جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب پیاده روی اربعین و حرم

مقاله

خواب پیاده روی اربعین و حرم

تعبیر خواب پیاده روی اربعین و حرم چیست؟ خواب دیدم در مسیر پیاده روی اربعین هستم در حالی که پاهام تاول زده بود و بسیار خسته بودم و دل شکسته.

برای اهل حرم خصوصاً حضرت رقیه سلام الله خیلی گریه کردم و از خستگی در خواب، خوابم برد در خواب دیدم که گنبد حرم مثل خورشیدی است.

و از آن نوری می درخشد و همه فضای پیاده روی را روشن کرده ، و این نور دارای انواری است که مراتب دارد و هرکس به شعاع نوری متصل هست و آن نور  او را به سمت حرم می برد.

بعد دیدم سردار سلیمانی با سربند یا زینب بالاترین شعاع نور را گرفته و بالای سر همه پرواز می کند و پشت سر او نیز شهدا که به انواری پایین‌تر متصل شده بودند و پرواز می کردند من چقدر ذوق داشتم.

که یکدفعه در خواب ، از خواب پریدم و دیدم روی پیشانی ام سربند حضرت رقیه بود و من با شعف و شوق دوباره پیاده روی را ادامه دادم.

تعبیر خواب پیاده روی اربعین وحرم

شما بحمدالله در رویای صادقه توفیق زیارت اربعین را یافته اید، که در فضیلت زیارت اربعین تاکید بسیاری است .و به عنوان وجوب و فرض از آن یاد شده است.

و در برخی از روایات به منزله یک عمره مقبوله دانسته شده که شما در خواب به این مهم دست یافته اید و مستحق دعای امام صادق علیه السلام هستید.

که در سجده پس از نماز خود برای زائران آن حضرت که در این راه مال خود را صرف کرده و بدنهای خویش را به زحمت می‌اندازد و رنگ صورت هایشان در اثر تابش خورشید بر می گردد، دعا کرده و سلامتی شان و خانواده هایشان را از درگاه خداوند طلب کردند.

همچنین از آن حضرت در باب زیارت امام حسین علیه السلام مروی است: کسی که با پای پیاده به زیارت امام حسین علیه السلام برود خداوند به هر قدمی که برمی دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می فرماید.

و یک درجه مرتبه اش را بالا می برد، وقتی به زیارت رفت ، حق تعالی دو فرشته را موکل او می فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می شود را نوشته و آنچه شر و بد است را ننویسد.

و وقتی برگشت با او وداع  کرده و به او می گویند ای ولیّ خدا، گناهانت آمرزیده شده و تو از افراد حزب خدا و رسول او و حزب اهل بیت رسولش هستی، به خدا قسم هرگز آتش را به چشم نخواهید دید، و آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد کرد.(کامل الزیارات ص۱۳۴)

  در ثواب صدمه مسیر، این روایت امام صادق علیه السلام که فرمودند: هرگاه خواستی امام حسین علیه السلام را زیارت کنی ،او را زیارت کن در حالی که محزون و مکروب، ژولیده موی و غبارآلود گرسنه و تشنه لب باشی،

واز ابا عبدالله علیه السلام حوایج ات را بخواه و برگرد و کربلا را وطن خود مگیر(تهذیب الاحکام /ج۶/ص۷۶)

اینکه در راه زیارتی امام علی علیه السلام، خستگی و پا درد داشتید و از عمق وجود دل شکسته مصائب حضرت شدید در اجر و ثواب قابل احصاء و شمارش نیست.

گریه بر امام نیز ثواب و اجر ویژه‌ای دارد که شما با یادآوری مصیبت های حضرت رقیه بر آن گریستید و این سبب آمرزش گناهان شما می گردد و مژده پاکی و تزکیه شماست.

امام علیه السلام می فرمایند: ای پسر شبیب اگر بر حسین علیه السلام گریه کنی تا اینکه اشک هایت بر گونه هایت جاری شود ،خداوند هر گناهی را که مرتکب شده ای چه صغیر باشد چه کبیر، کم یا زیاد باشد می‌آمرزد آن را برای تو( بحارالانوار – ج۴۴- ص۲۸۶)

همچنین امام باقر علیه السلام در حدیثی( به نقل از پدر بزرگوارشان) مجموع اثرات زیارت و اشک بر امام و صدمه خوردن در راه زیارت را اینگونه بیان می کنند:

امام علی بن الحسین علیه السلام می فرمودند: هر مومنی که چشمانش برای کشته شدن امام حسین علیه السلام بگیرید، تا اینکه اشک بر دو گونه اش  جاری شود خداوند بدین خاطر برای او غرفه‌های مهیا می کند.

که سالیان بسیار در آنها سکونت کند و هر مومنی که چشمانش گریان شود در آنچه که از اذیت دشمنان ما در دنیا به ما رسیده خداوند جایگاه صدقی برای او فراهم می کند.

و هر مومنی که در راه ما به او اذیتی برسد پس از دیدگاهش اشک جاری شود تا این که بر روی گونه اش بیاید خداوند اذیت را از چهره او برمی دارد و او را از سخط خود و آتش ایمن نگه میدارد( وسائل الشیعه/ج۱۴/ص۵۰۱)

تعبیر خواب پیاده روی اربعین
تعبیر خواب پیاده روی اربعین

وحاصل انکه

پس در این رویا می‌توان گفت به سبب عمل نیک شما  باب نعمت الهی به رویتان گشوده شده است و شما به فضل الهی متصدی امری خواهید شد که مصائب و روشنگری هایی در این حوزه نصیبتان می گردد.

و طبق آیه شریفه دعای نوح علیه السلام( وَاجعَل لی لِسانَ صدقِِ فِی الاخِرینَ) شما پیام رسان عاشورا خواهید بود، و در این راه مدد و یاری خداوند را کسب خواهید کرد و از لغزش و خطا به مدد حق ایمن هستید از آنجایی که انوار درخشان خورشید را در حرم مشاهده کردید.

و شهدا خصوصاً حاج قاسم را دیدید، یقین بدانید که مسیر و راه شما بر حق است و در واقع با سربندی که بر پیشانی شما بسته شده اجازه یافته اید که به این حرم و وادی پای بگذارید و عملتان مقبول گشته و ادامه مسیر تایید گردیده است .

در سوره شمس ایه یک کلمه ضحی به معنای گستردگی نور آفتاب است ،که اگر شمس رسول خدا و انوار متصاعد شده ائمه اطهار باشند که نور وجودی ایشان راهبر و روشن کننده مسیر حق است و افرادی که از شعاع‌های نور بهره مندند نشان از مراتب و درجات ایشان دارد.

چه خوب است که در این مسیر با تاییداتی که کسب نموده اید، در جلب رضایت حق بیش از پیش بکوشید، سر و اعتقادات خود را تحت لوای حضرات معصومین و به طور خاص پیام رسان سه ساله کربلا قرار دهید.

و در این راه از عنایت شهدا و توسل به ایشان مدد بخواهید. و نماد به خواب رفتن در ورای گویا تعبیر خواب دوم شما در خواب اول به شما نشان داده شده است تا جایگاه سبیل الله را دریابید و قدر لحظاتی که در مسیر حق قدم بر می دارید بدانید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

9 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
9
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.