله به مدد حضرت ابالفضل (ع) مشکلات وگرفتاریهای مادی ومعنوی شما به زودی حل میشود. راه هدایت وسعادت وخوشبخت شدن را با بینش وبصیرت پیدا می کنید.

احتمالا مشکلی در زندگی دارید یا مسئله ای ذهنتان را مشغول کرده. همچنان که مسجد خانه امنی برای تمام مسلمانان است ، شما هم به امنیت وآرامش می رسید.

حضرت ابالفضل با ب الحوائج هستند ، وتوسل به این بزرگوار بسیاری از مشکلات مادی ومعنوی را حل می کند . پشتکار شما برای دریافت حقایق ، نتیجه خوبی برای شما دارد. اولین مسئله ای که برای هر مومن ومسلمانی مهم است ، هدایت است که با توجه به بودن در مسجد به آن رسیده اید . بعد امنیت و در راه ولایت بودن است.

سعی کنید با تأسی به حضرت ابالفضل که نمونه انسانی که اطاعت محض از مولایش کرد، شما هم در مسائل دینی تسلیم باشید. در انجام فرامین خداوند کوتاهی نکنید.

همچنان که انسان در سجده به خداوند نزدیک است. وبینی شیطان به خاک مالیده می شود، شما هم با اطاعت از فرامین الهی به خدا نزدیک شوید.

عن رسول الله عليه السلام :إنَّ العَبدَ إذا سَجَدَ فَأَطالَ السُّجودَ نادى إبليسُ : يا وَيلاه ! أطاعَ وعَصَيتُ وسَجَدَ وأبَيتُ .

هرگاه بنده سجده كند و آن را طول دهد، ابليس فرياد برمى آورد: اى واى! او اطاعت كرد و من سرپيچى، او سجده كرد و من خوددارى .

شما به یاری خدا مشکلات احتمالی را پشت سر می گذارید و به منطقه امن ولایت می رسید . ان شاءالله حاجت روا می شوید

علی طبسی
علی طبسی
میهمان
31 تیر 1401 5:50 ق.ظ

سلام من در خواب دیدم که لباس هایی مثل لباس اعراب داشتیم و سیاه بودنند چند نفری بودیم و مقداری زیاد بطری نوشیدنی هم آنجا بود که پارچه ایی سیاه پهن کردیم و نوشیدنی هارا گذاشتیم داخل پارچه وجمعش کردیم و بعد که بازش کردیم پارچه سیاه و نوشیدنی ها رفته بودنند و به یک باره چهره حضرت ابولفضل رادیدم بر روی یک پوست چرمی بزرگ که داشت به من نگاه می‌کرد کل بدنم درخواب لرزید به گونه ایی که حسش کردم و بعد از خواب پریدم ولی نمی‌دانم بعد از اینکه بیدار شدم خوشحال بودم در ضمن بطری های نوشیدنی فاقد الکل بودن

احساس در زمان رویا؟
بدنم به یکباره لرزید و نمی‌توانستم جلوش را بگیرم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
سردرگم
زمان مشاهده رویا؟
1401/4/31 ساعت ۳.۵۵ دقیقه صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم سهیلا مُبصّری, خانم فاطمه امینیان, خانم میر مطهر, خانم مریم مشایخی
آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط علی طبسی
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
میهمان
پاسخ به  علی طبسی
1 مرداد 1401 1:06 ب.ظ

سلام درود خدا و رحمت الهی بر شما

 

تعبیر خواب :

ان شاءالله خیر است .

رنگ سیاه در جوامع مختلف و با ساختار جغرافیایی و فرهنگی گوناگون معانی متفاوتی را بیان می کند. نه تنها رنگ سیاه بلکه رنگهای دیگر هم به همین ترتیب است .

گاه در سوگ از دست دادن عزیزی لباس مشکی نشانه عزادار بودن است . بعضی از فقهای بزرگ در ایام سوگواری امام حسین (ع) جامه سیاه می پوشند و به آن تبرک می جویند، و با جدیت از آن نگهداری و مراقبت می کنند، و وصیت می نمایند که لباس های عزا بعد از رحلتشان به عنوان تبرک با آن ها دفن شود.

از طرفی افرادی هستند که به طور معمول همواره لباس مشکی می پوشند در این مورد هم رویای لباس سیاه نشانه بدی ندارد .

پوشیدن لباس سیاه برای شما نشانه جایگاه و مقام است ،و پارچه سیاه که نوشیدنی در آن قرار دادید گاه نوشیدنی آب است که نشانه حیات و زندگی است «وجعلناه من الما ء کل شی حی» گاه نوشیدنی های حلال که با آن رفع تشنگی می شود و عطش فرد برطرف می شود و مشاهده آن نیکو است، اما قراردادن در پارچه مشکی احتمالا بیانگر یک رزق حلال است پیچیده شده در امری مکروه که به دست شما میرسد، و رزق طیب و پاک بواسطه اموری از آن صورت اولیه خارج می شود، البته در رویای شما اثری از نوشیدنی و پارچه باقی نمانده بود شاید به نوعی آن رزق حلال بواسطه ای از دست شما خارج شده است . به همین منظور احتمالا این خواب هشداری است تا در آنچه به دست آورده اید یا در پی کسب آن هستید دقت لازم را داشته باشید .

ایمان شما و توسل جستن به حضرت ابوالفضل (ع) باب الحوائج سببی است تا به این مسئله توجه داشته باشید . حس خوشحالی شما بعد از لرزیدن در خواب خیر است و حاکی از خارج شدن رزق مکروه شده است .

بررسی های لازم را انجام دهید ، احتمال دیگر اینکه شاید واجباتی به مال شما تعلق گرفته که باید وجوهات شرعی آن (خمس،زکات،مال شبه ناک ) برطرف شود .در پناه خداوند باشید .

 

 

 

 

 

مبینا
مبینا
میهمان
19 مرداد 1401 3:24 ب.ظ

سلام من خواب دیدم حضرت ابوالفضل یک لحظه بدون سر و دست به خوایم آمده و سریع رفت با لباس سفید با گل های سفید خونی با شال سبز

کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  مبینا
20 مرداد 1401 6:24 ب.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما . عزاداری های شما مقبول حقد. لطفا برای مشاهده تعبیر خواب خود به لینک زیر مراجعه کنید .
التماس دعا 🙏

https://tabirenab.ir/15180

کاربر مهمان
کاربر مهمان
میهمان
8 آبان 1401 3:25 ب.ظ

سلام. ببخشید مشه معنی خواب بگید من خواب دیدم حضرت عباس ی جا افتاده امام حسین. هم سرش گذاشت رو سینش وگریه میکرد من رفتم جلو دیدم اما حسین نیس حضرت ابوالفضل بغل کردم صورت شوکه بوس کردم متوجه شدم که رو صوتش زخم صدای نفس هاشو می شنیدم صورت شم دقیق میدیم صورتم بوس کرد من پاشدم خوابم تموم شد

انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
كارشناس تعبیر خواب، مبصری
پاسخ به  کاربر مهمان
11 آبان 1401 9:09 ب.ظ

سلام علیکم
درود خدا وفرشته های مهربان برشما
خیراست ان شاءالله
برای این رویا شاید بتوان احتمالاتی درنظر گرفت
احتمال اول: رویای امام حسین ع وحضرت عباس ع نشانه ایمان ومحبت شما به اهل بیت ع است، ما درزمان اهل بیت ع حضور نداشتیم و انهارا ندیده ایم،ونمیتوانیم قطعا بیان کنیم که اهل بیت را درخواب دیده ایم
احتمال دوم:  
امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکسی که خداوند خیرش را بخواهد، حب امام حسین علیه السلام و حب زیارتش را در قلب او می‌اندازد و هر که را خداوند بدیش را بخواهد، بغض نسبت به امام حسین علیه السلام و بغض زیارت آن حضرت را در قلب او می اندازد.
از امام صادق علیه السلام روایت شده: هیچ کس نیست در روز قیامت مگر اینکه آرزو می‌کند ای کاش امام حسین علیه السلام را زیارت کرده بودم آن هنگامی که می بیند که با زوار امام حسین علیه السلام چه می‌کنند، چقدر نزد خداوند مورد کرامت واقع می‌شوند.
این رویا حکایت ازعنایت و رزق مادی ومعنوی است، برکاتی که درفضیلت زیارت اهل بیت ع موج میزند بشارتی است برای شما که مشمول عنایتی ازجانب امام حسین ع وحضرت ابوالفضل خواهید شد ،گریه امام حسین ع نشانه عشق ومحبت به قمربنی هاشم است کما اینکه باشهادت حضرت ابوالفضل ع امام فرمودند(الان انکسر ظهری) (ازسنگینی باراین مصیبت کمرم شکست) وچنانچه فقط حضرت عباس ع را مشاهده نمودید که در   
فراز اول زیارتنامه حضرت ابوالفضل ع ا نجا که می‌فرماید «خدا تو را با انبیاء، صدیقین، شهدا و صالحان محشور کند؛ آنها خوب رفیقانی هستند»، ارتباط مستقیم با آیه69 سوره نساء دارد آنجا که خداوند می‌فرماید: «وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِکَ مَعَ الَّذینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَ الصِّدِّیقینَ‏ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحینَ وَ حَسُنَ أُولئِکَ رَفیقاً؛ و کسانى که از خدا و پیامبر اطاعت کنند، در زمره کسانى از پیامبران و صدّیقان و شهیدان و صالحان خواهند بود که خدا به آنان نعمت [ ایمان و اخلاق و عمل صالح ] داده؛ و اینان نیکو رفیقانى هستند».
بر اساس این آیه، کسانی که خدا و رسول‌الله را اطاعت کنند، در معیّت کسانی قرار می‌گیرند که خداوند به آن‌ها نعمت عطا کرده است که این اهل نعمت، شامل انبیاء، صدیقین، شهدا و صالحان هستند. بنابراین می‌توان از مهم‌ترین مصادیق اطاعت از خداوند و رسو‌ل‌الله(ص) را حضرت عباس(ع) دانست.
 زیارت‌نامه حضرت عباس علیه السلام یکی از محکم‌ترین و پر مفهوم‌ترین متن‌های زیارتی است که امام صادق علیه السلام آن را تعلیم فرموده‌اند. حتی امام معصوم علیه السلام درباره ایشان فرموده‌اند: «ان لعمی العباس درجة عند اللَّه یغبط‌ها جمیع الشهداء؛ عموی ما، عباس، در نزد خدای متعال دارای مقامی است که شهیدان در روز قیامت به مقام ایشان غبطه می‌خورند.» علت این غبطه خوردن به معرفت و بصیرت حضرت ابوالفضل علیه السلام مربوط است که در موضوع ولایت و ولایتمداری به یقین رسیده و این یقین را در عمل نشان دادند.
 کمالات شخصیتی ایشان نشانه ای از عزت و جایگاه والای حضرت دارد . ولایت پذیری و اطاعت پذیری،جهاد، ایثار و از خودگذشتگی از فضائل بارز ان حضرت است .
ان شاءالله باتوسل به حضرت ارباب ع گِره های بزرگ زندگی شما بازخواهد شد وحوائج دنیایی واخرتی شما به درجه استجابت خواهد رسید، بوسیدن نشانه محبت وعرض ارادت است، به امید حضرت حق نهال زیبای عشق وارادت به قمربنی هاشم ع با تمسک به سیره وروش حضرت عباس ع به درختی تنومند مبدل خواهد شد، همواره در مسیر ولایت قدم بردارید تا مشمول دعای حضرت باشید،خداوند مراقب خوبی هایتان باشد .  

محدثه اذری
محدثه اذری
میهمان
26 آبان 1401 3:54 ب.ظ
  • سلام خواب حضرت عباس رو دیدم گریه میکردم و صداشون میزدم تعبیرشو میشع بگین 
احساس در زمان رویا؟
رویا
وضعیت اشتغال ذهنی؟
مشغول
زمان مشاهده رویا؟
شب
وضعیت تأهل
متاهلم
انتخاب مُعبّر:
خانم خراسانی
0
کارشناس تعبیر خواب، خراسانی
پاسخ به  محدثه اذری
28 آبان 1401 7:54 ب.ظ

رویای دیدن حضرت عباس ع سراسر خیر وبرکت، حاجت روایی، بخشش گناهان ،سلامتی و شادکامی است.
لقب معروف حضرت عباس ع باب الحوائج است. جایگاه حضرتش در نزد خداوند ؛رفیع، گشاینده گره‌ و مشکلات است . این کرامات حضرت در دوران زندگیشان نیز همچون پدر مثال زدنی است و جانبازی ایشان در کربلا نیز زبانزد است .  
گریه نیز از قلب خاشع شما و عنایتی است که به مقام حضرت دارید و نشانه رحمت الهی است .امیر مومنان علی علیه السلام فرمودند : بکاء العیون و خشیة القلوب من رحمة الله خشوع قلب ها گریه است چشم هایی که گریه می کنند و قلب هایی که خاشع می شود نشانه رحمت الهی است . الحمد لله شما قلبی متواضع و خاشع دارید و این خواب برای شما نشانه خبر خوش و شادی آور است دعایتان مستجاب و حاجت روا خواهید شد. چنین فرصتی مغتنم است و استجابت دعا را به دنبال دارد می توانید با توسل به نام حضرت در رفع گرفتاری و همّ خود تسریع نمایید .
عباس‌ ع در حروف‌ ابجد مطابق‌ با عدد ۱۳۳ است‌. به‌ تجربه‌ رسیده‌ كه‌ اگر كسی برای‌ برآورده ‌شدن‌ حاجت‌ و رفع‌ گرفتاری‌، بعد از نماز روز جمعه‌، ۱۳۳ مرتبه‌ با امید بگوید: « یا كاشف‌ َالكرب‌عن‌ وَجه‌ الحسین،‌ ِاكشف‌ لی‌ كربی‌ بحق‌ اخیك‌ الحسین‌ (ع‌)» ان شاء‌الله اگر مصلحت باشد حاجت او برآورده‌ و گرفتاریش‌ برطرف‌ می‌شود. 
الله اعلم 
التماس دعا

آخرین ویرایش 19 روز قبل توسط کارشناس تعبیر خواب، خراسانی
فاطمه جانم
فاطمه جانم
عضو
10 آذر 1401 4:24 ق.ظ

باسلام.قبل اذان صبح خواب دیدم خونه هستم ومهمان هم توخونه بودیهودیدم نمیدونم دیوارکناررفت یاروی دیوارحیاط که (انگارنزدیک حرم بود دورنبود)حرم حضرت عباس رودیدم که انگار خودم اون جابرد بعدنوحه حضرت عباسومیخوندن منم بااوردن اسم حضرت عباس درنوحه اسمشواوردم یه اقایی توخونه شروع کردبه گریه کردن حس کردم قبلارفتن کربلا بعدصدای نوح راکم کردم که گریه نکنم اماغمگین بود

احساس در زمان رویا؟
معمولی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
دیشب یکی ازبستگان ازکربلامیگفت ومن گریم گرفت امابافکربه کربلانخوابیدم
زمان مشاهده رویا؟
قبل اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم مریم مشایخی
کارشناس تعبیر خواب مریم مشایخی
پاسخ به  فاطمه جانم
11 آذر 1401 6:51 ق.ظ

سلام علیکم
آن شاء الله خیر است
خوابها معمولا یا انذار هستند یا بشارت. در واقع گاهی انسان مشکلاتی در عالم واقع دارد که راه حل آن را در خواب نشان می دهند.ظاهرا این خواب برای شما بشارتی است.
تعبیر خواب دیوار
دیوار در خواب سمبل محافظت و از طرفی مانعی برای رسیدن به اهداف است.
کسی که خواب دیوار می بیند یعنی ذهنش ناخودآگاه حصاری دور خود کشیده و به دیگران اجازه نمی دهد کسی به آن نفوذ کند.درعرف هم اصطلاحا می گویند دور خود دیواری کشیده است.
ممکن است بر سر راهتان مانعی باشد که کار را برایتان سخت کند و احتمال دیگر به فکر و خیالات شما بر می گردد.
اینکه دیوار کنار رفته ، بسیار خوب است. یعنی ان شاءالله به مدد حضرت ابالفضل مشکلات حل می شوند
و رویای حضرت عباس، باب الوائج بسیار خوب است . برای حضرت عباس(ع) در روز قیامت مقاماتی است که همه شهیدان عالم وجود در روز قیامت آرزو می کنند که ای کاش مقام حضرت عباس را داشتند.
لقب معروف حضرت عباس (ع) باب الحوائج است. یعنی کسی که به سبب جایگاهش نزد خداوند، می‌توان با توسل به او گره‌ها از مشکلات را باز کرد. دیدن ایشان دال بر حاجت روایی است.یعنی با توسل بر اهل بیت موانع و احتمالا افکار غلط کنار رفته و به ایشان وصل می شوید.
نوحه و گریه بر اهل بیت نشان از دوستی و ولایت و حاجت روایی و گشایش است.
آن شاءالله زائر حضرت ابالفضل باشید یا با رفتن و یا با پای دل .
خوب است با روضه ای به حضرت توسلی داشته باشید.

احمد
احمد
میهمان
17 آذر 1401 1:58 ق.ظ

خواب علم چوبی که با شالهای زیادی اراسته میشود دیدم
به رنگ سفید که فقط یک شال سبز در میان همه سالهای سفید داشت لطفا چون ایمیلم فعال نیست به شماره۰۹۱۲۳۴۹۰۰۴۸در ایتا یا بله ارسال فرمایید

احساس در زمان رویا؟
احساس خاصی نداشتم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
در آن زمان آرام
زمان مشاهده رویا؟
شب بعد از ساعت ۲نیمه شب
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  احمد
17 آذر 1401 9:27 ق.ظ

سلام و عرض ادب .
اوقاتتون به خیر .
تعبیر رویاهای کاربران بزرگوار جز در مواردی خاص و محدود، غالبا در سایت بارگذاری و پاسخ داده میشود . از لطف و عنایت شما سپاسگزاریم . 🙏

کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
پاسخ به  احمد
17 آذر 1401 6:29 ب.ظ

 سلام علیکم .
ان شاء‌الله خیر است . 

عَلَمْ اسمی عربی است که در لغت به معنای مَنار، کوه بلند، نشانی که در راه برای شناختن برپا سازند آمده است و در اصطلاح به معناهایی که با آن مناسبت دارد، از قبیل نشان و پرچمی که لشگر گرد آن جمع می‌شوند، به کار می‌رود
در قرآن کریم می‌خوانیم:
«وَ مِنْ ایاتِهِ الْجَوارِ فی‌ الْبَحْرِ کَالْاعْلامِ» «و یکی دیگر از آیاتش کشتیهای کوه پیکر جاری در دریاهاست.»

اعلام، جمع علم در این آیه به معنی «کوه» است، ولی در اصل به معنی علامت و اثری است که از چیزی خبر می‌دهد، مانند «عَلَمُ‌الطَّریق» یعنی نشانه‌های راه وَ«عَلَم اْلجَیْش» یعنی پرچم لشگر و مانند آن و اگر به «کوه» «عَلَم» گفته می‌شود، به خاطر آن است که از دور نمایان است. 

اما فلسفه علم ها و پرچم ها و رنگ های به کار رفته شده در آن ها معنای مختلفی دارد. مثلا رنگ سبز به کار رفته شده در پرچم یک کشور می تواند نماد سر سبزی آن کشور باشد و یا به معنای تقدس آن رنگ در مذهب مردم آن کشورباشد .
معمولا رنگ سفید نشانه صلح و می باشد و در گذشته در زمان جنگ از آن استفاده می کردند و زمانی که یکی از طرفین پرچم سفید را به اهتزار در می آورد نشان از صلح بود.

در تعبیر ناب قرانی – روایی شال که نوعی لباس است به تقوا نیز تعبیر میشود . لباس التقوی ذلک الخیر . 
 شال‌های سفید در رویا نمادی از پاکی دین افراد است و شال سبز نمادی از سیادت و رنگ متعلق به اهل بیت علیهم السلام است . 

تعبیر خواب علم و پرچم به روایت امام صادق (ع): 
ریاست و سروری
مسافرت
جاه و بزرگی
خوبی حال و روز.

تعبیر رویا 

در رویا علَمی را که نشانه‌ راه است و بینش و معرفتی را برایتان به دنبال دارد به شما نشان دادند . 
مسیر حق و عزت و جاه و بزرگی کسب کردن در زیر علم و پرچمی است که متقین وصالحین برپا میدارند و و مقتدای یگانه آنان اهل بیت ع است. ( تک‌بودن پرچم سبز) 

به نظر می‌آید که در مسیری قرار می‌گیرید که افرادی پاک و صالح و ولایی با اقتدا به ولایت بزرگی از سادات پرچم حقی را بر افراشته اند که نشان از آن دارد که این علم به جایی منتهی میشود که متقین با تمسک به امامت و ولایت به سوی صلح و دوستی پایدار و حقیقی همراه با سرسبزی و نشاط ظاهر و باطن آدمی و هستی حرکت میکنند . 
و قران میفرماید: والعاقبه للمتقین  
نهایت و عاقبت متعلق به متقین است . 

در این زمانه ای که پرچم های کفر و نفاق بر علیه حق برافراشته شده هشیار باشید که درذیل علم خوبان و پاکان رفته تا بزرگی و سروری دنیا و آخرت را بدست آورید . 
الحمد لله این رویا نمادی از این است که شما در زندگی به این‌امر توجه دارید. 

توصیه می‌شود 
که همواره مراقبت کنید و تحت تاثیر پرچم های افراشته در فضای مجازی و حقیقی که مردم را به سوی امری ناحق سوق می‌دهند قرار نگیرید و با تبعیت از ولایت و امامت و شرکت در جهاد تبیین ان شاء الله از منتظرین امام زمان‌بوده و از یاورانشان‌باشید .
خداوند حافظ خوبی های شما باشد و بیش از پیش توفیق بندگیش را به شما عنایت کند .

امیررضا
امیررضا
میهمان
18 آذر 1401 3:32 ق.ظ

سلام من خواب دیدم ک دیدم شخصی مشکی پوش ک من حضرت عباس بش میگفتم بهم گفت نترس منو عمم شفاعتت میکنیم نمی‌دونم تعبیر این چیع

وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
دکمه بازگشت به بالا
19
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x