جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب نور در پس تاریکی

مقاله

خواب نور در پس تاریکی

تعبیر خواب نور در پس تاریکی چیست ؟ خواب دیدم یه طرف آسمون ابری سیاهی فرا گرفته بود که در حال حرکت بود. انگار می‌دونستم که این نشانه ظهور است. در حالی‌که فرزندم‌ رو در آغوش گرفته بودم این طرف و اون طرف می‌رفتم و چند بار گفتم این نشانه ظهور امام زمان ع است. بعد ابر جاشو به آسمون روشن و چند تا نور شبیه خورشید داد . من با صدای بلند گفتم امام زمان ظهور کرد و خدا رو سه بار شکر کردم و گفتم خدایا شکرت که امام زمان ع زمان ظهور کرد. خواب قشنگی بود.به خانواده‌ام می‌گفتم این علائم یعنی امام زمان ع ظهور کرد. تعبیر خواب نور در پس تاریکی چیست ؟

تعبیر خواب نور در پس ابر سیاه 

تعبیر خواب نور در پس تاریکی و ابر سیاه  خیر است و آثار و برکاتی برای شما دارد . ابر سیاه در آسمان نمادی از سختی و رنج‌هایی است که در آخر الزمان‌ بر سر مردم‌ سایه افکنده است .

خواب خورشید و نور آن 

خواب خورشید و نور آن در روایتی منسوب به امام صادق ع تعبیر شده است به  :
اول: خليفه،
دوم: پادشاه وسلطان بزرگ،
سوم: رئيس،
چهارم: عاملي وماموري بر ارزاق وتوشه
پنجم: عدل پادشاه،
ششم: منفعت رعيت،
هفتم: مرد زن و زن را شوي،
هشتم: كار روشن و نيكو.

خورشید در خواب می‌تواند نمادی از پدر و  مادر جسمانی‌و روحانی بزرگ و والا مقام انسان است که حکم خورشید را داشته و نور وجودش بر زندگی انسان می‌تابد .

نوری که در آسمان مشاهده کردید نمادی از همان نور خلافت و پادشاهی امامان علیهم السلام و صاحب الامر ع است که مردم را از نور ماه و خورشید بی‌نیاز کرده و عدل را در عالم برپا می‌کنند .

در آیۀ ۶۹ سورۀ زمر آمده است : «وَ أَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّها.و زمین به نور پروردگارش روشن شود»، فرمود پروردگار زمین، یعنی امام زمین ، هنگامی که خروج می‌کند، مردم از نور خورشید و نور ماه بی‌نیاز می‌شوند و با نور امام بهره‌مند می‌شوند؛  رَبُّ الْأَرْضِ یُعْنَى إِمَامُ الْأَرْضِ، فَقُلْتُ: فَإِذَا خَرَجَ یَکُونُ مَا ذَا- قَالَ إِذاً یَسْتَغْنِی النَّاسُ عَنْ ضَوْءِ الشَّمْسِ وَ نُورِ الْقَمَرِ وَ یَجْتَزُونَ بِنُورِ الْإِمَامِ.»

در روایتی نقل است که ابوخالد کابلی می‌گوید، از ابوجعفر امام صادق(ع) دربارهٔ این فرمایش خدای تعالی: فامنوا بالله و رسوله و النّور الذّی أنزلنا . پس به خدا و پیامبر او و آن نوری‌که ما فرو فرستادیم ایمان آورید. سؤال کردم‌ فرمودند: ای ابوخالد، به خدا سوگند،آن نور، امامان از آل محمد ‌‍‌علیهم‌السلام اند تا روز قیامت، به خدا سوگند، ایشان نور خدایند‌ که نازل فرمود، و ایشان نور خدا در آسمان‌ها و زمین‌اند. ابوخالد، به خدا سوگند، نور امام در قلب‌های مؤمنان از خورشید تابناک در روز درخشان‌تر است. به خدا سوگند، ایشان قلب‌های مؤمنان را روشن می‌نمایند، و خداوند متعال نور ایشان را از هر‌که بخواهد باز می‌دارد، و قلب‌هایشان تاریک و ظلمانی می‌شود. ای ابوخالد، به خدا سوگند بنده‌ای نیست‌ که ما را دوست بدارد و ولایت ما را بپذیرد جز آن‌که خداوند قلبش را طاهر گرداند. و خداوند قلب هیچ بنده‌ای را طاهر نمی‌گرداند جز آن‌که تسلیم ما می‌شود، و هر گاه تسلیم ما شد، خداوند او را از حساب‌کشی شدید در روز قیامت حفظ می‌نماید و از هول بزرگ‌ از آن روز امنیت می‌بخشد.

امامان ع با سیره عملی و کلامشان  موجب تابیدن نور علم و ایمان در قلب‌های اهل‌ ایمان‌اند. در زیارت جامعهٔ کبیره آمده است: کلامکم نورٌ ، سخن شما نور است.

تعبیر رویا

تعبیر رویای شما این است که الحمد لله از ایمان و اعتقادی خوبی برخوردارید و تا حد امکان از سیره اهل بیت ع تبعیت می‌کنید و احادیث آنان را روایت کرده و بدان معتقدید. امر به معروف می‌کنید و مردم را با نوید دادن به ظهور منجی دل‌گرم و دعوت می‌کنید.
گویا در رویا  نور امام زمان ع را مشاهده کردید ان شاء الله شما جزء منتظران حضرت مهدی ع هستید . به واسطه نور امام ع هدایتی برتر و بالاتر نصیبتان شده و از درجات معنوی بالاتری بر خوردار می‌شوید .
حضرت مهدی ع علاوه بر ظهور عام، ظهور خاصی نیز دارند که برای انسان‌هایی که در مسیر حق هستند و به ایشان اقتدا میکنند رخ می‌دهد.

همان گونه که مردم، هر آن انتظار خارج شدن خورشید از پَسِ ابر‌ها را دارند تا تمام و کامل، از وجود و ظهورش استفاده ببرند، در ایام غیبتِ آن حضرت نیز، مردمانی هستند که  منتظر ظهور و خروج اویند و از ظهورش مأیوس نمی‌گردند.
همانگونه که شعاع خورشید، به مقدار روزنه‌ها و اندازه پنجره‌ها، داخل اتاق‌ها می‌شود و مردم از آن بهره می‌برند، مقدار بهره مردم از وجود و آثار و برکات آن حضرت نیز به اندازه قابلیت آنان است. انسان هر اندازه موانع را از خود دور کند و قلب خود را بیش‌تر بگشاید، از وجود و آثار و برکات بیش‌تری بهره می‌برد

به میزان پیوست شما با امام ، امور زندگیتان  تنظیم شده و زمان غیبت به زمان جلوه گری امام ع یعنی زمان ظهور تبدیل می‌شود .
ان شاء الله حضور حضرت مهدی ع را در زندگی لمس کرده و گویا ایشان را حاضر و ناظر اعمال خود می‌دانید .

با توجه به این روایت شریف رفع هم وغم از تعابیر دیگر رویای شماست : انْتِظَارِ أَمْرِنَا وَ أَمْرِکُمْ وَ فَرَجِنَا وَ فَرَجِکُم؛ انتظار امر ما و امر شما فرج ما و فرج شماست.

اگر در عالم واقع نگران چیزی هستید و منتظر فرج و گشایش امری هستید ان شاء الله به زودی راحتی و گشایش نصیبتان شده و خوشحالی و شعف قلبتان را شاد می‌کند .
رزق مادی نصیبتان شده و حاجت روا می‌شوید.

توصیه

ان شاء الله در جهت کسب معرفت امام زمان ع بیش از پیش تلاش کنید و با محبت و مودت حضرت و تبعیت از ایشان سعادت دنیا و آخرت را بدست آوردید. امید بخش جان‌ مردم باشید و در جهت پیوند آنان با پدر معنوی خود قدم بردارید.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.