جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب تلاوت سوره مومنون

مقاله

تعبیر خواب تلاوت سوره مومنون 

تعبیر خواب تلاوت سوره مومنون چیست؟  خواب دیدم در مجلسی که همه حاضران خانم هستند وارد شدم. مادرم  صدر مجلس نشسته بود . خواهر خانمم بمن گفت برای حضار قرآن تلاوت کن. در کنار مادرم نشستم. در جلوی من قرآنی باز بود که در آن سوره‌ای به نام مومنون نمایان بود. من شروع کردم به تلاوت آن سوره . دو تا آیه اول آن رو خوندم، ولی از آیه سوم شروع کردم به تپق زدن‌. آنقدر هول شده بودم که نمی‌دونستم چکار کنم. مادرم گفت ایرادی نداره من ادامه‌اش رو می‌خونم. من از خجالت قرآن رو بستم و به روی لب‌هام گذاشته و بوسیدم. با هر بار خوندن مادرم من گریه می‌کردم. تعبیر خواب تلاوت سوره مومنون چیست ؟

تعبیر خواب تلاوت قران 

تعبیر خواب تلاوت قران و سوره مومنون برکات زیادی دارد . شما در محفل تلاوت قران حضور پیدا کردید و به عنوان قاری قران‌ آیاتی را تلاوت کردید .

آثار و برکات تلاوت قران

خداوند متعال می‌فرماید: ای مردم، از سوی پروردگارتان موعظه و اندرزی برای شما آمد، كلامی و قرآنی كه مایه شفای بیماری دل‌ها و روان‌ها است و چیزی كه مایه هدایت و راهنمایی است و رحمت برای مومنان است. ای پیامبر به مردم بگو به فضل پروردگار و به رحمت بی پایان او و این كتاب بزرگ آسمانی كه جامع همه نعمت‌هاست باید خشنود بشوند، نه به ثروت اندوزی و پست و مقام دنیا و فزونی قوم و قبیله. یونس  ۵۷، ۵۸

تلاوت این کتاب الهی، فضائل، آثار و فواید دنیایی و آخرتی فراوانی دارد: باروری ایمان، تخفیف گناهان، درمان بیماری‌های روحی و روانی، عمر با بركت، استجابت دعا، صفای خانه، رفع غم و اندوه، پیمودن درجات كمال و ترقی از جمله پاداش‌های تلاوت قرآن است.

انسان در زندگی گاه دچار گناه و لغزش‌های كوچك و بزرگ می‌شود كه برخی از آنان كفاره دارد، تلاوت قرآن كفاره گناهان است. در روایت است که‌: قرآن بخوان كه خواندن قرآن كفاره گناهان، سپر آتش و امان از عذاب الهی است.
امیرالمومنین ع فرموده: تلاوت قرآن، مایه باروری ایمان است .

پیامبر گرامی اسلام ص فرمود: قلوب شما همانند آهن، زنگار می‌گیرد. پرسیدند جلا دهنده آن چیست؟ فرمود: تلاوت قرآن.

رسول خدا ص فرمود: زمانی كه فتنه ها به پا خاست به طوری كه نتوانستید اسلام ناب و خالص را تشخیص دهید، (مانند شب تاریكی كه نمی توان راه را تشخیص داد) بر شما لازم است كه به قرآن مراجعه كنید.

تلاوت سوره مومنون‌

تلاوت سوره مومنون را با خواندن دو آیه اول آن توفیق یافتید . 
در این سوره اوصاف مومنان را بیان می‌دارد و ۱۵ صفت این گروه را بر می‌شمارد و نام‌گذاری این سوره نیز به همین علت می‌باشد. در سوره مومنون از انجام اعمال خیر، پرهیز از سخن و عمل بیهوده، صفات مومنان، رذائل اخلاقی کافران، مساله معاد و خلقت انسان سخن به میان آمده‌ و داستان حضرت نوح ع و حضرت موسی و عیسی علیهما السلام  اشاره شده است و تلاوت این سوره در روز جمعه موجب عاقبت به خیری می شود.

در فضيلت تلاوت اين سوره، امام صادق عليه السلام مى‌فرمايد: تداوم بر تلاوت اين سوره خصوصاً در روزهاى جمعه، مايه‌ى سعادت دنيا و آخرت و هم‌نشينى با پيامبران الهى در فردوس برين مى‌گردد.

تعبیر رویا

مودبانه در محضر قران زانو زدید و این آیات را تلاوت کردید: 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‌
به نام خداوند بخشنده مهربان‌
قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ
قطعاً مؤمنان رستگار شدند.
الَّذِينَ هُمْ فِي صَلاتِهِمْ خاشِعُونَ.
همان كسانى كه در نمازشان خشوع دارند.

كلمه‌ى «فلاح» به معناى رستن است، شايد دليل اينكه به كشاورز، «فَلّاح» مى‌گويند آن باشد كه وسيله‌ى رستن دانه را فراهم مى‌كند. دانه كه در خاك قرار مى‌گيرد با سه عمل خود را نجات مى‌دهد و به فضاى باز مى‌رسد:
اوّل آنكه ريشه‌ى خود را به عمق زمين بند مى‌كند.
دوّم اينكه مواد غذايى زمين را جذب مى‌كند. سوّم آنكه خاك‌هاى مزاحم را دفع مى‌كند.

آرى، انسان هم براى رهايى خود و رسيدن به فضاى باز توحيد و نجات از تاريكى‌هاى مادّيات و هوسها و طاغوت‌ها بايد مثل دانه همان سه عمل را انجام دهد:
اوّل ريشه‌ى عقايد خود را از طريق استدلال محكم كند.
دوّم از امكانات خدادادى آنچه را براى تكامل و رشد معنوى اوست جذب كند.
سوّم تمام دشمنان و مزاحمان را كنار زند و هر معبودى جز خدا را با كلمه «لا اله» دفع كند تا به فضاى باز توحيدى برسد.

با توجه به خطاب آیه ان‌ شاء الله در زمره مومنین هستید و در راستای محکم کردن اعتقادات، کسب خلق کریم قدم برمی‌دارید.
دوست دارید که درجات بالاتری از ایمان را کسب کنید تا به فلاح و رستگاری برسید . نمازتان را مراقبت می‌کنید و با خشوع آن‌ را اقامه می‌کنید. رحمتی از سوی خدا شما را فرا می‌گیرد و گناهانی از شما بخشیده می‌شود.

در تلاوت بقیه آیات هول شدید و نتوانستید ادامه دهید، ولی مادر با ایمان شما با آرامش تلاوت بقیه سوره را به عهده گرفت و شما خاضعانه گوش سپردید و گریستید . به نظر می‌آید موانعی بر سر راه ایمانی و اخلاقی شما قرار می‌گیرد که با مدد الهی و یاری مادر از صدمات آن‌ در امان‌ می‌مانید. در آیات بعد سوره مومنون در مورد زکات و رعایت عهد و پیمان‌ و ..بیان شده است.مادر شما با تربیت و تعامل خوبش قلب شما را متصل به راه توحیدی و اخلاقی قران‌ می‌کند و شما به توفیق الهی و اهل بیت علیهم السلام‌ که مصداق کامل این آیات شریفه‌اند دست‌گیری می‌شوید. شاید به همراه مادر زمینه تبلیغی برای بانوان برایتان فراهم شود. الحمد لله روحیه‌ای خاشعانه در برابر سخن‌‌ حق دارید و این‌ از محاسن‌ بسیار خوب شماست .  

قران میفرماید :
إِذا سَمِعُوا ما أُنْزِلَ إِلَى الرَّسُولِ تَرى‌ أَعْيُنَهُمْ تَفِيضُ مِنَ الدَّمْعِ مِمَّا عَرَفُوا مِنَ الْحَقِّ يَقُولُونَ رَبَّنا آمَنَّا فَاكْتُبْنا مَعَ الشَّاهِدِينَ؛
هر زمان آياتى را كه بر پيامبر اسلام نازل شده بشنوند، چشمان آنها را مى‌بينى كه از شوقِ حقيقتى كه دريافته‌اند اشك مى‌ريزد، و‌ مى‌گويند: پروردگارا! ایمان آورديم؛ پس ما را با گواهان و شاهدان حق، در زمره یاران محمّد ص بنويس. مائده، آیه۸۳

از پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم نقل شده است که قرآن را با گریه تلاوت کنید، و اگر به گریه نمی‌افتید حال گریه به خود بگیرید.

توصیه می‌شود

به تلاوت قران خصوصا سوره مومنون  اهمیت دهید و در معانی و رهنمودهای بلند  اخلاقی آن تعمق کنید . این خواب رهنمودی برای بنده خوب خداست که فضائل و کمالات بیشتری کسب کند و موانع بندگی را از جلوی راهش بردارد . همانطور که ذکر شد در روایات توصیه شده که هنگام فتنه‌ها به قران‌ پناه بیاورید. لذا در هر زمان،  خصوصا در شرایط امروز انس با قران‌ و عمل به رهنمودهای آن‌ را نصب العین خود قراردهیم تا ان شاء‌الله  از فتنه ها در امان‌ بمانیم .
الله وفقنا لما تحب و ترضی

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

7 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
7
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.