جایگاه و مقامروابط اجتماعیط

تعبیر خواب در محضر علامه طباطبایی

خواب در محضر علامه طباطبایی

تعبیر خواب در محضر علامه طباطبایی چیست؟ خواب دیدم که در محضر  علامه طباطبایی هستم و ایشان در مدح امام حسن مجتبی ع سخنرانی می‌کردند. ایشان بسیار سرحال بودند‌.
متن صحبت‌ها رو فراموش کردم، ولی کلام شیوایی داشتند. صدای علامه خیلی جوان و جذاب بود. تعبیر خواب در محضر علامه طباطبایی چیست؟ 

تعبیر خواب در محضر علامه طباطبایی

تعبیر خواب در محضر علامه طباطبایی و سایر علمای ربانی بسیار خوب است و بر مبنای قران و روایات بررسی می‌شود. کسب فیض از آنان توفیقی است که در عالم رویا نصیتان شد که خیر و برکت را برایتان به دنبال دارد.

حضور در مجلس علما

حضور در مجلس علما در روایتی از پیامبر ص بدین شرح بیان شده است که فرمودند:
یک ساعت حضور در مجلس علم از هزار شب، شب‌ زنده‌داری که در هر شب هزار رکعت نماز خوانده شود و از هزار بار شرکت در جهاد و قرائت تمام قرآن نزد خداوند متعال محبوب‌تر است.
(البته منظور علوم دینی است، علم فقه، اصول، تفسیر، کلام، حدیث، اخلاق، علومی ‌که در متن دین قرار دارد، و برای اینکه انسان فقیه کامل شود لازم است) . اباذر تعجب کرد و عرض کرد یا رسول الله مذاکرۀ علمی ‌از قرائت تمام قرآن هم بالاتر است؟ حضرت فرمود: یک ساعت حضور در مجلس علم از دوازده هزار ختم قرآن بالاتر است.
بوسیله‌ی علم حلال و حرام خدا را می‌شناسید. ای اباذر یک ساعت حضور در مجلس علم از عبادت یکسال که روزهای آن را روزه بداری و شب‌های آن را شب زنده‌داری کنی بهتر است.

(برای اینکه نگه‌داری تمام دین و احکام بوسیلۀ علم و علمای صالح و مجاهد است )

قران می‌فرماید : هل یستوی الذین یعلمون‌ والذین لا یعلمون. آیا آنان که می‌دانند با کسانی که نمی‌دانند یکسانند ؟ 

امام رضا علیه السلام : مَنْ جَلَسَ مَجْلِساً یُحیَی فیه أمْرُنا, لَمْ یَمُتْ قَلبُهُ یَوْمَ تَمُوتُ القُلُوبُ.
هرکس در مجلسی بنشیند که در آن مجلس کلام و گفتار و امر ما احیاء می‌شود دلش در آن روزی که همه دلها میمیرند، نمی‌میرد.

أَبَا الْحَسَنِ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى الرِّضَا (ع) يَقُولُ رَحِمَ اللَّهُ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا فَقُلْتُ لَهُ وَ كَيْفَ يُحْيِي أَمْرَكُمْ قَالَ يَتَعَلَّمُ عُلُومَنَا وَ يُعَلِّمُهَا النَّاسَ فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ كَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا.
امام رضا علیه السلام فرمود: رحمت خدا بر کسی باد که دین و ولایت ما را زنده می کند. به حضرت گفته شد: چگونه امر شما را احیا و زنده می کند؟حضرت فرمودند: علوم ما را یاد گیرد و به مردم بیاموزد، زیرا مردم اگر حُسن و حقایق کلام ما را بدانند قطعا از ما پیروی خواهند کرد.

تعبیر رویا

الحمد لله شما از ایمان و اعتقاد خوبی برخوردارید . ان شاء‌الله در عالم واقع مورد عنایات اهل بیت ع قرار می‌گیرید .
علامه‌ی طباطباییِ والا مقام که از شخصیت و صفات و علوم جامع الاطرافی برخوردار بوده و از سلاله ساداتند ، نمادی از برآورده شدن حاجات و یا خواسته‌ای از شماست که در عالم واقع برایش دعا می‌کنید و به امامان ع متوسل شده‌اید و به شما عنایت می‌شود .

با توجه به نیاز شما در عالم واقع می‌تواند این تعابیر مصداق یابد :

معارف ارزشمندی به شما عنایت‌ می‌شود .

حاجتی مد نظر شماست که به مدد امام حسن ع برآورده به خیر می‌شود.

گاه خواهان کسب موقعیتی در کسب و کارتان و یا داشتن رزق بابرکتی هستید که به شما عطا می‌شود .

توفیق توبه پیدا کرده و گناهانی از شما بخشیده می‌شود.

با فردی عالم و مهذب ملاقات می‌کنید و زمینه تحصیل علمی نورانی برایتان مهیا می‌شود که اجر عظیمی دارد و در روایات مذکور بدان اشاره شد .

با توجه به رویاهایی که غالبا می‌بینید و عقایدی که گاه بازگو کرده‌اید به نظر زمینه رشد و تعالی در علوم و معارف الهی را دارید چه خوب است نسبت به معارف ناب اسلام هم به صورت کلی و هم متمرکز در رشته خاصی کسب علم و معرفت کنید . 

الحمد لله شما مقام و جایگاه عالم را تکریم کرده و به علما احترام می‌گذارید و همراه با ادب در مجالسشان حضور می‌یابید. اجر و پاداش بزرگی خدا به شما عنایت می‌کند . 

از خدای متعال خواهانیم که بیش از پیش توفیق شرکت و بهره بردن از معارف ناب الهی در محضر علمای ربانی نصیبتان شود . 🙏

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x