امواتانسانباورها و اعتقاداتجایگاه و مقامچروابط اجتماعیعواطف و احساساتم

تعبیر خواب مادری چشم انتظار

خوب مادری چشم انتظار 

تعبیر خواب مادری چشم انتظار چیست ؟
(چند وقتی است که مادر همسرم ،که عمه من‌ نیز می‌شود فوت شدند و دائیم نیز چند روزه پیش رحمت خدا رفتند)
خواب دیدم که مادر همسرم کربلا رفته بودند و داشتن برمیگشتن. گفتن بریم جلوش که ناراحت نشه  از اون طرف کل فامیل از کوچک و بزرگ اومده بودن برای جای خالی دائیم که فوت شده بودن . تو خونه‌‌ی ما، مادر و خواهر و برادرم همگی جمع شده بودیم ، تا فامیل بیان و همگی مشکی پوشیده بودیم. با میوه انار از مهمونا پذیرایی کردیم. بعد از اتمام مراسم به مادرشوهرم زنگ زدم و گفتم ببخشید که نتونستم بیام مهمون داشتیم.
حالا بهتون خوش گذشت خوب بود؟ انشاء الله شب می‌رسیم خدمتتون. مادرشوهرم گفت: خوب بود  ولی من که جیگرم له شد، دوست داشتم همه بچه‌هام بیان که نیومدن
چرا تو و مجید و یگانه ( همسر و دخترم ) نیومدین من منتظرتون بودم. من هم گفتم شب خدمتتون می‌رسیم. تعبیر خواب مادری چشم‌ انتظار چیست ؟

تعبیر خواب مادری چشم‌ انتظار 

تعبیر خواب مادری چشم انتظار با توجه به تکیه‌گاه‌های رویا و مستندات قرانی – روایی تعبیر می‌شود.

صله رحم 

صله رحم‌ برای مادری چشم انتظار برکات زیادی دارد.  شما در رویا در منزل خود صله رحم کردید .این‌ کار نیکو و خیر  توصیه خداوند متعال در قران‌ بوده و برایش پاداش و برکت زیادی مقدر کرده است .

در روایتی از امام صادق ع است که :
صله رحم، كردارها را پاكيزه و بالنده می‌‏سازد، و دارايى‏‌ها را می‌افزايد، و بلا را می‌گرداند، و حسابرسى در قيامت را آسان می‌سازد، و اجل را به تأخير می‌اندازد».
کافی،‌ج ۳، ص ۳۴۸

در روایت است که وقتی مهمانی به خانه کسی می‌آید بلاها را دور کرده و رزقی را به دنبال دارد.

الحمد لله در زمینه ایجاد این پیوند و محبت به ارحام قدم برداشتید و برای شادی روح دایی خود مجلس ختمی را برقرار کردید و مهمانان داغ دیده را با میوه انار پذیرایی کردید .

تعبیر انار 

در روایتی منسوب به امام صادق ع انار شیرین در خواب را جمع کردن مال ، زن خوب و با ایمان و شهر آباد و خرم بیان کرده است .

محققان طب قرآنی معتقدند که انار به‌ عنوان یک میوه بهشتی از این جهت در فصل پائیز به‌ بار می‌نشیند، چراکه فصل پائیز فصل خزان درختان و گرفتگی آسمان است و برای جلوگیری از افسردگی و نگرانی دانه‌های انار بسیار مفید بوده و موجب شادابی می‌شوند.

امام رضا ع نیز در این مورد در حدیثی فرمودند: «انار شیرین و ترش بِمک، چراکه انسان را نیرو می‌دهد و خون را زنده می‌‌کند».

تعبیر رویا 

ان شاء‌الله با عنایت خدا شما و خانوادتون از غم و اندوه با صبری جمیل رهایی می‌یابید و قوتی تازه یافته و شادی و نشاط الهی را در جمعتان احساس می‌کنید.در عالم واقع بلا و رنجی از شما دور می‌شود و رزق مادی نصیبتان می‌شود. به اذن الهی از طول عمر بیشتری برخوردار می‌شوید . 

از آن طرف مادری چشم انتظار به شوق دیدارتان نشسته بود  ایشان زائر کربلا بوده و صله رحم شما محسوب می‌شود و حقی بر گردن شما خصوصا همسر و دختر عزیزتان دارد .
زائر کربلا مقام‌ بزرگی در پیشگاه خدا دارد پاداش او در روایت بسیار عظیم شمرده شده است. برخی از آن‌ عبارت است از:

زیارت امام حسین علیه السلام بهترین عمل است‌.پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام براى او دعا مى كنند. ثواب دو ماه اعتكاف و روزه در مسجدالحرام را دارد. زوار امام حسین علیه السلام در جوار پیامبر خدا و امام على و حضرت فاطمه علیهم السلام هستند و  بر سر  سفره هاى نور هستند. در قیامت همه آرزو مى‌كنند از زوار آن امام حسین علیه السلام باشند. حق شفاعتی به آنان بخشیده می‌شود .

به نظر می‌آید که پاداش یکی از اعمال ما تاخر مادر همسرتان، اجر زیارت کربلا را دارد و به ایشان ارزانی می‌شود . مثلا سنت خیری را در زمان‌ حیات از خود به جای گذاشته‌اند، مثل بانی شدن برای برپایی روضه و جلسات مذهبی. شاید به عشق ولایت و در راه اسلام ناب جایی و یا مالی را وقف کرده‌اند ، که نتایج و ثمراتش با اجر زیارت امام حسین ع برابری دارد و در عالم برزخ مشاهده می‌کنند .

خداوند گناهانی از ایشان می‌آمرزد و پاداش حج و عمره مقبول و نیز مجاهدت در مسیر حق را به ایشان‌ می‌دهد و ان شاء الله از جایگاه خوبی برخوردارند .

به نظر می‌آید از پسر و عروس و نوه خود انتظاری دارند تا این باقیات الصالحاتشان را ارج نهند و آن را تکریم کرده و استمرار بخشند
این رویا نمادی بر این‌ است که گرچه الحمد لله در مسیری درست در تعامل با ارحام  قدم برمی‌دارید ( صله رحم و بزرگداشت دایی) و نیز به فکر مادر همسر و تکریم زائر کربلا هستید؛ ولی خوب است شما و همسرتان الویت‌های زندگی را با توجه به حقوقی که هر کدام بر گردن‌ دارید بیش از پیش رعایت کنید .
الویت همسر شما در این‌ رویا مادر چشم‌ انتظارشان بود که با ابراز دلتنگی و جگر سوختگی ابراز شد و البته الحمد لله بعد از مدتی کوتاه دیدار محقق شد ..

شما و ایشان به مادر مرحومشان توجه دارید و یادشان می‌کنید، چه خوب است که بیش از قبل به امور مادی و معنوی مادر و اجرای وصیت ایشان و یا آرزوهای به حقی که در دنیا داشتند عنایت کنید.
الحمد لله در مسیر محبت به اقوام و صله رحم، خانواده را همراهی کرده در عین اینکه حقوق ارحام خود را نیز ملاحظه می‌کنید.
خوب است صدقه دهید و همیشه با استغفار جلب رحمت حق کنید .
توصیه‌های زیبایی برای توجه به اموات در این مقاله ذکر شده است که خوب است آن را به همراه خانواده محترمتان مطالعه کنید . 🙏

بهترین خیرات برای اموات

بهترین خیرات برای اموات

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x