جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب ازدواج با مهریه‌ای کم

مقاله

خواب ازدواج با مهریه‌ای کم

تعبیر خواب ازدواج با مهریه ای کم چیست ؟خواب دیدم در مسیری ناآشنا راه میروم اما بی هدف نبودم. این مسیر رو یکی دو بار رفتم. در مسیرم پر بود از میوه‌های ریز و درشت و بعضی از میوه‌ها طوری بود اصلا به عمرم ندیده بودم. بعد وارد جمعی شدم که انگار منتظرم بودند . بعد پسر عموی متاهل من  اومد و دفتری رو جلوی من گذاشت و گفت اینجا رو امضا کن. من پیش خودم گفتم پسر عموم از کی رفته تو دفتر ازدواج کار می‌کنه؟
تو دفتر چیزهایی نوشته بود ولی من کلمه جلد و ۲ سکه رو دیدم . با دیدن کلمه ۲ سکه پیش خودم گفتم من که می‌دونم ۲ تا سکه دارم و اون دفتر و امضا کردم. تعبیر خواب ازدواج با مهریه‌ای کم چیست ؟ 
مجرد هستم

تعبیر خواب

تعبیر خواب ازدواج با مهریه‌ای کم با توجه به روایات بسیار پر خیر و برکت است.شما در رویا در راه و مسیری ناآشنا حرکت می‌کردید .

امام صادق علیه السلام می فرمایند:
راه و خیابان در خواب بر پنج وجه است.
اول: دنیا.
دوم: آرامش(فراغت وشادی).
سوم: کار نیکو.
چهارم: خیرو برکت.
پنجم: آسایش و راحتى 

می‌توان گفت که این حرکت همان طی طریق شما در دنیایی است که در عالم‌ واقع دارید . با اهدافی خاص مثلا برای کسب آرامش و رزق و روزی و شادی گاه در مسیرهایی حرکت می‌کنید که در ظاهر بدان آشنا نیستید ، اما به نظر می‌آید که برایتان منافع خوبی دارد و همراه با خیر و برکت است.میوه‌هایی را مشاهده کردید .

 تعابیر میوه با توجه به نوع آن و طراوت و تازگی و رنگ‌های متنوع و شفاف آن‌ متفاوت است . ولی با توجه به شگفتی شما از میوه ها به نظر رزقی پر برکت و نعمتی خوبی نصیبتان می‌شود که برایتان شگفتی به دنبال دارد .

امام صادق ع می‌فرمایند:دیدن کاغذ در خواب بر سه وجه است:
اول: مال حلال.
دوم: کسب معاش
سوم: کام یافتن

معنی دیدن کتاب و  دفتر در خواب به روایت منسوب به امام‌ صادق ع عبارت است از :
امانت
روزی حلال
مال و نعمت

تعبیر خواب مهریه‌ای کم

تعبیر خواب مهریه‌ای کم در این روایت معنا می‌شود: امام صادق علیه السّلام فرمودند: اِنَّ مِن بَرَکَةِ المَراَهً قِلَّةُ مَهرِها؛ از برکت و خجستگی زن، آن است که مهریّه اش کم باشد.

به نظر می‌آید که ان شاء الله در آینده خواستگاری دارید که خواهان شما بوده و با شرایطی سهل و آسان تعهدی را قبول می‌کنید و امانت‌دار زندگی خوبی خواهید شد و کامیابی یافته و به دنبالش روزی حلال ، مال و نعمت نصیبتان میشود .

انسان بزرگی هستید و صفات خوبی دارید. از مناعت طبع برخوردارید. ( من خودم میدونم که ۲ تا سکه دارم ) به ارزش‌های والای وجودی خود توجه کرده و برای شخص مقابلتان نیز اهمیت قائل می‌شوید. وجودتان مایه برکت در زندگی خواهد بود. به معیارهای درست و خوبی در ازدواج توجه دارید .

شاید پسر عموی شما و یا شخصی از اقوام واسطه ازدواج شما باشد. در توضیح این مطلب میتوان گفت که : گاهی ما فردی رو که در رویا دیدیم شاید در عالم واقع اصلا ارتباطی با او نداشته و او را نمی‌بینیم. اما رویا رهنمودی است که نشون‌ میده که اون فرد کاری رو انجام می‌ده که ناخواسته در تحقق رویای ما نقش دارد. مثلا ممکنه پسر عمویتان از شما نزد کسی تعریفی کرده باشه و برای ازدواج شما رو به فردی معرفی کرده باشد .
یا حتی ممکنه اصلا چنین قصدی هم نداشته و صرفا یک معرفی ساده بوده باشه؛ ولی این امر در نهایت به یک امر خیر برای شما منتهی بشه بدون این که حتی خود آن شخص توجهی به نقش واسطه بودنش داشته باشد.

توصیه میشود

نسبت به امر ازدواج توجه داشته و در این زمینه با توکل بر خدا و مشاوره فردی مومن و آگاه انتخابی درست را به اذن الهی رقم بزنید .
در عین اینکه ان‌شاء‌الله امر ازدواج را سخت نمی‌گیرید و شروط دشواری را جلوی راه همسر آینده خود نمی‌گذارید؛ ولی به جوانب امور در حد معمول با نگاه و عملکردی عقلی و شرعی توجه کنید . در ازدواج، مهمترین معیار، «دین»، «نجات و اصالت خانوادگی»، عقل، شعور، صداقت و عفاف بوده و این عوامل است که سلامت زندگی و دوام آن را تضمین می کند.

 

 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.