مقاله تعبیر خواب مردن در کربلا

مقاله

خواب مردن در کربلا 

 تعبیر خواب مردن در کربلا چیست ؟ خواب دیدم مادرم در کربلا مرده و همونجا دفنش کردن و من با خواهرم نیز اونجا بودیم . تعبیر خواب مردن در کربلا چیست ؟

(ما در عالم واقع ساکن مشهدیم ) 

۰
خوابهای خود را درباره مردن در کربلا و اماکن مقدسه در اینجا بارگذاری کنید x

تعبیر زیارت کربلا 

تعبیر زیارت کربلا و مردن در کربلا بسیار خوب است و نوید گشایش و رحمت الهی است .

شما در رویا به همراه مادر عزیز و خواهر خوبتان زائر امام حسین ع شدید . زیارتتان قبول حق و پاداش‌های ناب آن گوارای وجودتان .

زیارت کربلا از سوی  اهل بیت بسیار سفارش شده است. 

هشام بن سالم از امام صادق ع در باره پاداش کسی که قبر مطهر امام حسین(ع) را زیارت کند می‌پرسد ؟
حضرت‌ع فرمود: اگر به امامت او معتقد باشد و از سنت و سیره آن حضرت پیروی کند، بهشت مینو پاداش او است.
عرض کرد: اجر و پاداش کسی که در راه سفر به کربلا و زیارت قبر امام حسین(ع) بمیرد و از دنیا برود چیست؟
حضرت فرمود: از جمله پاداشی که به او عطا می‌شود این است که فرشتگان رحمت به تشییع جنازه او می‌آیند، حنوط و لباسش را از بهشت می‌آورند، بر پیکر او نماز می‌گزارند، بر او کفنی از بهشت می‌پوشانند، فرشی از گل و ریحان برایش می‌گسترانند، تنگنای قبر او از چهار طرف از پایین پا و بالای سر و چپ  و راست بر او وسیع می‌گردد، از درون قبرش دری به سوی بهشت باز می‌گردد، و بوی عطر دل‌انگیز بهشتی فضای قبر او را پر می‌سازد، او در این شرایط روحانی و معنوی هست تا وقتی که قیامت فرا می‌رسد.
بحارالانوار، ج ۹۸، ص ۷۸ 

دفن شدن در سرزمین مقدس کربلا در فرهنگ شیعه، ارزش است و رحمت الهى ‌شامل کسانى مى‌شود که در حائر حسینى و کربلا دفن شوند. بسیارى از بزرگان، علما، امرا و مردم عادى وصیت مى‌کرده‌اند که در آنجا دفن شوند و حتى کسانى پس از مدفون‌ شدن در جاى دیگر، دوباره جسد را به کربلا منتقل کرده‌اند و نمونه‌هاى زیادى براى آن ‌هست

همچنین شیعه و سنی روایت کرده‌اند از پیامبر اکرم ص که «مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ شَهِيداً» هر کس که با محبت نسبت به محمد ص و آل محمد ص بمیرد، شهید از دنیا رفته است.

 

و نیز از جمله پاداش‌های زائر امام حسین ع این است که : روزى را زیاد مى کند. عمر را طولانى مى کند.  خطرات را دفع مى کند.  گناهان گذشته و آینده را مى آمرزد.  حاجت او کنار قبر مستجاب است .  ملائکه براى زوار دعا مى کنند. هنگام خروج از خانه از گناه خارج مى شود. ثواب هزار حج مقبول دارد.  ملائکه مأمور حفظ او و مالش هستند تا برگردد. به هر درهمى ده هزار درهم در دنیا و آخرت به او عوض مى دهند.  خداوند مهمات دنیوى زائر را بر آورده مى کند.

 

تعبیر رویای مردن در کربلا 

تعبیر رویای مردن در کربلا خیر است . مادر شما که الحمد لله  فردی صالح و با ایمان بوده و از مجاورین و زائران خوب امام رئوف ع است در سرزمینی امن و مبارک فوتشان را دیدید و او را دفن کردید. 
چه زیباست که نوید و مژده دهم به شما که به زودی از گرفتاری و عذابی که در عالم واقع ایشان را رنج می‌دهد نجات می‌یابند .ایشان  از  تنگنا و مشکل خاصی رنج می‌برند که به لطف ابا عبد الله ع،  چون پرنده‌ای از قفس رهایی می‌یابند. 
در روایت از علی ع وارد شده است که فرمودند: موت الابرار راحه لانفسهم. مرگ خوبان راحتی برای وجودشان است . 
در عالم واقع راحتی و گشایشی نصیب ایشان و بالتبع شامل حال همه شما خواهد شد .
علی ع فرمود : افضل التحفه المومن الموت .بالاترین هدیه و ارمغان برای مومن موت است .
مادر شما ارمغان و هدیه خوبی در عالم‌ واقع دریافت می‌کند که همگی را شاد می‌کند . 
از زندان سختی‌ها خلاصی می‌یابد چرا که در روایت است دنیا زندان مومن است لذا آرامشی را در عالم واقع کسب می‌کند.
با توجه به مکان‌ دفن ارمغانهایی که به ایشان داده میشود می‌تواند یکی یا چند مورد از پاداش های روایات مذکور باشد .

ان شاء الله عمرشان طولانی شده و رزق مادی و معنوی و آمرزش گناهان و توفیقات بیشتری نصیبشان می‌شود. ولایت مداری و بندگی خدا و اجر حج‌ها از نتایج رزق معنوی رویای زیارت  امام ع است . یکی از دعای ایشان همراهی و معیت اهل بیت ع در حیات و ممات است ان شاء الله این دعا و خواسته‌ای والا به اجابت می‌رسد . و بعد از ۱۲۰ سال ایشان به محبت و عنایت اهل بیت ع حسن عاقبت نصبیشان می‌شود . 

گریه و ناله شما در فقدان مادر نمادی از عشق و احسان به والدین است .
ان شاء الله رزق نیکو و عمر طولانی نصیبتان میشود و نیز برای خدمت گزاری و نیکی به مادر توفیق یافته و از ثمراتش بهره‌مند می‌شوید .

ان شاء الله به زودی همگی زائر کوی یار خواهید شد و از برکاتش در دو دنیا بهره مند می‌گردید .

توصیه می‌شود

صدقه داده و در جهت کسب معرفت و عشق به امام حسین ع قدم بردارید .
با استغفار و توبه و توسل به اولیاء خدا و خصوصا سلطان عشق ع از نعمات و رحمت‌های الهی بیش از پیش بهره مند شوید قدر مقام و ارزش و جایگاه مادر را بدانید.

ان شاء الله معرفت، زیارت و شفاعت امام حسین نصیبتان .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.